Forum KMF Film.org.pl
Zapowiedzi - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (http://forum.film.org.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (http://forum.film.org.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Filmy polskie (http://forum.film.org.pl/Forum-Filmy-polskie--13)
+--- Wątek: Zapowiedzi (/Thread-Zapowiedzi--806)

RE: Zapowiedzi - Kaczor - 03-04-2014

Teledysk do filmu "Powstanie Warszawskie":
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yczw3l4Fgeg[/youtube]

RE: Zapowiedzi - desjudi - 07-04-2014

Założę się, że nie znajdziecie lepszego trailera.

Pełna wersja filmu też jest. oczy wam spłoną.
http://film.org.pl/a/znalezione-w-sieci/ojezusmaria-thorgal-na-ekranie-52933/

RE: Zapowiedzi - shamar - 07-04-2014

Zapowiedzi... ale chyba OFICJALNYCH produkcji, nie? A nie amatorek :)

RE: Zapowiedzi - Crov - 08-04-2014

To nie zapowiedź, ale wydaje mi sie, że ten temat zrobił sie już uniwersalnie o polskim kinie, wiec dam tutaj.

Ślesicki na ScriptFiesta udzielił wywiadu. Zapytany o to, czy zauważył jakąś tendencję pisarską u studentów, mówi:

"Myślę, że ludzie piszą trochę pod partnerów festiwalu. Rok temu było to HBO, w tym TVN. I dostaliśmy trochę inne teksty. Widzę natomiast tendencję, która jest dla mnie bardzo, ale to bardzo pozytywna. Powstaje coraz mniej tekstów o superbohaterach, wiedźminach i innych bzdurach, a coraz więcej jest tych pisanych przez młodych ludzi o młodych ludziach i ich prawdziwym życiu. To coś, czego ja sam staram się uczyć w Szkole i co uważam za najważniejsze: aby rozejrzeć się wokół siebie i robić filmy o nas, nie próbując tworzyć kalek z amerykańskich produkcji."

Gdzie te teksty o superbohaterach, wiedźminach i "innych bzdurach"? I dlaczego zamiast nich dostaniemy filmy o młodych ludziach i "ich prawdziwym życiu"? :(

http://www.pisf.pl/pl/kinematografia/news/uczymy-tego-czego-nie-uczy-nikt

RE: Zapowiedzi - Mental - 08-04-2014

Cytat:a coraz więcej jest tych pisanych przez młodych ludzi o młodych ludziach i ich prawdziwym życiu.

Ale syf to musi być :)

RE: Zapowiedzi - Albertino - 08-04-2014

O ile mi wiadomo, to Wiedźmin nie jest amerykańską produkcją :P

"To coś, czego ja sam staram się uczyć w Szkole i co uważam za najważniejsze: aby rozejrzeć się wokół siebie i robić filmy o nas"

I dlatego tak bardzo nie jarają mnie polskie filmówki. Ta Ślesickiego wydawała się najciekawsza, a tu psikus.

RE: Zapowiedzi - Motoduf - 08-04-2014

Ależ to jest smutne.

Swoją drogą - nigdy nie zapomnę wywiadu z Pasikowskim, w którym opowiadał, że w szkole starał się zrealizować dyplomowy film sensacyjny i jego projekt ciągle upierdalano. W końcu doszedł do wniosku, że nie wygra, więc obejrzał wszystkie krótkometrażówki, za które inni studenci dostali piątki i wyszło mu, że przeciętny film dyplomowy to smutny dramat ze smutnym bohaterem, który mieszka w smutnym domu, gdzie woda ciągle kapie z kranu. Zrobił destylat z tych krótkometrażówek i zdał na 5. Jaj na szczęście nie stracił :)

No niestety, wszystkiego tego typu wieści utwierdzaja mnie w przekonaniu, ze z tej mąki chleba nie będzie.

Podobną historię zaserwował Dakann, ktorego ktoś może kojarzyć z amatorskich filmów "Piątek" i serialu internetowego pod tym samym tytułem. Daleki jestem od bycia jego fanem, ale w sumie nawet "Piątek" to taki film "o młodych ludziach i ich prawdziwym życiu" tylko z humorem z "Dnia Świra". A i on dopiero dostal nagrodę, gdy umyślnie nakręcił coś dla żartu, własnie pod festiwale i mentalnych onanistów:

RE: Zapowiedzi - Persona non grata - 08-04-2014

To jest cholernie smutne. Jak lata temu próbowałem do łódzkiej filmówki, to wyszedłem z podobnego założenia, jak Pasikowski - napisałem na kolanie i bez najmniejszego zaangażowania scenariusz smutnego filmu o smutnych ludziach. Nie dostałem się naturalnie, ale nawet nie o to chodzi - chodzi o potwornego kaca moralnego, jakiego miałem po wysłaniu tego wymuszonego tekstu, w nadziei, że brzdąkanie w patologiczno-śląsko-polskie struny zwiększy moje szanse.

Zastanawiam się ilu z tych ludzi, którzy się dostają robi podobnie, w nadziei, że przez 3 lata będą równolegle szukać wpływowych ludzi z pasją, z którymi mogliby zrealizować fajne kino gatunkowe, równolegle odklepując kolejne zadania o smutnym Śląsku. Chyba większość ludzi widzi w tego typu szkołach źródło kontaktów i (ewentualnie) warsztatu, a nie inspiracji dla własnej twórczości. Tylko potem dzieje się coś, że ci absolwenci naprawdę zaczynają kręcić takie właśnie smuty o księżach gejach ruchających murzyńsko-żydowskie dzieci, żeby było kontrowersyjnie, mocno i dramatycznie.

RE: Zapowiedzi - SonnyCrockett - 08-04-2014

No Ameryki to żeście nie odkryli panocki. ;)

RE: Zapowiedzi - Mental - 08-04-2014

(08-04-2014, 19:10)Persona non grata napisał(a): To jest cholernie smutne.

Jedyna radość: gdy ZUS przysyła rente.

RE: Zapowiedzi - Martinipl - 09-04-2014

wynurzę się z czymś. Kiedyś, z 16 lat temu bardzo chciałem kręcić filmy, miałem nawet świetną kamerę, którą dostałem w wieku 18 lat. Dokupiłem statyw, filtry, lampy itd (oraz mega mikrofon, który ówcześnie kosztował tyle co wypłata) i kręciłem sobie pitu pitu. Oczywiście, filmu akcji nie dałem rady zrobić, ale nakręciłem coś o ćpunach - smutne, bez pomysłu, słabe, liche - beznadziejne w sumie, ale ale, zabawa była przednia. Film ten zobaczył pewien producent/reżyser i zaproponował mi - widząc umiejętności operowania kamerą (które jak się okazało, były w pytę i z pomysłem zdjęcia robiłem) - abym asystował przy produkcji pewnego programu w bardzo pewnej TV. I tak bujałem się po południowej Polsce przez jakiś czas, aż dostałem sam kamerę w łapę i odpowiadałem za zrobienie kilku odcinków tego programu. Jeden wyszedł arcyfajnie, i zaproponowano mi przejście do innej TV (dodam, że ja jeszcze się uczyłem, bardzo słabej szkole!). I kiedy otworzyły się przede mną wrota kariery, zaproponowano mi staż i "wejście" do AF, spotkałem starszego operatora, który był po AF i pracował tu i tam, i rzekł mi tak: Masz talent, to jest świetne i powiem ci, odpuść sobie całą przygodę z telewizją i z polskim kinem. Tutaj zrobią z ciebie pacynkę, będziesz robić tak jak ci każą i kiedy, a jak się sprzeciwisz, to wylecisz i znajdą innego frajera. Operator ma trzymać kamerę i jej nie upuścić, a reżyser nigdy nie pozwoli ci rozwinąć skrzydeł.
Pobyłem parę tygodni w tej TV i niestety, miał człowiek rację. Potem moje drogi się rozeszły z kamera i nigdy do tego nie wróciłem.

Co nie zmienia faktu, że jak zarobię miliony, to nie zrealizuję najlepszego filmu Fantasy w historii Polski, i jednego z lepszych na świecie :)

RE: Zapowiedzi - Quay - 12-04-2014

Cytat:Powstaje coraz mniej tekstów o superbohaterach, wiedźminach i innych bzdurach

Akurat o superbohaterach w polskich warunkach byłoby jednak chyba trochę trudno dobry film nakręcić.

[Obrazek: 2009-09-15-0044.png]

RE: Zapowiedzi - Crov - 15-04-2014

:)

http://polakpotrafi.pl/projekt/korwin

RE: Zapowiedzi - Mental - 15-04-2014

Podobno to ma być polski kandydat do Oscara.

RE: Zapowiedzi - Persona non grata - 16-04-2014

Dlaczego jakoś nie wierzę w bezstronność tego materiału? :P

RE: Zapowiedzi - shamar - 04-05-2014

Ten "dubbing" rzeczywiście jakiś sztuczny.

RE: Zapowiedzi - Persona non grata - 04-05-2014

Tak jak pomysł uważam za ciekawy i godny uwagi, tak ten dubbing sobie faktycznie mogli darować. Ja rozumiem, że gimbusiarnia by się wynudziła, ale chyba sama muzyka i ewentualnie dźwięki (wybuchy, strzały itp.) kiedy to konieczne, by wystarczyły.

RE: Zapowiedzi - OGPUEE - 04-05-2014

O Jezu, dubbing wszystko psuje. Jeśli już chcieli dać głosy, to można było nagrać na jakimś starym sprzęcie (lub pobawić w komputerze), żeby brzmiało to jak z tamtych lat. A tak to przypomina nowe dubbingi do starych klasyków Disneya albo jakichś nieudolne przeróbki z jutuba. Chyba, że to jakoś poprawią.