Forum KMF Film.org.pl
Zapowiedzi - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (http://forum.film.org.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (http://forum.film.org.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Filmy polskie (http://forum.film.org.pl/Forum-Filmy-polskie--13)
+--- Wątek: Zapowiedzi (/Thread-Zapowiedzi--806)

RE: Zapowiedzi - raven.second - 04-05-2014

Może to też być tylko na potrzeby zwiastunów i w filmie będzie prezentowało się lepiej.

RE: Zapowiedzi - OGPUEE - 05-05-2014

Mam taką nadzieję.

Nawet jeśli to tylko na zwiastuny, wcale nie zachęca do wypadu (vide kinowe Wędrówki z dinozaurami).

RE: Zapowiedzi - simek - 05-05-2014

Ja dodam, że to kolorowanie jest wątpliwej jakości. Ogólnie nie popieram takich zabiegów, ale te Cassablanki, Sami swoi to całkiem spoko wyglądają w kolorze, tutaj widać jak byk, że to było czarno-białe, a kolorki dołożone na siłę.

RE: Zapowiedzi - shamar - 05-05-2014

Sami swoi...

No nie wiem. Zawsze jak oglądam polskie kolorowane filmy to odnoszę wrażenie, że prawie wszsytko jest jakieś wyblakłe.

RE: Zapowiedzi - Mefisto - 05-05-2014

(05-05-2014, 10:10)simek napisał(a): ale te Cassablanki, Sami swoi to całkiem spoko wyglądają w kolorze

Wręcz przeciwnie - wyglądają, jak zabawa dziecka pędzlami, chujowo.

RE: Zapowiedzi - simek - 05-05-2014

Jeśli pokolorowana Cassablanca wygląda chujowo, to braknie skali dla negatywnych przymiotników, żeby oddać jak pokolorowano archiwalne materiały z powstania warszawskiego.

RE: Zapowiedzi - Mefisto - 05-05-2014

No to już nie moja wina :P

RE: Zapowiedzi - military - 06-05-2014

O ja jebię, ten dubbing to żenada tysiąclecia. Gdyby to było MST3K, jeszcze by uszło, ale teraz to jest po prostu niesmaczne.

RE: Zapowiedzi - Kaczor - 07-05-2014

Kurczę, niektóre filmy animowane mają realistyczniej podłożone dialogi...

RE: Zapowiedzi - Mierzwiak - 07-05-2014

W radio mówili, że część dialogów jest prawdziwa, tj. ich treść została odczytana z ruchu warg żołnierzy.

Tak czy siak pomysł poroniony, a przecież te obrazy spokojnie obyłyby się bez słów. Mniej znaczy więcej, drodzy "Twórcy" filmu.

RE: Zapowiedzi - shamar - 08-05-2014

(07-05-2014, 20:01)Mierzwiak napisał(a): ...a przecież te obrazy spokojnie obyłyby się bez słów.

Niedorzeczne do granic. 1,5 godzinny film kinowy, gdzie mamy same obrazki?
Może masz jakieś przykłady takich dzieł?

RE: Zapowiedzi - Motoduf - 08-05-2014

"Koyaanisqatsi"
"Powaqqatsi"
"Naqoyqatsi"
"The Naked Island"
"Alicja" Svenkmajera
"Samuraj"

i masa innych.

RE: Zapowiedzi - OGPUEE - 08-05-2014

I "Le Dernier Combat" Bessona
częściowo "Milion lat przed naszą erą".

RE: Zapowiedzi - shamar - 08-05-2014

A myślałem, że rzucicie kinem niemym ;)

I tak uważam takie zabiegi w przypadku "filmu wojennego" w 2014 roku za niedorzeczne. To ma przyciągać widzów a nie pokazywać "niemą kronikę".

RE: Zapowiedzi - raven.second - 08-05-2014

Wolałbym obejrzeć niemą kronikę, niż narrację z dupy.

RE: Zapowiedzi - Bogdan - 08-05-2014

Pewnie że tak, podłożyć do tego jaką muzykę - nawet rodem ze starych kronik - i biegłbym do kina.

Właśnie, nie trzeba wszystkiego łopatologicznie tłumaczyć. Show, don't tell.

RE: Zapowiedzi - Crov - 08-05-2014

No, tyle, ze to chyba nie jest jeden material nagrany i przemyslany, tylko rozne urywki, wiec trudno, zeby dzialało tutaj "show, don't tell", kiedy mowa raczej o chaotycznym kręceniu.

Nie no, jasne, tylko że oni ponoć wzięli milion godzin materiału i sklecili z tego coś na kształt fabuły, więc podejrzewam, że spokojnie można by to puścić bez dialogów albo ewentualnie z urywkami dialogów, nagranymi na podstawie tego, co odczytali z ruchu warg. Nie trzeba przecież od razu dowalać komentarza z offu ;)

RE: Zapowiedzi - shamar - 09-05-2014

Jeden z uczestników (powstania - przyp. Ja) wypowiedział się, że to chaotyczne i złe jest...
Ale innym się podobało. ;)