Ankieta: Jak oceniasz film?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

Avatar (2009) reż. James Cameron
(22-04-2017, 19:48)zombie001 napisał(a): Czaicie, zakładając że wszystko nakręci na raz w 2018: pierwszy film jakieś 2 lata w  postprodukcji, drugi  - 3 lata, trzeci - 6 lat, czwarty - 7! 
Ale wiesz że skończenie zdjęć do części 5 w 2018 roku nie oznacza, że od razu zaczną pracę nad efektami do tego filmu? Nie wiem, tak sobie myślę, że może będą robić je.. PO KOLEI?

@Corn
Ja na kontynuacje jednego ze swoich ulubionych filmów czekam, więc jedna osoba to już ktoś :)

Odpowiedz
(22-04-2017, 19:58)Mierzwiak napisał(a): PO KOLEI?

W każdej innej sytuacji, pełna zgoda, ale jeśli chodzi o Camerona i jego Avatarki - cholera wie co on sobie wymyślił i jak to zrealizuje :P

W sumie teraz to widzę - jedynym powodem kręcenia 4 i 5 wraz z resztą jest chyba tylko to, żeby mu część obsady nie umarła do czasu ukończenia 2 i 3...  
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"
2019 - "TOY STORY 4"

Odpowiedz
(22-04-2017, 19:48)zombie001 napisał(a): Pffff, bądźmy szczerzy, to samo można by było kiedyś powiedzieć o "New Hope" i większości filmów, które rozpoczynały swoje trylogie. Sequele Matrixa nie były niepotrzebne. Ludzie tak mówią, bo się po prostu nie udały

Dla mnie się udały i bardzo je lubię, ale i tak uważam za niepotrzebne. Matrix jest świetny jako samodzielny twór, bez większego rozbudowania tego świata i bitew o Zion. :P

Jeśli ruszą ze zdjęciami w sierpniu 2017 (jak planują) nie jest powiedziane, że skończą kręcić w 2018. To przecież 4 filmy! + ewentualne dokrętki. Materiał mogą dorabiać i do 2019, a widząc tę przerwę między częściami 3 i 4 nie zdziwię się jeśli James nie postanowił kręcić 2 i 3 na raz w 2017-2018, a części 4 i 5 po przerwie, w 2019-2020.

Odpowiedz
Interesujący dobór dat premier. Pierwsza część za 3 lata a potem i tak przerwy...widać, że Cameronowi zależy na tym by mieć kupę czasu na zdjęcia, dokrętki, montaż i post-produkcje która pewnie będzie kluczowa. Na dodatek w 2020 r. minie to 11 lat od premiery i sądzę, że dwójka może pobić rekordy wynikowe.

Cameron zamierza kręcić od sierpnia i pewnie przesiedzą na planie do 2019 a potem będą montować i dorabiać efekty które przecież w tym filmie będą kluczowe. Jest szansa na naprawdę dopracowane produkcje. Nie jestem mega fanem pierwszej części, ale doceniam aspekty realizacyjne, no i w 2009 roku ten film naprawdę robił wrażenie. Oby kolejne części przyniosły więcej ciekawych pomysłów fabularnych.

Odpowiedz
@Juby
Dla Ciebie może nie potrzebne, ale to nie znaczy, że nie mogły być lepsze i trafiające bardziej w oczekiwania widzów :)

Co do sposobu pracy nad Avatarami, to w ostatnich wywiadach Cameron był pewien jak chce je kręcić. Nie wydaje mi się, żeby akurat w tej kwestii mu się odmieniło. Większość - 85-90% - materiału pewnie nakręci w 2017 i 2018. Weźcie przecież pod uwagę to, że Lang nie młodnieje i w 2019/20 będzie miał niemal 70 lat (!). A jeśli plotki mówią prawdę, że jego postać stanie się kluczowym bohaterem tej sagi, to jego ewentualna, przedwczesna śmierć, byłaby bardzo nie na rękę Cameronowi i jego wizji. 

Cytat:Oby kolejne części przyniosły więcej ciekawych pomysłów fabularnych.

Większa liczba scenarzystów, których dobrał sobie Cameron, pewnie to zapewni. Zresztą przypuszczam, że to w dużej mierze z winy tych ludzi, Cameronowi tak się rozrosły te sequele. Niemniej nadal nie widzę tu potencjału na  4(!) filmy. W porównaniu do "Star Warsów", Avatary mają średnie pole do popisu. Zwłaszcza, że nie zapowiada się, abyśmy mieli opuścić Pandorę i niebieskich Indian :/

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2019 - "TOY STORY 4"

Odpowiedz
(22-04-2017, 21:44)zombie001 napisał(a): Niemniej nadal nie widzę tu potencjału na  4(!) filmy.
Potencjału na więcej niż jedną część Szybkich i wściekłych pewnie też dużo ludzi nie widziało, tymczasen byłem dzisiaj na ósmej (!) części która jest dla mnie drugą najlepszą po piątej, więc why the fuck not?

Jeśli taki Rocky może mieć 6 sequeli to tym bardziej nie widzę przeciwskazań by kontynuacje miało epickie sci-fi dziejące się na innej planecie.

Odpowiedz
(22-04-2017, 19:48)zombie001 napisał(a):
(22-04-2017, 19:22)Juby napisał(a):  Gorzej z tym, że Avatar potrzebuje sequela równie bardzo jak potrzebował go Matrix - czyli wcale, o czym już pisałem. 
Sequele Matrixa nie były niepotrzebne. Ludzie tak mówią, bo się po prostu nie udały
Wydaje mi się, że co do tego - ostrożnie mówiąc - nie ma konsensusu. Jak dla mnie to sensownie rozbudowały uniwersum, tylko po prostu jedynka zawiesiła poprzeczkę tak wysoko, że w porównaniu z nią sequele wydawały się słabe, bo "efekt wow" już nie występował w takim stężeniu. Z kolei w przypadku Avatara II (btw, myślicie, że będą podtytuły?) może być wręcz odwrotnie - ja się np. spodziewam ciekawszej fabuły w jeszcze lepszych lokacjach.

Odpowiedz
Cytat:"Avatar 2" - 18 grudnia 2020

A nie mówiłem? A niektórzy bredzili coś, że 2018 to realna data. Yeah, right.

PS. Nie czekam.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
@Mierzwiak
"Szybcy i Wściekli" stało się telenowelą Vina Diesela w którą można już wrzucić wszystko, łącznie z podróżami kosmicznymi i dinozaurami, żeby się sprzedała :)
Mogą to kręcić w kółko i pewnie na tych 10 się nawet nie skończy. Twórcy tych filmów nie mają rozkim typu:"ojej, ale tego nie zrobimy, bo coś nas ogranicza, to niemożliwe do wykonania w prawdziwym świecie". Nope. "Szybcy i Wściekli" to seria, która ma w dupie logikę i nawet miejscami fabularną ciągłość, więc sobie to mogą kręcić póki widownia będzie chciała to oglądać.

Cameron to jednak inny poziom. Nie jest to żadna wada, ale jego filmy charakteryzują się tą porażającą prostotą fabularną, przy której trudno mi sobie wyobrazić cztery, pełnowartościowe, zróżnicowane fabularnie, ale i wewnętrznie spójne, dobre filmy, osadzone - wbrew pozorom - w dość ograniczonym świecie. No bo ile gatunków nowych zwierząt i zielska na Pandorze Cameron jest nam wstanie pokazać, żeby budziły nadal nasz zachwyt? 

No ale wiadomo: 
Cytat:In Cameron we trust
Czy jak to tam szło.

Ps. Czy jeszcze za czasów Titanica ktoś z was by przypuszczał, że Cameron będzie przez 15 lat ślęczał nad 4 sequelami, któregoś ze swoich filmów?? Niepojęte...

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2019 - "TOY STORY 4"

Odpowiedz
(22-04-2017, 17:15)Juby napisał(a): "Avatar 2" - 18 grudnia 2020
"Avatar 3" - 17 grudnia 2021
"Avatar 4" - 20 grudnia 2024
"Avatar 5" - 19 grudnia 2025

Jak będzie głosowanie na najlepsze filmy s-f dekady 2021-2030 to od razu niektórzy będą mieli 4 miejsca zaklepane.
Wtedy śmieli się znowu, uważając, że to okropnie komiczne, że Paszczak przez całe życie robił to, na co nie miał ochoty, tylko dlatego, że nie potrafił odmówić.

Odpowiedz
(22-04-2017, 22:47)zombie001 napisał(a): trudno mi sobie wyobrazić cztery, pełnowartościowe, zróżnicowane fabularnie, ale i wewnętrznie spójne, dobre filmy, osadzone - wbrew pozorom - w dość ograniczonym świecie
Więc nie pozostaje nic innego jak na nie poczekać i przekonać się, czy ten materiał na cztery filmy był, czy może jednak nie. To nie jest coś co moim zdaniem wymaga więcej niż sekundy? uwagi, a już na pewno nie narzekania na coś, co jeszcze nie powstało :)

Odpowiedz
Heh, aż chce się napisać "a nie mówiłem". Trzy i pół roku chyba Dżejmsowi wystarczy, choć kto wie...

Odpowiedz
Moim zdaniem potencjał na kolejne części jak najbardziej jest. Wszystko zależy od tego jak chcą ugryźć temat, pokazać inne rejony Pandory, nie pamiętam szczegółów uniwersum, ale kto powiedział, że wszystkie części mają w pełni toczyć się na jednej planecie?

Mogą wymyśleć wszystko, zależy co chcą pokazać.

Odpowiedz
https://www.reddit.com/r/videos/comments/68bn19/disneys_newest_animatronic_is_mindblowing/
Fuck the cavalry and the committee that recieves 'em.

Odpowiedz
Nic nowego, otwarta kilka lat temu przejażdżka Piraci z Karaibów w Disneylandzie w Szanghaju robi imo nawet lepsze wrażenie.

Ale jak pisałem kilka postów wyżej, te późne daty premiery kolejnych Avatarów wynikają pewnie w dużej mierze z tego, że do momentu wejścia na ekrany "dwójki" Disney chciałby się stosownie "przygotować infrastrukturalanie". Przydałby się na pewno tematyczny aquapark też, w końcu Cameron obiecał pokazać "oceany Pandory".

Odpowiedz
http://movieweb.com/avatar-2-sequels-cast-cliff-curtis-tonowari/

Oo, coś się dzieje. Nowe nazwisko w obsadzie :)
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
No to już wiadomo, czym tym razem będzie Cameron przyciągał do kin. 3D bez okularów

http://screenrant.com/avatar-2-sequels-glasses-free-3d/
.

Odpowiedz
Another day, another fake news. Polecam od razu skoczyć na sam koniec.

Odpowiedz
Jeżeli ta technologia jest blisko, to Cameron będzie tym, który ją wprowadzi. Tak sądzę.
.

Odpowiedz
Owszem, Cameron ją może wprowadzić, ale na pewno nie przy Avatrarze 2 ani 3, na 4 lub 5 są wg mnie minimalne szanse.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon