Archer (2009 - ...)
[Obrazek: archer_xlg.jpg]

W sumie trochę się dziwię, że ten serial nie ma jeszcze swojego tematu.

Archer serial animowany przedstawiający losy pracowników Tajnej Agencji Wywiadowczej (ISIS). Jednym z nich jest tytułowy bohater Sterling Archer - arogancki, egoistyczny, lekkomyślny, zawistny, rozpieszczony, bezczelny, próżny złośliwy, ale na swój sposób sympatyczny facet.

[Obrazek: Archer-S1-900x350.jpg]

W ogóle cały serial to parada barwnych postaci i każdy z ISIS zasługuje na szerszy opis.
Serial nie tylko epatuje całkowicie absurdalnym poczuciem humoru, to jeszcze urzeka swoją oprawą wizualną, będącą jakby przeniesieniem Mad Men w świat animacji.
Cały świat Archera jest niesamowicie ciekawą mieszankę, niby z jednej strony stylizacja na lata 60te, stare filmy z Bondem, mamy Związek Radziecki, samochody z tamtej epoki (są też Wołgi) a z drugiej strony mamy telefony komórkowe i różne nowoczesne przedmioty.

A tu dla tych co nie widzieli, a wątpię, aby na tym forum tacy byli, jedna z wielu kompilacji świetnych momentów:

/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
i tak najlepsze są wszelkie odniesienia do Top Gun :)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Danger Zone :)

#istandbydaenerys

Odpowiedz
Klawy serial. Doskonale zagrany i świetnie napisany. Oglądam sobie od jakiegoś czasu po trochu do poduszki. Szkoda tylko, że nawet w wydaniu na domowe nośniki faki są ocenzurowane. Fajnie też, że z Archera nie robią żadnej łamagi. Często jest tak, że postać jest albo przekonana o swojej zajebistości, ale naprawdę to lebiega, albo jest świadoma swoich dwóch lewych rąk, ale nadrabia wszystko złotym sercem i odwagą. Sterling jest pro od początku do końca, i szczerze mówiąc, posiadając taki wachlarz umiejętności też bym zadzierał nosa :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Propsowałem ten serial na forum i poza nim nim stąło się to modne. ;)

"And everybody else, shut up, and watch 'Terms of Enrampagement'!"

"Placebo Effect" to jeden z najzabawniejszych odcinków serialu ever.

#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Nie mogę jaki Archer jest zajebisty :)

Kopalnia czadowych tekstów, postaci i ich totalnie odjechanych zachowań. Kocham ten serial i bardzo mi smutno, że jestem już pod koniec czwartej serii.

Najbardziej mnie rozwala, kiedy Sterling poucza na temat wiedzy ogólnej lub tolerancji wobec innych ludzi i ich kultur, bo pomimo serwowania tego w mega dupkowy sposób, ma totalnie rację :)

Warto zwrócić uwagę też na zacne gościnne występy. Ron Perlman jako kubański homo-szpieg, Charlie Utter jako przygraniczny weterynarz, który łata Archera, ukochany przez Mentala Timothy Pedrylphant jako Timothy Pedrylphant, czy Lester Freamon jako alfons Popeye. I wiele, wiele innych fajowych nazwisk :)

Read a book!
--
Laozi

Odpowiedz
To co na początku mnie trochę odstraszało od tego serialu, czy w czym widziałem największe obawy, to właśnie "dupkowatość" Archera. I niby jest często, bardzo często dupkiem, ale uwidacznia się to w tak absurdalny i śmieszny sposób, że jednak ciężko tej postaci nie lubić. Gdyż w pewnym sensie Archer nie raz zachowuje się jak duże dziecko, który po prostu dobrze się bawi. :)

Ale naturalnie inne postacie też są super, chociaż jeżeli mam być szczery w ostatnim sezonie Pam mnie zaczęła już mega... mega irytować.

A co do występów gościnnych to nie należy zapominać o Bryanie Cranstonie, a w szczególności Burt Reynolds i Kenny Loggins. :)
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Cytat:Często jest tak, że postać jest albo przekonana o swojej zajebistości, ale naprawdę to lebiega, albo jest świadoma swoich dwóch lewych rąk, ale nadrabia wszystko złotym sercem i odwagą.
Rzecz w tym, że właśnie Archer jest lebiegą i ciągle ratować go musi osoba trzecia.

Zacząłem oglądać 2 sezon, jest dużo lepiej niż w pierwszym. Mam nadzieję, że im dalej w las tym jeszcze lepiej, bo początek był słaby.
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Czy Archer jest lebiegą? Hm, to dla mnie dość skomplikowana kwestia. Według mnie Archer jest bardziej typem, który podczas tajnej misji, zamiast się skradać i być cicho, nagle zaczyna krzyczeć, obudzi wszystkich strażników, ale i tak ich załatwi.
Gdyż jeżeli chodzi o walki to jednak Archer daje radę.
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Archer nie jest lebiegą. Może w pierwszej serii, którą obecnie pamietam najslabiej, ale na pewno nie dalej. Ten gość ma wyjebane i czasem ktoś mu pomaga czy ratuje, ale nie w taki sposob, ze musi odwalac zawsze za niego całą robote. Bo Archer ma luzackie podejście, dlatego że jest pewny siebie i wie, że w każdej chwili może uratować sytuacje.

Odpowiedz
Dokładnie tak jak pisze Crov. Sterling leje na te wszystkie szpiegowskie konwenanse, ale w walce wręcz czy strzelectwie mało kto mu jest w stanie dorównać (choć twórcy pokazują jego umiejętności w pełnej krasie w odcinku "Swiss Miss"). Taki np. Barry jest dopiero od niego silniejszy po wiadomym zabiegu, choć i tak Archer dyma go non-stop jeśli chodzi o przechytrzenie tego bęcwała :)
--
Laozi

Odpowiedz
(30-07-2014, 21:35)Hitch napisał(a): Warto zwrócić uwagę też na zacne gościnne występy. Ron Perlman jako kubański homo-szpieg, Charlie Utter jako przygraniczny weterynarz, który łata Archera, ukochany przez Mentala Timothy Pedrylphant jako Timothy Pedrylphant, czy Lester Freamon jako alfons Popeye. I wiele, wiele innych fajowych nazwisk :)
Bryan Cranston, Jon Hamm jako Captain Murphy z Sealab 2021, Christian Slater jako Christian, handlarz narkotyków, Patrick Warburton, Clancy Brown, Michael Rooker, Kenny Loggins, nawet Craig Ferguson ma cameo. No i oczywiście Burt Reynolds jako Burt Reynolds. :)

Odpowiedz
Ok, zaczynam dostrzegać zajebistość Archera. Pierwszy sezon to cienizna i taki Austin Powers w wersji R, ale od drugiego zaczyna się robić naprawdę dobrze a końcówka sezonu w Rosji to już prawdziwa bomba. No i chyba twórcy faktycznie poszli po rozum do głowi bo o ile w pierwszy sezonie Archer jest pierdołą, o tyle w drugim faktycznie zmienia się w narcystyczną maszynę do zabijania z kompleksem Edypa ;]
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Witamy w Danger Zone :)
--
Laozi

Odpowiedz
Świetny serial, Archer to najlepszy agent z Aspergerem, jakiego widział świat:D. Dodam tylko od siebie, że nie warto zaczynać oglądania od późniejszych sezonów, Archer Vice miał być takim rebootem (podobno), ale jest w nim tyle odniesień do wcześniejszych sezonów, że grzechem byłoby ich nie znać.
Red, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Aug 2012.

Odpowiedz
Jakim rebootem? O_o ot, zrobili bardziej tematyczny sezon i IMHO wyszło bardzo dobre, bo zawsze fajniej mieć ciągłość fabularną niż totalny procedural. No i pozwalało odetchnąć od trochę przesadzonych rosyjskich cyborgów :)
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Odpowiedz
Przeczytałem na jakimś innym forum, że chcieli stworzyć kolejny sezon bardziej przystępny dla nowych widzów, stąd pomysł na
. Przy okazji, odcinek z Logginsem był cymes, świetny cover się w nim pojawił:

Red, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Aug 2012.

Odpowiedz

#istandbydaenerys

Odpowiedz
Oj, bardzo zmęczył mnie ten ostatni sezon Archera. Parę niezłych momentów, ale ogólnie umieszczenie w scenerii science-fiction nie wykorzystane. Jedyny plus, że po trzech latach wreszcie wracamy do normalnego świata.
#istandbydaenerys

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon