• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

jaki laptop?
1024x768?
Przecież to rozdzielczość dla ekranu 15''. Dziś standardem są panoramiczne 19''.
Mierzwiak, odpal Crysis w 1440x900. Ile będziesz miał klatek?

Jakuzzi, laptop 'do grania' to wydatek _minimum_ 6-7k zł. Mówię o w miarę solidnym sprzęcie, VBI nie biorę pod uwagę.

Odpowiedz
D'Moon, czy to że coś jest standardem oznacza że wszyscy to mają?

Bo jeśli tak, to rozumiem że wszyscy mają już przynajmniej 19-calowe panoramiczne monitory LCD oraz co najmniej 42-calowe plazmy/LCD przynajmniej HD Ready. Nie żebym był złośliwy 8)

Odpowiedz
Mówimy o kupnie nowego komputera, czy źle zrozumiałem intencje Jakuzziego?
Jakuzz?

Odpowiedz
No właśnie, komputera, nie zestawu (komputer + monitor) :twisted:

Odpowiedz
D'mooN napisał(a):Jakuzzi, laptop 'do grania' to wydatek _minimum_ 6-7k zł.

Uff.. Jezeli dodac do tego niskie ceny, o ktorych pisze Mierzwiak, stacjonarny komp chyba faktycznie bedzie dla mnie lepsza opcja.

Odpowiedz
Odkopuję temat:

Jakie firmy polecacie, a jakich unikać?

Laptop ma służyć w zasadzie tylko do internetu i oglądania filmów (+ nagrywanie DVD/CD), więc nie musi to być żadna torpeda, miło by jednak było, gdyby po miesiącu użytkowania nie trzeba było korzystać z gwarancji.

Odpowiedz
Mam Sony Vaio i Acera, miałem Toshibę i Asusa. Szczerze mówiąc jeśli o kompa dbasz, nie zapychasz go gównem, to każdy z nich, bez względu na markę, jest naprawdę ok. I jeśli miałby służyć do netu i filmów to sugerowałbym się wykonaniem estetycznym, a nie osiągami :)
Mój typ? Acer - solidny, niedrogi, lekki. Mam Aspire V5 z ekranem dotykowym. Ok. 2100 zapłaciłem w czerwcu.

[Obrazek: acer-aspire-v5-571p-nx-m49ep-001.1730764.2.jpg]

Odpowiedz
Mierzwiak, jako że Twoje potrzeby pokrywają się z moimi, to polecam Lenovo. Używam laptopa tej firmy od dwóch miesięcy i jestem bardzo, bardzo zadowolony. Szybko, sprawnie, żadnych problemów, a nie zapłaciłem jakoś bardzo dużo (mniej niż 2000). Do tego prezentuje się całkiem ładnie i jest solidnie wykonany.

Odpowiedz
Każdy laptop może się zjebać na fest, więc warto zadbać o odpowiednie wsparcie techniczne - a te najlepsze jest w Asusie i Lenovo. Wystrzegaj się Samsungów i Acerów, bo będziesz z nimi toczył jedynie pianę ;) Każdy laptop budżetowy do netu i filmów spełni swoje zadanie. W przedziale 1500-2500 zł różnice są tylko w zakresie pojemności dysku i rodzaju procesora (idź w Intela, najlepiej i3), ale ten przy necie i filmikach HD z YT będzie odpoczywać.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Dzięki koledzy.

Pytam o laptopa dla ojca, maksymalna cena to 1500 zł.

Odpowiedz
W tym przedziale cenowym to wybór ogranicza się w zasadzie do koloru i znaczka na klapie ;) Każdy dobry byle długą miał gwarancję i system na pokładzie.
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
przy wyborze swojego lapka korzystałam z tego poradnika http://www.morele.net/wiadomosc/jak-wybrac-laptopa/315/ 1500 zł to wcale nie tak mało, zwróć uwagę na procesor, ram i kartę graficzną
steffa_forrester, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Oct 2013.

Odpowiedz
@Mierzwiak

Jeśli jeszcze nie wybrałeś to polecam Lenovo B590 z i3 (równo 1499 zł). Są też wersję ze słabszymi procesorami za około 1000 zł. Ostatnio brałem dla rodziny taką sztukę i wszystko ładnie działa. Wykonanie nie jest najgorsze, nie grzeje się i nie wyje jak głupi. Weź tylko pod uwagę, że nie ma preinstalowanego Windowsa.

Odpowiedz
od dłuższego czasu używam macbooka...jestem mega zadowolona, a można w fajnych cenach  go złapać ;)
kowaneta, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2014.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości