A View to a Kill 2
#1
Cass zakończyć Avtaka. :smile:


[shadow=cyan]KONKURS ZAKOŃCZONY – klasyfikacja po 93 kolejkach:[/shadow]

Solo ......... IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII – 102
Crov ........................ IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII – 63
massif ..................... IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII – 51
Ciuniek ................... IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII – 40
Mefisto ................... IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII – 38
Tyler Durden .......... IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII – 23
Donia Agata ........... IIIIIIIIIIIIIIIII – 17
Snuffer ................... IIIIIII – 7
Traku ..................... IIIIIII – 7
Phil ........................ IIIII – 5
Battonsson ............ IIII – 4
Bodzioo ................. IIII – 4
Pitero .................... IIII – 4
Random Default ..... III – 3


ARCHIWUM

Pozostali gracze (osoby, które choć raz podały numer kratki lub odpowiedź): simek, vast, wujo444, Sancho, AdiPio, Mierzwiak, B2Ka, majlo, SonnyCrockett, Mush Room, Bartholomew, Danus, Dr_Bakier, Kiki.


Tu znajduje się zegar, według którego punktualnie o 20:45 będzie się rozpoczynać gra:
http://linker2.w.interia.pl/pliki/zegar.htm

A tutaj przedstawiam archiwum Avtaków, które przeprowadził Solo, jak również Negrinowego konkursu Pchaj Się Na Afisz (PSINA):

Solo's AVTAK 1
Solo's AVTAK 2
Solo's AVTAK 3
Solo's AVTAK 4
Solo's AVTAK 5

Pchaj Się Na Afisz (PSINA)

[Obrazek: avtak2.png]


Zasady konkursu.

Celem gry jest odgadywanie kadrów filmowych. Kadry zasadniczo reprezentować będą pięć kategorii: film, aktor/aktorka, twórca (np. reżyser), postać filmowa, wytwórnia filmowa (reprezentowana przez logo firmowe). Nie przewiduję innych kategorii, choć kiedyś w Avtaku trafiały się takie sporadycznie, np. miejsce (Mordor) czy pojazd (jakieś latające barachło ze "Star Wars").

I. Plansza składa się z 22 numerowanych pól (na obrzeżach planszy znajduje się jeszcze 6 pól, ale są one "martwe"). Gracz podaje numer kratki, która ma być odsłonięta. Kto pierwszy, ten lepszy, więc odkrywam kratkę według pierwszego numeru, który pojawi się na forum. Podawanie numeru kratki nie jest obowiązkowe, więc jeśli ktoś nie chce, nie musi tego robić. Jeśli jednak w ciągu 3 minut żaden z graczy nie poda numeru kratki do odsłonięcia, gra zostaje przerwana.

II. Po odsłonięciu kratki gracz ma 3 minuty na oddanie strzału, czyli udzielenie odpowiedzi (oczywiście nie musi, jeśli np. nie ma pojęcia, co jest na obrazku). Można udzielić tylko jednej odpowiedzi na kratkę. Jeśli ktoś zrobi to drugi raz, nie będzie ona zaliczona, choćby była poprawna. Za to inni gracze, którzy jeszcze nie strzelali, mogą wykorzystać tę odpowiedź jako "podaną na tacy".

III. Za poprawną odpowiedź po odsłonięciu pierwszej kratki gracz otrzymuje 5 punktów. Po dwóch kratkach są to 4 punkty, po trzech 3, po czterech 2, a po pięciu i więcej – 1 punkt.

IV. Jeśli pojawi się kilka poprawnych odpowiedzi, wygrywa oczywiście ten gracz, który był najszybszy. Zapewniam, że decydować będą ułamki sekund. Miejmy też nadzieję, że to forum podoła nagłemu natłokowi postów i potrafi je uporządkować w kolejności nadesłania. Bodaj tylko raz kiedyś zdarzyło się, że forum "zgłupiało" od dwóch odpowiedzi wysłanych dokładnie w tym samym momencie. Punkty wówczas przyznano obu graczom.

V. Należy podawać odpowiedź zgodną z kategorią. Jeśli ktoś się pomyli i napisze Anthony Hopkins, podczas gdy właściwą odpowiedzią jest "Milczenie owiec" (a na obrazku jest właśnie Hopkins), nie może strzelać po raz drugi, tym razem już we właściwej kategorii. Chyba że chce "pomóc" innym graczom w zdobyciu punktów.

VI. Za każdym razem będę podawał kategorię zagadki, a czasem także pewne dodatkowe informacje. W kategorii "aktor/aktorka", "twórca filmowy" i "postać filmowa" zawsze należy podać imię i nazwisko – chyba że taka osoba znana jest pod pseudonimem, np. Cher (aktorka) lub Imhotep (postać). W tej ostatniej kategorii czasem zezwolę na podanie tylko nazwiska. Imieniem lub nazwiskiem nie mogą być te nieużywane powszechnie na ekranie, ale popularne i rozpoznawalne poza nim, np. Liz Taylor (tylko Elizabeth Taylor). Także innych imion nie wolno samowolnie skracać, rozwijać bądź modyfikować – np. musi być James Belushi, pomimo że sporadycznie występuje on na ekranie jako Jim, nie będzie uznana także odpowiedź typu Romek Polański.

VII. Tytuły filmów można podawać polskie lub oryginalne, jak komu wygodnie, nie są też wymagane duże litery. Drobne literówki nie będą przeszkodą w uznaniu odpowiedzi, o ile całkowicie nie uniemożliwią identyfikacji tytułu (bądź nazwiska – mowa tu o wszystkich kategoriach) lub nie będą stanowić jakiegoś bełkotu. Kiedyś zdobyłem punkty za odpowiedzi "Ucieczxka z Nowqewgo Jorski" i "Ful Metak HJackey", ale to były odosobnione przypadki (prowadzący grę wykazał się dużą dozą wyrozumiałości).

VIII. Powiedzmy, że darujemy sobie The, A i tym podobne na początku tytułów. Jednak nie należy pomijać ich całkowicie, bo może wyjść kuriozum, np. odpowiedzi "Name Rose" (zamiast "The Name of the Rose") nie uznam. W przypadku "Gwiezdnych wojen" i "Władcy pierścieni" można także pominąć te człony i podawać tylko tytuły poszczególnych części serii. Oprócz tego niedozwolone są także tzw. tytuły promocyjne w rodzaju skrótów MI:III, AVP czy ID4. Muszą być tylko pełne tytuły.

IX. Niedozwolone są literówki w drobnych pojedynczych słowach, tzn. jeśli gracz X udzieli odpowiedzi jako pierwszy i będzie to np. "Haet", a cała reszta napisze "Heat", to X nie zdobędzie punktów. Literówka tego typu to przegięcie i pozostali gracze słusznie mogą się bulwersować, że ktoś wygrywa tak tanim kosztem. Podobnie, choć może nie tak rygorystycznie będzie przy tytułach czy nazwiskach rozbudowanych do dwóch członów. Na pewno nie uznam wygodnictwa w rodzaju "Bily Eliot", ale zastrzegam sobie prawo do indywidualnej oceny każdego takiego przypadku. Tak więc sugeruję nie pisać na złamanie palców, lepiej zrobić to wolniej, ale dokładniej.

X. W kategorii "tytuł filmu" będą pojawiać się tylko kadry z filmów, które miały już u nas swoją premierę – kinową, telewizyjną bądź DVD. Zdjęcia nie będą w żaden sposób preparowane, tzn. że np. kadr z filmu oryginalnie kolorowego nie będzie zamieniany na czarno-biały. Ponadto w tej kategorii dany film pojawiać się będzie w grze tylko raz. Ta reguła nie dotyczy pozostałych kategorii (może pojawić się kilka postaci z jednego filmu), w dodatku zdjęcia aktorów i postaci filmowych mogą pochodzić także ze zwiastunów filmów, które jeszcze się u nas nie pojawiły (uściślając: postacie mogą być wyłącznie te już znane z innych filmów). Natomiast "aktor/aktorka" może być zdjęciem z filmu, np. do odgadnięcia będzie Christian Bale, choć na obrazku będzie on w kostiumie Batmana.

XI. Całkowicie niedozwolone jest edytowanie już udzielonej odpowiedzi! Tempo gry być może spowoduje, że nie wyłapię takiej zagrywki, ale jeśli w poście gracza pojawi się informacja, że był on edytowany, będzie to oznaczało automatyczne nieuznanie takiej odpowiedzi (jeśli okaże się ona poprawna). Przy częstszym występowaniu tego zjawiska u jednego gracza nastąpi jego dyskwalifikacja (na kilka kolejek) albo, co bardziej bolesne, reprymenda od Snuffera (mam nadzieję :cool:). Dlatego nawet jeśli gracz zauważy, że popełnił np. literówkę, niech takiej odpowiedzi już nie poprawia.

XII. Będę się starał na bieżąco i jak najszybciej informować, które odpowiedzi są błędne. Wyniknąć z tego może takie np. zdarzenie. Ktoś napisze Tom Cruise, ja odpowiem, że to nie to, a inny gracz, który właśnie miał też podać tę odpwiedź, zauważy to i wyśle inne nazwisko, być może już właściwe. Tego typu sytuacje, nie do końca sprawiedliwe dla wszystkich graczy, należy uznać za skutki uboczne gry i jej specyfikę. Nie da się bowiem tego rozwiązać inaczej, skoro rozgrywka przebiegać będzie w zawrotnym tempie, a decyzje graczy i prowadzącego podejmowane będą w ułamkach sekund.

XIII. Może się zdarzyć również taka sytuacja. Po odsłonięciu pierwszego pola, np. nr 8, nikt nie udzieli poprawnej odpowiedzi. Ktoś woła o następną kratkę, ja piszę "oto nr 13" i zabieram się za przygotowanie kadru. W tym czasie któryś gracz jednak odgaduje zdjęcie na podstawie pola nr 8 i rzuca poprawną odpowiedzią – w jego mniemaniu za 5 punktów. Zdobędzie jednak tylko 4 punkty, ponieważ jego strzał pojawi się już po mojej zapowiedzi odsłonięcia drugiego pola. Nie będę miał bowiem możliwości sprawdzić, czy ktoś udzielił odpowiedzi w czasie, gdy ja przygotowywałem kadr i dopiero wrzucałem go na serwer. (Choć teoretycznie mógłbym to robić, ale staram się działać jak najszybciej, poza tym po prostu nie chcę się wikłać w obliczanie ułamków sekund i ewentualne, powstałe na tym tle spory z graczami). Myślę, że nie da się takiej sytuacji rozwiązać w lepszy sposób i takie postawienie sprawy jest najuczciwsze wobec wszystkich graczy.

Nieco trudno będzie trzymać się wspomnianego 3-minutowego czasu gry. Powiedzmy, że wykażemy się wszyscy zdrowym rozsądkiem i dużą dozą dobrej woli i postaramy się rzeczywiście jak najdokładniej trzymać tego przedziału czasowego.

Może się zdarzyć, że czasem nie będę mógł się stawić o ustalonej porze. Szczecin to takie miasto, w którym chętnie i często wyłącza się ludziom prąd i internet. ;) Czasem też jestem wieczorem dość mocno zajęty. Dlatego w takich wypadkach odpowiednio wcześniej poinformuję o zmianie godziny rozpoczęcia gry.

Jeśli nawet nie wszystkie zasady są zawarte powyżej, z pewnością wszystko się dotrze podczas gry.


Nieco inne zasady odgadywania planszy w kategorii nazwa wytwórni filmowej.

Zasady są niemal identyczne z tymi, które przedstawiłem wyżej, ze względu jednak na pewną specyfikę tej kategorii wprowadzam jedną istotną zmianę. Oto szczegóły.

Na planszy znajdować się będzie logo znanej wytwórni filmowej, a właściwie jego najistotniejszy element, tzn. emblemat, ale pozbawiony nazwy firmy (jeśli taka występuje w logo i da się ją graficznie usunąć).

Emblemat będzie zajmował kilka pól i być może będzie nieznacznie obrócony w którąś stronę o kilka, kilkanaście stopni – to w celu nadania rozgrywce pewnego stopnia trudności.

Logo będzie umieszczone na czarnym tle, ale być może w oryginale emblemat znajduje się na tle o innym kolorze. Ta zmyłka to po to, aby gracze nie sugerowali się przy odpowiedzi kolorem tła, być może bardzo charakterystycznym.

Może się również zdarzyć, że będzie to logo w innej wersji kolorystycznej lub wzorniczej niż podstawowe, dobrze znane. Wiele takich okolicznościowych czołówek można znaleźć zwłaszcza w zwiastunach filmowych.

I teraz zmiana. Jeśli pierwszy podany numer kratki będzie miał wyświetlić całkiem puste pole, napiszę strzał za 5 punktów chybiony, można podać nowy numer. Oznacza to, że nie wolno strzelać odpowiedzią i można od razu wołać o następną kratkę. Oczywiście następny strzał jest już za 4 punkty i tak dalej. To wszystko w celu uniknięcia sytuacji, w której wszyscy gracze naraz strzelają całkowicie w ciemno, a ja uwijam się jak w ukropie, odpowiadając to nie, tamto nie, i to też nie. Strzelać odpowiedzią wolno dopiero po odsłonięciu jakiegokolwiek fragmentu z zawartością kadru (o czym dla pewności poinformuję).

Poprawną odpowiedzią będzie główny człon nazwy wytwórni, a więc nie potrzeba pisać żadnych Pictures, Films, Productions, Entertainment, Studios czy Company (chyba że ktoś chce pisać pełne nazwy, wtedy proszę bardzo).


Napisane wczoraj:

Konkurs zacznie się dzisiaj o godzinie 20:45 i właśnie ona stanowić będzie codzienny termin rozpoczęcia gry. Przykro mi, ale tym razem nie przewiduję negocjacji odnośnie godziny. Ja wieczorami też mam swoje sprawy do załatwienia, a właśnie ta pora najbardziej mi odpowiada, bo inaczej nie znajdę czasu na nic innego. Najlepiej jest bowiem zagrać albo wcześniej, mieć to z głowy i resztę wieczoru dla siebie, albo przeciwnie, później, ale z kolei termin okołopółnocny może pasuje jakimś nocnym markom – nie mnie. Tak więc sami widzicie, nie da rady inaczej.

Na koniec takie coś. Solo rzucił pewnym pomysłem na uatrakcyjnienie gry. Chodzi o to, że kiedy on już... to jest, kiedy ktoś już zdobędzie 100 punktów, gra się jeszcze nie kończy. Oczywiście, So... gracz wtedy wygrywa cały konkurs, odbiera należne mu laury i pławi się w blasku chwały, ale od tego momentu opuszcza grę, a reszta gra dalej. Gra do momentu, kiedy drugi w tabeli osiągnie swoje 100 punktów i tym samym wywalczy sobie srebrny medal, po czym także opuszcza grę, która toczy się do chwili, gdy trzeci gracz ugra 100 punktów i zdobędzie brąz. Wtedy następuje definitywny koniec gry.
Koncept nie jest specjalnie zły, ale do zachwytów także mi daleko, a to z paru powodów. Po pierwsze, gra się przez to mocno rozciągnie w czasie, bo jeśli So... jeśli zwycięzca zdobędzie 100 punktów, podczas gdy dwaj następni gracze będą mieć, tak jak ostatnio, odpowiednio 53 i 34 punkty, to może sporo czasu upłynąć, zanim każdy z nich osiągnie pułap 100 punktów, nawet pomimo tego, że zwycięzca nie będzie już grał. A po drugie, ideą tego konkursu jest gra, a nie statystowanie, i jakoś trudno mi przyjąć, że lider i wicelider po osiągnięciu setki opuszczą stół i będą tylko kibicować. Wszystko rozbija się o motywację graczy, zarówno tych "setkowiczów", jak i tych z dołu tabeli. A może jednak zdobywcy pierwszej i drugiej setki nie musieliby wcale opuszczać gry, tylko graliby dalej? I niekoniecznie o punkty? Tak czy owak, ten pomysł ma raczej więcej wad niż zalet, ale może przy tej okazji ktoś rzuci jakąś ciekawą ideą albo po prostu się wypowie, co o tym sądzi, czy warto się w ogóle zastanawiać nad takimi udziwnieniami.

Aha, niech ktoś zapoda (jeśli zna) adres do jakiegoś wspólnego zegara, bo tego na Onecie już nie ma. Tylko żeby był sekundowy. :cool:

Odpowiedz
#2
Cass napisał(a):Aha, niech ktoś zapoda (jeśli zna) adres do jakiegoś wspólnego zegara, bo tego na Onecie już nie ma. Tylko żeby był sekundowy.

Ja się zgłaszam: punktualnie o 20:45 będę dawać znak trąbką.

[ Dodano: Pią Wrz 11, 2009 19:25 ]
Acha, mam pytanie: czy siatka z kratkami będzie klasyczna, czy też cegiełkowa? Nie ukrywam, że ta druga jest znacznie ciekawsza i utrudnia trochę taktykę odsłaniania kratek.

Odpowiedz
#3
Zgadzam się z Mefisto. Avatara szkoda. Godzina - też może być, a właśćiwie, jak pisesz - musi. 3 x 100 też mam wątpliwości. Lepiej zamiast tego rozpocząć nową rundę. Jutro postaram się stawić na czas. :) Co do literówek - pewnie nieraz padnę, ale w sumie, reguły gry poiwnny być jasne i bezwzględne. :(

Odpowiedz
#4
Też mam wątpliwości z tym 3x100. Znacznie większa motywacja jest, gdy idzie o pierwsze miejsce. Mysle, ze zamiast tego lepiej zrobic nastepnego AVTAKa i już. ;)
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan


Odpowiedz
#5
Od avatara to mi wara! :smile:

Donia Agata napisał(a):3 x 100 też mam wątpliwości. Lepiej zamiast tego rozpocząć nową rundę.
Crov napisał(a):Też mam wątpliwości z tym 3x100. Mysle, ze zamiast tego lepiej zrobic nastepnego AVTAKa i już.
Taa, może w ogóle nie będziemy odpalać nowego Avtaka, tylko pogramy do Euro 2012. :wink:

Ale skoro już są trzy głosy na nie, widać, że nie ma co sobie zaprzątać głowy tym pomysłem. Zatem gramy tak jak zwykle.

A siatka będzie cegiełkowa. Zdradzę przy okazji, że zanim zdecydowałem się na taką właśnie siatkę, poważnie myślałem nad jeszcze innym układem pól. Miało ich być tyle ile w klasycznej wersji, czyli 25, ale pola miały mieć kształt... puzzli. Efekt był jednak bardzo niezadowalający, przede wszystkim kontury były brzydkie (kanciaste, poszarpane), no i trudno byłoby takie kratki odsłaniać jednym szybkim ruchem.

Solo napisał(a):Ja się zgłaszam: punktualnie o 20:45 będę dawać znak trąbką.
Tylko pamiętaj, żeby ją wsadzić we właściwy otwór.

Odpowiedz
#6
Jakie nagrody?
Bez nagród nie gram w ogóle.

Odpowiedz
#7
to nara :)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#8
Twoje marzenie, co? :)

Odpowiedz
#9
A te loga wytwórni filmowych też będą tym razem? Czy tylko normalne kategorie, czyli film, postać filmowa, twórca/aktor?

Odpowiedz
#10
A co jest nienormalnego w logach wytwórni filmowych? :razz: Ale tak, pewnie znowu będą, choć tradycyjnie nie za często, no i w tej chwili nie mam jeszcze nic upatrzonego.

Zatem tak. Do pierwszego posta wrzuciłem znane wam zasady gry, rozszerzone o punkt IX.
Poszczególne tytuły, nazwiska itd., które będziecie odgadywać, nie będą się powtarzać względem poprzedniej edycji gry, choć niczego nie mogę zagwarantować – zawsze istnieje możliwość pomyłki czy niedopatrzenia.
Dziś zaczniemy od łatwizny, same strzały za 5 punktów, na rozgrzewkę, żeby przekonać się, który z graczy najszybciej przebiega palcami po klawiaturze. :wink:

Odpowiedz
#11
To nienormalnego, że przeciętny widz rozpoznaje kilka większych wytwórni, a dziesiątki innych są... no, po prostu są i mało kto zwraca na to uwagę. Już po pierwszej scenie filmu ja zazwyczaj nie pamiętam jak się nazywały wszystkie wytwórnie które pokazywały tam swoje znaczki. No ale nie żebym narzekał. Może być.

Odpowiedz
#12
Narzekaj, bo to głupia kategoria. :P
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan


Odpowiedz
#13
simek napisał(a):To nienormalnego, że przeciętny widz rozpoznaje kilka większych wytwórni, a dziesiątki innych są... no, po prostu są i mało kto zwraca na to uwagę.
Przeciętny widz ogląda mało filmów/ma słabą pamięć do takich rzeczy i nie odgadnie wszystkich kadrów więc co, rezygnujemy z całej zabawy?

Odpowiedz
#14
Ja osobiście byłbym za zrezygnowaniem z wytwórni filmowych, bo zazwyczaj nawet jak kojarzę logo, to za cholerę nie mogę sobie przypomnieć nazwy. Jakoś nie mam do nich pamięci :)

Odpowiedz
#15
Tak, simek, ale ja z całą pewnością nie dam tych "dziesiątek innych", tylko te najbardziej znane lub prawie najbardziej znane loga. Zresztą i tak będzie ich w Avtaku zaledwie kilka, tak jak poprzednio (były cztery). Poza tym na tym forum nie ma "przeciętnych widzów", są sami wymiatacze, czyż nie?

Tyler, zaniki pamięci tego samego typu występują przy każdej innej kategorii, więc milcz. :)

Crov, pozbądź się tego jęzora. :P

AdiPio znalazł zegar, dzięki wielkie.
http://linker2.w.interia.pl/pliki/zegar.htm

Odpowiedz
#16
Mierzwiak, naprawde jest różnica w pamiętaniu obrazków kilkudziesięciu wytwórni filmowych a skojarzeniu kadru z filmem i nawet nie udawaj że jej nie widzisz. Też byłbym za wywaleniem z tego względu że tam na 100% nie trafie ani jednego obrazka, ale z drugiej strony wszystko co jest uczciwe i każdy ma takie same szanse mi nie wadzi.

Odpowiedz
#17
A ja chcę loga, bo po prostu opracowałem metodę ich odgadywania, która sprawdziła mi się poprzednio, więc gorąco popieram Cassa.

Odpowiedz
#18
No to spoko. Ważne, żeby Solo miał szansę chociaż w jednej kategorii zyskać punkty.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan


Odpowiedz
#19
Jestem wzruszony że godzicie się na program wyrównywania szans.

Odpowiedz
#20
Oto pierwszy zabójczy widok!

Runda 1

Kategoria: tytuł filmu

[Obrazek: kadr_01.jpg]

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  A View to a Kill 2014 Cassel 2,430 145,310 03-12-2016, 23:47
Ostatni post: Cassel
  A View to a Kill 2012/2013 - część II Mefisto 2,115 163,267 08-04-2014, 17:06
Ostatni post: Cassel
  A View to a Kill 2012/2013 (a.k.a. AVTAK 6, a.k.a. AVTAK III) Mefisto 3,835 296,216 26-01-2013, 21:56
Ostatni post: Mefisto
  A View to a Kill 2011/2012 Cassel 1,747 136,504 22-11-2012, 15:20
Ostatni post: Donia Agata
  A View to a Kill 4 Mefisto 2,319 225,739 15-12-2011, 12:48
Ostatni post: Cassel
  A View to a Kill - edycja III Mefisto 2,305 219,659 10-09-2010, 07:41
Ostatni post: Ciuniek
  A View to a Kill - odgadywanie kadrów filmowych Cassel 686 124,545 30-08-2009, 18:46
Ostatni post: AnonymousUżytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości