Forum KMF Film.org.pl
Zapowiedzi - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (http://forum.film.org.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (http://forum.film.org.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Filmy polskie (http://forum.film.org.pl/Forum-Filmy-polskie--13)
+--- Wątek: Zapowiedzi (/Thread-Zapowiedzi--806)

- Don Vito - 29-03-2010

"Ten film wideo został usunięty z powodu naruszenia warunków korzystania z serwisu."

- DeeZee - 30-03-2010

Już jest ok... Po prostu youtube nie wytrzymał wersji bez cenzury i musieli to i owo zbipować... :)

- Hitch - 30-03-2010

Denna amatorka.

- BezcelowyAlbatros - 30-03-2010

A ja widziałem "Kup teraz" i w ciemno "kupuję" nowy film Matwiejczyka. Może to i amatorka, ale pewnie po raz kolejny wyjdzie dużo lepsze filmidło do śmichu, niż promowane w TVN'ie i okolicach polskie-megakomedie.

- Mental - 30-03-2010

http://film.onet.pl/0,0,2148510,wiadomosci.html

robi się film o bitwie warszawskiej! zagra w nim celebrytka tvnu Natasza Urbańska! film będzie w 3D! nakręci go jakiś dziad z PRLu! pewnie za państwowe pieniądze, którymi wspaniałomyślnie sypnie (bo nie są jego) Minister Kultury, Mojej Starej i Dziedzictwa Narodowego!

[Obrazek: eminem_gun_L-734558.jpg]

- Glut - 30-03-2010

Tytuł wymiata, szkoda że taką niedokładną datę dali.

- Perfik - 30-03-2010

Poziom 3D będzie zapewne o 1000000 razy gorszy od tego z trzeciej części "Małych agentów". Już sobie wyobrażam tych ludzi z pękającymi głowami i przekrwawionymi oczami, opuszczających kina :)

- gigacz - 30-03-2010

Mental napisał(a):nakręci go jakiś dziad z PRLu!

Hmm.... Mental, Hoffman nakręcił "Ogniem i mieczem", który jest moim ukochanym polskim filmem, ale żeby zaraz dziad z PRLu? Nie wiem czy czepiać się słowa "jakiś" czy "dziad", bo z jednej strony jest świetnym reżyserem, ale z drugiej.... rzeczywiście jest dziadem, który (coś czuję że) nie ogarnie o co w tym chodzi.

No ale żeby "jakiś dziad" :mrgreen: ?

A co do państwowych pięniedzy to najbardziej się zgadzam. Producentami pewnie będzie jeszcze TVP bo chyba zawsze tak jest :twisted: Ale film zarobi ..... dzięki wycieczkom szkolnym.

- Kaczor - 09-04-2010

Od pewnego czasu kręcą film o jednym z "żołnierzy wyklętych" - "Roju". Chwytliwy tytuł "Historia Roja czyli w ziemi lepiej słychać" :roll:

W obsadzie m.in. Krzysztof "Zalef" Zalewski (ten metal z Idola), Paweł Kukiz, Julia "Brzydula" Kamińska i inni :wink: Premiera w listopadzie.

http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/1224594

- Sancho - 31-05-2010

Akcja promująca kino polskie:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=y4sjUMqqK28[/youtube]

Wszystko spoko, tylko ciekaw jestem kiedy PISF podziekuje jakims filmem zrealizowanym na podobnym poziomie jak ta reklamowka..

- Snappik - 31-05-2010

Szkoda że:
- budżet tej reklamy przekracza 90% polskich "hitów"
- sceny batalistyczne potrafimy robić tylko do reklam
- nawet z gatunku wojennego możemy zrobić nieśmieszną komedię
- uczestniczył w tym Bagiński
- reklama namawia do czegoś co nie zostanie zrealizowane

A tak generalnie to fajny klip :)

- gigacz - 31-05-2010

Sancho napisał(a):Akcja promująca kino polskie:

Jest też making OFF.

i galeria

EDIT:
a jeszcze więcej na stronie PISFu

http://www.pisf.pl/pl/kinematografia/news/najlepsi-polscy-filmowcy-na-planie-spotu-promujacego-polskie-kino

- Phlogiston2 - 01-06-2010

Sancho napisał(a):
Jak się przyłożą, to wychodzi im coś zjadliwego :smile: <ok>

- Martinipl - 02-06-2010

Moje wrażenie po obejrzeniu klipu: Omg, reklamówka lepsza od wszystkich filmów razem wziętych (szczególnie wojennych). Druga refleksja: wtf, ile to kosztowało? Trzecia: Szkoda, że na reklamie się skończy (vide, kampania wyborcza...)

Ale ładniutka ta reklamówka, robi wrażenie.

- Perfik - 02-06-2010

Nie wiem czym się podniecacie. Nakręcone to jako tako, ale w wymowie straszna żenua :roll:

- RandoMan - 02-06-2010

Nosz, fak...

Ten klip promujący PISF to jakieś propagandowe ścierwo.

Jest coraz więcej polskich filmów.

Od kiedy to ilość przechodzi w jakość? Serwują nam gnioty w stylu "Ciacha" i mamy się śmiać? Moralizatorskie bełkoty w stylu "Rewersu" a my już, że to najlepszy film roku 2009? Nudnawe semi-blockbustery w rodzaju nowego "Janosika", a my już mamy być o krok od okrzyknięcia PISF polskim Hollywood?

Międzynarodowe koprodukcje

I znowu: co z tego? Wspomniany Janosik był bodaj polsko - słowacki i czy to jakoś wpłynęło na jego jakość? Że o polsko - japońskim "Avalon" nie wspomnę.

Debiuty.

No tak... Wystarczy włączyć Canal plus o drugiej w nocy, by zobaczyć, na jakim poziomie są te nasze debiuty. Potrafimy robić tylko głębokie kino moralno - filozoficzne, bo na to pieniędzy nie potrzeba tylko trzech aktorów i dwa pokoje.

Polskie kino jest obecne na wielkich zagranicznych festiwalach

Ja w liceum byłem obecny na każdych zajęciach z fizyki. Ukończyłem ją z oceną dopuszczającą.

...i w małych kinach

Fajnie. CO Z TEGO?

Rekordowo wzrasta również frekwencja w polskich kinach.

Tak, ludzie przychodzą tam, by oglądać amerykańskie superprodukcje :) PISF - SZCZEŻNIJCIE W PIEKLE!

- soldamn - 05-06-2010

marudzisz. PISF to i tak duży postęp w porównaniu z tym co było na przełomie wieków.

- RandoMan - 05-06-2010

Najwyraźniej mam duże braki. Mógłbyś mi podać, drogi Soldamnie, listę dziesięciu tytułów sygnowanych logiem PISF, które warto obejrzeć? Chciałbym ponadto, by spełniały trzy warunki:

- nie dotyczyły PRLu w pośredni, czy bezpośredni sposób
- działy się w kilku lokacjach, w tym na terenach otwartych
- nie będących (i to w sumie najważniejszy warunek) kinem moralnego niepokoju?

Z góry dziękuję (nie usiłuję być złośliwy... no, może trochę). Codziennie będę zaglądał tutaj szukając odpowiedzi.

Do pozostałych: jeżeli wpadniecie na owy pomysł dziesięciu tytułów niezależnie od Soldamn'a, piszcie śmiało.

- soldamn - 06-06-2010

Kino Moralnego Niepokoju dotyczy filmów z lat 80, jak chcesz rzucać nazwami to najpierw się dowiedz co one znaczą.

tak na szybko z filmów które spełniają twoje wymogi

Ogród Luizy
Rezerwat
Wojna Polsko-Ruska

Wymieniłbym jeszcze kilka, ale dzieją się podczas PRL-u, a sam musisz że tego nie chcesz. Poza tym są filmy które słyszałem, że są dobre, ale jeszcze nie miałem okazji ich widzieć - np. Wino Truskawkowe czy 33 sceny z życia

- RandoMan - 06-06-2010

"Ogród Luizy" widziałem, przyznaję - dobry. O "Rezerwacie" nie słyszałem nic zgoła, sprawdzę. "Wojna polsko - ruska"... Najpierw przeczytam literacki pierwowzór. Na "Winie truskawkowym" wynudziłem się, jak mops. Ale dzięki za cynk.

Rozumiem pojęcie "kina moralnego niepokoju". Zauważ, proszę, że w języku kolokwialnym (a takim posługują się ludzie piszący na forach internetowych) nie dotyczy ono konkretnego diapazonu czasowego, a pewnej tendencji gatunkowej (czyli robimy film o tym, jaki ten żywot człeka poczciwego marny, bolesny i miażdżymy widzom jaja).

Ale na pewno o tym wiesz. Chciałeś po prostu być złośliwy :)

Przez kino moralnego niepokoju ja (i nie tylko ja) rozumiem np. "Rysę", która mnie wkurzyła, jak mało który film (nie tylko polski).