Alice: Madness Returns
[Obrazek: 131387_1.jpg]

Dostałem tę grę w prezencie na Gwiazdkę. Jako, że grałem z przerwami, to właśnie niedawno udało mi się ją skończyć. I muszę przyznać, że był to bardzo udany prezent.:)

Chciałbym zaznaczyć, że nie miałem okazji grać w pierwszą część, ale to co otrzymałem w tej grze totalnie mnie zachwyciło.

Pomysł na zdecydowanie doroślejszą, jak z najokrutniejszego koszmaru, wersję Alicji w Krainie Czarów, bardzo do mnie przemawia. I właśnie główną siłą ten gry jest jej strona wizualna. Z jednej strony mamy motywy znane z książki Lewisa Carrolla, z drugiej są one przetworzone w psychodelicznym stylu.

[Obrazek: alice_madness_returns_03_9.jpg]

Ale po za powalającą stroną wizualną, gra ta posiada naprawdę ciekawą fabułę. Intryga jest ciekawie przedstawiana i cały czas w napięciu oczekiwałem jak się skończy ta historia.

[Obrazek: alice_madness_returns_6.jpg.jpg]

Poza tym bardzo lubię gry, w której się zbiera różne rzeczy, odkrywa ukryte obszary i takie motywy.

Gra miejscami nie jest łatwa i czasami parę razy trochę się powściekałem, ale tym większa satysfakcja pod koniec.

Bardzo dobra gra. Jestem teraz oficjalnie fanem tej Alicji i szkoda, że film nie mógł wyglądać jak ta gra.

[Obrazek: alice2.jpg]

/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Kiedyś może zagram. Na razie postanowiłem skończyć cz. 1.

Ale fajny kadr nr.1.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Pierwsza część była tak miodnie mroczna. W tą nie grałem, zarzuca się jej, że już nie ma tego klimatu. Dla mnie z adaptacji Alicji istnieje tylko owa gra. Żadne tam zawsze drętwe filmy.
L.A. Confidential - 8/10
He liu - 7/10
The Insider - 8/10
Dredd - 6/10
Total Recall ( 2012 ) - 5/10
G.I. Joe: The Rise of Cobra - 5/10

Odpowiedz
Naprawdę świetna gra, do tego raczej długa bo pamiętam, ze sporo czasu zajęło mi jej przejście.
Z tego co kojarzę, to instalując drugą część można też grać w jedynkę ...

Odpowiedz
(07-04-2013, 22:37)Joe Chip napisał(a): Pierwsza część była tak miodnie mroczna. W tą nie grałem, zarzuca się jej, że już nie ma tego klimatu. Dla mnie z adaptacji Alicji istnieje tylko owa gra. Żadne tam zawsze drętwe filmy.

Nie ma klimatu? To dla mnie dziwne, gdyż główną siłą tej gry jest niesamowity klimat. I to głównie dla niego się gra, plus też, aby rozwiązać zagadkę.

[Obrazek: alice__madness_returns__screenshot__by_a...5con8o.jpg]

[Obrazek: Alice318.png]

[Obrazek: 1024x640.resizedimage]

Nie wiem czy przy instalacji gry, można grać i w jedynkę. Za to zgadzam się, że gra na szczęście nie jest krótka. Poza tym posiada sporo mini-gier.
A jak już chce się iść i odkrywać wszystkie obszary i zdobywać wszystkie rzeczy (Jak ja to robiłem), to naprawdę sporo czasu schodzi. I dobrze.
#istandbydaenerys

Odpowiedz
A czy w wersji konsolowej też jest jedynka w pakiecie?

Odpowiedz
Bardzo ogólne pytanie: Czy kojarzycie może jakąś podobną przygodówkę właśnie w takim klimacie jak "Alice: Madness Returns" (pomijając pierwszą część). Coś na PC, właśnie w takim klimacie?
Tak naprawdę ciężko mi coś podobnego znaleźć, a miałbym ochotę w takich światach sobie pograć.
Chyba po prostu na świętach odświeżę sobie "Alice", jak nic nie znajdę.:)
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Jak grałem, to mi się kojarzyło z Raymanem 2 i (głównie) 3.

Odpowiedz
Evil Twin: Cyprien's Chronicles jest najbliższy klmatem obu Alicjom. Gra ma już swoje lata, ale jak pamiętam powalała designem i muzyką. Niestety, powalało też kiepskie sterowanie i obfitość bugów.

Odpowiedz
Dzięki za typ. Wygląda ciekawie, ale już chyba trochę za staro, plus widzę, że to platformówka. A mnie chodzi o jakąś grę na PC.
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Łamiąca wiadomość!
Alice jest platformówką!
Na PC wychodzą platformówki!

Osobiście mogę polecić Psychonauts, klimatycznie może nie tak dojrzałą, ale też zrytą, i też, uwaga, platformówka.
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Odpowiedz
Shadowman jest nieźle zryty, a rozgrywka to też platformer połączony z eksploracją.

Odpowiedz
Przygodówka na PC w zbliżonym (mam na myśli stężenie psychodelii) klimacie - Sanitarium.
Polecam jak cholera.

Odpowiedz
Wszystko to wygląda bardzo ciekawie, ale niestety z bólem stwierdzam, że z nowszych gier, to za wiele tego nie ma:/
Podobno po serii z Alicją były plany o takim samym przetworzeniu Krainy Oz.
O kolejnej części Alicji też coś się mówi, ale nie wiem jak to wygląda.
Szkoda, ale chyba po prostu odświeżę sobie tę grę na jeszcze trudniejszym poziomie.
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Blair Witch 1: Rustin Parr
Limbo - samo się nasuwa
L.A. Confidential - 8/10
He liu - 7/10
The Insider - 8/10
Dredd - 6/10
Total Recall ( 2012 ) - 5/10
G.I. Joe: The Rise of Cobra - 5/10

Odpowiedz