Alita: Battle Angel (reż. R. Rodriguez)

Czyli ten film, który miał robić Cameron, ale woli się babrać do końca życia ze swoimi smerfami z Pandory więc oddał go w ręce Rodrigueza. Kolejna wariacja na temat "cyber-lasia kopie tyłki" oparta na mandze, tym razem zdecydowano się przenieść na ekrany kin również oczy rodem z anime, a główna bohaterka będzie zrobiona w CGI Avatar-style.

W obsadzie min. Waltz, Michelle Rodriguez i Jennifer Connely. Po powyższym zwiastunie w sumie trudno wiele powiedzieć, aczkolwiek wizualnie jest bardziej zachęcający niż tegoroczny GITS, choć sama bohaterka z tymi ślepiami wygląda jak dziewczyna Golluma.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
------------------------------------------------------------------------------------------
#fuckDisneyStarWars #fuckstreaming
http://filmozercy.com/

Odpowiedz
Obejrzałem ten trailer jeszcze raz i mam z nim dokładnie ten sam problem co z dopiero co wypuszczonym zwiastunem nowego Parku Jurajskiego:

Nie widzę tu materiału na film.

Tak, zwiastuny pokazują za dużo, ale te z kolei zdecydowanie za mało, a i to trzeba umieć robić. Nie widzę tu absolutnie niczego interesującego i tak jak pisałem wygląda to jak film Netfliksa - niby bez zarzutu, ale też tylko i wyłącznie poprawnie, bez kinowego sznytu.

Sama Alita jest urocza.

Odpowiedz
Jestem umiarkowanie zainteresowany, szkoda, że Cameron woli robić kolejne wycieczki na Pandore niż coś nowego. Ciekawe jak spisze sie Rodriguez, ostatnie co widzialem w jego rezyserii to Planet Terror i mowoc szczerze szau nie bylo ale mam nadzieję ze tutaj da rade.

Odpowiedz
Trailer zapowiada CGI napierdalankę nr 154567368238. Czyli nuda. Do tego kretyński pomysł na CGI wyłupiaste gały które budzą politowanie. Czyli żenada. Do tego Rodriquez człowiek który stracił lub nigdy nie miał talentu reżyserskiego (Desperado to tylko przypadek). Jeszcze Cameron przy tym maczał paluchy. No koszmar po prostu. :)
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Nie wiem czemu, ale w ogóle zapomniałem że ten film powstaje. Cameron odkładał go w nieskończoność (prawie jak Spielberg olał Robocalypse), ale chyba dał sobie siana i stwierdził, że pora zakończyć reżyserską karierę Rodrigueza ;)

Cóż, zwiastun momentami fajny (oczy mi w ogóle nie przeszkadzają), ale gdy na przeciw siebie stoją 2 CGI plastusie to czar pryska i przypominają mi się komputerowe wypociny Zemeckisa. 
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Kilka informacji na temat filmu:

Cytat:• James Cameron had written most of the Alita: Battle Angel script but never finished it. When Robert Rodriguez was in Cameron’s office he asked him the status of the script because he was a huge fan of the material. Cameron said, “If you can finish the script, you can direct it and I’ll produce.”
• When Rodriguez said he would write the script, Cameron gave him his 180-page script and 600 pages of notes. When he finished writing, it was 120 pages and Landau said it felt like it had everything in it.
• Jon Landau said the film is a huge spectacle and builds a massive new world.
• When the film begins, Alita wakes up with no memory of who she was and is curious about the new world like the audience. We see the movie through her eyes.
• Rodriguez and Landau talked about how they wanted to create a photo-real manga character in real life. They also said they wanted to take the best of cinema and the best of manga and combine it into something new.
• One of the reasons why Alita: Battle Angel wasn’t made until now was the technology used to bring her to life wasn’t available. It’s only in the last year or two it became feasible.
• The film ask’s, “What does it mean to love in this world?
• Rodriguez said they had to ground the movie in reality and the film hardly has any green screen.
• The world doesn’t have many cities left. Iron City, where Alita wakes up, is considered a lower city.
• Rodriguez and Landau said the film has a ton of action and it will be PG-13. While some might be nervous about the rating and not being able to show certain things, they said when it’s science-fiction and cyborgs you can get away with a lot.
• They said Alita is not a superhero. She’s just a hero.

Takie drastyczne przerobienie scenariusza przez Rodrigeuza, niestety nie jest najlepszą wiadomością :(
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

"MAD MAX: FURY ROAD" - MotY 2015

"SŁUŻĄCA" - MotY 2016

"GHOST STORY" - MotY 2017

"SPIDER-MAN UNIWERSUM" - MotY 2018

Odpowiedz

Cóż, animek pozostanie animkiem. Ale myślę, że wbrew pozorom może to być całkiem fajny film.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Hmmm.

Pokazali SPORO nowych ujęć, wizualnie niby też ładnie, ale o ile widoczki / walki / akcja są bez zarzutu tak wciąż ma to dla mnie ten netfliksowy feel, czegoś co bardzo chciałoby być kinowym widowiskiem ale nie wie jak to osiągnąć.

Wróżę sporego flopa po którym oczywiście będą wieszczyć porażkę Avatara 2.

Odpowiedz
Miejscami nadal wygląda trochę jak cut-scenka z gry, ale wizualnie i tak trzyma to bardzo wysoki i przede wszystkim równy poziom.

Takiego Aquamana, który ma premierę tego samego dnia, a w którym nie potrafią ogarnąć sceny z aktorami na tle nieba, Alita pożera i wypluwa bez najmniejszego problemu.

"SŁUŻĄCA" - MotY 2016

Odpowiedz
Wolę sto razy bardziej obejrzeć tą Alitę niż Shazama i Aquamana razem wziętych...

Odpowiedz
Wizualnie wygląda lepiej niż Aquaman, ale tam jest przynajmniej fajny bohater, którego chcę zobaczyć, w kinie a tu... w sumie nic ciekawego.
------------------------------------------------------------------------------------------

Odpowiedz
O, Cyberpunk 2077: The Movie (PG)? :)

Wygląda jak sraka dla dzieci, ale ma w sobie jakiś taki przyjemny feel, który nastroił mnie pozytywnie. Nie znam materiału źródłowego, fajne to?
"You won't. It's a leap of faith. That's all it is, Miles. A leap of faith."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Mnie oryginalne anime też jakoś nie porwało, choć do teraz pamiętam moment, jak właśnie jeden z tych gości z rozciągającymi się szczypcami przepoławia psa, że wylatują z niego jelita i inne wnętrzności. Ale raczej czegoś takiego w tej wersji nie zobaczymy. I nie ukrywam, że ten trailer mi się podoba, jak i ogólnie wygląd tego świata. Co do oczu, to kwestia przyzwyczajenia, choć ja dalej się nie przyzwyczaiłem. Ale w kinie na pewno się stawię. 
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
FOX zrozumiał, że przy takim zagęszczeniu filmów (Mary Poppins Returns/Bumblebee/Aquaman) są w czarnej du.. i znowu przeniósł Alitę.

Nowa data to 14.02.2019 r. <--- Tak, tak, to była data premiery Mrocznej Phoenix, która też została (znowu!) zmieniona na inną.  

"SŁUŻĄCA" - MotY 2016

Odpowiedz
Padłem z krzesła. To chyba będzie pierwszy film w historii, który każdym trailerem będzie reklamował film z inną datą premiery.

Producenci już mogą zacząć liczyć straty.

Odpowiedz
To i tak nigdy nie miało szansy na sukces, Cameron już odpłynął dawno temu, tylko niektórzy wciąż nie chcą tego dostrzec.

Odpowiedz
Dajcie to prosto na Netflixa.

Odpowiedz
Lepiej nie.

"KLĄTWA NETFLIXA".

Póki tam nie trafi, nadal jest szansa na zaskakująco udany film, który po prostu flopnie, bo nie trafi w gusta.

BTW.
Z wszystkich tych filmów: Alita/ Poppins/Bumblebee/Aquaman, to podobno Alita ma największy budżet.

"SŁUŻĄCA" - MotY 2016

Odpowiedz
I najmniejszy potencjał komercyjny... Najwyraźniej w FOX-ie też widzą, że to flopnie, więc chcą zniwelować straty.

Odpowiedz
(28-09-2018, 23:14)Albertino napisał(a): To i tak nigdy nie miało szansy na sukces, Cameron już odpłynął dawno temu, tylko niektórzy wciąż nie chcą tego dostrzec.

W sesnie, ze w naiwne klimaty? To na pewno, ale z czym jeszcze niby? Avatar zarobil kupe kasy, sequele pewnie tez zarobia. Ten film mozliwe, ze flopnie (mysle, ze moze byc niespodzianka jak w przypadku disnejowskich filmow na podstawie animacji), ale to sie jakos specjalnie na Cameronie nie odbije, predzej na Rodriguezie.
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości