Forum KMF Film.org.pl
Zapowiedzi - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (http://forum.film.org.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (http://forum.film.org.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Filmy polskie (http://forum.film.org.pl/Forum-Filmy-polskie--13)
+--- Wątek: Zapowiedzi (/Thread-Zapowiedzi--806)

RE: Zapowiedzi - nawrocki - 12-12-2012

No jasne, że to na potrzeby promocji - ostatni krótki filmik wyraźnie to sugeruje przecież. I też nie wiedziałem, że premiera JUŻ za dwa miesiące. A Smarzowski już jest na planie następnego filmu. Widać ma facet płodny okres, oby ilość przełożyła się na jakość.

RE: Zapowiedzi - PropJoe - 12-12-2012

Sorry, wklejałem przysypiając więc może niezbyt precyzyjnie się wyraziłem. Wiem, że nie są to klipy z filmu, chociaż pojawiały się informacje, że część filmu nakręcili komórkami czy tam kamerami CCTV więc takie paradokumentalne wstawki nie byłyby wielkim zaskoczeniem. Oczywiście ostatni klip urywa wszelkie spekulacje na ten temat.
Dziwi mnie tylko i trochę martwi jakość tych klipów. Nie wyobrażam sobie tak słabego aktorstwa w filmie Smarzowskiego w wykonaniu bardzo dobrych aktorów. Z drugiej strony, dziwne, że mieliby oni jakoś szczególnie wychodzić ze swoich ról na potrzeby promocji. Zakładam, że zagrali w nich postaci z filmu a w takim razie przyznasz, że jest to trochę niepokojące. Ale tylko trochę, bo wierzę w Smarzowskiego i pewnie to tylko kolejny przykład profesjonalnej promocji polskiego filmu.

RE: Zapowiedzi - Tyler Durden - 16-12-2012

Bardziej niepokojące jest, że Pietrzyk i Muszyński z Filmwebu ocenili na 4/10 i 6/10. Oceną tego pierwszego jeszcze bym się specjalnie nie przejmował, zazwyczaj nie pokrywają się one z moimi ale M. był od zawsze fanem Smarzowskiego i poniżej 8/10 żadnemu z jego filmów dotąd nie wystawił. To, w połączeniu z klipami i plakatem, jak z kolejnego udanego inaczej polskiego filmu, każe przypuszczać, że stało się, Smarzowski "w końcu" zaliczył wpadkę.

RE: Zapowiedzi - Arahan - 18-12-2012

Pełny zwiastun Drogówki:

http://www.filmweb.pl/video/trailer/nr+1-29604

znów to samo chce się rzec ...

RE: Zapowiedzi - PropJoe - 18-12-2012

No nie wygląda to najlepiej...

RE: Zapowiedzi - nawrocki - 18-12-2012

Ano nie.

RE: Zapowiedzi - shamar - 18-12-2012

Stopklatka napisał(a):Niezmiennie wytyczoną przez siebie ścieżką kroczy Przemysław Wojcieszek , którego "Sekret" trafi na nasze ekrany w kwietniu. Obraz z Tomaszem Tyndykiem i Agnieszką Podsiadlik porusza budzące kontrowersje kwestię rozliczania się z niechlubną antysemicką przeszłością Polaków.

O ch. im chodzi? Z tym rozliczaniem i antysemityzmem? Bo to jednak wygląda jak sranie we własne gniazdo. Zachód krzyczy: polskie obozy śmierci, Polacy - antysemici, mordowali Żydów itd. a ci kręcą filmy: no tak, macie jednak rację. Tak było, jesteśmy tak winni jak Niemc... znaczy ci no, naziści. Niemców przepraszamy.

Czy w przypadku kina europejskiego też coś takiego miało miejsce?
Czy Francuzi, Czesi, Węgrzy, ogólnie kraje, które w jakiś tam sposób przyłozyły rękę do holokaustu kręciły o tym filmy?

RE: Zapowiedzi - Mierzwiak - 18-12-2012

shamar, skoro takie PRZYPADKI miały miejsce, dlaczego nie kręcić o tym filmów?

Poza tym zaśmierdziało stęchłą PiSdą z Twojego posta.

---

Trailer drogówki tragiczny, a forma tego filmu zapowiada się na niesamowicie męczącą.

RE: Zapowiedzi - Juby - 18-12-2012

(18-12-2012, 13:58)Mierzwiak napisał(a): a forma tego filmu zapowiada się na niesamowicie męczącą.

Widziałeś poprzednie twory Smarzowskiego? Po zwiastunie widać, że forma filmu nie będzie odbiegać od jego wcześniejszych dokonań.

A zwiastun nie najlepszy, choć zdecydowanie podkręcił atmosferę. Czekam na ten film i to bardzo.

RE: Zapowiedzi - simek - 18-12-2012

(18-12-2012, 13:37)shamar napisał(a): Czy w przypadku kina europejskiego też coś takiego miało miejsce?
Czy Francuzi, Czesi, Węgrzy, ogólnie kraje, które w jakiś tam sposób przyłozyły rękę do holokaustu kręciły o tym filmy?
Ale polskie pogromy żydów w okresie II WŚ to nie jest holokaust, niemieckiego obozy koncentracyjne swoją drogą, a Polacy zabijający żydów po jakichś wioskach swoją.

RE: Zapowiedzi - PropJoe - 18-12-2012

Też nie rozumiem mody na eksponowanie tych "przypadków" w tylu filmach ostatnio. Nie widziałem, na przykład Pokłosia, ale też się zastanawiam czy w innych krajach tak chętnie rozliczają się z przeszłością. Nie wiem czy jest to dużo lepsze od tej polskiej martyrologii. Takie popadanie ze skrajności w skrajność. Albo jesteśmy narodem wybranym, albo największymi antysemitami i skurwielami. Jasne, że trzeba pamiętać, jasne, że takie przypadki miały miejsce, ale nie wiem czemu mają służyć takie filmy.
No i nie chcę zaczynać dyskusji o polityce, ale uwaga o PiS'ie pomijając formę też trochę niepotrzebna.

RE: Zapowiedzi - Corn - 18-12-2012

Cytat:Poza tym zaśmierdziało stęchłą PiSdą z Twojego posta.
Komuś to przeszkadza i od razu jest wyborcą PiSu? Ech, zawsze jestem o to posądzany ilekroć krytykuje rząd. Wystaw trochę głowę ponad telewizor - ok?

RE: Zapowiedzi - shamar - 18-12-2012

(18-12-2012, 13:58)Mierzwiak napisał(a): shamar, skoro takie PRZYPADKI miały miejsce, dlaczego nie kręcić o tym filmów?

Jak kręcą kino "podniosłe" quasihistoryczne to zaraz jest kręcenie nosem, że będzie jakaś bogojczyźniana sraka, z dennym patosem, wybielaniem itd. (Abstrahuje od tego, że tak zazwyczaj bywa). Za to jak kręcą film o tym, jakie to z Polaków mendy i szumowiny to do razu - ważny temat, bardzo potrzebny film, rozliczenie.

A ja k...a nie rozumiem. Jest tylu znakomitych Polaków w historii, jest tyle świetnych polskich historii, jest tylu bohaterów (nie idąc daleko taki Pilecki czy Jeziorański) o których można by (gdyby uniknięto wspomnianych uchybień polskich filmów historycznych) nakręcić świetne filmy.

Ba, wręcz takim postaciom należą się takie filmy... Ale nie k...a jakieś duposmęcenie jacy to Polacy jednak są chujowi, i że palili Żydów, i że w ogóle to powinni się czuć gorsi od np. takich żabojadów, którzy radośnie wysyłali swoich Żydów w przesyłkach kolejowych.

Czy Polacy nie mogą zacząć kręcić dobrych filmów o pozytywnych postaciach, zdarzeniach historycznych? Takich, żebym jak jakiś amerykański redneck mógł wyjść z kina i pomyśleć:
Jestem dumny z bycia Polakiem. Jestem dumny z takich bohaterów.

Ale nie k...a. Jak nie "kino patologiczne" (to chyba z Kamińskiego) to niedorobione "superprodukcje".

(18-12-2012, 13:58)Mierzwiak napisał(a): Poza tym zaśmierdziało stęchłą PiSdą z Twojego posta.

Nie mieszaj mnie do PO a TYM BARDZIEJ do PISu. W ogóle mnie nie mieszaj w żadne ramki polityczne. Jeśli miałbym się już jakoś zdeklarować to jako ambiwalentny centrowiec.

(18-12-2012, 15:48)simek napisał(a): Ale polskie pogromy żydów w okresie II WŚ to nie jest holokaust, niemieckiego obozy koncentracyjne swoją drogą, a Polacy zabijający żydów po jakichś wioskach swoją.

No ale skoro sami Polacy kręcą takie filmy o sobie to co się później dziwić, ze jakiś niedouczony murzyn mówi o "polskich obozach zagłady". Ale chodziło mi o coś innego.

A może by tak nakręcić filmy o komunistycznym ścierwie, które mordowało AKowców? Lepiej nie.
Może zrobić film, że jednak taka Wolińska to był dobry człowiek wierzący w system?

Albo o rzeźi na Wołyniu? Czemu Ukraińcy nie nakręcą o tym filmu? Czyżby nie czuli potrzeby podsrywania pod siebie?

RE: Zapowiedzi - Mierzwiak - 18-12-2012

(18-12-2012, 18:21)Corn napisał(a): Komuś to przeszkadza i od razu jest wyborcą PiSu?
Nie, po prostu jest to dokładnie ta sama retoryka. EOT.

RE: Zapowiedzi - Lawrence - 18-12-2012

Dobra shamar nie zaśmierdziało PiSem, tylko Gazetą Polską, tak lepiej? :)

A w ogóle to jakby co ja założyłem swego czasu temat o tym filmie, który mnie swego czasu strasznie wymęczył:

http://forum.film.org.pl/Thread-Sekret-2012-Re%C5%BC-Przemys%C5%82aw-Wojcieszek-niby-niepolski-a-jak%C5%BCe-polski-film

Kilka postów niżej. Może przeniesiemy tam część tych postów?

RE: Zapowiedzi - Mierzwiak - 19-12-2012

(18-12-2012, 14:56)Juby napisał(a): Widziałeś poprzednie twory Smarzowskiego? Po zwiastunie widać, że forma filmu nie będzie odbiegać od jego wcześniejszych dokonań.
Nie nazwałbym tworami tak dobrych filmów jak Wesele i Dom zły (bo tylko te widziałem), ale tamte były stylistycznie spójne. Tutaj mamy z jednej strony całkiem ładne, cyfrowe ujęcia nocnej Warszawy, a z drugiej jakieś obrzydlistwa kręcone komórką czy kamerką ukrytą w guziku czy pies wie co tam jeszcze. Bardzo niefajnie to wygląda.

RE: Zapowiedzi - Juby - 19-12-2012

"Twory" napisałem w sensie "to co stworzył", nie było to nic obraźliwego, bo uwielbiam Wesele, a Dom zły i Róża też bardzo dobre.

RE: Zapowiedzi - Mierzwiak - 19-12-2012

Ja tego określenia na filmy/plakaty itd. używam wyłącznie w negatywnym sensie, dlatego pomyślałem że masz z nimi jakiś problem :)

RE: Zapowiedzi - Strummer - 19-12-2012

O, Grabowski gra żula. Tego się nie spodziewałem.

RE: Zapowiedzi - soldamn - 19-12-2012

Co do offtopu z poprzedniej strony: inne narody środkowoeuropejskie też mają takie filmy, tylko nakręciły je trochę wcześniej. http://pl.wikipedia.org/wiki/Sklep_przy_g%C5%82%C3%B3wnej_ulicy
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pozytywka_(film)

Wyobrazcie sobie co by bylo, gdyby zamiast Poklosia powstalo cos w stylu Pozytywki (filmu Pasikowskiego nie widzialem, ale z tego co rozumiem bez problemu daloby sie ta historie zamerkanizowac, bo glowny bohater wraca z USA). Juz widze to oburzenie!