stacjonarne odtwarzacze DVD/DivX - co polecacie?
piXi napisał(a):Chyba nie mówisz, że te komputerowe głośniczki (nomen omen robione typowo pod gry a nie filmy) są lepsze od zestawów kina domowego?

Czy w słowie 'zintegrowany' jest coś niezrozumiałego?

Odpowiedz
soso napisał(a):A sensowne zestawy kina domowego idą niestety w tysiące.
Za 2 tys możesz mieć zestaw kina domowego Denona... Z nieporównywalną jakością do tych wszystkich LG, głośniczków komputerowych, etc...

Cytat:Czy w słowie 'zintegrowany' jest coś niezrozumiałego?
Na czym polega to zintegrowanie? Głośniki są na stałe wbudowane w odtwarzacz czy co? :lol:
Moi starsi mają takie "zintegrowane kino domowe" Sony (ale dvd się spieprzyło) i teraz do zestawu dołączone jest dvd Yamaha... Wszystko śmiga ładnie... Więc nie wiem o co Ci chodzi z tym "zintegrowane"...

Odpowiedz
Cytat:Thomson? LG? Też dobrze, jednak nie zapewniają takiej funkcjonalności jak niemarkowe odtwarzacze

Jeśli do danego odtwarzacza jest jakiś dobry soft do wgrania to różnice w funkcjonalności się często minimalizują. Zasadniczo mój LG Mancie ustępuje bodaj tylko tym, że napisy zapisane w formacie czasowym zostają na ekranie do czasu wyświetlenia kolejnej linijki.

PS. no dobra, ma jeszcze problemy z seamless branchingiem na niektórych DVD ale to nie jest częsty problem.

Odpowiedz
Gieferg, a ProLogic II masz? :)

Odpowiedz
que?

Odpowiedz
Czyżbyś nie wiedział co to ProLogic jest? W szczególności ProLogic II?

Jeśli film jest w stereo (nieważne czy to DVD czy DivX), to mój odtwarzacz, dzięki systemowi ProLogic II, inteligentnie rozdziela sygnał na 5+1 głośników. Efekt jest naprawdę przyzwoity.

Odpowiedz
Nie mam pięciu głośników, oglądam filmy na standardowym TV bez bajerów. Stereo only, na kompie mam to samo, podłączony jest pod starą wieżę w której wszystko już nie działa oprócz własnie możliwości podłączenia do niej zewnętrznego źródła dźwięku :P

Odpowiedz
A ja wreszcie dojrzałem do tego, żeby sobie kupić odtwarzacz z wyższej półki, pasujący stylowo i klasowo do telewizora. A wiesz co mnie wstrzymuje? To, że "klasowe" odtwarzacze nie mają systemu ProLogic II (dopiero zestawy kina domowego za ileśtam $$$). A to naprawdę dobra rzecz. Zwłaszcza w przypadku DivXów. I dupa. Manta wygrywa. ;)

Odpowiedz
piXi napisał(a):Na czym polega to zintegrowanie? Głośniki są na stałe wbudowane w odtwarzacz czy co? :lol:
Prawie. Jak sądzę, D'MooN mówi o czymś takim, co ja mam. Kino domowe Sony z firmowymi wtyczkami/gniazdkami. Do żadnego innego odtwarzacza tych głośniczków nie podłączysz i odwrotnie: żadnych innych głośniczków do tego odtwarzacza.
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
Negrin napisał(a):
piXi napisał(a):Na czym polega to zintegrowanie? Głośniki są na stałe wbudowane w odtwarzacz czy co? :lol:
Prawie. Jak sądzę, D'MooN mówi o czymś takim, co ja mam. Kino domowe Sony z firmowymi wtyczkami/gniazdkami. Do żadnego innego odtwarzacza tych głośniczków nie podłączysz i odwrotnie: żadnych innych głośniczków do tego odtwarzacza.
Dziwny motyw... W kinie Sony moich starych nie ma takich problemów a wcale nie jest to jakiś super wypasiony zestaw (kosztował 1800 zł 4 lata temu)...

Odpowiedz
piXi napisał(a):Dziwny motyw... W kinie Sony moich starych nie ma takich problemów a wcale nie jest to jakiś super wypasiony zestaw (kosztował 1800 zł 4 lata temu)...
I ma normalne analogowe wyjścia?

Zresztą dziwny, nie dziwny. Duże firmy generalnie coraz bardziej idą we wrednym kierunku firmowych wtyczek, firmowych gniazdek itepe. Wiadomo dlaczego. Może Twoi rodzice się po prostu załapali jeszcze na dostatecznie stary sprzęt ;) Chociaż to Sony u mnie też ma już swoje lata...

Odpowiedz
piXi napisał(a):Moi starsi mają takie "zintegrowane kino domowe" Sony (ale dvd się spieprzyło) i teraz do zestawu dołączone jest dvd Yamaha... Wszystko śmiga ładnie... Więc nie wiem o co Ci chodzi z tym "zintegrowane"...

Sam sobie odpowiedziałeś.

Pakowanie wzmacniacza do napędu dvd to motyw podyktowany jedynie względami marketingowymi (patrz! za 1/4 ceny zestawu "wzmacniacz+głośniki+dvd" też możesz mieć kino domowe! i nie zajmuje tyle miejsca;) ).

A jeśli nadal zamierzasz dyskutować, to podyskutuj sobie z linkami:

http://allegro.pl/item244401341_philips_lx3900sa_z_sacd_wawa_sklep_.html

VS

http://allegro.pl/item244851894_nowosc_drewniane_genius_5_1_wyswietlacz_pilot.html
+
http://fdb.pl/sklep/opis.php?id=16

Odpowiedz
D'mooN napisał(a):
piXi napisał(a):Moi starsi mają takie "zintegrowane kino domowe" Sony (ale dvd się spieprzyło) i teraz do zestawu dołączone jest dvd Yamaha... Wszystko śmiga ładnie... Więc nie wiem o co Ci chodzi z tym "zintegrowane"...

Sam sobie odpowiedziałeś.

Pakowanie wzmacniacza do napędu dvd to motyw podyktowany jedynie względami marketingowymi (patrz! za 1/4 ceny zestawu "wzmacniacz+głośniki+dvd" też możesz mieć kino domowe! i nie zajmuje tyle miejsca;) ).

A jeśli nadal zamierzasz dyskutować, to podyskutuj sobie z linkami:

http://allegro.pl/item244401341_philips_lx3900sa_z_sacd_wawa_sklep_.html

VS

http://allegro.pl/item244851894_nowosc_drewniane_genius_5_1_wyswietlacz_pilot.html
+
http://fdb.pl/sklep/opis.php?id=16
Moi starsi mają właśnie coś w stylu tego drugiego... :wink:
Wzmacniacz jest umieszczony w niskotonowym głośniku... I jest to zestaw firmowy... (a raczej był, dopóki dvd nie zostało zmienione)... Więc imho Twój pierwszy post też nie do końca trafiony...

http://allegro.pl/item243006624_denon_s301_okazja_.html - a tu jeszcze przykład, że są dobre zestawy kina domowego z wbudowanym w dvd wzmacniaczem... :wink:

Odpowiedz
LOL:)

Odpowiedz
To się popisałeś tym "lol"...
Na tyle Cię tylko stać? :lol:

Odpowiedz
To a propos tego Denona:)

Widzisz, my tu rozmawiamy o względnie tanich zestawach, więc proponowanie kina domowego za 2k zł (wierzę, że całkiem fajnego) jest nie na miejscu. Identycznie z sugestiami, że dokładając X zł można kupić lepszy jakościowo odtwarzacz. Ameryki nam tu nie odkrywasz:)

Odniosłeś się do linków które podałem?
Nie, bo po co.

Zestaw dvd Twoich rodziców? A co on ma do rzeczy? Opieram się na _typowych_ zestawach tego typu, a te niestety (jak wspomniał Negrin) są _zintegrowane_.

Nie podłączysz sobie do tych plastikowych głośniczków innego (dodatkowego, dwóch dodatkowch) źródła dźwięku, nie możesz oczekiwać cudów jeśli chodzi o jakość dźwięku (a wspomniane Geniusy za 340zł takim cudem w swej kategorii cenowej są). Nie wspominając o tym, że usterka odtwarzacza eliminuje od razu cały zestaw z użycia. Plusy? Większa wygoda sterowania (jeden pilot miast dwóch).

Odpowiedz
D'mooN napisał(a):Nie podłączysz sobie do tych plastikowych głośniczków innego (dodatkowego, dwóch dodatkowch) źródła dźwięku
Gwoli ścisłości: nie wiem, jak ten Philips, do którego zlinkowałeś (w sumie trochę głupio, że nie wiem, biorąc pod uwagę, że wystarczy, żebym się pofatygował wiesz_gdzie i sprawdził ;) ), natomiast ten Sony u mnie funkcjonuje trochę jako wzmacniacz też. Jest do niego podłączony telewizor przez złącze stereo i Wiwa do divxów przez złącze optyczne. Co do reszty to oczywiście masz rację.

Btw, ładne słowo: "miast".
;)

Odpowiedz
Ok, więc nie ma reguły. Jednak będę obstawał przy dwuczęściowych zestawach:)

Swoją drogą, czy ktoś z forumowiczów używa mediaPC? Warto inwestować w takie rozwiązania?

Odpowiedz
D'mooN napisał(a):Ok, więc nie ma reguły. Jednak będę obstawał przy dwuczęściowych zestawach:)
Nie no, słusznie. Ja też sobie pluję w brodę, bo na dzień dzisiejszy to bym chetnie złożył kino domowe według włąsnego pomysłu, ale na to już za późno ;)

Odpowiedz
Jak jest z jakością odtwarzaczy firmy Korr? Czy często psują, czy są raczej warte uwagi?

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon