Ankieta: Jak oceniasz film?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

1917 (2019) reż. Sam Mendes
Nowy projekt wojenny Sama Mendesa. Akcja toczy się w trakcie I wojny światowej i fabuła skupi się na losach dwójki młodych żołnierzy.

Producentem filmu jest Spielberg który określa "1917" jako film "duży i ambitny". Nic dziwnego, całość ma być nakręcona na "jednym" ujęciu - wzorem Zjawy czy Birdmana. Za zdjęcia odpowiada wielki Roger Deakins który na rzecz tego projektu zrezygnował z "Diuny".

Obsada prezentuje się bardzo fajnie - Mark Strong, Richard Madden, Benedict Cumberbatch, Andrew Scott, Colin Firth, George MacKay, Dean-Chales Chapman.
Scenariusz napisał sam Mendes, za skomponowanie muzyki odpowiada Thomas Newman - powalczy pewnie o Oscara, na razie nominowano go 14 razy, nie wygrał ani razu. Film zmontuje Lee Smith, nadworny montażysta Nolana.

Premiera zaplanowana jest na 25 grudnia a film ma walczyć o wszystkiego nagrody. Pierwszy trailer już dziś około 16.
Póki co wszystko zapowiada standardowe kino wojenne, ale informacje o jednym ujęciu a przede wszystkim duet Deakins-Mendes dają sporo szanse na przepiękną wizualną uczte.

Odpowiedz
Kurde, coś szybko Mendes się wyrobił z filmem, jak na taką "duża i ambitną" produkcję. Byłem przekonany, że premiera dopiero w przyszłym roku. Aż zacznę wierzyć, że on serio nakręcił ten film za jednym zamachem bez żadnych zakamuflowanych cięć. xD

Ciekawe, jak Mendes sobie poradził z takim ryzykownym projektem. Stawiam już stówkę, że bedzie walczył o Oscara za reżyserię z Tarantino, Scorsese i Grayem. Na podstawie trailera też ocenię czy Deakins będzie pewniakiem co do drugiego Oscara.
https://www.facebook.com/MialoBycSwiatlaKameraAkcjaAleNazwaBylaJuzUzywana/
- "Światła, kamera, akcja", czyli mój blog na FB, na którym dzielę się swoją milością do kina. Zapraszam do polubienia! ;)

Odpowiedz
Ja muszę przyznać, że zabawa w ultra długie ujęcia już mi się trochę znudziła. To znaczy nadal uwielbiam kilkudziesięciosekundowe mastershoty, ale one robią wrażenie tylko sensownie użyte, włożone w dobrą historię, a nie, że robimy film na pseudo-jednym ujęciu z nadzieją że będzie fajnie. W Birdmanie zdjęcia zaczęły mnie irytować po kilku minutach. Mam nadzieję, że tutaj to jedno ujęcie jest po coś więcej niż tylko satysfakcja Mendesa i Deakinsa, że "my też tak umiemy!"

Odpowiedz
Ja tam lubie zarówno prace Lubezkiego przy Birdmanie jak i Zjawie. Gorzej już przy okazji np. "Rycerza pucharów" czy "Song to Song", tego drugiego nigdy nie skończyłem z powodu właśnie zdjęć.
Bardziej jednak faktycznie cenie to jedno długie ujęcie pod koniec "Ludzkich dzieci" niż wspominane filmy z Inarritu. Ono miało moc i świetnie sie wpisało w produkcje i historie.

Odpowiedz
Najlepszy film 2018: Suspiria

Najlepszy film 2017: A Ghost Story

Najlepszy film 2016: Zwierzęta Nocy

Najlepszy film 2015: Lobster

Odpowiedz
Nolan zrobił remake Szeregowca inspirowany Revenantem? Trochę straciłem zaufanie do Mendesa po Bondach. Dużo bardziej lubię jego wcześniejsze filmy, więc samo jego nazwisko to raczej za mało. Uzasadnienia jednego ujęcia tutaj na razie też nie widzę, ale nie zdziwię się też jeśli będzie to spektakularnie wyglądało. Raczej dzięki Deakinsowi. Mam obawę, że fabuła będzie tu pełniła drugoplanową rolę. Ogólnie bez szału.

Odpowiedz
Udział Deakinsa to jedyne, co wzbudzało moje zainteresowanie tym projektem i zwiastun nic w tej kwestii nie zmienił. Pewnie wizualnie dostarczy, ale już na tym etapie czuć w tym wszystkim kalkulację i nieciekawą historię, której miałkość będą starali się ukryć technicznymi wygibasami. No nic, na pewno dam szansę, ale nie nastawiam się na nic ponad standardowy wojenny obrazek z niestandardową realizacją.

Odpowiedz
Trailer kiepski i mało interesujacy. Oczywiście widać, że Deakins z formy nie wychodzi i film będzie wyglądał pieknie. Jak całość dostanie Rke a Mendes ogarnie inscenizacje, budowanie napięcia oraz sensownie rozłożyć tempo..kto wie. Ale nie spodziewam się wiele

Odpowiedz
Zapachniało trochę zrzynką z Szeregowca, Dunkierki, Gallipoli i Cienkiej Czerwonej Lini no i Mendes... przecież on nie potrafi filmować sekwencji akcji patrz tragiczny Skyfall... No ale obejrzę bo temat I Wony Światowej w kinie jest jak na razie tylko liźnięty.

Odpowiedz
Parę ładnych kadrów Rogera wyłapałem... i to by było w sumie na tyle. Jednak jest tak jak przewidziałem - będą zapewne nominacje dla Mendesa za reżyserkę i Deakinsa, a w kategoriach technicznych to pewnie pozamiata na spółkę z "Ad Astrą".
https://www.facebook.com/MialoBycSwiatlaKameraAkcjaAleNazwaBylaJuzUzywana/
- "Światła, kamera, akcja", czyli mój blog na FB, na którym dzielę się swoją milością do kina. Zapraszam do polubienia! ;)

Odpowiedz
(01-08-2019, 14:18)Kuba napisał(a): całość ma być nakręcona na "jednym" ujęciu - wzorem Zjawy

Ostatnie na czym kręcono Zjawę jest jedno ujęcie i tutaj zwiastun potwierdza podobne bajeczki. Potencjał I wś jako doświadczenia jednostki się zresztą dawno wyczerpał.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Dłuższy materiał na temat filmu...

...i nowy plakat.
[Obrazek: 8c4f93d62afd125bmed.png]

Odpowiedz
Materiał zza kulis znacznie bardziej zachęca do seansu niż trailer. Zobaczymy jak recenzje, ale jakoś nabrałem ochoty na zobaczenie tego w IMAX :)

Odpowiedz
Nie no, nawet jakby wyszła kaszana to Deakinsa i tak warto zobaczyć na wielkim ekranie.

Odpowiedz
Wprost z nowojorskiego Comic-Conu - nowy zwiastun.

Odpowiedz
O teraz jestem bardziej zaintrygowany. Podoba mi się, choć na razie nie powiem po tym zwiastunie, aby mnie jakoś zdjęcia poraziły. Choć wiadomo wszystko wygląda bardzo dobrze. 
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Zupełnie umknęła mi informacja, że film dzieje się w czasie rzeczywistym a całość nakręcono tak, by wyglądało na jedno ujęcie. Dodać do tego nowy, lepszy niż poprzedni trailer i jestem całkiem zainteresowany, jeśli opinie na forum będą pozytywne może nawet zdecyduję się na kino. Miałem dzisiaj zwiastun przed Jokerem i na dużym ekranie prezentuje się to bardzo dobrze.

Odpowiedz
Od Dunkierki gorsze być nie powinno. Na chwilę obecną nawet zainteresowany, choć to "From the director of Skyfall" mnie trochę odrzuciło...
AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS

Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.

Odpowiedz
Ja lubię Dunkierką, lubię Skyfall, lubię filmy Mendesa. Zdjęcia Deskinsa, muzyka Thomasa Newmana, ciekawy trailer - czekam, oj czekam.
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Drugi zwiastun jest znacznie lepszy. Nadal nie spodziewam się absolutnie nic dobrego bo scenariuszu i samej historii, ale realizacyjnie musi być dobrze. Sama obsada jest też na tyle ciekawa, że śledzenie losów bohaterów powinno być całkiem angażujące. Co prawda MacKay zdaje sie tu grać identycznie co w "Captain Fantastic", ale nadal mamy Cumberbatcha, Colina czy Maddena. Ciekawi mnie występ Chapmana, kiepskiego w GoT, ale tu wygląda okej na razie.

Będzie troche śmiesznie jak Deakins po tylu latach porażek na Oscarach zgarnie dwie statuetki w trzy lata :P

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon