Forum KMF Film.org.pl
Zapowiedzi - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (http://forum.film.org.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (http://forum.film.org.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Filmy polskie (http://forum.film.org.pl/Forum-Filmy-polskie--13)
+--- Wątek: Zapowiedzi (/Thread-Zapowiedzi--806)

RE: Zapowiedzi - Pitero - 23-05-2014

Czy postać grana przez Olgę Bołądź to przypadkiem nie zgapa z Lisbeth Salander z "Millenium"?

RE: Zapowiedzi - Crov - 23-05-2014

Nie, bo niby z jakiej paki? Gra twardą kobietę z oddziałów specjalnych, a nie introwertyczną hakerkę. Bardziej GI Jane ;)

(23-05-2014, 18:27)Mierzwiak napisał(a): Jedyne do czego bym się przyczepił, to to nieszczęsne "nawiązanie" do Leppera, które jest tak subtelne, że aż mnie zęby zabolały.
No nie jest subtelne w ogóle, ale to w sumie ciekawe. Bo chyba nie miało być subtelne. Odnosze wrażenie, że Vega chce sprawić, by ludzie na niektóre rzeczy znane gazet spojrzeli inaczej. Tzn. widac, że chce zrobić film "z przesłaniem", oby tylko przesłanie nie przysłoniło scenariusza i był z tego po prostu dobry film. Oby bardziej "Psy" niż "Układ Zamknięty" (który nie jest zły, ale trochę ugina się pod ciężarem "przesłania").

RE: Zapowiedzi - Mental - 23-05-2014

Cytat:nieszczęsne "nawiązanie" do Leppera, które jest tak subtelne, że aż mnie zęby zabolały.

Jest też nawiązanie do sprawy Barbary Bildy. Ciekawe, czy Vega poruszy wątek więzień CIA? Moim zdaniem nie, ale się zobaczy.

RE: Zapowiedzi - Motoduf - 23-05-2014

Crov, ale "Pitbull" był jeden, a "Kloss", "Ciacho" i "Last Minute" trzy :). Gdyby umiał robić filmy, to z takiego Klossa by dziesięć razy więcej wyciągnął, to jest przecież materiał z całkiem niezłym potencjałem.

RE: Zapowiedzi - Mental - 23-05-2014

A ja dodam do tego, co tu zostało już napisane, że "Pitbull" mi się nie podobał. Próbowałem oglądać go równolegle z "Gliną" i o ile ten drugi serial zniszczył system, to "Pitbulla" wyłączyłem w połowie drugiego odcinka. Tak więc pomimo że czekam na "Służby", to obawy co do jakości są.

RE: Zapowiedzi - Crov - 24-05-2014

(23-05-2014, 22:37)Motoduf napisał(a): Crov, ale "Pitbull" był jeden, a "Kloss", "Ciacho" i "Last Minute" trzy :). Gdyby umiał robić filmy, to z takiego Klossa by dziesięć razy więcej wyciągnął, to jest przecież materiał z całkiem niezłym potencjałem.
Nie, jezeli robił to głównie dla kasy i na autopilocie, w oczekiwaniu na passion project. :) Nie mowiac juz o tym, ze gowna bata nie ukręcisz, przecież scenariusz nie był jego, a sam tytuł jest bardziej 'franczyzowy' niż autorski.

RE: Zapowiedzi - Crash - 24-05-2014

Ale taki "Kloss" poległ nie scenariuszowo, a reżysersko. Pomysł nie był zły, intryga trzymała się kupy, ale realizacja była wręcz amatorska - film przerysowany, wręcz parodystyczny, jednak bez krzty lekkości serialowego oryginału. Zgodzę się, że "Ciacho" było gniotem już na poziomie tekstu, "Last Minute" nie widziałem, więc się nie wypowiem, ale "Kloss" już z samego założenia powienien być passion project. Jeżeli dla Vegi nie był, to nie powinien się za niego brać.

RE: Zapowiedzi - Lawrence - 24-05-2014

A ja chyba jestem jednak na nie. Niby z jednej strony zawsze się cieszę jak polscy twórcy jednak się starają coś zrobić. I nie mam nic, ze wzorowania się Zachodem, tylko że za często zamiast o inspiracjach, możemy mówić o nieudolnych kopiach.
Szczerze to ja nie wiem o czym ma być ten film. Zwiastun to zlepek teorii spiskowych ze śmiercią Leppera i Barbary Blidy, plus o jeszcze Macierewicz się pojawił.
Uuuu, służby stoją za wszystkim. I pewnie też za tym filmem... Chociaż to chyba nie byłoby dobrą reklamą.
Do tego widzę jeszcze twardą babkę w tych służbach, której brakuje tylko aby miała tatuaż ze smokiem. Rozumiecie "Girl With The Dragon Tattooo", tak samo jestem subtelny, jak ten zwiastun. Plus niestety i wybacz Crov, ale przekleństwa wypowiadana przez tą panią, brzmią mi tak samo jak w filmie "mały, Ale pojemny". Najmocniej przepraszam za takie porównanie. ;)

RE: Zapowiedzi - Mierzwiak - 24-05-2014

Nie rozumiem co ma do tego "Dziewczyna z tatuażem". Lisbeth pracowała w jakichś służbach czy jak? A może to była pierwsza twarda babka, wróć, dziewczyna jaką widzieliście?

No i co to za sugestia, że każdy film reżysera X musi być projektem zrodzonym z pasji i talentu?!

RE: Zapowiedzi - Mental - 24-05-2014

Cytat: Zwiastun to zlepek teorii spiskowych ze śmiercią Leppera i Barbary Blidy

Ja wierzę w te "teorie spiskowe". W ogóle powinno się stworzyć prawo na wzór tego od Godwina, że kto użyje w dyskusji sformułowanie "teoria spiskowa", ten ją z automatu przegrywa.

RE: Zapowiedzi - Crash - 24-05-2014

(24-05-2014, 12:36)Mierzwiak napisał(a): Nie rozumiem co ma do tego "Dziewczyna z tatuażem". Lisbeth pracowała w jakichś służbach czy jak? A może to była pierwsza twarda babka, wróć, dziewczyna jaką widzieliście?

Przecież Olga Bołądź w tym zwiastunie to wypisz wymaluj Noomi Rapace! Dodatkowo przebiera się w tym filmie w jakieś blond peruki, żeby w banku zrobić jakiś szacher-macher jak "dziewczyna z tatuażem".

(24-05-2014, 12:36)Mierzwiak napisał(a): No i co to za sugestia, że każdy film reżysera X musi być projektem zrodzonym z pasji i talentu?!

No wiesz, talent by się przydał;)

RE: Zapowiedzi - Crov - 24-05-2014

(24-05-2014, 12:43)Crash napisał(a): Przecież Olga Bołądź w tym zwiastunie to wypisz wymaluj Noomi Rapace! Dodatkowo przebiera się w tym filmie w jakieś blond peruki, żeby w banku zrobić jakiś szacher-macher jak "dziewczyna z tatuażem".
Bo ma podobną urodę? Bo tak to nawet włosów, zachowania czy stylówy nie ma podobnej, żeby to porównanie miało większy sens. :D JEDYNE, co ją łaczy z Lisabeth to, że jest twarda (ale też wyraźnie w inny sposób) i w jednej scenie udaje kogoś innego.

(24-05-2014, 12:32)Lawrence napisał(a): I nie mam nic, ze wzorowania się Zachodem, tylko że za często zamiast o inspiracjach, możemy mówić o nieudolnych kopiach.
Lawrence, lekcja na dziś: jeżeli film ma pistolety albo służby specjalne to NIE OZNACZA, że jest wzorowany na zachodzie. W Polsce też występuje i to, i to.

Cytat:Szczerze to ja nie wiem o czym ma być ten film.
O specjalnej grupie do zadań wyjątkowych, ich dzialaniu i życiu, oraz najwyraźniej o tym, jak zdają sobie sprawe, ze nie wiedzą nawet dla kogo pracują.

Cytat:Do tego widzę jeszcze twardą babkę w tych służbach, której brakuje tylko aby miała tatuaż ze smokiem. Rozumiecie "Girl With The Dragon Tattooo", tak samo jestem subtelny, jak ten zwiastun.
Tak, bo Lisbeth była twardą babką w specjalnych służbach, co nie?

(24-05-2014, 12:36)Mental napisał(a):
Cytat: Zwiastun to zlepek teorii spiskowych ze śmiercią Leppera i Barbary Blidy

Ja wierzę w te "teorie spiskowe". W ogóle powinno się stworzyć prawo na wzór tego od Godwina, że kto użyje w dyskusji sformułowanie "teoria spiskowa", ten ją z automatu przegrywa.
Bez kitu. ;) Wiadomo, że ludzie nie kradną, nie defraudują, nie zabijają dla pieniędzy, a juz na wyższych szczeblach władzy w ogole. Afery korupcyjne, powiązania z mafią, etc. to też wszystko TEORIE SPISKOWE. ;)

RE: Zapowiedzi - Motoduf - 24-05-2014

Crov napisał(a):Nie, jezeli robił to głównie dla kasy i na autopilocie, w oczekiwaniu na passion project. :) Nie mowiac juz o tym, ze gowna bata nie ukręcisz, przecież scenariusz nie był jego, a sam tytuł jest bardziej 'franczyzowy' niż autorski.

Jeżeli trzy filmy pod rząd robił dla kasy i na autopilocie, nie dostrzegając po drodze żadnego potencjału w Klossie, to dupa z niego, nie reżyser ;)

RE: Zapowiedzi - Crov - 25-05-2014

(24-05-2014, 15:27)Motoduf napisał(a):
Crov napisał(a):Nie, jezeli robił to głównie dla kasy i na autopilocie, w oczekiwaniu na passion project. :) Nie mowiac juz o tym, ze gowna bata nie ukręcisz, przecież scenariusz nie był jego, a sam tytuł jest bardziej 'franczyzowy' niż autorski.

Jeżeli trzy filmy pod rząd robił dla kasy i na autopilocie
Przecież to napisałem. Jeżeli interesują go autorskie projekty to po co miałby się skupiać na Klossie? :) Inna sprawa, że nie chcę bronić Vegi, bo poza niezłym "Pitbullem" niczym mi nie zaimponował szczególnie, ale świat filmu zna przypadki reżyserów/aktorów/scenarzystów, którzy robili kilka słabych filmów pod rząd, a potem robili coś dobrego. W Polsce tym bardziej by mnie to nie dziwiło, bo o kasę na film znacznie trudniej, więc nie wiem skąd to wielkie zdziwienie, że ktoś mógł zrobić kilka filmów tylko, po to by nie martwić się o to, że nagle nie będzie miał co do garnka włożyć i z czego opłacić mieszkanie. :)

RE: Zapowiedzi - Motoduf - 25-05-2014

Choćby po to, żeby publiczność nie uważała go za ćwoka, który nie wie, jak się robi filmy :)

Generalnie masz rację, że on może mieć te filmy po prostu w dupie, tylko że akurat "Kloss" i "Ciacho" ("Last Minute" nie widziałem) wyglądają raczej tak, jakby bardzo chciał, ale nie mógł. Vega skacze między konwencjami, bawi się różnymi stylistykami itd., nie jedzie na stylu zerowym. Wychodzi mu to wszystko strasznie ciulsko, ale te filmy wyglądają trochę tak, jakby mu jednak zależało :)

Więc równie dobrze może być po prostu 'talentowo' ograniczonym reżyserem, dobrym do jednego typu kina, a że do tego typu kina wraca przy "Służbach Specjalnych" to wróży dobrze. :)

Miejmy nadzieję :). Aczkolwiek też nie byłbym taki optymistyczny - Bugajski wrócił po latach do swojego ulubionego typu kina i wyszedł mu "Układ zamknięty" ;)

No ja byłbym akurat daleki od nazwania "Przesłuchania" (jedyny film Bugajskiego, jaki widzialem wczesniej, wiec moze nie mam odpowiedniego pogladu na jego filmografie) naprawdę dobrym filmem. To niezły film głównie przez scenariusz i aktorstwo, ale poza tym realizacyjnie nie wygląda dobrze. Zestarzał sie kolosalnie i dziś wygląda nie tylko staro, ale po prostu tanio.

Ale sam "Układ Zamknięty" był równiez niezły, ale nierówny i trochę ugiął się pod przesłaniem.

Raczej odnosze wrażenie, że Bugajski ma dobre przesłanie w głowie i jest ogarnięty, ale jako twórca filmowy nie jest tak dobry. Choć mowie to tylko po zobaczeniu jego dwoch filmow.

Jasne, zestarzał się bardzo pod względem realizacyjnym, ale moim zdaniem nadrabia trochę właśnie dzięki scenariuszowi, aktorom i emocjom, które mu wtedy towarzyszyły :). Zresztą to pod wieloma względami niesamowity film, bo Bugajski dostał pozwolenie na nakręcenie go tylko dzięki chwilowemu poluzowaniu cenzury. Potem mu ten film zwinęli i zakazali dystrybucji, a on wykradł taśmy i zaczął rozprowadzać "Przesłuchanie" na kasetach wideo :D.

Ale możliwe, że masz rację, że to taki one hit wonder, bo "Układ zamknięty" to jak dla mnie padaka straszna. Zamysł i cel jest dobry, ale już sposób prowadzenia scenariusza osłabia na każdym poziomie a postacie są tak sztuczne, że aż trzeszczą :)

RE: Zapowiedzi - OGPUEE - 01-06-2014

Jakby kogos iteresowalo, cos dla dzieci:

Muzyka kompletnie nie pasuje, dodatkowo sam styl rysunkowy za bardzo odstaje.

Tla wygladaja niezle, postacie 2D dziwnie wypadaja. I znowu - fotorealistyczne tla, a tu odstajace stylizowane rysunki.