Ankieta: 300 jest:
Yeeeaah!
ok.
A fe!
[Wyniki ankiety]

300 (temat ogólny)
300 2: 301 - ej, dobry był ten film. Czy zbędny? To tak jakby mówić, że Kompania braci jest zbędna, bo był już Ryan, a to ta sama kampania tej samej wojny i ten sam styl filmowania. Fajnie było zobaczyć ten konflikt od strony morza. Temistokles zdecydowanie im się udał, fajnie było zobaczyć coś więcej po stronie Persów, a sceny walki zrobiono pięknie. Styl wizualny można lubić albo nie - mnie się podoba, choć krew rzeczywiście wyszła jak w Star Treku 6.

Wady? Parę suchych tekstów o demokracji, Lena Headey w akcji (o ile łykam babkę po stronie niekonwencjonalnych Persów, to kobita-wojownik ze Sparty po prostu mi nie leży), obowiązkowa przemowa do wojaków i parę klisz. No i za mało jednak o Persach - fajnie byłoby, gdyby Kserkses był głównym bohaterem.

Bardzo przyjemny filmik. 7+/10

Odpowiedz
Bo miał być, ale Miller nie wyrobił się z komiksem (wyszedł jeden lub dwa numery) więc mamy chyba* komiksowy prolog o Kserksesie, a reszta to wymysł scenarzystów.

* nie czytałem komiksu.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
W filmie pisze, że jest "based on" więc może ten komiks zrobiono ale nie wydano.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Dokształciłem się- Miller zrobił dwa numery (z sześciu), ale nie zostały one jeszcze wydane. Wznowić ma robotę nad serią po ukończeniu prac nad "Sin City 2".

"Based on" pisze dlatego że film jest formalnie kontynuacją "300", więc nawet jak by akcja działa się w przyszłości na księżycu to takową notkę musieliby chyba także umieścić.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
(12-06-2014, 22:25)military napisał(a): To tak jakby mówić, że Kompania braci jest zbędna, bo był już Ryan

Jak już wymyślasz porównania, to warto wcześniej się nad nimi zastanowić, bo to jest bardziej żałosne, jak karny dla Brazylii :)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
(12-06-2014, 23:34)Grievous napisał(a): "Based on" pisze dlatego że film jest formalnie kontynuacją "300", więc nawet jak by akcja działa się w przyszłości na księżycu to takową notkę musieliby chyba także umieścić.

"Based on Xerkses comic book"

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Ała... prequelo-midquelo- sequel zupełnie mi się nie spodobał. Jedynkę widziałem już dawno, ale nawet z perspektywy czasu widzę, że był to film dużo bardziej zwarty, sprawniej nakręcony, bardziej angażujący i w ogóle ciekawszy, a Spartanom się kibicowało. Tutaj WSZYSTKICH bohaterów miałem w dupie. Warstwa wizualna zamiast cieszyć oko - męczyła, to nieuzasadnione slow-motion stało się potem koszmarnie drażniące i zastanawiam się o ile skróciłby się czas projekcji gdyby zupełnie z niego zrezygnować. Kolorystyka nie przypadła mi do gustu, a krew - śmiech na sali, o ile pamiętam to w jedynce była przerysowana, ale w taki fajny, komiksowy sposób, a tu mamy ulatujący zewsząd gęsty dżem.

Chwalona Eva Green też mnie wkurzała tą swoją manierą gry pt. I AM SO EVIL, a Temistokles nie był nawet w połowie tak charyzmatyczny jak Leonidas. Zbędny film, oj, zbędny. 3/10 - za mega sympatię do Leny Headey i kilka dosłownie pojedynczych ujęć podczas bitew, oraz za odwołania do pierwszej części wliczając w to pierwszą scenę i cameo Typa Którego Kopnął Leonidas.

Odpowiedz
Obejrzałem sequel... ugh. Film który pokazuje nam, co w czasie gdy Leonidas walczył w Termopilach robiły inne, totalnie nieciekawe postacie. Gniot nieudolnie kopiujący styl oryginału, pozbawiony charyzmatycznych bohaterów (Temistokles daremny, Artemizja daje rade tylko w scenie seksu :P). pamiętnych tekstów i scen. No a zważywszy na to, że już jedynka wyraźnie sugeruje jakie jest zakończenie wojny to jest także zupełnie niepotrzebny, tym bardziej, że tego zakończenia nie pokazuje - pewnie można by się go spodziewać w części trzeciej. Jako samodzielny film w ogóle sie nie broni, mozna by to co najwyżej potraktować jako materiał uzupełniający do jedynki, przemontować jedno i drugie w sposób chronologiczny, żeby przeplatało się w odpowiednim miejscu z historią Leonidasa, tylko że... wtedy zaszkodziłoby to tej ostatniej więc w sumie też bez sensu :P

2/10, never again

Jedynka po ostatniej powtórce w zeszłym tygodniu - solidne 7/10.
AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
Recenzje filmów i komiksów

Odpowiedz
Nie zgadzam się. Całkiem udane uzupełnienie "jedynki". Postaci rzeczywiście słabsze ale wizualnie dobra kontynuacja. Mimo wszystko chciałbym zobaczyć sugerowaną kontynuację.

Odpowiedz
Ale cycuszki Ewci pierwsza klasa.
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
Sequel, poza historią powstania Kserksesa która miała trochę klimatu z pierwszej części, to jakiś słaby fan film. Eva Green pokazuje cycki w złych komiksowych sequelach.
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon