Forum KMF Film.org.pl
Zapowiedzi - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (http://forum.film.org.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (http://forum.film.org.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Filmy polskie (http://forum.film.org.pl/Forum-Filmy-polskie--13)
+--- Wątek: Zapowiedzi (/Thread-Zapowiedzi--806)

RE: Zapowiedzi - Phlogiston2 - 01-01-2013

Wyrocznia Filmweb twierdzi, że Robert Więckiewicz. Zaś Ribbentropa zagra Nergal.

RE: Zapowiedzi - military - 01-01-2013

Hitler w XXI-wiecznej Warszawie to pomysł tak zryty, że może się sprawdzić tylko w komedii w stylu Harolda i Kumara, a nie w ciepłych kluchach od Machulskiego. A jakoś nie wierzę, że staruszek potrafi nauczyć się nowych sztuczek.:)

BTW: rozumiem, że to "polska odpowiedź na Dallas 63 Stephena Kinga". Będzie pozew?:)

RE: Zapowiedzi - Corn - 01-01-2013

Nie czytałem, nie widziałem, nie wiem ale podobno na planie było zabawnie, więc może i film będzie w porządku. :]

RE: Zapowiedzi - simek - 01-01-2013

Do momentu powrotu do XXI wieku nawet fajnie to brzmi, szkoda, że to komedia, polska komedia...

RE: Zapowiedzi - shamar - 02-01-2013

(01-01-2013, 17:33)Lawrence napisał(a): Tylko dla ludzi o mocnych nerwach:

Odpaliłem to tylko po to, żeby zobaczyć o co cho z tymi Azjatami.

Wspólczuję ludziom, którzy pójdą na to do kina. W sumie to nie. Nie wspólczuje. Dlaczego mam współczuć debilom, ze są debilami.

RE: Zapowiedzi - military - 04-01-2013

Cytat:Katarzyna Rosłaniec, autorka głośnych "Galerianek", wraca do kin ze swoim nowym filmem "Bejbi Blues". - Wszyscy mówią: "Jak to, nastolatka wymyśliła sobie, żeby mieć dziecko? Co to za pomysł!". Ale ile jest 30-latek, które decydują się na dziecko z zupełnie egoistycznych powodów? - opowiada reżyserka.

Brak. Mi. Słów.

RE: Zapowiedzi - SonnyCrockett - 04-01-2013

Nie wiem co autorka słów miała na myśli, ale wiem że powinna wyjechać z tego kraju i nie marnować publicznych pieniędzy.

RE: Zapowiedzi - Szaman - 04-01-2013

O kolejna inteligentna, polska reżyserka. Walkiewicz szykuje krzesło.

RE: Zapowiedzi - Crov - 04-01-2013

Lubie ją. Robi dobre mocne filmy o ważnych sprawach.

:D :D :D
i tyle mogę powiedzieć...

RE: Zapowiedzi - Persona non grata - 04-01-2013

Ale ona musiała mieć przejebaną młodość/dzieciństwo.

RE: Zapowiedzi - soldamn - 04-01-2013

Abstrahując od tych bzdur, ten film akurat nie musi być zły. Był pokazywany w ubiegłym roku na festiwalu w Toronto, a w tym roku został zakwalifikowany do jednej z konkursowych kategorii na festiwalu w Berlinie (oczywiście nie głównej). Jak na polski film to akurat bardzo duże osiągnięcie, chyba największy rodzimy sukces na festiwalach zagranicznych od czasów "Wszystko co Kocham". Poniżej wklejam recenzję z Variety - krótka bo krótka, ale niewiele polskich filmów jest recenzowane przez to pismo.

A Polish teen tries to balance having the adolescence of a lifetime with looking after her tiny tot in director Katarzyna Roslaniec's "Baby Blues." Like her debut, "Mall Girls," this is a worrying, candy-colored snapshot of reckless minors in a post-communist country in tailspin, with the lifelike dialogue and situations oddly contrasting with the pic's almost maniacal attention to costumes, which are more carefully designed than a Lady Gaga appearance. Fests won't feel blue showcasing this, though smallscreen exposure will eclipse theatrical offshore.

Festiwale promują zazwyczaj takie "głębokie" filmy, takich "głębokich" twórców, więc to żadna rekomendacja :P

RE: Zapowiedzi - Donia Agata - 04-01-2013

"Bejbi Blus" - filmu jeszcze nie widzieliście, a już krytykujecie i nie zostawiacie suchej nitki na reżyserce.

Cytat:Nie wiem co autorka słów miała na myśli, ale wiem że powinna wyjechać z tego kraju i nie marnować publicznych pieniędzy.
No to może byś się chwilę zastanowił i jeśli nadal nie będziesz rozumiał, to może najpierw zastanów się, może jeszcze nie dorosłeś do filmów pani Rosłaniec. :)

Cytat:O kolejna inteligentna, polska reżyserka. Walkiewicz szykuje krzesło.
Ta pani akurat nie potrzebuje reklamy poprzez rozmowę z red. Walkiewiczem.

Itd. itd. - jestem ciekawa ilu z was widziało "Galerianki". I co konkretnie macie o nich do powiedzenia. Bo ja uważam, że to całkiem niezły film.

Ja jestem ciekawa jej nowego filmu. Kolejny temat poruszający nowe trendy obyczajowe wśród młodych dziewczyn. Inna sprawa jak zostało to pokazane, ale myślę, że jeszcze lepiej niż w "Galeriankach", albo przynajmniej tak samo.

Cytat:Katarzyna Rosłaniec, autorka głośnych "Galerianek", wraca do kin ze swoim nowym filmem "Bejbi Blues". - Wszyscy mówią: "Jak to, nastolatka wymyśliła sobie, żeby mieć dziecko? Co to za pomysł!". Ale ile jest 30-latek, które decydują się na dziecko z zupełnie egoistycznych powodów? - opowiada reżyserka.
Nie rozumiem,czemu się tak dziwicie, czego nie rozumiecie, nad czym psioczycie - wreszcie ktoś jawnie osmiela się powiedzieć, że gross ludzi, może faktycznie większy udział mają w tym kobiety, bo to one jednak rodzą, sprawia sobie dzieci, bo tak wypada, żeby nie być samotnym, mieć kogoś do kochania (temat poruszony także w "Jestem twój"), żeby się rodzina odczepiła i przestała już truć, żeby miał kto podać szklanke wody na starość. A później rozczarowanie, bo dzieciak nie jest taki jak sobie je wymyśliły. A dlaczego można tak sądzić? po ilości nieszczęśliwych dzieci, a później pokręconych dorosłych ludzi na świecie.

RE: Zapowiedzi - MauZ - 04-01-2013

ja to się zastanawiam czy powinno się zakazać kręcenia filmów Polakom ogólnie czy tylko Polkom ;)

RE: Zapowiedzi - military - 04-01-2013

Donia Agata: a jakie są nieegoistyczne powody robienia dziecka? (Wpadkę wykluczam, bo mówimy o świadomym, zaplanowanym dziecku). Może chęć stworzenia kolejnego płatnika podatków?

RE: Zapowiedzi - Crov - 05-01-2013

Chęć przetrwania rasy ludzkiej i umocnienia narodu.

RE: Zapowiedzi - Mefisto - 05-01-2013

(04-01-2013, 23:59)military napisał(a): Donia Agata: a jakie są nieegoistyczne powody robienia dziecka? (Wpadkę wykluczam, bo mówimy o świadomym, zaplanowanym dziecku). Może chęć stworzenia kolejnego płatnika podatków?

Tylko, że wiesz - sporo osób robi sobie dzieci, bo "tak wypada", "powinno się zakładać rodzinę", "tego się od nas wymaga", albo i dla kasy na przykład. Także wiesz :)

RE: Zapowiedzi - Lawrence - 05-01-2013

(04-01-2013, 23:16)MauZ napisał(a): ja to się zastanawiam czy powinno się zakazać kręcenia filmów Polakom ogólnie czy tylko Polkom ;)

A Agnieszka Holland? Ona to akurat lepiej kręci od niejednego Polaka.

RE: Zapowiedzi - Mental - 05-01-2013

k'urwa, cieszcie się, że w USA nie mieszkacie - tam jeden Murzaj z pobudek nieegoistycznych (ratowanie rasy czarnej) zrobił 30 bachorów z 11 kobietami! Placówki więzienne już ponoć przygotowały 30 dodatkowych łózek - na wszelki wypadek :)