Ankieta: Filmy z YouTube na CF:
tak!
nie!
[Wyniki ankiety]
 
 

felietony...
No dobra, ale ktoś próbuje? Pisze scenariusze na ten temat? Czy to działa na zasadzie "nie dotykam sie tematu, bo Will Smith się zdenerwuje"?
A może też jest tak, że ci czarni seryjni mordercy nie są tak finezyjni jak biali i ich mordy są nudne, bo wciąż te samo tło i argumenty? ;)

Odpowiedz
Czarni seryjniacy bywają bardzo filmowi. Waszyngtoński snajper terroryzujący stolicę USA w 2002 roku to scenariusz samograj.

Cytat:No dobra, ale ktoś próbuje? Pisze scenariusze na ten temat?

Nikt ważny ani poważny. Mało w środowisku filmowym towarzysko-artystycznych kamikadze. I wcale się im nie dziwię, że nie ryzykują dożywotnią banicją.

Odpowiedz
Nie wierzę. Scenariusz-samograj i powszechny ban na najbardziej rozwiniętym filmowo rynku świata? Nie ma żadnych kamikadze w takim kraju, jak USA?

Odpowiedz
Napisac scenariusz to jedno, zrobic z tego film to drugie, a trzecia rzecza jest go sprzedac i na nim zarobic. Ten pierwszy etap mozna zrealizowac latwo, ale pozostale rodza komplikacje.

(21-01-2016, 12:04)desjudi napisał(a): Dopowiadasz sobie chyba zbyt wiele.

Ja to widzę tak:
Producenci chcą zarobić, a kontrowersja wcale nie oznacza z miejsca dodatkowych widzów i rozgłosu, a przy tym odcina rozne kanaly dystrybucji i reklamy. Na cos takiego moglby sobie pozwolic albo ktoś z naprawde duzym nazwiskiem, albo z naprawde duzą kasa, zeby nie musial sie martwic problemami.

Tutaj krotka wypowiedz scenarzysty i rezysera Maxa Landisa a propos:
https://twitter.com/Uptomyknees/status/662023826558070784
https://twitter.com/Uptomyknees/status/662023955683942400
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan


Odpowiedz
(21-01-2016, 14:01)Mental napisał(a): Czarni seryjniacy bywają bardzo filmowi. Waszyngtoński snajper terroryzujący stolicę USA w 2002 roku to scenariusz samograj.
http://www.filmweb.pl/film/Niebieski+caprice-2013-642278

Z góry napiszę, że filmu nie widziałem.

Odpowiedz
To był chyba film straight-to-vimeo, bo pierwsze słyszę o nim.

Odpowiedz
no nawet trochę nominacji i nagród zdobył http://www.imdb.com/title/tt2027064/awards?ref_=tt_ql_4
no i świeżość: http://www.rottentomatoes.com/m/blue_caprice_2013/

Odpowiedz
Box office tez rozjebał :) --> http://www.boxofficemojo.com/movies/?id=bluecaprice.htm

Wartość tej produkcji upatruje w tym, że z 10 osób w USA dowiedziało się (i zapamiętało), że jest w przyrodzie coś takiego jak Murzyn-seryjny morderca.

Odpowiedz
(21-01-2016, 12:38)Mental napisał(a): Taki motyw: powtórzyłem sobie ostatnio "Copycata" Jona Amiela. Obejrzyj pierwsze 5 minut (wykład pani profesor) i powiedz mi, że "zachowano kontekst". Najpierw pani profesor każe wstać wszystkim mężczyznom na widowni w wieku od 25 do 40 lat. Potem każe usiąść wszystkim kolorowym. A potem mówi: "Powinniście się bać. Tak wygląda 9 na 10 seryjnych morderców". 

Biorąc pod uwagę, że to lata 90., kiedy takiej gównoburzy nie było, chodziło raczej o to, by pokazać, że tacy mordercy absolutnie niczym się nie wyróżniają wśród tłumu, także kolorem skóry. Jakby nie patrzeć jest to "biały film" - dawno nie widziałem, ale nie pamiętam, by jakąkolwiek rolę mówioną miał tam czarny.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Ona wyraźnie mówi, że 9 na 10 seryjniaków jest białych. To jest gruba nieprawda. Jakby chciała powiedzieć, ze seryjniacy się nie wyróżniają, to poprosiłaby o powstanie wszystkich mężczyzn z przedziału 25-40 zamiast po chwili sadzać wszystkich nie-białych. Naturalnie nie doszukuję się u twórców jakichś nikczemnych intencji, ot, była to zwykła ignorancja i niewiedza, które niestety, ale przyczyniają się do utrwalania fałszywej narracji.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości