Angels & Demons (2009) reż. Ron Howard
(26-12-2013, 15:06)Mierzwiak napisał(a): Chyba pozostanę jedynym, który lubi ten film :)

Nie jedynym.

Odpowiedz
Widzę, że zbiera się mała armia. Macie mój miecz - też lubię ten film :)

Odpowiedz
kurdę, nie potrafię teraz określić, dlaczego National Treasure jest ok, a Angels and Demons zły, ale pomiędzy tymi filmami jest przepaść intelektualna - nie na poziomie faktów, ale ich podania - w AnD wszystkie rzeczy te "około" mityczne i rzeczywiste (wszak dotyczy wyboru Papierza) są dla mnie banialukami strasznymi. NT baja bajki, lecz z dala od "pewniaków", i dlatego łatwo w to wierzę (ok, może moja wiedza jest bardzo ograniczona, toteż zasięg mojej wyobraźni jest rózny dla obu filmów), natomiast w AnD silą się na factual history, a wychodzi składanka dla gimbnazium, żeby im łatwo było uwierzyć w mit Illuminati. Akurat oglądałem i czytałem kilka rzeczy na ten temat, i wobec tej wiedzy (nikłej, a jednak jakąś wiedze posiadłem) ten film wygląda jak napisany przez nastolatka hymn, coby wywalić własne widzimisię na światło dzienne.

NT i iluminati ma to do siebie, że porusza dalekie legendy, natomiast AnD stara się podniecić ogień w naszych czasach - może ta konfrontacja źle wg mnie wypada- bo nasze czasy jako tako znam.

loading podpis...

Odpowiedz
Zabijcie mnie, zastrzelcie, ale też lubię Anioły i Demony. Głupotki, głupotkami, ale ma to fajny klimat, świetne miejscówki i niezły finał. I Hanks w końcu nie ma kija w dupie, jak w Kodzie Da Vinci :).

Książka to rzeczywiście natłok absurdów, ale pod tym względem nic nie przebije Zaginionego Symbolu - nie wiem jak tym razem będzie wyglądał film, ale podejrzewam, że jakieś 80% materiału źródłowego pójdzie do kosza (z wynalazkiem ważącym ciężar "dusz" na czele).

Odpowiedz
(26-12-2013, 22:55)Khet napisał(a): ... nic nie przebije Zaginionego Symbolu - nie wiem jak tym razem będzie wyglądał film,...

Ponoć olali tą część (jak najbardziej słusznie) i będą kręcić "Inferno".
Jakie jest "Inferno"? Ja nie mam pojęcia ale gorsza i bardziej wtórna od "Symbolu" chyba nie będzie.

welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
(26-12-2013, 23:09)shamar napisał(a): Ponoćolali tą część (i jak najbardziej słusznie) i będą kręcić "Inferno".
Jakie jest "Inferno"? Ja nie mam pojęcia ale gorsza i bardziej wtórna od "Symbolu" chyba nie będzie.

Nawet nie wiedziałem - ostatni raz czytałem o tym filmie rok temu.

Poszukałem i faktycznie, podobno przesunęli zdjęcia do Symbolu na "kiedyś", żeby dopracować scenariusz i najpierw wezmą się za Inferno.

Co do książki - zacząłem czytać ostatnio, ale z braku czasu wyjątkowo męczę to po parę rozdziałów. Póki co (1/4 książki) jest w porządku - tj. bez żadnych s-f/fantasy bzdur, przy czym nie wiem jak to się rozwinie. Na plus - osadzenie akcji we Florencji. Waszyngton to była nuda do kwadratu.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon