Ankieta: Jak oceniasz "Alien: Covenant"?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

Alien: Covenant (2017) reż. Ridley Scott
Cały atak na Królową był przy okazji totalnie idiotycznym zagraniem ze strony Ripley, z którego nic dobrego nie wynikło.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
Jak to nic? Uratowała Newt, przecież oto chodziło? Czy już mówimy o "trójce" i tym że Królowa zniosła jajo na statku.
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Dolna połowa Bishopa śmie się nie zgodzić ;).

Odpowiedz
Ale to android, a więc dla takiego amputacja nie oznacza końca świata. :)
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
(06-04-2019, 18:46)Lawrence napisał(a): Jak to nic? Uratowała Newt, przecież oto chodziło? Czy już mówimy o "trójce" i tym że Królowa zniosła jajo na statku.

Do uratowania Newt wkurwianie królowej nie było potrzebne.

Odpowiedz
Pierwsza powtórka tego filmu i wypadła nadzwyczaj dobrze.
Nie jest to już tak oryginalny i ambitny film jak część pierwsza, ale ogląda się ją o wiele lepiej niż Prometeusza.

Postacie choć wciąż głupio się zachowują, to wydają mi się mniej irytujące, a niektóre są nawet w porządku, chociaż kapitan Covenant, to kwintesencja wszystkiego co złe w postaciach obu filmów. Fassbender jest najlepszym elementem tego filmu, z jednej strony gra socjopatycznego potwora Davida, gotowego wybić całą cywilizację, a z drugiej Waltera, spokojnego i oddanego swojej załodze, który wzbudza sympatię i któremu chce się kibicować i pomimo tego, że gra go bardzo stonowanie kreuje fajny i wyrazisty charakter.

Są w tej produkcji świetne sceny, ale na każdą taką, znajdzie się też ta mniej mądra która robi z tej opowieści typowy slasher. Nie mniej, ogląda się nieporównywalnie lepiej od Prometeusza, głupoty są odczuwalne, ale poza nimi jest wiele zalet, ciekawych scen akcji i bohaterowie nie drażnią tak jak w poprzedniej części. 6/10, oczko wyżej od promka.

Odpowiedz
Cytat:nie mniej, ogląda się nieporównywalnie lepiej od Prometeusza
Jak dla mnie porównywalny poziom, ale załoga Covenanta wydaje się znacznie głupsza.

Odpowiedz
Ten film sie swietnie oglada do czasu zejscia na ląd. Choć idiota kapitan podejmujacy decyzję ogromnej wagi w 2 minuty, dodajmy podważający wszystkie założenia, ustalenia, badania sprzed lat i narażający wszystkich na ogromne niebezpieczeństwo....

No coż. Przynajmniej początek mi trochę Aliena przypominał (muzyka).
Reszta jest milczeniem choć Scott przynajmniej próbuje czegoś nowego z Prometeuszem I Przymierzem (tylko czy my tego chcemy).

Odpowiedz
(01-12-2019, 11:46)marsgrey21 napisał(a): Są w tej produkcji świetne sceny
Na przykład...? Pamiętam same gówniane.

Cytat:ogląda się nieporównywalnie lepiej od Prometeusza
Oglądało mi się to nieporównywalnie gorzej od Prometeusza (którego akurat dzisiaj sobie powtórzę), bo o ile tam jest Noomi, porządny klimat i fantastyczna strona audiowizualna, w Covenant nie ma nic.

Odpowiedz
W Covenant jest tylko jedna w miarę dobra scena i jest nią opening z Fassbenderem i Guyem Pearcem. Reszta jest milczeniem.

Odpowiedz
Scena odizolowania pierwszego zarażonego i tego jak biały obcy rozrywa mu kręgosłup (pomijam reakcje jednej z dziewczyn i poślizg na krwi), scena ataku załogi w ciemności na pustkowiu zanim pojawił się David, powrót Waltera i walka z Davidem, większość scen z Fassbenderem jest moim zdaniem fajna, choć oczywiście czasami treść tych scen jest okropna.

Odpowiedz
Sam szajs :P

Odpowiedz
Moja ulubiona scena z Covenanta to epic fail na lądowniku gdzie giną te dwie babki. Z jednej strony stworek jest dość mocno creepy, z drugiej - zawsze mam z tego niezły ubaw, szczególnie z momentu obejmowania (?) gościa wstrząsnego konwulsjami z którego za chwilę coś wylezie. W ogóle ten film to niemal w całości Darwin Award Contest, a postacie podejmują tak bardzo chybione decyzje, że trudno im w ogóle współczuć i pozostaje tylko śmiać się z ich głupoty - końcowe zwycięstwo Davida w tej sytuacji jest wręcz satysfakcjonujące.

Odpowiedz
(01-12-2019, 11:46)marsgrey21 napisał(a): Nie jest to już tak oryginalny i ambitny film jak część pierwsza, ale ogląda się ją o wiele lepiej niż Prometeusza.
Daj pan spokój.
"Prometeusz" i "Covenant" to dokładnie ten sam przypadek co "Skyfall" i "Spectre". Pierwsze są bardzo słabe ale od biedy jakoś się bronią i mogę im wystawić jakieś naciągane 3/10. Dam radę to zaciskając zęby obejrzeć. Kontynuacje to zwykłe ścierwa i jedne z nielicznych filmów które oceniam poza skalą - 0/10. Nigdy nie powinny były powstać. Tego się nawet nie da oglądać po pijaku "dla beki".
Jak załoga "Prometeusza" jest pełna idiotów, to załoga "Covenant" jest zbiorem postaci tak debilnych i nieciekawych, że jedynym plusikiem filmu jest to, że David ich wszystkich pozabijał jak napisał Gieferg.
Wtedy śmieli się znowu, uważając, że to okropnie komiczne, że Paszczak przez całe życie robił to, na co nie miał ochoty, tylko dlatego, że nie potrafił odmówić.

Odpowiedz
Najlepsza scena z Covenant to... ta wycięta, gdzie David ubija Shaw.
I tyle
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon