Zwycięstwo BLU-RAY początkiem końca DVD?
Zobaczymy co będziesz mówić jak ci przyjdzie na zmianę płyty w połowie Ojca Chrzestnego ;] Standardy sie zmieniają wkrótce BR będzie wykorzystywać w pełni swoją pojemność a nawet będzie jej brakować ;] A jak będziesz mieć telewizor z dupy to wiadomo że nigdy nie zauważysz różnicy to poco przepłacać ;]
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10
War of the Planet of the Apes 10/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
piXi napisał(a):A ja dodam jeszcze od siebie: koszty produkcji sprzętu do odtwarzania jak i samych płyt oraz przyszłościowość technologii...

Chodzi Ci chyba o elementy przemawiajace na niekorzysc BD, bo w tym wypadku produkcja jest drozsza. Wszystkie licencje zwiazane z tym formatem trzyma w lapie sony i zada za nie oblednych sum.

military napisał(a):Sa jakies zdjecia porownawcze z filmow wydanych w wersjach HD i BR?

EDIT:

Sa.

http://www.mbmg.de/hd-discs/silenthill_bd-vs-hd/01.html

Nie no, to tak jakby ogladac zupelnie inny film. :)

Zobaczcie porownanie detalu - HD DVD wygrywa, co oznacza ze wszystko zalezy od jakosci odnowionego materialu, a przecietny widz nie dostrzeze roznicy miedzy 25, 50 czy 2830 gb.

Do dupy takie porownanie, obraz z BD byl kompresowany w mpeg2, a na hd-dvd vc-1 - dwie rozne metody kompresji z roznych epok. Sa wydania wygladajace lepiej na hd-dvd, ale nie jest to regula, duzo zalezy od swiezosci materialu lub stopnia jego odnowienia.

pozdr
P.H.O.N.I.K.: Positronic Humanoid Optimized for Nocturnal Infiltration and Killing

Odpowiedz
Cytat:Do dupy takie porownanie, obraz z BD byl kompresowany w mpeg2, a na hd-dvd vc-1 -

pozdr

To również kwestia dyskusyjna , wszystko zależy od wytwórni wypuszczającej BR, bo jest naprawdę dużo tych płyt wydawanych w kodeku vc-1 :P
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
military napisał(a):Zobaczcie porownanie detalu - HD DVD wygrywa, co oznacza ze wszystko zalezy od jakosci odnowionego materialu, a przecietny widz nie dostrzeze roznicy miedzy 25, 50 czy 2830 gb.
Silent Hill to akurat słaby przykład, dlatego że Sony wydało ten film na BR na płycie jednowarstwowej, przygotowano niezbyt imponujący transfer. Wydanie HD DVD które ukazało się w Niemczech miało nową kompresję (chociaż podobno z tego samego źrodła) i przedstawia się rzeczywiście imponująco.

Widziałem wiele porównań na avsforum.com i często obraz BR i HD DVD był albo identyczny, albo różnił się na korzyść HD w sposób niezauważalny dla oka, różnice wychodziły dopiero przy powiększeniach konkretnych partii obrazu.

Odpowiedz
Jakie to ma już znaczenie ?? Format HD-DVD umarł R.I.P. niech mu ziemia lekką będzie :P. Zresztą i tak większość forumowiczów ma to gdzieś bo jak twierdzą na razie wystarcza im DVD :P
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
Predator895 napisał(a):Jakie to ma już znaczenie ?? Format HD-DVD umarł R.I.P. niech mu ziemia lekką będzie :P.
A ja przed tygodniem na własne oczy widziałem, jak facet w Saturnie kupował odtwarzacz HD-DVD... ;)
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
Ty sadysto trzeba było ostrzec biedaka ;0.Pewnie skusił się zaskakująco niską ceną, bodajże stary odtwarzacz Toshiby chodzi teraz po jakieś 500 zł :P
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
Ja stałem z lekko rozdziawioną japą i patrzyłem jak mu jeszcze kilka filmów do pudełka pakują ;)

Odpowiedz
Ty mośku, zdjęcie mu trzeba było zrobić, dla potomnych :)

Odpowiedz
Negrin napisał(a):A ja przed tygodniem na własne oczy widziałem, jak facet w Saturnie kupował odtwarzacz HD-DVD...
:lol:

Śmieszne to, ale i przerażające jak ludzie są ciemni (albo "ciemni") i choćby w najmniejszym stopniu nie interesują się tematem. Można sobie tylko wyobrazić ile ludzi kupiło tv Full HD myśląc że to wystarczy by cieszyć się obrazem wysokiej rozdzielczości :roll:

Odpowiedz
Tia, to też.

Natomiast w sumie właśnie naszła mnie taka myśl: czy pracownicy sklepów w ogóle informują ludzi o tym, że HD-DVD nie żyje itd. Gdyby nie to, że po pierwsze nie mam czasu, a po drugie nie za bardzo umiem zgrywać idiotę, to poszedłbym kiedyś do Saturna i na wariata zapytał pana jednego z drugim, czym się różni to blurej od tego hadediwidi. I ciekawe, co powiedzą ;)

Inna sprawa, że z jednej strony trudno sobie wyobrazić, żeby człowiek kupujący taki sprzęt nie interesował się tematem, choć z drugiej strony zawsze możliwe, że swoje wciąż jeszcze zrobiła nazwa, dużo więcej mówiąca niż Bluray.

Odpowiedz
Mnie lekko zdziwienie wzielo kiedy wczoraj zobaczylem reklame przylepiona do witryny sklepu z grami (sklepu, dodajmy, najbardziej profesjonalnego z profesjonalnych w UK): HD DVD do X360 za jedyne 20 funtow (cos ponad 80 zl). A do tego pare darmowych filmow. Wszystko byloby ok, chca pozbyc sie zapasow rdzewiejacych w magazynie, gdyby nie to ze reklama sugerowala ze to jakas superpromocja supersprzetu, ktory ma jakas przyszlosc. Przez chwile, patrzac na fajny plakat z okladkami kilku niezlych filmow, pomyslalem nawet ze moze ktos zdecydowal sie ratowac HDDVD i to jest proba resuscytacji. Szczegolnie, ze reklamie towarzyszyl napis w rodzaju "wkrec sie w HD gaming", az mnie zastanowilo czy sa gry na X-a wydane na HDDVD. Tylko ze po minucie dotarlo do mnie, ze HDDVD nie ma nic wspolnego z grami. I chyba juz nikt nie wydaje filmow na tym nosniku, prawda?

Ale zal mi tych, co sie na to nabiora.

Enylej, skoro nosnik umarl, powinni wycofac go ze sklepow i juz.

Odpowiedz
Co Wy się tak spinacie? Może koleś chciał mieć po prostu dobry odtwarzacz DVD dodatkowo z funkcją odtwarzania kilkudziesięciu(czy kilkuset, nie wiem ile filmów zdążyło wyjść na HDDVD) filmów w wysokiej rozdzielczości za 5 stów i dodatkowo kilka tych filmów, które przecie tanie nie są. Znacie jakieś odtwarzacze DVD do których obecnie dorzucają filmy...? Jak jest tanio to to wcale nie jest taki głupie - przecież jest mnóstwo dobrych filmów na HDDVD, z których można zrobić jakąśtam kolekcje.

Odpowiedz
Ale PO CO tworzyć kolekcję filmów na nośniku, który nie ma już racji bytu? Bo tanio? :roll:

Świetny powód, chyba cofnę się do ery VHS i kupię sobie TANIO od kogoś jakiś odtwarzacz i mnóstwo kaset. Kto chce się pozbyć swojej kolekcji?

Odpowiedz
Zabronicie ludziom kupować co im się podoba? Sorry, ale to już się powoli paranoja z tego robi.

Odpowiedz
Przegladam strony internetowe roznych sklepow i rzeczywiscie teraz masa ofert tanich hddvd... By bylo zabawnie, jakby sprzedali ich tyle, ze wznowionoby produkcje plyt, a w koncu i nosnikow. :)

Odpowiedz
Mamusiu, to już nawet skomentować nic nie można...

Khet, a kto im broni? To oni wyrzucają pieniądze w błoto, nie ja, więc nie widzę problemu, a pośmiać się zawsze można.

Ciekawe ile ludzi zakupiło reklamowany u mnie w mieście na billboardach LCD o rozdziałce 1024, który opatrzono napisałem Full HD :lol:

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):Świetny powód, chyba cofnę się do ery VHS i kupię sobie TANIO od kogoś jakiś odtwarzacz i mnóstwo kaset. Kto chce się pozbyć swojej kolekcji?
Ty jesteś jakiś nieżyciowy. Betamaxa sobie spraw.

Odpowiedz
Eee tam, to lepiej od razu Video 2000 albo U-Matica :)
Jan Himilsbach: Intelektualiści wypierdalać!
Gustaw Holoubek: Nie wiem jak panowie, ale ja wypierdalam.

Odpowiedz
simek napisał(a):Co Wy się tak spinacie? Może koleś chciał mieć po prostu dobry odtwarzacz DVD...

Simek, przyznaj się - to Ty byłeś tym kolesiem;)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości