Forum KMF Film.org.pl
Zapowiedzi - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (http://forum.film.org.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (http://forum.film.org.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Filmy polskie (http://forum.film.org.pl/Forum-Filmy-polskie--13)
+--- Wątek: Zapowiedzi (/Thread-Zapowiedzi--806)

- Motoduf - 30-04-2011

Nowy film Smarzowskiego

Smarzowski mnie jeszcze nie zawiódł, a ten film zapowiada się co najmniej ciekawie.

- Mierzwiak - 30-04-2011

Oczywiście nie mogło się obyć bez debilnego "Polskie 'Siedem'" :roll:

- Motoduf - 30-04-2011

Tak, też mnie to irytuje, ale jakoś czytelników przyciągnąć trzeba :mad:
Ale samego filmu jestem naprawdę ciekawy (podobnie zresztą jak Róży z Mazur). Smarzowski jako jedyny w tym kraju robi filmy, które lubię oglądać i wątpię, żeby to się zmieniło. Inna sprawa, że najbardziej chciałbym, żeby się wreszcie zabrał za "Złego", ale tego się pewnie nigdy nie doczekam.

- Mierzwiak - 30-04-2011

Wesele i Dom zły podobały mi się, jednak nie mogę powiedzieć, że lubię te filmy. Smarzowski kręci obrazy odpychające i trudne, ale w jak najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Jeśli jest u nas reżyser, o którym mogę powiedzieć, że na pewno obejrzę jego następny film, to jest nim właśnie Smarzowski.

RE: Zapowiedzi - Azgaroth - 28-05-2011

Uwikłanie czyli nawet ciekawie zapowiadająca się sensacja. Jak dla mnie zaskoczenie :)

RE: Zapowiedzi - Mierzwiak - 28-05-2011

Ach, polskie Siedem!

Dla mnie to wygląda jak odcinek serialu TV, fakt że Ostaszewska i Adamczyk znowu grają parę (jak w serialu na TVN, nie pamiętam tytułu) tylko to pogłębia. Ostaszewska jak zwykle smętna i pozbawiona życia, kompletnie nie widzę jej jako głównej bohaterki.

RE: Zapowiedzi - Azgaroth - 28-05-2011

Gdzie ty tu widzisz podobieństwa do Siedem? :)

RE: Zapowiedzi - Mierzwiak - 28-05-2011

Ups, pomyliło mi się z filmem Smarzowskiego z poprzedniej strony tematu :P

PS. Forma trailera jak zwykle nieadekwatna do treści. Plansze z napisami jakieś takie z innej bajki, a animacja tytułu rodem z Mission Impossible. Kiedy nasi skończą z tym bezmyślnym naśladownictwem?

RE: Zapowiedzi - Albertino - 28-05-2011

Ja tu nie widzę nic ciekawego. Można napisać jedynie tyle, że nasi spece od zwiastunów zaczynają robić postępy i w końcu nauczyli się je w miarę atrakcyjnie montować.

Sam film zapowiada się na jakiś średniacki thrillerek a'la USA. Jeszcze Jacek Bromski za kamerą, meh.

RE: Zapowiedzi - military - 28-05-2011

Średniacki thrillerek a la USA? Raczej badziewiasty rip off w stylu Niemiec, na poziomie Kodu Karola Wielkiego. Nie wiem co jest bardziej żenujące - dialogi typu "dotknęła pani świata, którego nie powinna była dotykać", czy muzyka zapier*alająca jak w jakiejś scenie pościgu właśnie w Kodzie Karola Wielkiego, choć to chyba ma być ponury kryminał. To naprawdę jest BEZMYŚLNE naśladownictwo.

Ale spoko, jak by nie było, Dux da co najmniej 7/10.:)

RE: Zapowiedzi - soldamn - 30-05-2011

To jest podobno niesamowicie silnie nacechowany politycznie film i podejżewam, że to może go pogrzebać, bo Bromski swego czasu zrobił kilka dobrych filmów kryminalnych (zabij mnie glino, to ja złodziej).

Ale jak film promuje się tym, że "Michnik wyszedł z seansu zniesmaczony" i że "rozprawia się ze sprawą SB", a nie wartościami filmowymi, to ja nie liczę na zbyt wiele. Szczególnie, że z tego co mi się wydaje (choć książki nie czytałem, może ktoś to zweryfikuje?) pierwowzór był dość neutralny politycznie.

RE: Zapowiedzi - Albertino - 30-05-2011

jak Michnik wyszedł z seansu zniesmaczony to film powinien być gut, hmm

RE: Zapowiedzi - Mental - 30-05-2011

soldamn napisał(a):Ale jak film promuje się tym, że "Michnik wyszedł z seansu zniesmaczony"

Jak ta establishmentowa menda wyszła zniesmaczona z seansu, to film musi być arcydziełem :)

RE: Zapowiedzi - Tomkiewicz - 30-05-2011

Heh.. problem z Michnikiem jest taki, że wygląda jakby nieustannie był czymś zniesmaczony.

RE: Zapowiedzi - desjudi - 31-05-2011

nawet sam Wajda został ukontentowany :)
To nie może być dobre.

RE: Zapowiedzi - Mental - 31-05-2011

Wajdzie się podobało?
W takim razie cofam to, co wyżej napisałem.

:)

Film uznam za wart obejrzenia jak Mann i Walter Hill go zobaczą i powiedzą, że dawno takiej epy nie było :)

RE: Zapowiedzi - soldamn - 31-05-2011

kino polityczne, ma to do siebie, że z reguły jest beznadziejne. Na "Z" Costa-Gravasa czy "Gry Uliczne" Krauzego przypada 5 gównianych filmów Stone'a i kilka hagiograficznych laurek od Wajdy.

Mnie na prawde szczerze nie obchodzi, który dziennikarz jest którym filmem zniesmaczony. Szczególnie jeśli są to redaktorzy naczelni czy komentatorzy polityczni (Uwikłaniem zachwycony był Zaremba). Oni z reguły zupełnie się na kinie nie znają. Inną sytuacją byłoby, gdybym wiedział, że zachwycony bądź zniesmaczony jest Ebert, albo chociaż jakiś znośny rodzimy krytyk. Jeśli ktoś w takim stylu promuje ten film, to znaczy że liczy co najwyżej na fanów "mgły", "solidarnych" i filmów o papieżu, bo reszta nie będzie w stanie tego arcydzieła obejżeć

A jak ten film wygląda każdy z was widzi. Natomiast Mental, jestem przekonany że Szechter na pewno jest zniesmaczony jakimś scary movie czy american pie. Powieś sobie plakaty nad łóżkiem ;)

RE: Zapowiedzi - Mierzwiak - 31-05-2011

Od kiedy to Michnik (!!!) i Wajda są autorytetami w kwestii oceny filmów? Ludzie, dajcie spokój.

RE: Zapowiedzi - Mental - 31-05-2011

soldamn napisał(a):Oni z reguły zupełnie się na kinie nie znają.

I bardzo dobrze. Nie pamiętam, kiedy ostatnio sięgnąłem po film, powodowany lekturą recenzji autora, który "się zna".

soldamn napisał(a):Jeśli ktoś w takim stylu promuje ten film, to znaczy że liczy co najwyżej na fanów "mgły", "solidarnych" i filmów o papieżu, bo reszta nie będzie w stanie tego arcydzieła obejżeć

No ja na pewno będę w stanie obejrzeć - pod warunkiem że będzie to nakręcone z epickim rozmachem epitafium nagrobne III RP, opowiadające o bezwzględnym dożynaniu czerwonych kohort, tj. oraniu ubeków, esbeków i innych ludzkich ścierw. Niestety na taki film się nie zanosi, więc chyba se odpuszczę seansik :)

A co do Zaremby, to on akurat zajebiście pisze o filmach - ostatnio czytałem jego przegląd amerykańskich filmów politycznych. Zaczął go tak: Zmarłemu Sidneyowi Lumetowi dedykuję mój osobisty ranking filmów o polityce. Bo był ich mistrzem. Tekst nosił tytuł "Lumet i inni zaglądają za kulisy władzy".

RE: Zapowiedzi - Tomkiewicz - 01-06-2011

(31-05-2011, 17:41)Mental napisał(a): No ja na pewno będę w stanie obejrzeć - pod warunkiem że będzie to nakręcone z epickim rozmachem epitafium nagrobne III RP, opowiadające o bezwzględnym dożynaniu czerwonych kohort, tj. oraniu ubeków, esbeków i innych ludzkich ścierw. Niestety na taki film się nie zanosi, więc chyba se odpuszczę seansik :)
Nie powstanie nigdy. Mamy erę dobryzmu, tumiwisizmu i ekstatycznej polit-poprawności, na dodatek niebawem zmiana warty: teraz czerwony band wraca do akcji w ramach ustalonej rotacji. W sumie można brać to na przeczekanie, bo na widły już się nie da ;)