Angels & Demons (2009) reż. Ron Howard
Szykuje się zacny film, mili państwo :wink:
Parę słów tytułem wstępu. Ekranizacja Aniołów i Demonów autorstwa tego pana:
http://en.wikipedia.org/wiki/Dan_Brown
Film powstały na fali popularności Kodu Leonarda da Vinci jegoż autorstwa.
A fabuła? W Szwajcarskim CERNie zamordowano wybitnego fizyka, Vittora, Vetrę. Na jego piersi wypalono znak zakonspirowanej sekty, która rzekomo rozbito 400 lat temu. Na jednej śmierci się nie kończy-wykradziono kroplę antymaterii-najgroźniejszej broni w dziejach. Iluminaci planują zniszczyć nią Rzym i Watykan, a przedtem dokonać rytualnych mordów na kardynałach. Czy prof.Langdon i córka zamordowanego Victoria udaremnią ich plan?
Zaspoilerował bym trochę, ale nie, nie psujmy przyjemności czytania:P
A książka bardzo fajniutka, jest szybkie tempo, jest spisek, jest liźnięcie historii wiecznego miasta, jest suspens, jest przemoc, seks (na początku :oops: ) i of course romansik
Czy film też będzie dobry? Miejmy nadzieję że lepszy niż średniawy Da Vinci Code z 2006

Plakat
[Obrazek: Anio%C5%82y+i+Demony,2009]
Zwiastun

Wiem banały, ale to temat na rozruszanie :cool:

I jeszcze jedno: ten film ma premierę w moje urodziny :razz:

Odpowiedz
Ksiażka jest ok. Nieco infantylna, ale znośna. Można na jej podstawie nakręcić dobrego blockbustera, ale jakoś nie zanosi się.
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Odpowiedz
Zacny film sie szykuje? Kropla antymaterii? Iluminaci planuja zniszczyc Watykan i rytualnie mordowac kardynalow? Przeczytales w ogole to co napisales? What the fuck? :shock:
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Książka była okropna, dlatego film wyjdzie lepiej :smile: Nie będzie w nim nic o "atramentowej głębi oczu" pewnego zabójcy, w którą spogląda jedna jego ofiara.

A co do fabuły - owszem, iluminaci kradną antymaterię (ćwiartkę grama), owszem, chcą wysadzić Watykan i tak, mordują paru kardynałów, rozmieszczając ich ciała po starodawnej scieżce, służącej inicjacji kandydatów do ich tajnego bractwa. Miejsca i sposoby śmierci kojarzą się z symboliką czterech żywiołów, czyli można powiedzieć że ma miejsce mord rytualny. Film będzie lepszy też dlatego, że: jest konkretne zagrożenie, wyścig z czasem i ciekawe, choć zrobione w studio lokacje - filmowców nie wpuścili do Watykanu. Na poważny dramat sensacyjny to nie wygląda, ale może na letni blockbuster wystarczy.
Na razie nie mam podpisu, ale na pewno wymyślę coś błyskotliwego...

Odpowiedz
Słuchajcie, jak fatalna ta książka nie była, można nie spoilerować? Jestem dopiero w połowie,a tu już takie głodne kawałki latają, chociaż tego z antymaterią rzeczywiście trudno nie przytoczyć :wink: Najbardziej dziwi mnie że.. da się to czytać. Film sam nie wiem jaki będzie, Kod i fabuła książki nie nastrajają pozytywnie ale obejrzę pewnie dla McGregora i jedno trzeba przyznać - zwiastun jest świetny.

Odpowiedz
Snuffer, to powiem Ci, ze Papież... :twisted:

ok, fabuła jest trochę absurdalna, ale nie na tyle, żeby nie dąło się z tego średniaka zrobić. Że badziewe zrobić dużo łatwiej, to inna sprawa ;)

Odpowiedz
Wiem, opis średnio mi wyszedł, ale tak mniej więcej jest w książce

1 Zacny, bo uważam, że warto by się z filmem zapoznać
2 "Kropla Antymaterii"-nie pamiętam czy to dokładnie kropla, ale antymateria jest.
3 Tak dokładnie jest w książce
4 Noo, morderstwa te bynajmniej pospolite nie będą :cool:

Jeśli chodzi o gramatykę i stylistykę to przepraszam ,postaram się poprawić, a jeśli o fabułę, to już akurat nie mam nic do tego

Odpowiedz
Mi chodzilo, ze jak z takiej kupy debilizmow mozna sklecic cokolwiek dla widza wymagajacego wiecej od przecietnego 5-latka? A co dopiero ZACNY film. O nie! Skradzionej antymetrii mowie stanowcze: paszoł won! Obejrze to dopiero, jak mi ktos zaplaci :)
--
Laozi

Odpowiedz
5 latek by tej intrygi nie ogarnął :P w kazdym razie, jest bardziej prawdopodobna niż Transformersy.. ;]

Odpowiedz
z książki da się zrobić dobry film - jest szansa na dynamiczne pościgi, ładne widoki tajemniczych wielce miejsc (biblioteka watykańska), spisek sięgający instytucji i ludzi znanych (z racji pełnionych funkcji). Że głupie? Znam zdecydowanie więcej głupszych powieściowych i filmowych thrillerów. Coś czuję, że Howard nie popełni tych samych błędów, co przy "Kodzie" - i to się chwali, i trudno mi z tego powodu przekreślić ten film. Powieść jest znakomicie napisanym czytadłem, film - prawdopodobnie zgrabnie zrobionym kinem sensacyjnym.

Odpowiedz
Nigdy nie miałam przyjemności zapoznać się z prozą Browna. I wcale nie wynika z tego fakt, że jestem bufonem omijającym szerokim łukiem tego typu powieści. Nie. Po prostu nie czułam tego całego owczego pędu w czasach, gdy na fali popularności wypłynął "Kod…"
Co do "Aniołów i Demonów" – książki pewnie nie przeczytam, a film tak jak w przypadku "Kodu…" na pewno obejrzę. Czy pomysł jest głupi? Na pewno nie tak fajny i intrygujący jak w przypadku najsłynniejszej powieści Browna… jednak czuć w nim pewien potencjał, z którego może wyniknąć coś fajnego - o ile autorzy wyciągną wnioski z błędów jakie popełniono przy produkcji "Kodu…". Zakładam jednak wersję optymistyczną, że film przewyższy o jedną poprzeczkę "Kod…"

Odpowiedz
Kod Da Vinci jest dla mnie kawałem nieoglądalnej kupy, więc jeśli na coś liczę w przypadku A&D, to przynajmniej na to że jakkolwiek złym filmem by nie był (a spodziewam się że będzie -> trailer + streszczenie), będzie się go w miarę dobrze oglądać.

Opis fabuły brzmi niesamowicie kretyńsko i już nie chodzi o Watykan, Illuminati i inne typowe bzdety którymi podniecają się złaknieni historii zahaczających o teorie spiskowe, ale o tę nieszczęsną antymaterię.

Odpowiedz
W koncu ktos to zobaczyl. Ja naprawde nie wiem, gdzie Brown mial glowe, albo po czym, ze napisal cos tak poronionego. Tak samo Howard, ktory najwyrazniej nie uwaza, ze to detal, ktory wypadaloby zmienic.
--
Laozi

Odpowiedz
Pomyślałem że zaszpanuje wikipedią;)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Antymateria
Poza tym jesienią mają uruchomić Wielki Zderzacz Hadronów. Może wtedy antymateria przestanie być mrzonką...

PS Ależ Snufferze, jeśli jesteś w połowie książki, to powinna paść informacja, co wykształ...tfu iluminaci planują zrobić z dostojnikami. Po prostu Karaluch trochę skonkretyzował...
Przyjemnej lektury życzę.

Odpowiedz
Padła, padła - ale inni mogą dopiero zaczynać, a to mimo wszystko całkiem ciekawy motyw, tak samo z kradzieżą antymaterii, nie jest to jakiś twist ale wszędzie trąbią o tym, nawet tutaj, i nawet ja w tym poście ;)
Dziękuje, i ja na film wybiorę się do kina.

Odpowiedz
Fakt, nie pomyślałem o tym.

Cytat:z kradzieżą antymaterii, nie jest to jakiś twist ale wszędzie trąbią o tym, nawet tutaj, i nawet ja w tym poście ;)

Nie jestem pewien, ale chyba we wszystkich opisach jest wspomniany ów twist z antymaterią i dalszym jej zastosowaniem. Ktoś kto się wybiera na film powinien o tym już wiedzieć, czyż nie? :cool: Choćby z ulotek w kinie

Odpowiedz
Czy powinien? Sam nie wiem, jak dla mnie większe wrażenie robiłaby kradzież antymaterii i przedstawienie w filmie konsekwencji gdybyś ktoś nie czytający książki nie przeczytał na ulotce czegoś w stylu "Źli Illuminaci zdobyli Antymaterię i planują wysadzić Watykan!" :)
Chociaż z tego co wiem film ma jeszcze lepszy twist, o czym niestety przeczytałem na innym forum bo tam nikt nie przejmował się spoilerami ;)

Odpowiedz
Co racja to racja

A żeby skończyć offtop:
Czy was też dziwią te zmiany?
http://www.filmweb.pl/Tylko+u+nas+Zdradzamy+tajemnice+%22Anio%C5%82%C3%B3w+i+demon%C3%B3w%22,News,id=50022

jak dla mnie powinni pozostawić postaci tak jak w oryginale :???:

EDIT: Tak, widzę datę tego posta :razz:

Odpowiedz
Mnie martwi tylko że nie zagra planowana kiedyś Naomi Watts - tylko dla niej do kina biegłbym w podskokach ;)

Odpowiedz
Ja też :cool:
Ale dajmy szansę tej Ayelet. Nieznana twarz zawsze może wyjść na dobre

EDIT [ Dodano: Pon Maj 04, 2009 22:55 ]
http://www.aniolyidemony.pl/#home
Hmmm. Stronka nawet ciekawa- to jest nie za dużo nowych informacji, ale grafika <ok>
PS Zapraszam do szukania ambigramów :wink:

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon