Forum KMF Film.org.pl
Zapowiedzi - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (http://forum.film.org.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (http://forum.film.org.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Filmy polskie (http://forum.film.org.pl/Forum-Filmy-polskie--13)
+--- Wątek: Zapowiedzi (/Thread-Zapowiedzi--806)

RE: Zapowiedzi - Hitch - 03-10-2012

Jestem ciekawy tylko dlatego, że to Pasikowski z ciągotami bardziej w stronę swoich pierwszych filmów, niż ostatnich. Jednak pół minuty trochę za mało jak na pełnoprawny zwiastun.

RE: Zapowiedzi - nawrocki - 03-10-2012

Nawet za mało na pełnoprawny teaser. Wygląda raczej jak tv-spot.

RE: Zapowiedzi - Snappik - 03-10-2012

Szkoda, że ma to montaż na modłę jakiegoś blockbustera, ale czekam. Może Pasikowski wreszcie wypali ;)

RE: Zapowiedzi - Azgaroth - 03-10-2012

Pierwszy komentarz a yt pod trailerem Pokłosia "film wybitnie antypolski!!!". Czekam na premierę, będzie kolorowo :D

RE: Zapowiedzi - shamar - 04-10-2012

(04-10-2012, 02:41)Persona non grata napisał(a): Większą patologię zaprezentowali tylko Serbowie swoim filmem "Klip", ale tamto jakoś lepiej się ogląda niż to.

Ale dobry to film? Warto oglądać? Bo już się zabierałem.

RE: Zapowiedzi - Crov - 04-10-2012

Ekstra! Polska produkcja z gwiazdami amerykańskimi w jednych z główynch ról? EKSTRA! Kto? Crispin Glover! Eks... :D

http://natemat.pl/33925,producenci-jestes-bogiem-pracuja-nad-kolejnym-filmem-w-miedzynarodowej-obsadzie-aktorskiej-znamy-szczegoly

RE: Zapowiedzi - Strummer - 04-10-2012

Oho jest nawet najbardziej przeceniany aktor ostatnich miesięcy. No, ale chociaż niby-thriller a nie dramat społeczny.

RE: Zapowiedzi - nawrocki - 04-10-2012

Najgorsze jest to, że ma reżyserować Łukasz Barczyk, gość od nieoglądalnego "Nieruchomego poruszyciela".

RE: Zapowiedzi - Motoduf - 04-10-2012

To Łukasz Barczyk robi, czyli pewnie przez półtorej godziny wszyscy będą chodzić po domu z groźnymi minami, a w finale ktoś np. nasra na dywan. I tyle będzie w tym z thrillera.

(04-10-2012, 10:29)Persona non grata napisał(a): To ocena po trailerze, ale "Klip" w przeciwieństwie do "Baby blues" sam chętnie bym zobaczył. (...)

A skąd masz możliwość dorwania "Klipu"?

Myślałem, że widziałeś. Jest na VIMEO cały film :) ale jakość średnia. Lepiej poszukać w wypożyczalni.

RE: Zapowiedzi - Tyler Durden - 04-10-2012

Oglądałem "Klip" podczas festiwalu Nowe Horyzonty, dupy nie urywa, ale myślę, że warto obejrzeć. Ciekawy portret powojennego pokolenia serbskich nastolatków, na wiele rzeczy można jednak kręcić nosem.

RE: Zapowiedzi - Persona non grata - 04-10-2012

Ale się ździebko zdziwiłem, bo nie zauważyłem, że jeden z trailerów na TIFF-ie, który nawet wydał mi się obiecujący, to też polski reprezentant.

"Imagine" z w pełni międzynarodową obsadą jest historią wyreżyserowaną i opartą na scenariuszu Andrzeja Jakimowskiego znanego z filmów "Zmruż oczy" i "Sztuczki".

Ten motyw zastosowany w filmie, tzw. human echolocation to niesamowita sprawa. Był taki chłopak, Ben Underwood, bardzo szybko po urodzeniu został zaatakowany przez nowotwór gałek ocznych, które musieli mu amputować. Tak naprawdę nigdy nie miał okazji widzieć, więc szybko opracował swój własny system wykrywania przedmiotów - echolokację - i choć to wydaje się nieprawdopodobne dzięki odbijaniu się dźwięków wydawanych ustami potrafił namierzyć praktycznie wszystkie przedmioty w okolicy, co umożliwiało mu jazdę na rowerze, na rolkach, grę w koszykówkę itp. Niesamowita historia, szkoda, że bez happyendu, bo chłopak zmarł w 2009 roku w wyniku przerzutu tego samego raka, który zabrał mu oczy. Polecam dokument o nim na YT i sorry za OffTop.

(04-10-2012, 22:53)Persona non grata napisał(a): Był taki chłopak, Ben Underwood, bardzo szybko po urodzeniu został zaatakowany przez nowotwór gałek ocznych, które musieli mu amputować. Tak naprawdę nigdy nie miał okazji widzieć, więc szybko opracował swój własny system wykrywania przedmiotów - echolokację -...

Pewnie chodzi o tego czarnego, co klumkał?

(04-10-2012, 22:53)Persona non grata napisał(a): ... szkoda, że bez happyendu, bo chłopak zmarł w 2009 roku w wyniku przerzutu tego samego raka, który zabrał mu oczy. Polecam dokument o nim na YT i sorry za OffTop.

O ja pierdole. Po 14stu latach... tylko i aż...

RE: Zapowiedzi - picek - 09-10-2012

Taka mała analiza techniczna samego trailera Bitwy pod Wiedniem:
http://carrycoalstonewcastle.tumblr.com/post/33160933184/bitwa-pod-wiedniem-czy-tez-bardziej-chwytliwy-dla

RE: Zapowiedzi - Lawrence - 09-10-2012

Ja ciągle nie wiem czy o tym filmie powinniśmy dyskutować w dziale "Polskie filmy", skoro to produkcja międzynarodowa i sporo tam włoskiego udziału.

Właśnie chciałem wkleić wczoraj pierwszą reakcję z pokazu filmu, tylko nie wiem za bardzo gdzie? A nie wiem czy jest sens osobny temat zakładać?

RE: Zapowiedzi - shamar - 09-10-2012

To ponoć jedna z największych żenad w historii polskiej kinematografii więc chyba się należy.

RE: Zapowiedzi - Lawrence - 09-10-2012

Tylko właśnie to jest nie tylko polska, ale i włoska żenada. Więc nie wiem za bardzo gdzie taki temat władować?

Do zagranicznych :)

RE: Zapowiedzi - Motoduf - 09-10-2012

Bitwa pod Wiedniem wchodzi do naszych kin Z LEKTOREM. Życie od razu nabiera kolorów :D

Zabawne. Dziś na tv był "JP II" z Voightem i dubbing był calkiem niezły.