Forum KMF Film.org.pl
Zapowiedzi - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (http://forum.film.org.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (http://forum.film.org.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Filmy polskie (http://forum.film.org.pl/Forum-Filmy-polskie--13)
+--- Wątek: Zapowiedzi (/Thread-Zapowiedzi--806)

RE: Zapowiedzi - Azgaroth - 25-10-2012

Sęp wygląda na tyle dobrze, że pewnie obejrzę na kompie. Trzy siostry T znudziło mnie już na etapie trailera.

RE: Zapowiedzi - PropJoe - 25-10-2012

Sęp rzeczywiście nie wygląda tak źle. W kinie widziałem chyba trochę inny zwiastun i tam dużo bardziej śmieszył opatrunek Olbrychskiego, tam było go więcej i w każdej scenie miał taki sam świeżutki opatrunek, skrawek gazy a łeb obwiązany bandażem. Jakaś mikroskopijna a jednak wyjątkowo upierdliwa rana to musiała być, bo wyglądało na to, że cały film z tym będzie biegał. Tu mniej Olbrychskiego i można się skupić na samym filmie. Fajnie, że ktoś w Polsce się porywa na robienie kina gatunkowego . Żebrowskiego przeżyję, Małaszyńskiego już nie za bardzo, ale zobaczymy. Szok, że w filmie ITI z Małaszyńskim pokazują te trupy w lesie. Boję się dwóch rzeczy. Oby nie przekombinowali z fabułą. Coś czuję, że scenarzysta mógł uwierzyć, że piszę polskie Siedem. Poza tym dialogi słabe delikatnie mówiąc, Fronczewski samymi sucharami wali w zwiastunie.

RE: Zapowiedzi - Corn - 25-10-2012

Najbardziej cieszy mnie, że reżyseruje Eugeniusz Korin, a nie żaden Zatorski/Brodzki/Random-TVN-Director. Facet do tej pory reżyserował komercyjne sztuki w teatrach a teraz próbuje sił za kamerę. Widać, że ma dobre oko i stara się zrobić coś dobrze, a nie "dobrze jak na Polskie warunki"

RE: Zapowiedzi - shamar - 25-10-2012

Sęp udaje niby hollywoodzki thriller sensacyjny? "Siedem" spotyka "Milczenie owiec" w polskich lasach i na ulicach Warszawy? To się nie może i udać a wygląda właśnie jak amatorska podróba kina hollywoodzkiego.

RE: Zapowiedzi - Persona non grata - 25-10-2012

Udaje, a może nie udaje. To chyba jakiś ogólnospołeczny problem Polaków, żeby jechać wszystko co polskie. Kręcą smuty o biedzie na Śląsku - źle. Kręcą kino europejskie - źle. Kręcą filmy historyczne - źle. Kręcą komedie romantyczne - źle. W końcu nakręcą coś, co przynajmniej na pierwszy rzut oka nie wygląda, jak wyżej wymienione - też źle, bo amatorska podróba Hollywoodu.

Z jednej strony nikt nie ma ochoty oglądać polskich filmów, a nad kinem amerykańskim jest ogólne spuszczanko, z drugiej strony, kiedy ktoś w Polsce podejmie chociaż PRÓBĘ (bo efektu jeszcze nie znamy) zbliżenia się chociaż o krok do kina amerykańskiego, to odgórnie te próby zostają okrzyknięte amatorskim naśladownictwem. Przy takim założeniu nasze polskie kino będzie stać w miejscu, w dodatku w bardzo wąskich granicach gatunkowych. Kurde, nawet jeżeli wyjdzie im gówno, przecież będzie to coś relatywnie świeżego. Niech próbują! Wszelkie tego typu próby powinni cieszyć, a nie prowokować do standardowego psioczenia.

RE: Zapowiedzi - Crov - 25-10-2012

Zgadzam się z niemile widzianą osobą. Grunt, że coś się robi. Niech zrzynają z USA ile się, tylko niech się na tym uczą. Może wtedy za jakieś 20 lat filmy będa technicznie na poziomie i zaczną się pojawiać jakieś dobre scenariusze.

RE: Zapowiedzi - PropJoe - 25-10-2012

Jasne, niech próbują. Byle nie przedobrzyli z fabułą. W tym zwiastunie aż tak tego nie widać, ale w tym kinowym, dużo gorszym z tego co pamiętam najbardziej mnie zmartwiły (tak zmartwiły, bo chciałbym zobaczyć solidny polski thriller i dobrze życzę twórcom) dwie rzeczy. Po pierwsze, ogólny chaos. Wszystkiego tam pełno - biurokracja w policji, problemy osobiste, ucieczka więźniów, jakaś tajemnica z elementami wręcz paranormalnymi, romans, conspiracy, Olbrychski nabił sobie guza. Obawiam się, czy nie próbowali upchnąć za dużo tego wszystkiego. Było też niestety kilka motywów, które niepotrzebnie wyglądały na skopiowane z amerykańskiego kina, żeby było cool. Problem w tym, że to co działa w Stanach, będzie jeszcze długo zgrzytało w polskich produkcjach. Chciałbym bardzo, żeby te nieliczne próby zrobienia czegoś innego nie ignorowały całkowicie faktu, że w polskiej rzeczywistości pewne rzeczy nie przejdą tak łatwo a przynajmniej trudno je wiarygodnie pokazać.

Co do fabuły to przyznacie, że opis spod trailera może rodzić pewnie obawy, co?

Cytat:Wyobraź sobie, że masz moc decydowania o ludzkim życiu. Kogo byś potępił, a kogo ocalił? W centrum Europy nagle, bez śladu, zaczynają znikać ludzie. Śledztwo trafia w ręce Sępa (Michał Żebrowski) - policjanta, który wydaje się być pozbawiony uczuć. Twardy, nieprzekupny, bez zobowiązań i przysług do wyświadczenia innym. Do czasu, aż poznaje Nataszę (Anna Przybylska) - kobietę inną niż te, które spotykał do tej pory. Sęp rozpocznie niebezpieczną grę z przeciwnikiem wyprzedzającym go wciąż o krok. Odkryje świat, w którym ludzie prowadzą podwójne życie. Pierwszy raz, logiczne myślenie wpędzi go w pułapkę bez wyjścia. Nagle z łowcy zamieni się w zwierzynę. Balansując na granicy namiętności i rozumu, świata logiki i sprytnej manipulacji, będzie musiał odpowiedzieć na pytanie: czy jest coś ważniejszego niż życie?

RE: Zapowiedzi - military - 25-10-2012

Komisarz Sęp na tropie? Jeśli jest jedna rzecz, której nienawidzę w polskich filmach, to są to imiona i nazwiska postaci.

RE: Zapowiedzi - Mental - 25-10-2012

Crov napisał(a):EUROPEJSKIE KINO

już idę

Czekaj! Ide z tobą!

RE: Zapowiedzi - Danus - 25-10-2012

Trailer Sępa:
Czy mi się wydaje, czy tu ktoś wreszcie nauczył się używać kamery z głową oraz odkrył co to są filtry? Bo ten zwiastun ewidentnie nie wygląda na polskie- wizualnie.

Ale ze względu na Małaszyńskiego obejrzę na kompie.

RE: Zapowiedzi - Lawrence - 25-10-2012

Początki zawsze są trudne, ale od czegoś trzeba zacząć. Nawet jeżeli "Sęp" okaże się porażką to jednak już po trailerze wizualnie wygląda na film i nie ma Śląska, ani Bogu Honoru Ojczyzny. A skoro kino akcji w Polsce nie istnieje, to jednak od kogoś musimy się uczyć i od kogo jak nie od Ameryki.
Niech powstaje więcej takich "Sępów" to może w końcu na zasadzie prób i błędów czegoś się nauczymy.

RE: Zapowiedzi - Persona non grata - 25-10-2012

(25-10-2012, 21:54)Danus napisał(a): Trailer Sępa:
Czy mi się wydaje, czy tu ktoś wreszcie nauczył się używać kamery z głową oraz odkrył co to są filtry? Bo ten zwiastun ewidentnie nie wygląda na polskie- wizualnie.

Jeśli o to chodzi, to warto zapoznać się z "Obławą" :)

RE: Zapowiedzi - Danus - 25-10-2012

Jakieś przebłyski scen widziałem w telewizji podczas reklam. Być może obadam jak pojawi się doba wersja.

RE: Zapowiedzi - shamar - 06-11-2012

Po co oni to kolorują?

RE: Zapowiedzi - raven.second - 06-11-2012

Kolorują? Skąd takie info? Chyba, że masz na myśli różne kolorki na podanym filmiku - to nie jest nic nadzwyczajnego ani gorszącego.

Po 84 latach od premiery odnowiony cyfrowo film znów trafia na duży ekran.

RE: Zapowiedzi - shamar - 06-11-2012

No "kolorują". Mnie to przeszkadza.
Oryginalny Nosferatu był czarno-biały (a raczej czarno-żólty) a wersja odrestaurowana miała właśnie dodane kolory- fiolety, zielenie itp. Tu mamy ten sam schemat.

RE: Zapowiedzi - Craven - 06-11-2012

Mi też to przeszkadza.

Hm... a wiadomo czemu takie kolory są? To efekt uboczny odrestaurowania, czy wymysł jakiejś osoby który nie ma co robić? Bo w sumie mi to nie przeszkadza za bardzo, zawsze można w odtwarzaczu ustawić odpowiednio kolory i po sprawie.

RE: Zapowiedzi - military - 06-11-2012

W odtwarzaczu? Myślisz, że kiedykolwiek wydadzą to na jakimkolwiek nośniku?:) Pewnie zaraz po odrestaurowanych Psach.:)

Mając na myśli "odtwarzacz" chodziło mi o vlc, bestplayera czy innego windows media player z taką opcją :)