Forum KMF Film.org.pl
Zapowiedzi - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (http://forum.film.org.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (http://forum.film.org.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Filmy polskie (http://forum.film.org.pl/Forum-Filmy-polskie--13)
+--- Wątek: Zapowiedzi (/Thread-Zapowiedzi--806)

RE: Zapowiedzi - Crov - 03-11-2013

Montaż rzeczywiscie. Aż dziwne, że polskie kino nawet na to cierpi. Ale są cycki Przybylskiej już w zwiastunie, a to plus.

RE: Zapowiedzi - Crov - 12-11-2013

W sumie to chyba amatorka/niezależne coś, co nie wiadomo czy powstanie, ale...

Wyglada w kit. Jak jakiś serial od sci-fi channel czy czegoś takiego. Efekty nie wyglądają tragicznie. Ale to opis mnie odrzuca kompletnie:

Serial o tradycyjnych wampirach we współczesnej Polsce. Główni bohaterowie Apolonia i Fryderyk to wiekowe wampiry, które trafiają po wielu latach nieobecności do Warszawy. W zderzeniu z realiami współczesnego polskiego miasta, za wszelką cenę starają się znaleźć metodę na zdobywanie świeżej i pełnej energii krwi. Czy możliwe jest odzyskanie dawnej świetności? Słowiańskie wampiry w XXI-wiecznej Polsce. Czy będą w stanie przystosować się do nowych warunków?

http://www.efantastyka.pl/paganarium-serial-o-wampirach-we-wspolczesnej-polsce

Brzmi jakby można oczekiwać pretensjonalnych gotyckich wampirów z kołkami w dupie. Na wideo widać ujęcie współczesne, gdzie wampiry wyglądają jak wyjęte z Rodziny Addamsów. Meh. Zresztą tytuł też zdaje się to sugerować.

Szkoda. Polska to fajne miejsce na tego typu filmy i seriale - taki polski Świat Mroku. Szkoda, że ktoś nie chce spojrzeć na motywy takie, jak wampiry czy wilkołaki z perspektywy współczesności, a nie karykatury z gothami śmigającymi po ekranie.

RE: Zapowiedzi - zombie001 - 12-11-2013

Tak to amatorka, ale nawet jak na amatorkę nie wygląda wcale tak źle. Tyle tylko, że sam pomysł kiepski i nie ma szans, na sprzedanie się w naszym kochanym kraju.

Ten serial raczej nie powstanie, bo musiał by wygrać konkurs, a szanse na to są nikłe. Im chyba i tak bardziej zależy na tym, aby to szerzej rozgłosić i znaleźć sponsorów. Chociaż oczywiste jest, że w Polsce nie ma opcji żeby takie coś, ktoś sfinansował.

Zależy ile kosztuje. Pierwszy odcinek - jak mowia w video - robia za wlasna kase.

Amatorka to też nie jest jednak. Obstawiam, że to studenci i absolwenci, którzy pracują jakoś - czy to jako fotografowie, czy jako animatorzy, czy producenci, itp. Zresztą mają wystarczająco profesjonalny sprzęty, by nazwac to jednak niezależną produkcją, a nie amatorską.

Mają fejsa nawet. Fanpejdża (uwielbiam fanpejdże dla projektów, które niewiadomo czy powstaną, ale może to ma sens jakis) przejrzałem i potwierdza moje zmartwienia, że to gotyckie pierdu pierdu.

https://www.facebook.com/Paganarium

RE: Zapowiedzi - Lawrence - 12-11-2013

Wiadomo wygląda jak wygląda, ale dla mnie i tak mają twórcy plusa za odwagę i próba wybicia się z pewnych schematów jakie dominują w polskim kinie. Niech kręcą amatorskie fantasy i horrory, to może trafi się kiedyś coś dobre. W końcu praktyka czyni mistrza.

Taa, oni też mają punkty za odwagę :)

RE: Zapowiedzi - Hitch - 12-11-2013

Oczy... krwawią...

RE: Zapowiedzi - OGPUEE - 13-11-2013

(12-11-2013, 00:18)Crov napisał(a): [i]Serial o tradycyjnych wampirach we współczesnej Polsce. Główni bohaterowie Apolonia i Fryderyk to wiekowe wampiry

Eee... skoro to dawne słowiańskie wampiry, to powinni dać słowiańską nazwę - wąpierze. Tak się czepiam.

RE: Zapowiedzi - Crov - 29-11-2013

Projekt niezalezny, jakies dosc znane twarze aktorskie i w ogole. Nułar i sajfaj w tym niby jest. MEGA pretensjonalny tytuł (DZIEŃ WSTAJE. JA UPADAM) i w sumie chu wie o co chodzi tak naprawde. Zobaczyłem, bo chcą zebrać kasę przez Polak Potrafi. Noji krenco po ingliszu.

http://polakpotrafi.pl/projekt/dzien-wstaje-ja-upadam

RE: Zapowiedzi - edkrak - 29-11-2013

Trailer intrygujący. Tylko ten nieszczęsny angielski...

RE: Zapowiedzi - military - 18-01-2014

Crov, powinieneś iść i nauczyć ich dynamiki w filmach. Zwiastun mega-żenujący z widocznych powodów. Najbardziej bekogenna jest CGI-wybita szyba. NO do kroćset fur beczek!, CGI WYBITA SZYBA, i to nie raz, ale DWA RAZY. Przewińcie na ok. 92 sekundę - zauważcie, że wtedy ktoś strzela, stojąc w pustym pomieszczeniu, a montażysta nałożył na powietrze efekt przestrzelonej szyby z Adobe'a - i to niedopasowany do położenia broni. WTF?!?! Realizacyjnie to taka Bitwa o Wiedeń, tylko na mniejszą skalę.
[Obrazek: CO_TO_KURWA_JEST.png]

CO TOK URWA JEST?!

RE: Zapowiedzi - Hitch - 18-01-2014

Może film jest w 3D i to efekt strzelania przez ekran? :)

RE: Zapowiedzi - SonnyCrockett - 18-01-2014

A może to szyba strzela? :P

RE: Zapowiedzi - shamar - 18-01-2014

Fajna muza, jakby to był wojenny film akcji-thriller. Znając życie będzie teatro-podobny, gdzie akcji będą ze 2 sceny a reszta filmu to gadanie w pokoju.

Najciekawiej wygląda ta scena "w deszczu, na ulicy".

RE: Zapowiedzi - Kaczor - 18-01-2014

Lepiej niż się spodziewałem ale dupy nie urywa. Szkoły pójdą ;)

RE: Zapowiedzi - Mierzwiak - 19-01-2014

Nie wiem czy było, widziałem to przed Nimfomanką:

Fabularnie wygląda jak jakiś bełkot (wywnioskuje ktoś na podstawie tego trailera o co tu może chodzić?) ale moją uwagę zwróciły znakomite zdjęcia, poza tym jest to najlepszy polski zwiastun jaki widziałem. Ever.

RE: Zapowiedzi - patyczak - 19-01-2014

Pierwsza część zwiastuna jest całkiem fajna, ale zdjęć nie nazwałbym znakomitymi - nie podoba mi się ten niebiesko-szary filtr.

Polacy zapatrzyli się na Holly i naśladują kolorystykę zagranicznych filmów. Ha! Odrestaurowany Dług tonie np. w cyjanowym :)

RE: Zapowiedzi - Crov - 19-01-2014

Jest jakiś nowy Dług? Tj. w nowej jakości? Mozna gdzieś zobaczyć zwiastun tego cuda, czy coś? Bo ostatnio jak oglądalem DŁUG to jakość przypominała dobrego VHSa, a to było DVD.

(19-01-2014, 11:35)Mierzwiak napisał(a): Nie wiem czy było, widziałem to przed Nimfomanką:

[zwiastun]

Fabularnie wygląda jak jakiś bełkot (wywnioskuje ktoś na podstawie tego trailera o co tu może chodzić?) ale moją uwagę zwróciły znakomite zdjęcia, poza tym jest to najlepszy polski zwiastun jaki widziałem. Ever.
Abstrahując od filtra, zdjecia rzeczywiście ładne (a przynajmniej pare fajnych ujęć). Choć to rzucanie mołotowa w slo-mo nie wiem czy mi pasuje do reszty, wygląda jak z teledysku Dżeja-Zi. I "jump scare" w środku zwiastuna mi się nie podoba.

A o co chodzi? No dla mnie to wygląda jaK BIG LOVE 2. Czyli kompletnie nic, co bym obejrzał.

Ale Magika w głównej roli w pierwszej chwili nie poznałem.

Cytat:(wywnioskuje ktoś na podstawie tego trailera o co tu może chodzić?)
Typ z wewnętrznym mrokiem poznaje typiarę z wewnętrznym mrokiem, jest bzykando, a potem oboje się staczają w otchłań swego wewnętrznego mroku. Na końcu filmu będzie śmierć. Bububu.

(18-01-2014, 10:12)military napisał(a): Crov, powinieneś iść i nauczyć ich dynamiki w filmach.
:)

Te KAMIENIE NA SZANIEC wyglądaja lepiej niż oczekiwałem, ale wchodząca z dupy ostra muzyka, a potem kompletnie z dupy znikająca kompletnie psuje jakiekolwiek dobre wrazenie. Podobnie jak shamarowi najbardziej podoba mi się scena w deszczu w nocy. I do tego jeszcze bity człowiek, bo krew!

Crov, w tym poście są min. screeny z odrestaurowanego Długu: http://hdtvpolska.com/topic/27031-polskie-seriale-filmy-na-blu-ray/page-5#entry302518