Ślepnąc od świateł (HBO, 2018)
Świetne kręcone one shoty szczególnie do gustu przypadła mi scena podczas wesela córki Jacka ,serial widać robiony z rozmachem świetne kadry i pokazana Warszawa co do obsady to wszystko już było napisane młodzi aktorzy porażka ale wiadomo na ich tle furure robia starsi,fajnie zobaczyć na ekranie znów dawno nie widzianego Suszyńskiego

Odpowiedz

Czy napiją się panowie wódeczki?
Tak zapytasz, chamie pierdolony.

KOCHAM TĘ SCENĘ 10/10
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Nie podobało mi się jako całość. Za ogromną pretensjonalnosc wbijana widzowi lopata, za aktora grającego główna postać który nie tylko zagrał fatalnie, on po prostu nie zagrał nic, recytowac z pamięci dialogi bez krzty emocji to każdy potrafi. Nie ma nic co by go obronił, no nie ma. Nie lubię serialu za typowo polskie udzwiekowienie, raz za głośno, raz za cicho no oszalec można. Te wszystkie wady strasznie mnie wybijaly z rytmu i mimo wielu naprawdę dużych plusów, o czym nizej, nie mogę wystawić serialowi pozytywnej oceny.
Jeśli chodzi o plusy to na pewno zdjęcia, praca kamery, ogólny rozmach produkcji. Można naprawdę bić brawo dla twórców, bo zrobili serial w iście holylodzkim stylu. Muzyka w większości scen też dawała rade(oprócz oczywiście hiphopowego gówna).
Aktorstwo to w większości jest jakieś mistrzostwo od Frycza który jest genialny przez niesamowitego Więckiewicz po jakieś tam trzecie play w postaci szwagrow Jacka. Nie ma do czego się przyczepić, a taki Frycz już z miejsca że swoją rola wskakuje do pudełka z napisem kultowa rola. To jakie ma teksty, jak operuje głosem, mimika jak wyciska ostatnie soki z fantastycznych dialogów, czapki z głów. Jego teksty już teraz jako kultowe mogą wejść do potocznego języka jak niegdyś te z Chłopaki nie płaczą.
"rucham twój cukier" :)
Oczywiście Więckiewicz też pokazuje wiele dobrego, a monolog na basenie niesamowicie mnie rozbawil.
Podobał mi się również Chabior.
Tylko no właśnie wszystko psuje to pieprzone drewno. Kubuś jak się odzywa to mam chęć wyjebac telewizor przez okno. Ten kółek to jest tak niesamowity kontrast do takiego Frycza czy Więckiewicz, że aż nieprawdopodobne. Co się musiało złego stać, że ktoś chciał go zatrudnić do głównej roli?
Dam mocne 5/10 za większość ról, które naprawdę są znakomite, za zdjęcia, reżyserię. Obniżamy za pretensjonalne gówna, których jest za dużo, za Kubusia Drewutnie.
Generalnie polecam dla samego Frycza i Więckiewicz i zdjęć nocnej Warszawy.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Reżyser chciał naturszczyka w roli Kuby, który będzie właśnie takim robotem.

Mi tak nie przeszkadzało jego aktorska kołkowatość, wręcz przeciwnie - w niektórych scenach spoko wyszło. No, ale rozumiem ludzi, których to mogło irytować.

Tutaj fajny wywiad :)

You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Ale on nie zagrał nawet robota, on nic nie zagrał i to jest najgorsze.

Odpowiedz
(21-06-2019, 10:39)Pelivaron napisał(a): Reżyser chciał naturszczyka w roli Kuby, który będzie właśnie takim robotem.
No właśnie z wywiadów ze Skoniecznym zapamiętałem, że on mówił, że szukali aktora, ale pojawił się jego kumpel Nożyński, zrobili jakieś testy, wypadły super, pokazał je kierownictwu stacji i też uznali, że ekstra i go biorą. Co jak na mój rozum jest kłamstwem jak stąd do Warszawy, bo przecież nikt normalny po zobaczeniu Nożyńskiego w akcji nie pomyśli sobie "o kurde, ale on dobry, bierzmy go!". 
Jest to tym bardziej dziwne, dlatego, że Skonieczny w każdym innym fragmencie wywiadów brzmi mądrze i sensownie, a nagle wyjeżdża z tym, że Nożyński świetny występ i wtedy mam wrażenie, że albo kpi albo kłamie w żywe oczy, no bo sorry, tej roli się po prostu nie da wybronić.

Odpowiedz
Skonieczny na pewno nie kpi, ale kłamie to na pewno. Bo jak napisałeś to jego kumpel tak? Więc złego słowa nie powie, to jego decyzja, jego kumpel:)

Odpowiedz
Wrong... Nożyński wysłał nagranie na jakiś wcześniejszy casting Skoniecznego, ten później go zapamiętał i Nożyński dostając telefon o roli myślał, że to beka i chciał się rozłączyć. Po przeczytaniu książki jestem kompletnie na tak z jego rolą. Książka i adaptacja się dobrze uzupełniają. W pierwszym dziele mamy Kubę (Jacka) od wewnątrz, znamy każdą jego myśl i plan. Nawet jak pije wódę na pusty żołądek to mamy opis jak go to pali. W serialu zaś mamy wszystko dookoła.

Co do dźwięku, nie wiem gdzie oglądałeś, ale ja na HBO GO słyszałem wszystko.

Odpowiedz
(21-06-2019, 12:01)simek napisał(a): Co jak na mój rozum jest kłamstwem jak stąd do Warszawy, bo przecież nikt normalny po zobaczeniu Nożyńskiego w akcji nie pomyśli sobie "o kurde, ale on dobry, bierzmy go!". 

Pewnie wysłali im scenę jak jedzie autem na tle neonowej Warszawy i nic nie mówi, albo patrzy na coś w dali. W tych scenach rzeczywiście wypadał fantastycznie.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon