Asterix (temat ogólny)
Znowu zmiana Asterixa? Który to już raz? Chociaż w PRL-u Asterix i s-ka z tej samej serii mieli odmienne glosy w dubbingu.

Jakubika jako Obeliksa ciężko mi wyobrazić.

(12-02-2015, 19:54)shamar napisał(a): Nie wiem, co będzie gorsze. Tych trzech przyczłapów czy reszta obsady czyli nowe głosy, pod starych bohaterów... Odechciało mi się polskiej wersji...

Przecie od paru dobrych lat dają celebrytów do dubbingowania animacji, najczęściej tych słabych. (Z kolei Adamczyk przed "Karolem" głównie był znany w dubbingu).

Odpowiedz
No ale zazwyczaj do jakichś pobocznych ról a tu... Tu wygląda, jakby zachęcali, żeby ludzie szli nie na Asterixa a na "celebryckie nazwiska".
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
A to zawsze tak jest.

Celebryckie nazwiska na plakacie, by przyciągnąć tłuszcze. Jak pojawiający się na chwile Zombie Boy na plakacie "47 Ronin".

Np. w "Wyspie dr Moreau" pierwsi wymienieni byli Brando i Kilmer, mimo, iż Thewlis był głównym bohaterem.

Albo w "Tajemnicach lasu" reklamowanie jedynie tych znanych mord, przy olaniu tych mniej znanych (A Depp to pewnie będzie w cameo).

Odpowiedz
Czesław jako Kakofonix? On powinien głos podkładać pod tego sepleniącego pirata - Murzyna :)
Why are you firing wallnuts at me?

Odpowiedz
I Kakofonix nie umiał śpiewać. A Czesio umie :).

Odpowiedz
Asterix i widmo kołków

(12-02-2015, 21:28)OGPUEE napisał(a): Np. w "Wyspie dr Moreau" pierwsi wymienieni byli Brando i Kilmer, mimo, iż Thewlis był głównym bohaterem.

No tak ale to było logiczne. Ja np. do dziś nie mam pojęcia skąd wytrzasnęli tego aktora :)

(12-02-2015, 21:28)OGPUEE napisał(a): Albo w "Tajemnicach lasu" reklamowanie jedynie tych znanych mord, przy olaniu tych mniej znanych (A Depp to pewnie będzie w cameo).

Kuźwa ale to ciągle są aktorzy a nie jakieś indywidua, które z aktorstwem mają mało albo nic wspólnego. Chodzi mi o to, że TO JEST K....A kolejny film animowany o Asterixie a nie pierd...na polska komedia romantyczna, gdzie napychanie znanych aktorów i celebrytów, by przyciągnąć widza, ma jakieś znaczenie. :)

W sensie... To nie jest film z tymi pałami (a obcy film animowany), żeby stawiać ich ponad treść.
Chyba nie na tym ma polegać profesjonalny dubbing... :(

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Ja Czesia kojarzę z podkładania głosu w animacji "Roman Barbarzyńca". Według mnie nie był jakiś dramatyczny, do perfekcji też sporo brakowało. Raczej nie denerwował.

Co do Pudzillli i Mameda to już inna bajka i zgadzam się z shamarem. Całkiem możliwe, że do kina mimo wszystko się wybiorę z młodszym bratem.
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Ale na czym, co to jest, ma to polegać?
Ja idę na film o Asterixie i chcę słyszeć Kakofoniksa a nie tego zjebanego duńsko-ukraińca, który podkłada głos bo... jest "na czasie". Podobne odczucia miałem przy "Olimpiadzie", gdzie "za Kakofoniksa" robił Kryszak...

To jest jakieś pomieszanie z popierd...m :)

Odpowiedz
Osiedle Bogów jest genialne! Wygląda przepięknie, niesamowicie komiksowo i bajkowo, a przy tym jest pełne szczegółów i detali - ale znowu, bez przesady, po prostu wygląda jak, jak należy. Jak komiks przeniesiony na ekran i to jest największą siłą.
Przyjemny, nienachalny humor jest, cwany Asteriks jest, umięśniony (nie gruby!) Obeliks jest, śpiewający Kakofoniks jest, Cezar knujący jak pokonać Galów jest, starcia z Rzymianami są, głupi Rzymianie są, a nawet mądrzy Rzymianie się trafią, jest też obowiązkowa uczta na koniec... wszystko, co najlepsze jest na miejscu. To chyba najlepszy film o Galach, albo na równi z aktorską wersją Kleopatry, jak tak myślę, całość minęła zaskakująco szybko, a uśmiech nie schodził mi z twarzy przez większość seansu. Jeśli kolejne filmy będą zrobione w takim stylu, to będę zachwycony!

Odpowiedz
Super, dzisiaj zapuszczam :D Twist z piratami jest? Pamiętam jak mnie rozłożył na łopatki gdy pierwszy raz czytałem komiks...
Why are you firing wallnuts at me?

Odpowiedz
W pewnym sensie jest :)

Odpowiedz
Osiedle Bogów

Bardzo dobry. Fajna historia. Wykonanie - przeniesienie w 3D - świetne.
Spory skok jakościowy od marnych "w Ameryce" i "Wikingów".

Jeśli miałbym się czepiać to polskiego dubbingu - głównie Asterixa i braku niektórych postaci (choćby przez chwilę).

8/10

Odpowiedz
Balem sie tego przeniesienia w 3d, ale jest bardzo dobrze :) Starzy dobrzy Gallowie, co wiecej napisac. Ciekawa historia, dobre dialogi, humor i klimat. 8/10 i oby tak dalej.

Odpowiedz
Osiedle bogów jest kapitalne. Momentami srogo brechtalem :) przeniesienie do 3D też świetne.

8/10
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
W grudniu nowy film :)

[Obrazek: Asterix-470x640.jpg]

Odpowiedz
Nikt nie oglądał "Tajemnicy magicznego wywaru"? ;) Dobrze słyszeć znów Borowskiego w roli Obeliksa, cała reszta obsady z Osiedla bogów (oprócz Mecwaldowskiego jako Asteriksa) uległa zmianie. Dialogi pisał Wescile (pisał je już do Olimpiady i W służbie jej królewskiej mości). Nawet Wojewódzki się tutaj znalazł. A sam film zrobiony przez twórców Osiedla jest tym razem oryginalną historią, nieopartą o żaden album. Autorzy odlecieli całkowicie i nie jestem pewien, czy czasem czegoś nie brali przy pracach nad tym filmem - co chwila jest pełno akcji i masę pokręconych scen - ewidentnie tę część zrobili bardziej pod dzieciaki. Jest też dużo scen perełek, ale jednak jak dla mnie za mało "asteriksowy" to film, a za bardzo popisówka. Ale obejrzeć warto.

Odpowiedz
"pod dzieciaki" już źle wróży

Odpowiedz
No tak, bo Asterix zawsze to była rozrywka powyżej 18 lat z krwawym rozprawianiem się Rzymian :).

Odpowiedz
Chodzi o tą różnicę, gdzie dorosły nie może już oglądać takiego filmu.
Np. Ice Age 4, który stał się kompletnie infantylny

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon