Forum KMF Film.org.pl
Zapowiedzi - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (http://forum.film.org.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (http://forum.film.org.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Filmy polskie (http://forum.film.org.pl/Forum-Filmy-polskie--13)
+--- Wątek: Zapowiedzi (/Thread-Zapowiedzi--806)

RE: Zapowiedzi - Lawrence - 05-02-2012

Film o II RP? To mnie w sumie dwa "Vabanki" wystarczą i więcej filmów dziejących się w tym okresie, czy też o wydarzeniach z tego okresu nie chcę.

Tak samo jak może rzeczywiście filmów w stylu "Generała Nila" nie powstało za wiele. Ale nie chcę, żebyśmy tylko otrzymywali masowo o polskich porażkach, czy też poległych bohaterach. Nic tylko się umartwiać.

RE: Zapowiedzi - Lawrence - 05-02-2012

Jakby Wam było mało po zapowiedziach "Kac Wawa", to tutaj możecie posłuchać fragmentu piosenki do tego filmu. Śpiewa Doda i to po angielsku:)

RE: Zapowiedzi - soldamn - 05-02-2012

A propos "historii Roja" - jaki niewygodny temat?

Strasznie denerwuje mnie, gdy niektóre środowiska w Polsce gdy coś im nie wychodzi oskarżają w około o spisek, zemstę i zdradę. To co tu widzę to kolejny taki przypadek.

Polski Instytut Sztuki Filmowej dwukrotnie dofinansowywał projekt "Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać". Rzadko film dostaje aż 2 razy dofinansowanie z PISF-u. Łącznie na jego produkcję PISF przeznaczył 3,2 mln złotych, co jest dużą sumą - dla porównania wymieniony w tym samym kontekście "Generał Nil" dostał 2,66 mln, "Róża" 2,5 mln, "Kret" 1,35 mln. 3,2 mln jest szczególnie dużą sumą jeśli weźmiemy pod uwagę, że...

- Reżyser tego filmu, Jerzy Zalewski, od 18 lat nie nakręcił filmu fabularnego, a w całej swojej karierze nakręcił ich raptem 3, z czego żaden nie był sukcesem ani artystycznym ani finansowym. Jego najbardziej znanym filmem jest dokument telewizyjny "Tata Kazika" sprzed 19 lat.
- Za scenariusz odpowiada pan bez żadnego doświadczenia w ich pisaniu.
- Produkuje go firma która ma praktycznie zerowe doświadczenie w tym biznesie (poza jednym filmem fabularnym - "Gnoje" Zalewskiego, wyprodukowała tylko kilka filmów dokumentalnych, ponadto od 5 lat nie wyprodukowała nic, nawet najmniejszego filmu krótkometrażowego)
- W obsadzie nie ma wcale znanych aktorów (z jednym wyjątkiem - Marcinem Kwaśnym w roli drugoplanowej), a główną rolę gra... Krzysztof Zalewski, przebrzmiała gwiazdka z reality show "Idol", która do tego nie ma żadnego doświadczenia aktorskiego (poza występami w Polsatowskim Idolu oczywiście). Swoją drogą wątpię, aby to, że ma on takie samo nazwisko jak reżyser było zbiegiem okoliczności.

Jest wiele rzeczy do krytykowania w Polskiej kinematografii, ale proszę - bądźmy obiektywni. Ten film dostał duże dofinansowanie, szczególnie biorąc pod uwagę te czynniki które wymieniłem. Raczej nie ma mowy o jakimś politycznym spisku. Ja bym się raczej bał o to, czy te 3,2 mln pieniędzy pochodzących m.in. z naszych podatków nie zostało gdzies po cichu przewalone przez tą ekipę, bo jeśli ktoś jest w stanie dostać 1,3 mln i zatrudnić do tego Szyca i Dziędziela, a tam ojciec z synkiem (to moja spekulacja, ale stawiam, że panowie Krzysztof i Jerzy są właśnie tak spokrewnieni) marudzą z 3,2 mln to... coś mi nie pasuje.

RE: Zapowiedzi - piter87 - 05-02-2012

(05-02-2012, 04:08)soldamn napisał(a): a tam ojciec z synkiem (to moja spekulacja, ale stawiam, że panowie Krzysztof i Jerzy są właśnie tak spokrewnieni) marudzą z 3,2 mln to... coś mi nie pasuje.

to źle stawiasz, Zalewski jest synem Stanisława Brejdyganta.

RE: Zapowiedzi - soldamn - 06-02-2012

To w takim razie w tym wypadku się myliłem. Co nie zmienia reszty rzeczy - dalej mam wątpliwości co do tego projektu.

RE: Zapowiedzi - Pitero - 06-02-2012

No proszę zaledwie do kin weszła "Róża", a już mamy zapowiedź następnego filmu Smarzowskiego

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1ln0oaCmSU0[/youtube]

RE: Zapowiedzi - shamar - 06-02-2012

Też mi zapowiedź.

RE: Zapowiedzi - Mierzwiak - 06-02-2012

Hollywoodzkie zapowiedzi pokazują czasem mniej, więc nie jest źle, zwłaszcza że takie zajawki to u nas rzadkość.

Smarzowski opuszcza wieś, będzie miejsko i współcześnie. Już samo to w przypadku tego reżysera wystarczy, by być ciekawym. Ba! Sama informacja, że robi kolejny film to już coś.

RE: Zapowiedzi - Snappik - 06-02-2012

To jest zwiastun filmu? Myślałem że ktoś wyszedł z kamerą cyfrową na miasto celem przetestowania sprzętu.

RE: Zapowiedzi - nawrocki - 06-02-2012

To nie jest zwiastun, bo z tego co wiem, sam film jest dopiero w fazie preprodukcji.

RE: Zapowiedzi - Turus - 06-02-2012

Średnia ta zapowiedź, wygląda jak by sobie ktoś wyszedł z kamera na miasto i ponagrywał kilka ujęć.

RE: Zapowiedzi - Lawrence - 06-02-2012

Jeżeli to ma być teaser to mnie średnio zainteresował, gdyż takich filmów z Warszawą w nocy to ja już sporo widziałem.

RE: Zapowiedzi - Mierzwiak - 06-02-2012

Z oficjalnej strony:

Siedem dni, siedmiu kolegów, siedem grzechów głównych. Portret miasta i przypowieść o korupcji, która zaczyna się na tylnym siedzeniu radiowozu, a kończy w... Brukseli.

RE: Zapowiedzi - Kaczor - 07-02-2012

(05-02-2012, 04:08)soldamn napisał(a): A propos "historii Roja" - jaki niewygodny temat?

Strasznie denerwuje mnie, gdy niektóre środowiska w Polsce gdy coś im nie wychodzi oskarżają w około o spisek, zemstę i zdradę. To co tu widzę to kolejny taki przypadek.
Mój znajomy, który statystował w tym filmie do dziś nie dostał ani grosza...

RE: Zapowiedzi - soldamn - 07-02-2012

To jest akurat standard w rodzimym kinie, niestety. Znajoma za statystowanie w "Mieście z morza" dostała pieniądze po roku! Natomiast Ci co statystowali przy "Westerplatte" z tego co wiem również jeszcze nic nie dostali.

RE: Zapowiedzi - tomashec - 07-02-2012

http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=85034

RE: Zapowiedzi - Mierzwiak - 07-02-2012

Jeżeli reżyser w realizację swojego filmu wplątuje IV RP i Smoleńsk, to ode mnie może co najwyżej dostać w ryj.

RE: Zapowiedzi - nawrocki - 07-02-2012

Smarzowski o nowym filmie:

To jest historia, która dzieje się współcześnie w Warszawie. Jest siedmiu gliniarzy, siedem grzechów głównych, siedem dni. To historia kryminalna, trupy są. Główny bohater, którego będzie grał Bartek Topa, jak to w takich filmach bywa, musi udowodnić, że jest niewinny, żeby przeżyć. W tle jest oczywiście korupcja, która zaczyna się na tylnym siedzeniu radiowozu, a kończy w Brukseli.

Będzie siekiero-młot, tak. Będzie troszkę alkoholu, będzie Marian (Dziędziel) oczywiście. To bardzo podobny film do "Wesela", tylko że akcja dzieje się w mieście.

Najpierw muszę wejść w zdjęcia w lutym, potrwają do kwietnia. (?) Premiera najprawdopodobniej za rok.

A tu cały wywiad: http://film.onet.pl/wiadomosci/publikacje/wywiady/mocny-film-o-milosci,1,5013161,wiadomosc.html

RE: Zapowiedzi - Snappik - 07-02-2012

W tle jest oczywiście korupcja, która zaczyna się na tylnym siedzeniu radiowozu, a kończy w Brukseli.

Podoba mi się to, chociaż wolałbym schemat odwrotny - wszystko zaczyna się w Brukseli, a kończy na tylnym siedzeniu radiowozu ;)

RE: Zapowiedzi - Hitch - 07-02-2012

Tak to kończy się tylko, jeśli radiowóz robi za limuzynę :)