stacjonarne odtwarzacze DVD/DivX - co polecacie?
W końcu trzeba by coś kupić, bo oglądanie filmów na 17" monitorze zaczyna się robić wkurzające. Ostatnio byłem u znajomej która kupiła sobie odtwarzacz Manty - wszystko fajnie, czytał Divixy (prawie wszystkie) i polskie napisy, zainteresowałem się i zajrzałem na forum DivX.pl gdzie okazało się że manta jest obiektem nienawiści sporej rzeszy osób, z których spora część się przejechała na tym zakupie. Na dodatek niedługo potem okazało się że manta znajomej też zdechła :?

Wygląda więc na to że wypadałoby rozejrzeć się za jakimś lepszym sprzętem (tak w granicach 300-350zł), co byście doradzali, jakie sa wasze doświadczenia z odtwarzaczami?

Odpowiedz
Polecam poczytać http:// audiostereo.pl . Tam są odpowiedzi na wszystkie pytania jakie masz.

Odpowiedz
ja zawsze lubilem produkty philipsa niewazne czy to byly telewizory wieże czy odtwarzacze dvd. a więc polecam.

Odpowiedz
Po co sie meczyc wystarczy miec karte graf z tv-out na duzy TV i problem z głowy :D A jesli chodzi o sprzet DVD To tylko SAMSUNG Bracie :D
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10
War of the Planet of the Apes 10/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
Z TV-outem to różnie bywa. Mój kolega przełączył kiedyś kompa na 30 calowy telewizor, filmy nawet się dało oglądać, ale jakość ogólnie dobra nie była.

Odpowiedz
Don Vito napisał(a):Z TV-outem to różnie bywa. Mój kolega przełączył kiedyś kompa na 30 calowy telewizor, filmy nawet się dało oglądać, ale jakość ogólnie dobra nie była.

Ja tak oglądam filmy przez cały czas i nigdy nie miałem problemów z jakością :D wszystko jest tip top :D
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10
War of the Planet of the Apes 10/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
Oglądać się na czymś takim da, ale (przynajmniej u mojego kolegi) pracować na tym to już się na tym nie da. Strasznie litery itp są niewyraźne przy rozdzielczości 1024x768.

Odpowiedz
Mam kompa w innym pokoju niż telewizor więc i tak odpada. Chyba zresztą już znalazłem coś ciekawego - LG DVX 9700 za 249 zł, z tego co czytałem po wgraniu nieoficjalnego softu wymiata 8) no i nie powinien zdechnąć po tygodniu jak coniektóre Manty. Trzeba się będzie wybrać na zakupy.

Odpowiedz
Ja tak trochę z innej beczki. Czy wszystkie nowe stacjonarne nagrywarki DVD obsługują DivX i napisy z plików txt?

Odpowiedz
Da się do stacjonarnego dvd wgrywać jakiś soft?!?!? Niby jak i jaki?

Odpowiedz
Polecam to forum:

http://forum.divx.pl/index.php

Sporo się tam dowiedziałem. Co do softu to ściąga się to z netu, potem nagrywa na płytkę, ładuje do odtwarzacza, ten to wczytuje a potem (o ile czegoś nie zwalimy i odtwarzacz nie zdechnie) mamy zmienione funckje, moga dojśc jakieś opcje, dodatkowe menu itd. zaleznie od wgranego softu. Np odtwarzacz który mnie interesuje ma bardzo małe napisy i czyta napisy z txt tylko kiedy plik nazywa się tak samo jak film. Ale można wgrać soft który to zmienia (juz nawet go na wszelki wypadek ściagnąłem, ma same dobre opinie) - i jesli kupię ten sprzęt to głownie dlatego że są własnei takie możliwości. Z tego co się dowiedziałem odtwarzacze Manta mają tendencję do zdychania przy wymianie softu (i poza tym równiez :roll: ).[/quote]

Odpowiedz
Mam thomsona od pięciu lat i nie narzekam,ani razu nie uległ jakiejś poważnej awarii a eksploatowany był maksymalnie...A co do philipsów to najgorszy sprzęt jaki istnieje.

Odpowiedz
Odgrzebuję temat, bo trochę czasu już minęło i standardy się nieco zmieniły, a ja nie śledziłem rynku. Mam do dyspozycji 200-250 zł. Czy mogę za to kupić odtwarzacz, który mi nie siądzie po miesiącu? Mile widziana jest również obsługa DivXów i napisów txt (ale nie obowiązkowa).

Z góry dzięki za pomoc.

Odpowiedz
Za 200zł jakiegoś super odtwarzacza nie da sie kupić. Ja polecam Wiwę albo Bellwood http://fdb.pl/sklep/
Problem jest niestety taki, że niektóre modele (najtańsze) szybko padają, za to gwarancja jest na 2 lata.

Odpowiedz
Można spokojnie kupić dobry odtwarzacz za 200-250 zł nie żadne , Belwoody i inne Manty. Moi rodzice kupili ostatnio za taką cenę całkiem niezłego Thomsona (nie wiem w tej chwili jaki to model) który dobrze radzi sobie z Divixami i napisami (choć są dośc małei plik z napisami musi mieć tą samą nazwę co film), ja swojego LG kupiłem rok temu również za 200 zł.

Odpowiedz
Sugeruję ci zaoszczędzić jeszcze trochę pieniążków i kupić sobie kino domowe a nie tylko sam odtwarzacz. I markowe a nie jakieś azjo-podobne produkty. Sam mam niedrogiego LG (kino) i jestem bardzo zadowolony.

Odpowiedz
Nigdy w życiu - jeśli już to odtwarzacz z analogowymi wyjściami + zestaw komputerowych głośników 5.1. Zintegrowane zestawy 'kina domowego' to największa wtopa jaką można zaliczyć kupując tego typu sprzęt.

Co do samego odtwarzacza: zależy od wymagań, jednak zakup Wiwy, Bellwooda czy Korra to nie najgorszy wybór. Thomson? LG? Też dobrze, jednak nie zapewniają takiej funkcjonalności jak niemarkowe odtwarzacze. Generalnie to kwestia osobistych sympatii, markowy sprzęt też się psuje;)

Odpowiedz
A co takiego złego jest w kinach domowych?

Odpowiedz
D'mooN napisał(a):Zintegrowane zestawy 'kina domowego' to największa wtopa jaką można zaliczyć kupując tego typu sprzęt.
Chyba nie mówisz, że te komputerowe głośniczki (nomen omen robione typowo pod gry a nie filmy) są lepsze od zestawów kina domowego?

PS. Don Vito: Polecam dozbierać 100-150 zł i poszukać jakiegoś używanego odtwarzacza Denon. Albo coś z tańszych Yamahy lub Onkyo.

Nie polecam dvd Sony (starsi mieli - przez 9 miesięcy 2 razy był wymieniany na nowy i za każdym razem padał... w końcu kupili trochę droższy model Yamahy i śmiga świetnie).

A co do tych wszystkich Wiwa, itp. to miałem takiego (kupiłem sobie na stancję, bo takiego nie żal zniszczyć ;-)... To połowy filmów nie odtwarzał - i mówię tutaj o DVD nie żadnych divx, bo z tymi było jeszcze gorzej...).
W końcu kupiłem sobie kartę tv do lapka i oglądam przez laptopa filmy.

Odpowiedz
Ja mam Korra od dwóch lat bez żadnych problemów, czyta wszystko - DVD, Xvid, Divx, mp3.

A sensowne zestawy kina domowego idą niestety w tysiące.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon