Ślepnąc od świateł (2018) [HBO]
Nie no, błagam Was, tu nie trzeba żadnych kontrastów robić, jedynie przy Paulinie Kamil wypada czasem dobrze bo aktorka jest po prostu fatalna. 
A tak to - zerowy timing, sztuczne, spoznione, sztuczne reakcje, klopoty z dykcja, zero nacechowania emocjonalnego - czy grozi, czy rzuca cynicznym zartem, czy prowadzi rozmowe. Naprawde mimo dobrej woli i swietnych wrazen po serialu nie moge Kamila bronic. To jest urocze, jak on mówi ze rozumie, ze ludziom nie podoba sie rola, bo on sie dopiero na planie uczył grać i tak dalej, ale to jest po prostu bład. Blad w zamysle, ambitny plan ktory jednak okazal sie duzym minusem dla serialu. To naprawde mogla byc produkcja niemalze doskonała, gdyby kilka zabiegow fabularnych zamienic i dac kompetentnego aktora.  Rezyser pewnie starał sie jak mógł, zreszta on sam nie wypada zle a innych aktorów prowadził świetnie. 
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Araha napisał(a):Wydaje mi się, że wychodzi tutaj raz, że brak doświadczenia, a dwa - prowadzenie go przez reżysera.

Ja tam nigdzie złego prowadzenia przez reżysera nie widzę. Nie żebym się znała jakoś wybitnie na reżyserce ale to się kupy takie tłumaczenie nie trzyma. Bo dlaczego reżyser poprowadziły WSZYSTKICH prawidłowo i każdy wykonał swoją robotę idealnie a Kamila nie udało mu się odpowiednio poprowadzić za rękę? Po prostu chłopak nie ma talentu i tyle. Może liczono, że Kamil obroni się tym, że rola (jak na główną) nie jest aż tak wymagająca.

Odpowiedz
(01-12-2018, 15:09)Snuffer napisał(a): Nie no, błagam Was, tu nie trzeba żadnych kontrastów robić, jedynie przy Paulinie Kamil wypada czasem dobrze bo aktorka jest po prostu fatalna.
Jedyna ich przekonująco zagrana wspólna scena to seks :P

Odpowiedz
(01-12-2018, 15:13)Monika napisał(a):
Arahan napisał(a):Wydaje mi się, że wychodzi tutaj raz, że brak doświadczenia, a dwa - prowadzenie go przez reżysera.

Ja tam nigdzie złego prowadzenia przez reżysera nie widzę. Nie żebym się znała jakoś wybitnie na reżyserce ale to się kupy takie tłumaczenie nie trzyma. Bo dlaczego reżyser poprowadziły WSZYSTKICH prawidłowo i każdy wykonał swoją robotę idealnie a Kamila nie udało mu się odpowiednio poprowadzić za rękę? Po prostu chłopak nie ma talentu i tyle. Może liczono, że Kamil obroni się tym, że rola (jak na główną) nie jest aż tak wymagająca.

Może nie tyle talentu co doświadczenia. A sprawny reżyser powinien mu to ułatwić, pomóc. To amator, a nie aktor. Innych udało się poprowadzić dobrze, bo mają pojęcie o robocie. 
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
Nie jestem jakimś wielkim entuzjastą tej produkcji, ale akurat kumam częściową obronę tego głównego aktora. Jego gra jest fatalna - to fakt. Jednak w jakiś tam pokrętny sposób pasuje to do postaci. Oczywiście, że lepsze wykonanie by pomogło, ale gościa da się kupić w tej formie. Moim zdaniem wcale nie wypadł najgorzej z obsady.

Ten serial tworzy gigantyczną przepaść między młodymi aktorami, a weteranami. Frycz (!!!) i Więckiewicz grają chyba role życia. Chabior jest sobą i wypada spoko. Nawet na jakiś głębokim trzecim planie ok jest Ewa Skibińska. Bardzo dobry jest Pazura. Natomiast młodzież odwala tu momentami festiwal żenady. I to wcale nie ten Kamil jest tutaj liderem. Najgorsze są oczywiście jego dziewczyny. Ta Paulina to w ogóle jest występ poniżej jakiejkolwiek krytyki, ciężko tu wręcz mówić o jakiejś grze - ona jest na planie. Rola Paziny natomiast przynajmniej kwalifikuje się jako występ aktorski. Niestety jest on fatalny. Szarża, silenie się na coś dziwnego i himalaje sztuczności - tak określę ten występ. Patrząc na sceny z nią widziałem aktorkę, która ciągle ma w głowie myśli typu "kurde, gram w takim super serialu, będzie szał na jego punkcie, muszę pokazać jaka jestem fajna". Ciężko to racjonalnie wytłumaczyć, ale nie byłem w stanie na to patrzeć. W podobne rejony wpadali inni młodzi aktorzy - kolesie, którzy ukradli torbę, szalony właściciel klubu (hiper nędzne aktorstwo ).

Na tym tle autentycznie uważam, że Kamil się broni. On nie sili się na bycie super. On kulawo sili się na aktorstwo. Dla mnie to lepsza opcja. Dodam jeszcze, że z młodej części ekipy, spoko wypadł sam reżyser. Chociaż zakończenie jego wątku, to jakieś mega kuriozum.

Sam serial uważam za fajny, ale moim zdaniem sporo przesady jest w wychwalaniu pod niebo. No ok - Warszawa pokazana jest spoko, scena zerżnięta z "Magnolii" jest mega spoko. Historia jest prosta i też spoko. Pewnie za dużo jest tych onirycznych odlotów, bo w pewnym momencie ten główny bohater zaczyna wyglądać jak jakaś dziwna figura, która przy każdym zamknięciu oczu ma jakieś "ważne" wizje. Z tym pan Skonieczny przegiął i popadł trochę w śmieszność.

Wracając jeszcze do realizacji. Ogólnie serial wykonano bardzo dobrze. Jednak miałem miejscami wrażenie podobne, jak u tych młodych aktorów. Czasami ekipa odwalała jakieś piękne ujęcia totalnie z czapy i miałem wrażenie, że każdy tutaj chce pokazać jaki to jest świetny, a nie myślał o czymś takim jak styl wizualny całości, jak konsekwencja i jakby mieli w dupie, że obraz ma służyć opowieści, a nie być dziełem samym w sobie.

Ogólnie spoko, 6/10. Niech robią dalej w Polsce takie rzeczy.
.

Odpowiedz
Trzy najgorzej napisane postaci w tym serialu (główny bohater, Pazina, Paulina) są jednocześnie trzema jedynymi źle zagranymi. Przypadek? :)

Odpowiedz
Pazina - dla mnie wypadła całkiem przekonywająco. Nie miałam problemu z jej rolą. Fakt, czasami bywała mocno irytująca - jednak dla mnie wydawało się to raczej związane z charakterem odgrywanej przez nią postaci niż słabym aktorstwem.

Paulina - Ile ona miała w ogóle scen przez cały serial? Trzy - cztery? Miała tak krótki czas serialowy że nawet dziś już twarzy jej nie pamiętam więc zupełnie mi nie przeszkadzała. ;)

Odpowiedz
(01-12-2018, 15:53)Mierzwiak napisał(a): Trzy najgorzej napisane postaci w tym serialu (główny bohater, Pazina, Paulina) są jednocześnie trzema jedynymi źle zagranymi. Przypadek? :)
Przypadkiem nie jest to, że dla odtwórców Kamila i Pauliny to w ogóle debiut ekranowy, aktorka grająca Pazine jakieś tam ogony grała. Sam Skonieczny wypadł przyzwoicie, można nawet powiedzieć, że dobrze, myślałem, że to też jego debiut, a z Filmwebu wynika, że jego kariera aktorska zaczęła się nawet wcześniej niż reżyserska.

Odpowiedz
On w ogóle z wykształcenia jest aktorem. Koleś jest bardzo pozytywną postacią środowiska filmowego w Polsce. Mega zajawiony, non stop rozwija jakieś inicjatywy, autentyczny pasjonat.

@Monika - to jest częsty problem, kiedy mamy na ekranie negatywne/denerwujące/irytujące postacie. Mnie w wypadku Paziny wkurza bardziej aktorka niż bohaterka. Kwestia odbioru, chociaż pewnie jakbym się uparł, to bym to jakoś umiał wyjaśnić. Może przesadnie, może pokrętnie - nie wiem. Dla odmiany jak na scenę wchodzi sam reżyser ze swoim mega irytującym Piorunem, to widzę dobrą rolę i wkurzającą postać.
.

Odpowiedz
Serial skończony

Brawa dla operatora za nakręcenie sceny z wesela w jednym ujęciu. Więckiewicz w modzie Michael GTA V xD.

Zmieniam zadnie: aktor grający główna postać, no rzeczywiście gra drewniane, co zauważyłem dopiero w scenach gdzie on ma dłuższe dialogi. Sceny akcji poprawnie.

Ad vocem Jana Frycza

Ile to aktorów gra jakieś hoojowe role, żeby na rachunki zarobić w tym kraju nad Wisłą.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
"Rząd nie jest dla nas rozwiązaniem, jest dla nas problemem." Ronald Reagan

Odpowiedz
Wciągnąłem sezon za jednym zamachem, ale z przewijaniem nudnych wątków. Słaba gra aktorska rudej i Nożyńskiego skutecznie mnie zniecheciła do wątku romansu i życia prywatnego glownego bohatera.

Za to sceny imprez - pełny opad szczęki. Audiowizualna perełka na hollywoodzkim poziomie. Gdy serial opiera się na tym, to Nożyński nie przeszkadza, a wręcz pasuje, - wygląda jak polski fassbendero-gosling. A w wątkach gangsterskich od jego drewniactwa odwracają uwagę lepsi aktorzy.

Frycz kradnie show, charyzmatyczny Więckiewicz i Pazura plus fajne nawiązania do popkultury (vide Wojewódzki i Popek). Plus scenariusz chociaż chaotyczny, wrzuca bohatera w takie tarapaty, że chce się zobaczyć co dalej. Na tym koniec plusów.

Największym problemem były dla mnie zbyt dresiarskie postacie, co przy braku warsztatu Nożyńskiego sprawiło że nie miałem komu kibicować. Lepszy aktor wybroniłby wątki dramatyczne. Jak mi Bóg miły pod koniec kibicowałem Dario.

Kiedy Kuba po raz kolejny dał się załatwić małemu straciłem do niego resztki sympatii.

Wyszła trochę lepsza wersja Vegi z nawiązaniami do Drive i z świetną stroną techniczną. A był potencjał na więcej.
7+/10
You can't reason someone out of a position, they didn't reason themselves into.

Odpowiedz
(22-12-2018, 14:11)Capt. Nascimento napisał(a): Jak mi Bóg miły pod koniec kibicowałem Dario.

Oczywiście, że tak.

Odpowiedz
Cytat:Wyszła trochę lepsza wersja Vegi

Serio? Bo przeklinają i przestępczość zorganizowana? Przecież to prowadzeniem fabuły, struktura w niczym Vegi nie przypomina.
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Capt. Nasciment napisał(a):Jak mi Bóg miły pod koniec kibicowałem Dario.

Mam nadzieję, że jeszcze go kiedyś zobaczymy. Bo na moje (choć nie znam się za bardzo na polskich filmach a tym bardziej serialach) to najwybitniejszy polski czarny charakter.

Odpowiedz
Dokładnie.
Mam nadzieje, że Skonieczny nie przegapi szansy (zakładając, że on i Frycz mają ochote) i jakoś pociągnie temat. Nie potrzebuje 2 sezonu ani nawet kolejnego serialu, za to pełnoprawnym, zrealizowanym na równie wysokim poziomie, filmem kinowym o Dario absolutnie nie pogardzę. Da sie tu sporo ciekawego opowiedzieć, bo mamy teoretyczny ciąg dalszy jak i ten caly długi okres w więzieniu.

Sama rola jest wielka i na zachodzie Frycz miałby już Emmy i Globa na koncie oraz mase propozycji rozwijania postaci Daria.

Odpowiedz
Oby nic nie rozwijali. I pewnie tego nie zrobią, Skonieczny wydaje się być ogarniętym gościem, który rozumie, że ta postać działa tak znakomicie dlatego, ze pozostaje na drugim planie. Nie bez powodu każda scena z Dariem jest wyjątkowa - cały serial o nim odarłby tę postać z całej zajebistości i lekko enigmatycznej otoczki. Nie ma tutaj potrzeby niczego dopowiadać.

Odpowiedz
Nie wiem skąd założenie, że każda rewelacyjna drugoplanowa postać, odpowiednio poprowadzona, nie sprawdzi się na na pierwszym planie (ja pisałem o filmie, nie serialu). Jak scenarzysta z reżyserem są pomysłowi i rozumieją bohatera to będą go w stanie przedstawić jako protagonistę bez odbierania mu jego najlepszych cech. Na dodatek Dario ma swoją historie, motywacje, jest postacią rozbudowaną a nie tylko przemykającym gdzieś w tle koksem, którego jedynym celem jest dodawanie serialowi zajebistości.
Ilekroć pojawia się temat serialu/filmu o jakiejkolwiek postaci która gdzieś pełniła rolę tła pojawia sie masa takich głosów, najlepszym przykładem są ostatnie serialowe ogłoszenia Disneya.

Odpowiedz
No ja też nie wiem, skad takie założenie, bo nic takiego nie napisałem. Zresztą, to tylko taka mowa-trawa, bo na 99,9% taki film/serial nie powstanie. Po prostu twoja idiotyczna fiksacja na temat kontynuowania dosłownie WSZYSTKIEGO, co odniesie jakikolwiek sukces jest strasznie irytująca.

Odpowiedz
Zobaczyłbym spin-offa z Dario i Jackiem o tym jak trzęśli Warszawką w latach 90-tych i robili jazdy w starym stylu. No i o tym jak w końcu Dario wpadł itp.

Takiego czarnego charakteru który "wali dupę w dupę" albo lubi laski z susiakami chyba rzeczywiście nie było.

Choć jakby rozwinąć majora Grossa...?

Odpowiedz
To ja dla kontrastu napiszę że nie wiem skąd założenie że świetna postać z drugiego planu z automatu zasługuje na to, by być na planie pierwszym.

Dario działa, bo ma zaledwie kilka scen, i każda z nich jest wyjątkowa. Poza tym ktoś taki jak Dario protagonistą? WTF?

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon