Alien: Isolation
Pierwsze oceny Obcego:Izolacja

The Guardian – 5/5
Total Xbox – 9
Xbox Achievements – 9
PCGamer – 9.3
Eurogamer – 8
Metro – 7
Gamespot – 6
GamesTM – 9
CVG – 8
Videogamer – 9
Games Radar – 4.5/5
IGN – 5.9
PlayUK – 9
The Escapist – 4.5/5
GameFront – 9.2
GodIsAGeek – 9
Polygon – 6.5
Digital Spy – 4.5/5
Game Informer – 7.75
Destructoid – 8.5
Shack News – 8
GamerZone – 7
oceny strasznie się wachają, chyba trzeba będzie sprawdzić na własnej skórze czy to dobra gra.

Odpowiedz
(03-10-2014, 16:15)Turus napisał(a): Pierwsze oceny Obcego:Izolacja
(...)
oceny strasznie się wachają, chyba trzeba będzie sprawdzić na własnej skórze czy to dobra gra.

Warto wziąć pod uwagę, że IGN narzeka na... zbyt długi czas gry. Bo zbyt wiele skradania, chowania się i zbyt często się ginie. No smuteczek ;(.

Odpowiedz
Wahania między 6/10 a 9,5/10 to żadne wahania, tylko jednoznacznie DOBRA gra (przy czym bliżej szóstki jest zaledwie kilka ocen). Na dodatek narzekania, że na hardzie gra jest trudna... dobra, nie, odpuszczę sobie komentarze. Za 4 dni przychodzi preorder i nie mam zamiaru psuć sobie klimatu.

Odpowiedz
Nie wiedzieć czemu ale jakoś ubzdurałem sobie że A:I wychodzi jakoś na przełomie listopada i grudnia... a tu taka niespodzianka :) Wiadomo już czy wersja ps3 będzie rażąco odbiegać od tej na ps4 ??. Podkreślam , że konsole traktuje gównie jako odtwarzacz blu-ray. A z gier to toleruje tylko Uncharted i Dead Space :P , więc zakup nowej konsoli ( kiedy ta jeszcze śmiga jak ta lala ) specjalnie dla jednej gry mija się z celem :P

P.S. na zavvi jest fajna promocja >> przy pre-orderze dowolnej wersji dostaje się gratis w steelbooku blu-ray dowolną część Aliena i tak się zastanawiam bo Alien 3 w steelu za free to nie głupia rzecz ;)

Odpowiedz
A ja mam już "Obego: Izolację" :)

Gra wygląda rewelacyjnie na PS3. Gejmpleje z Youtube'a (PC, PS4) różnią się tylko wyższą rozdziałką. Niczym więcej :)
widmo
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
(06-10-2014, 18:37)Hitch napisał(a): A ja mam już "Obego: Izolację" :)

Gra wygląda rewelacyjnie na PS3. Gejmpleje z Youtube'a (PC, PS4) różnią się tylko wyższą rozdziałką. Niczym więcej :)
widmo

No to nie pozostało nic tylko czekać na paczkę od zavvi :D Ogólnie jak wrażenia ?? :D

Odpowiedz
Cytat:Ogólnie jak wrażenia ??

Jestem dopiero na początku. Mam tylko latarkę (rozładowałem do niej baterie jak ostatnia ciota :)), zero broni (no poza francuzem), żadnego wykrywacza ruchu i jest cholernie trudno. Obcego spotkałem raz. Cwana bestia wbrew temu co pokazywali w zapowiedziach nie lubi być w zasięgu naszego wzroku. Ciężko bydlaka namierzyć w ciemnościach, a nawet jak się to zrobi to będąc uzbrojonym tylko w klucz do zdejmowania blokad z drzwi to nie pozostaje nic innego jak umrzeć.

Oprócz ksenomorfa są jeszcze szabrownicy. Myślałem, że ludzie będą takim odpoczynkiem od niego. A tu dupa. Też trudno ich podejść, szczególnie że mają broń palną, której... nie można podnosić. Trochę głupie rozwiązanie, bo w późniejszych etapach na bank można korzystać z broni. Są czujni, reagują na byle gówno, ubezpieczają się wzajemnie. Nad czwórką takich dupków pracowałem chyba z godzinę. Dodatkowym utrudnieniem jest sejwowanie tylko przy takich, nie wiem, domofonach? :)

Ogólnie klimat miażdży. Od samej muzyki można stracić ochotę na kontynuowanie ze strachu. Lokacje odpowiednio sugestywnie i pomysłowo zaprojektowane. Graficznie wszystko wymiata. Kurz unoszący się przy otwieraniu drzwi, promienie słońca wprost z przestrzeni kosmicznej filtrowane tylko brudem na oknach Sewastopola - no masakra. Do tego powalająca liczba detali. Jak się przyjrzeć, Obcy ma pod kopułą ludzką czaszkę. Zupełnie jak u Scotta.

Czad, czad, czad :)
--
Laozi

Odpowiedz
Hitch, na jakiej konsoli grasz?

Odpowiedz
Przecież pisałem, że na PS3, i że różnic poza niższą rozdzielczością nie ma ŻADNYCH.
--
Laozi

Odpowiedz
Fuck the cavalry and the committee that recieves 'em.

Odpowiedz
Trailer słaby w ciul, ale rozumiem że jest skierowany do gimbazy, której czeba pokazać, że jest czensonca sie kamera, dużo szypkiej akcji i wybóchy na dużom skale.

Gdzie ten pieprzony kurier z preorderem?

Odpowiedz
Hitch, z broni można korzystać i rewolwer zdobyłem jeszcze przed spotkaniem z obcym, więc musiałeś ominąć:) A gra jest bardzo trudna, chyba pół godziny się męczyłem teraz nad ominięciem szabrowników, którzy szukali mnie w pomieszczeniu, a to dopiero początek gry:D

Odpowiedz
Bardzo możliwe, bo gra nie jest zbyt mocno liniowa (ale podczas spotkania z szabrownikami, ich broni podnieść nie mogłem). W ogóle przez to, że sram w pory przy niej odnoszę wrażenie, że dużo mi umyka, bo za szybko przelatuję przez pomieszczenia. Kilka razy się przejdzie, obcyka się zachowania Obcego na każdym poziomie trudności i będę zwiedzał :)

Swoją drogą, cholernie ciekawi mnie, co się stało na Sewastopolu. Niby standardowy punkt wyjścia - opuszczona lokacja, w której pełno śladów walki i dawnego przepychu + Obcy, ale pozostawione audiologi i mejle fajnie budują klimat plajtującego przedsiębiorstwa. Oby tylko się nie okazało, że xenomorph się tam pojawił w ramach wymuszenia ubezpieczenia :)
--
Laozi

Odpowiedz
(07-10-2014, 17:58)Hitch napisał(a): pozostawione audiologi i mejle
Dżizas, to w grach wciąż robi się takie rzeczy? Masakra :P

Odpowiedz
Hehe, jak trafiłem pierwszy raz na obcego to też odechciało mi się rozglądania na boki:D

Cytat:Dżizas, to w grach wciąż robi się takie rzeczy? Masakra :P

No a czemu nie? Mejle i nagrania są ładnie wkomponowane w grę i nie wyobrażam sobie w jaki inny sposób można byłoby przekazać to, co działo się wcześniej na statku:) No i zaletą jest także opcjonalność - jak ktoś chce to może odsłuchiwać i czytać, ale nikt nie zmusza.

Odpowiedz
Wie ktoś jak wyłączyć to pieprzone piknięcie przy włączaniu PS3? Tymczasowo dzieciak musi spać w "pokoju zabaw" i pograłbym sobie cicho na słuchawkach, ale włączenie konsoli go obudzi.

Odpowiedz
(07-10-2014, 18:00)patyczak napisał(a): No a czemu nie? Mejle i nagrania są ładnie wkomponowane w grę i nie wyobrażam sobie w jaki inny sposób można byłoby przekazać to, co działo się wcześniej na statku:) No i zaletą jest także opcjonalność - jak ktoś chce to może odsłuchiwać i czytać, ale nikt nie zmusza.
Działa mi to na nerwy, bo eksplorując lokacje nie chce mi się ani robić przerw na czytanie, ani na słuchanie nagrań. Od zawsze uważałem to za wyjątkowo marny sposób budowania tła w grach, oczywiście nikt mnie nie zmusza żeby to robić dlatego... zawsze olewam takie rzeczy :)

@military: nie.

Odpowiedz
Pierwsze 90 minut za mną. Króko: gra urywa jaja (na razie). Nie doszedłem do ani jednego wroga, a nerwówka nieziemska.:) Grafika tak niesamowicie wierna Alienowi, że lubię sobie postać i popatrzeć na szczegóły.

Dead Space 2 wydaje się teraz taaaaki biedny...

Odpowiedz
Optymalizacja wersji PC to pieprzone mistrzostwo świata. Gra jest śliczna, do tego stopnia, że zaliczyłem uncanny valley, a chodzi jak Struś Pędziwiatr na moim 2-letnim laptoku.
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford

Odpowiedz
No, myślałem, że już żadna nowa gra nie pójdzie na moim lapku na najwyższych ustawieniach, a jednak!

Niektórzy narzekają na te punkty zapisu i fakt, że nie można zasave'ować kiedy się chce. Myślę, że przysporzy mi to później sporej dawki irytacji, ale właśnie krążyłem bo skrzydle szpitalnym, starając się unikać obcego i świadomość tego, że jeżeli zaraz zginę, to będę miał do powtórzenia całkiem spory kawałek gry ogromnie spotęgowała klimat. Każdy ruch ma wtedy o wiele większy ciężar i gdybym mógł sobie zapisać grę przed każdą ryzykowną akcją, to pewnie nie byłoby tak fajnie:D

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości