Angels & Demons (2009) reż. Ron Howard
Wypowiem się w skrócie. Ten film był lepszy od tej książki bo usunieto z niego prawie wszsytkie kretynizmy, ktore w ksiązce razily.

Koniec.

Phil napisał(a):PS Wszyscy mówią po angielsku, chyba, że akurat fajnie zabrzmi krzyczący coś tam w tle po włosku policjant : ).

A w takim Gladiatorze to po włosku mówią ?
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
No przeciez to nie pierwszy raz. W ilu to już filamch gadali w 5 jezykach , we fragmentach, nie wiadomo po co i na co. Do tego bym sie nie przyczepial. :wink:

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Ostatni przypadek, ktory mnie rozebał. ( choc to serialowy przypadek ).

Serial "Bestia" - Chinczyk chce gadac tylko w swoim jezyku z amerykancem. Wchodzi Swayze'y, wymienili po 1 zdaniu po chinsku ( Swayze cos wydukał , tak wygladalo ) i zaczeli gadac po angielsku. :mrgreen: :lol:

Zmiazdzyla mnie durnota tej sceny.

Odpowiedz
Film na poziomie "Kodu Da Vinci", czyli historyczne CSI, pseudomroczna historia Kościoła, nieciekawe postacie, głupi twist. Na plus ładny CGI Watykan.

3/10

Odpowiedz
shamar napisał(a):Swayze'y
What the fuck? :lol:
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Hitch napisał(a):
shamar napisał(a):Swayze'y
What the fuck? :lol:

i - y : nie czepiaj się błahostek. :twisted:

Odpowiedz
Anioły i Demony. Niestety kolejny typowy komercyjny gniot.

Czytałem obie książki. Anioły... jest zdecydowanie gorsze. Totalna bzdura. Nie chodzi mi o całą tą antykatolicką otoczkę, bo poglądy można mieć różne. Ale całe te teorie spiskowe i naciąganie faktów do stworzenia mało wiarygodnej intrygi. Co gorsza pamiętam, że w książce było jeszcze większe stężenie absurdu i głupoty.

Kod da Vinci
nawet mi się podobał. Ale też książka była lepsza. Cała intryga była bardziej spójna. W filmie podobało mi się to, że zrobili wszystko tak jak w książce, niczego nie dodali i zbytnio nie ucięli. Zawsze chciałem obejrzeć film na podstawie książki w którym będzie wszystko tak samo. A często fabuła w ekranizacjach jest zupełnie inna. Z pozytywnych rzeczy, w Kodzie jest dość wciągająca akcja: pościgi, ucieczki itd. Czego nie można powiedzieć o Aniołach...

Anioły i Demony 4/10
Kod da Vinci 6/10

Odpowiedz
Dobywam łopaty i kopię, bom właśnie Anioły i Demony obejrzał (wersja rozszerzona). I nie, ekranizacje prozy Browna nie są dla mnie. Za cholerę. Kod ledwo przemęczyłem, tu jest trochę lepiej, bo i tempo lepsze, ale tak naiwny to film, tak po sznureczku idący, że cholernie NIJAKI i bezpłciowy. Langdon jest postacią zbyt idealną - nie popełnia błędów, w sekundę rozwiązuje kolejne zagadki, a jego towarzyszka jest irytująca i kiepsko zagrana. Średnio się ogląda takich protagonistów, i średnio człowiek przejmuje się ich losami wiedząc, że i tak im wyjdzie. Zresztą cała ta intryga jest dość głupkowata (antymateria, hehe), książkę czytałem chyba z 6 lat temu, więc nie pamiętam do końca czy jest dużo odstępstw, ale na papierze raziło to nieco mniej. Albo byłem młody i nie zwracałem uwagi. Na plus pojedyncze sceny, konkretnie dwie - ognisko z trzecim kardynałem i wybuch antymaterii - jakkolwiek sam pomysł z nią jest idiotyczny, tak scena bardzo mi się podobała, chyba ze względu na muzykę. Ale to za mało, żeby uratować ten bełkotliwy film z, właśnie, kiepskim twistem. 3/10 (Kod ma 2). Amen :)

Odpowiedz
Właściwie nie wiem po co, ale obejrzałem to dzieło - typowy hollywoodzki przeciętniak robiony taśmowo, po to, żeby tylko zekranizować książkę, której trochę się sprzedało. Plus za konkretną odjebkę kardynałów - nie spodziewałem się zobaczyć w takim lekkim filmie szczura wychodzącego z głowy księdza ;) 4/10
A Tom Hanks to by się wstydził w takim czymś grać, do tego z takim zaangażowaniem jakby pańszczyznę odwalał.

