stacjonarne odtwarzacze DVD/DivX - co polecacie?
No patrz nie robi:P
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Rick Deckard napisał(a):Dzięki Fryta za rady.No to chyba rzeczywiście trzeba się poważnie zastanowić nad PS3 tym bardziej jak piszesz,że jest bardzo dobre skalowanie płyt DVD.A co do ceny to za 700 to pewnie używka z allegro?

Kupiłem na Allegro za niecały 1000 zł z pięcioma grami, gry sprzedałem za 300 zł i wyszło mi z rachunków 700 zł. Trzeba tylko poszukać, ja kupiłem na gwarancji plus odbiór osobisty.
Bounty hunter.

Boziu, daj mi siłę i cierpliwość, bo muszę znosić najbardziej wkurywiającego użytkownika forum...

Odpowiedz
A czy PS3 odtwarza płyty zarówno DVD i Blue Ray z wszystkich regionów czy też ma blokadę jak stacjonarne odtwarzacze?Sorry za być może głupie pytanie ale nigdy w sumie nie miałem styczności z konsolami i nie wiem na jakiej zasadzie one działaja.

Odpowiedz
Niestety nie, regionalizacja objęła również i konsole. Europejsja konsola tylko region 2 dla DVD i region B dla BD Disc. Nie słyszałem jeszcze o zdejmowaniu blokady w PS3.
Bounty hunter.

Boziu, daj mi siłę i cierpliwość, bo muszę znosić najbardziej wkurywiającego użytkownika forum...

Odpowiedz
"Gry pisane dla PS3 odpalimy z każdego regionu, tutaj blokada nie występuje. Przy filmach DVD, Blu-Ray i grach z PS One i PS2 blokada jest, i odtworzymy tylko to, co ma oznaczenie Region 1 lub PAL"

Takie coś znalazlem, a na przykład na takim X360 gry są PAL i NTSC a filmy mają regiony jak w zwykłym odtwarzaczu.

Odpowiedz
Europejskie konsole, jak już pisałem: DVD Region 0,2, Blu-Ray Region B - PAL
Konsole zza oceanu" DVD Region 1, Blu-Ray Region A - NTSC
Bounty hunter.

Odpowiedz
Pytanie mam. Czy istnieją stacjonarne playery DVD z możliwością odtwarzania formatów x264 i mkv? jeżeli tak, to w jakich granicach oscyluje cena?
Why are you firing wallnuts at me?

Odpowiedz
Nie spotkałem się z czymś takim, prędzej odtwarzacze sieciowe typu Popcorn + podłączenie zewnętrznego napędu DVD. Koszt w granicach 800-1500 zł w zależności od wielkości dysku twardego i firmy. Lub sobie własne htpc zbudować, ale to już większy wydatek jeśli chce się mieć ciszę i dobrze wyglądającą obudowę.

Ale przy x264 zewnętrzny napęd zbędny, lepiej to na dysku trzymać... A w tej chwili to 1-2TB za 300-500 zł można dostać.

PS. x264 to nie format (kontener), tylko kodek ;-)
thug life

Odpowiedz
jarod, lepiej sobie odpowiednim programem przekonwertować ten śmieszny format na avi:)

Odpowiedz
Mówisz o tym aby robić reencoding x264->XviD ?

Bez sensu... Chcesz nowego mercedesa na dużego fiata przerabiać? :wink:

Odpowiedz
Tak jest szybciej i prościej i na pewno odpali na byle jakim odtwarzaczu divixowym:)

Odpowiedz
W chwili obecnej po prostu podłączonego mam kompa do tv przez s-video, co zasadniczo jak najbardziej daje radę. Chodzi mi po prostu o coś, co pobierałoby mniej prądu. Ten odtwarzacz sieciowy wygląda dobrze, już nawet znalazłem na allegro kilka ciekawych ofert. Teraz tylko na wypłatę trzeba czekać...
Why are you firing wallnuts at me?

Odpowiedz
Przyjmując, że mało jest już osób, które mają łącze mniejsze niż 512kbps-1mbps to szybciej (i prościej!) będzie ściągnąć film w XviD niż bawić się w reencoding... ;-)

Poza tym ja przyjąłem (nie wiem czy słusznie), że jarod chciałby oglądać x264 również w rozdzialce 720p i 1080p, a przy takich rozdziałkach reencoding do XviD nic nie da... ;-)

Odpowiedz
Ok panowie przekonaliście mnie.W przyszłym tygodniu zakupuje PS3.Żeby jednak do końca pozbyć się wszystkich wątpliwości mam jeszcze do was kilka pytań

1.Czy PS3 da sie podłączyć bez problemu do każdego telewizora LCD (mam Smasunga B550 37 cali)?
2.Czy aby podłączyć sprzęt do gier i oglądania filmów wystarczy tylko kabel hdmi czy jeszcze coś jest wymagane?
3.Czy PS3 moze odtwarzać pliki divx i czy potrzebna jest jakaś aktualizacja?
4.Czy do obsługi konsoli warto zakupić specjalny pilot (za ok stówkę) albo jest to zwykła fanaberia i można sobie darować?

Odpowiedz
1. Raczej tak.
2. Wystarczy kabel... raczej ;P.
3. Divx bez problemu, Divx z napisami... można, ale jak to już nie wiem :).
4. Raczej fanaberia. Wszystko można ładnie padem obsłużyć. Chociaż wiadomo, że pilot to pilot :P.

Odpowiedz
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/PlayStation_3_Slim_-_nowsza_i_lepsza-2373.html - poczytaj sobie ;-)
thug life

Odpowiedz
1. Oczywiście że tak.
2. Wystarczy jeden kabel HDMI, chyba że chcesz to podpiąć do jakiegoś kina domowego to potrzeba ci jeszcze kabel optyczny. Chyba że posiadasz amplituner z wejściem HDMI i oczywiście z wyjściem.
3. Divix bez problemu. Napisy też ale tylko w formacie .srt. Nie jest to problem bo zwykłe txt przerobić na srt to kwestia minuty:P
4. Nie żadna fanaberia. Ja się ze swoim pilotem nie rozstaję jak oglądam Blu-ray. Zawsze będę powtarzał, że pilot jest do gier, pilot do oglądania filmów. Czy za stówę? Na pewno nie. Ja Cie mogę sprzedać nówkę sztukę za niecałe 60 zł.

Odpowiedz
Danus napisał(a):3. Divix bez problemu. Napisy też ale tylko w formacie .srt. Nie jest to problem bo zwykłe txt przerobić na srt to kwestia minuty:P
Seriously? Normalnie odtwarza bez żadnych wad?

Odpowiedz
Bez żadnych wad ani zacięć. W dodatku przerobiony .mkv na plik vob tak samo chodzi bez problemowo.
Przynajmniej ja na swojej konsole nie zauważyłem żadnych wad przy odtwarzania Divixów.

Odpowiedz
Co do punktu 4:

Cytat:Bravia Sync - nowość dla PS3 Slim

PS3 Slim obsługuje HDMI CEC (Consumer Electronic Control). Co to daje? Jeśli twój telewizor HD również obsługuje CEC, będziesz mógł skorzystać z jego pilota zdalnego sterowania do nawigowania po menu PS3. Sony nazwało tę funkcję "Bravia Sync", co wskazuje na to, że konsola może współpracować tylko z telewizorami Sony Bravia. W praktyce okazuje się, że bez zarzutu działają również piloty dołączane do telewizorów innych marek, np. z Samsunga.

Jeżeli twój telewizor obsługuje HDMI CEC, możesz skorzystać z tej funkcji. Pamiętaj tylko, że domyślnie jest ona wyłączona i musisz ją uruchomić w menu "Control for HDMI". Możliwość używania pilota do telewizora poniekąd wyklucza zakup pilota dedykowanego do PlayStation 3, czy też pilota uniwersalnego. Prawdą jest także, że "Bravia Sync" nie jest na tyle rewelacyjną funkcją, by wymienić dotychczasową PS3 na PS3 Slim. To tylko dodatek, w dodatku dostępny wyłącznie dla posiadaczy odpowiednich telewizorów.
thug life

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon