Forum KMF Film.org.pl
Zapowiedzi - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (http://forum.film.org.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (http://forum.film.org.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Filmy polskie (http://forum.film.org.pl/Forum-Filmy-polskie--13)
+--- Wątek: Zapowiedzi (/Thread-Zapowiedzi--806)

RE: Zapowiedzi - Crov - 25-10-2015

W 18-19 minucie Agencki troche o dzialaniu PISFu:

RE: Zapowiedzi - OGPUEE - 06-11-2015

Bagiński przy "Wiedźminie" będzie współpracował z Hollywood.

http://kultura.newsweek.pl/w-hollywood-powstanie-film-o-wiedzminie-tomasz-baginski-rezyserem,artykuly,373474,1.html

Cytat:Sean Daniel Company będzie reprezentować polskie studio w pozyskiwaniu środków na produkcję filmu. To firma znana m.in. z produkcji serii „Mumia” i nowej wersji filmu historycznego „Ben-Hur”, którego premierę zaplanowano na 2016 rok.

Reżyserem nowego pełnometrażowego filmu o wiedźminie Geralcie będzie znany rysownik Tomasz Bagiński. Zasłynął w 2002 roku krótkometrażową animacją „Katedra”. Film był wówczas polskim kandydatem do Oscara w kategorii krótki film animowany.

Nie jest to jednak pierwsze zetknięcie Bagińskiego z „Wiedźminem”. To właśnie on jest współautorem zwiastunów gry komputerowej „Wiedźmin 3: Dziki Gon”, którymi od ponad roku zachwyca się niemal cała branża komputerowa.

Scenariusz filmu, za który odpowiedzialna będzie hollywoodzka scenarzystka Thania St. John („Buffy: Postrach Wampirów”, „Chicago Fire”, „Grimm”), powstanie na motywach dwóch opowiadań Andrzeja Sapkowskiego z tomu „Ostatnie życzenie” – „Wiedźmin” oraz „Mniejsze Zło”.

Premiera filmu, który zapoczątkuje kilkuodcinkową serię, zaplanowana jest na rok 2017. Produkcja będzie przeznaczona do dystrybucji światowej.

Poczekamy, zobaczymy...

RE: Zapowiedzi - Arahan - 08-11-2015

Nowe info:
- Budżet między 20-30 mln dolarów,
- Główny aktor będzie anglojęzyczny,
- Zdjęcia głównie w Polsce i wschodniej Europie.

RE: Zapowiedzi - Gieferg - 08-11-2015

Głupszego miejsca do pisania o Wiedźminie nie dało się znaleźc, co?

RE: Zapowiedzi - OGPUEE - 08-11-2015

Nikt nie założył tematu o filmie. A jeszcze nie zaczęły się zdjęcia i nadal może skończyć się jak z Hardkorem 44 ;C. Czyli tutaj zostaje. (Nie, nie słucham o przeniesieniu tego do growego Wieśka!)

RE: Zapowiedzi - Mefisto - 08-11-2015

(08-11-2015, 13:00)Arahan napisał(a): - Główny aktor będzie anglojęzyczny

Nara!

RE: Zapowiedzi - OGPUEE - 08-11-2015

No co ty, nie chcesz posłuchać wspaniale zdubbingowanego Angola z profesjonalnej polskiej wersji :)?

Przy okazji angielski język ma większe szanse przebicia...

RE: Zapowiedzi - Crov - 21-11-2015

W sumie nie wiedzialem, gdzie to dac. Moze przydalby sie temat dla polskiego łebkontentu. Ale nazwali to hucznie SERIALEM, wiec wrzucam do info o polskich produkcjach:

Miłego raka.

RE: Zapowiedzi - OGPUEE - 21-11-2015

E, tam. Lepsze niż to 99,9% obecnych polskich seriali :).

Pan Japa w 3:33.

RE: Zapowiedzi - Crov - 21-11-2015

Nie wiem jak tragiczną postapokalipsą jest obecnie telewizja, jeżeli tak twierdzisz, wiec sie nie wypowiem, ale wolalbym ogladac po dwa odcinki Trudnych Spraw zamiast jednego tego Korpo. Jezus.

RE: Zapowiedzi - Phlogiston2 - 22-11-2015

Widziałem parę odcinków tego. Wróć, widziałem to za duże słowo - przesuwałem do scen z Mietkiem i moją znajomą ze studiów(niebieskooka). I muszę gałganowi przyznać - on potrafi zagrać(chociaż to widać dopiero w późniejszych odcinkach). No i ten jego wyraz twarzy w stylu "co ja tu do kroćset fur beczek! robie" przy kolejnych odpałach - bezcenne :)

PS Coś dla kawadora - 1.57 i "ulubiona strona Mieczysława" :)

RE: Zapowiedzi - Crov - 01-12-2015

Sceny za dnia w wiekszosci wyglądają sredniacko (ich zawartość też - spowalnianie walki IMO nie dodaje realizmu scenom), ale jest Zbyszek jako Jaskier. :) No i to tylko próbka, więc maja szanse na cos ciekawego.

http://polakpotrafi.pl/projekt/pol-wieku-poezji-pozniej-wiedzminskie-fan-fiction?utm_source=projects

RE: Zapowiedzi - Quay - 15-12-2015

(21-11-2015, 22:26)Crov napisał(a): wolalbym ogladac po dwa odcinki Trudnych Spraw zamiast jednego tego Korpo. Jezus.

Ale toć to właśnie jest takie swojskie skrzyżowanie "Trudnych Spraw", "The Office" i "Dilberta". Może i na głowę upadłam, bo wydaje mi się tak głupie, że aż fajne. Idealny odmóżdżacz po dniu całym dniu pracy, niestety nie w korpo :)

RE: Zapowiedzi - Crov - 16-12-2015

Szanuje Ciebie i Twoj gust ;)

RE: Zapowiedzi - military - 01-02-2016

Wygląda znośnie, znaczy zdjęcia są znośne, ale aktorstwo tego gościa który wciela się w Roja koszmarne, udźwiękowienie ze stocków chyba, muzyka totalnie stockowa, zwiastun zmontowany bez wyczucia - kicz, bo niby na modłę Ameryki, ale 10000x tańszy, więc wygląda marnie. Jak podłożysz efekty dźwiękowe z Transformerów pod Test pilota Pirxa, nie będą pasować, mimo że są obiektywnie lepsze niż oryginalne. I tak też jest z tym trailerem. Koszmar / 10.

W ogóle w związku z tym trailerem naszła mnie taka myśl dotycząca polskiego kina - powiedzmy że zasada, której powinni trzymać się twórcy. Otóż każdy element techniczny filmu powinien trzymać równy poziom. Jeśli jakiś będzie poziomem odstawał w którąkolwiek stronę, wyjdzie chujnia. Zrób średni technicznie film z wyróżniająco się dobrym dźwiękiem, a jego odbiór będzie gorszy niż średniego filmu ze średnim dźwiękiem. Tak jak w tym trailerze z SFX z płyty ze stockami używanej w Holly. Daliby tam klasyczne polskie chujowe pyknięcia podczas wystrzałów i wybuchów, a byłoby to jakoś bardziej spójne, obraz i dźwięk znaczy, a nie - patrzę na obraz i mam wrażenie, że słyszę dźwięk z czegoś innego.

RE: Zapowiedzi - srebrnik - 01-02-2016

Mam średnie ucho do muzyki w filmach, ale tutaj mam wrażenie, że podłożyli ten kawałek z Różyczki, który wałkuje się przy obchodach smoleńskich. Dobrze kojarzę?

Masz rację w swoim wniosku. Człowiek często w ten sposób odbiera różne bodźce. W sytuacji gdy coś trzyma pewien poziom a pojawia się element wyraźnie lepszy, to nie winduje on poziomu całości w górę. Wręcz przeciwnie. Paradoksalnie sądzę, że sytuacja nie działa w drugą stronę. Jeżeli w skromnym dramacie nagle pojawią się wypasione efekty, to jest szansa, że obnażą niski poziom całej reszty. Gdyby było na odwrót, to zazwyczaj reakcja działa na zasadzie "dobry film, efekty jedynie marne, ale w sumie nieważne, bo historia spoko".

RE: Zapowiedzi - Capt. Nascimento - 01-02-2016

Jeśli chodzi o muzykę od 40+ sekundy, to jest to Heart of Courage grupy Two Steps From Hell, robiącego muzykę typowo pod trailery. Jeden z bardziej wyeksploatowanych kawałków swoją drogą.

Muzyki Lorenca z Różyczki (domyślam się, że chodzi o "Wyjazd z Polski") tam nie słyszę.

Jeśli chodzi o sam zwiastun to kicz wylewa się z ekranu, piosenka fatalnie dobrana i od tej taniej epickości, wzniosłości i patosu aż mi się zrobiło niedobrze.

RE: Zapowiedzi - srebrnik - 01-02-2016

No tak. Nie bez powodu mówiłem, że mam słabe ucho do muzyki w takich sytuacjach.
Dzięki.

Jak dla mnie to nie wygląda ten zwiastun aż tak tragicznie (czyli zamiast 0/100 dałbym 2/10), ale na pewno aktorstwo zapowiada się na najgorszy polski sort w tym temacie. Teatralne i przeszarżowane. Polska szkoła: im głośniej krzyknę, tym znaczy że większe emocje wyrażam

RE: Zapowiedzi - Lawrence - 04-03-2016

Dam dam dam

[Obrazek: z19714629Q,Smolensk-rez-Antoni-Krauze.jpg]

Co by tu nie mówić, polski film science fiction to zawsze jakaś nowość ;)

RE: Zapowiedzi - OGPUEE - 04-03-2016

O nie. To będzie pewnie jakiś odpowiednik "To strzelaj! Strzelaj do Polaka"...