Odpowiedz
Najgorszy film Howarda - kropka. Jeśli książką jest taka, to target chyba dla dzieci w wieku 10 lat i okolicach - infantylne zabiegi, twist tak durny, że nastolatek by się go powstydził, Hanks jest tłem dla lipnej fabuły, a całość po prostu oglądało się z zażenowaniem. Na symbolach się nie znam, ale ich "powiązanie" i "symbolika" sprawiały we mnie odruchy drwiące.

1/10 (za kostiumy i wóz TVN)

loading podpis...

Odpowiedz
Książka jest gorsza. W sensie ZNACZNIE głupsza.

Serio niektórzy mają dziwny problem z tym filmem. Nie mają problemu z takim "Skarbem narodów" czy podobnymi "Mumiami" a mają z "Aniołami..."?

Odpowiedz
Chyba pozostanę jedynym, który lubi ten film :)

Odpowiedz
Ja też lubię:)

Odpowiedz
Dla mnie "Anioły i Demony" są zdecydowanie lepsze od "Kodu DaVinci". Przede wszystkim nie są tak napuszone, plus zdecydowanie więcej się dzieje, akcja jest dość sprawna. Plus w przypadku tego filmu aż tak bardzo debilizmy książki nie wychodzą na wierzch.
A i naturalnie posiada jak zawsze dobrą muzykę Hansa Zimmera:

/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Prze chwilę myślałem że to muzyka z TDKRa :)

Odpowiedz
(26-12-2013, 15:06)Mierzwiak napisał(a): Chyba pozostanę jedynym, który lubi ten film :)

Chyba nie bo ja chyba tez go lubię. Pewnie kwestia sympatii do dawnej architektury, tajemnic, historii itp.
Muszę to zweryfikować rozszerzoną wersją.
EDIT - i parę osób jest.

Wiem natomiast, że po przeczytaniu (wcześniejszym) książki ten film zyskuje. Bo wywalono sporo debilizmów.
Co ciekawe fani książki uznają to za wadę. Ale cóż.

Ten numer (jego początek) świetnie sprawdza się na napisach.

Odpowiedz
(26-12-2013, 15:06)Mierzwiak napisał(a): Chyba pozostanę jedynym, który lubi ten film :)

Nie jedynym.

Odpowiedz
Widzę, że zbiera się mała armia. Macie mój miecz - też lubię ten film :)

Odpowiedz
kurdę, nie potrafię teraz określić, dlaczego National Treasure jest ok, a Angels and Demons zły, ale pomiędzy tymi filmami jest przepaść intelektualna - nie na poziomie faktów, ale ich podania - w AnD wszystkie rzeczy te "około" mityczne i rzeczywiste (wszak dotyczy wyboru Papierza) są dla mnie banialukami strasznymi. NT baja bajki, lecz z dala od "pewniaków", i dlatego łatwo w to wierzę (ok, może moja wiedza jest bardzo ograniczona, toteż zasięg mojej wyobraźni jest rózny dla obu filmów), natomiast w AnD silą się na factual history, a wychodzi składanka dla gimbnazium, żeby im łatwo było uwierzyć w mit Illuminati. Akurat oglądałem i czytałem kilka rzeczy na ten temat, i wobec tej wiedzy (nikłej, a jednak jakąś wiedze posiadłem) ten film wygląda jak napisany przez nastolatka hymn, coby wywalić własne widzimisię na światło dzienne.

NT i iluminati ma to do siebie, że porusza dalekie legendy, natomiast AnD stara się podniecić ogień w naszych czasach - może ta konfrontacja źle wg mnie wypada- bo nasze czasy jako tako znam.

loading podpis...

Odpowiedz
Zabijcie mnie, zastrzelcie, ale też lubię Anioły i Demony. Głupotki, głupotkami, ale ma to fajny klimat, świetne miejscówki i niezły finał. I Hanks w końcu nie ma kija w dupie, jak w Kodzie Da Vinci :).

Książka to rzeczywiście natłok absurdów, ale pod tym względem nic nie przebije Zaginionego Symbolu - nie wiem jak tym razem będzie wyglądał film, ale podejrzewam, że jakieś 80% materiału źródłowego pójdzie do kosza (z wynalazkiem ważącym ciężar "dusz" na czele).

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon