Ankieta: Jak oceniasz film?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

Avatar (2009) reż. James Cameron
no to żadna rewolucja, jak będzie trzeba okulary jakieś zakładać.

przecież to miało być co innego, jakąś specjalną kamere nawet zrobiono na potrzeby Camerona, taką co jakby pracę oczu imituje, czy coś w ten deseń. byłem przekonany, że to będzie takie 3D samo w sobie, na ekranie, a nie przez okularki jak kiedyś w czasopośmie 'Dinozaury'

Odpowiedz
Tyler Durden napisał(a):I tyle w temacie wiarygodności szkiców prezentujących "emerytowane anorektyczne etno-modelki ze świecącymi dredami" :)

Wspominalismy o tym juz w weekend kiedy to na stronie:
marketsaw.blogspot.com padlo sprostowanie w calej sprawie. Filmweb jak zwykle spozniony, choc juz w sobote pisalem do Pietrzyka, ze cala sprawa jest nieaktualna.

Swoja droga mniej wiecej tak beda wygladac kosmici w Avatarze, gdyz owe szkice powstaly tylko i wylacznie wedlug opisu ze scenariusza.
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
mikisiki09 napisał(a):no to żadna rewolucja, jak będzie trzeba okulary jakieś zakładać.

przecież to miało być co innego, jakąś specjalną kamere nawet zrobiono na potrzeby Camerona, taką co jakby pracę oczu imituje, czy coś w ten deseń. byłem przekonany, że to będzie takie 3D samo w sobie, na ekranie, a nie przez okularki jak kiedyś w czasopośmie 'Dinozaury'

Tylko, ze nie mowimy o czerwono/niebieskich okularach. Rewolucja odnosnie 3D ma polegac na zblizonej do realu glebi obrazu. Co do kamery, to dzieki niej jestesmy w stanie obejrzec kilku godzinna projekcje bez zmeczenia oczu czy bolu glowy. Dotychczas wstawki 3D mialy tylko po kilkanascie minut, gdyz w innym wypadku powodowalo to wspomniane zmeczenie oczu i bole glowy. Rewolucyjny w zalozeniu ma byc takze foto realizm calego projektu tzn. po projekcji, nie bedziemy w stanie odroznic postaci powstalych w komputerze z tymi realnymi, oraz to, ze wszystkie postaci CGI maja byc fotorealistyczne, a nie jak to bylo dotychczas pojedyncze przypadki jak: Kong, Golum. Zobaczymy jak to wyjdzie w rzeczywistosci.
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
Do calego projektu zwerbowano okola ziliona ( nie wiem ile to ma zer:)
wszelakich firm majacych wproawdzic w zycie zala rewolucje. Za efekty specjalne odpowiada WETA ( o wiele tansza niz ILM, spokoj jesli chodzi o media, oraz zaplecze w postaci hal do krecenia zdjec z miniaturami, atrapami itp.)
Jedna z firm biaracych udzial w produkcji Avatra jest Image Metrics

Poznajcie Emily:

Podobno przy pomocy WETA efekt finalny jest jesczce lepszy. W tym momencie pomimo, ze wyglada to naprawde dobrze, to jednak oczy oraz zeby i usta nadal traca sztucznoscia.

Tutaj natomiast troche info o firmie:

Odpowiedz
czy Ty pracujesz dla Jamesa? :>
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Niezupelnie:)

Podsylam tylko, to co juz od dawna wiadomo odnosnie projektu. W koncu to sf z masa efektow, wiec moze kogos to zainteresuje.

Prawda jest natomiast to, ze sikam pod siebie na sama mysl, ze Cameron wraca. Nie powiem, mam pewne obawy, wobec pewnych rzeczy jestem sceptyczny, ale napisze krotko: I Want to Believe

Odpowiedz
Bucho napisał(a):Prawda jest natomiast to, ze sikam pod siebie na sama mysl, ze Cameron wraca.

w nocy też? starzejesz się :P

Odpowiedz
Tu mnie masz :oops:

Odpowiedz
Bucho napisał(a):Poznajcie Emily:

najlepszym komentarzem do tego filmiku niech będą słowa gościa o ksywie hakikifeyk:

Suck me emily.

Odpowiedz
Ten komentarz mnie akurat nie dziwi 8)

Mental tak sobie pomyslalem, ze chyba nie ma szans, aby sie Tobie ten film spodobal, mam na mysli twoj brak ( nie traktuj tego jako ujme) tolerancji na zmasowane CGI. Swiat CGI, postaci CGI, popcorn CGI, jasna cholera, Ciebie na noszach z kina wyniosa :wink:

Odpowiedz
Tyler Durden napisał(a):I tyle w temacie wiarygodności szkiców prezentujących "emerytowane anorektyczne etno-modelki ze świecącymi dredami" :)
Dlatego właśnie kompletnie się nie przejmuję tego typu wieściami póki co, mimo że na film czekam jak na nic innego. Ale czekam cierpliwie, do premiery jeszcze rok przecież, nie mam zamiaru podniecać się byle niusem, poczekam aż zobaczę coś konkretnego, dajmy na to zwiastun. Do kina idę na bank, choćbym wiedział że kosmiczne prostytutki będą strącać myśliwce taksówkami. Wierzę w Jamesa, to mój ulubiony reżyser ale nie spodziewam się rewelacji na miarę wiadomo czego. Mam nadzieję że przypomni sobie skąd wypłynął a zapomni gdzie zatonął, bo jak poszedł na dno z Titaniciem to mu się tam chyba spodobało. Zabrałem się niedawno za niektóre z jego dokumentów i przyznaję że są interesujące, Aliens of the deep mogę tu każdemu polecić. Gość jest tym wyraźnie zafascynowany, w jednym miejscu Cameron mówi że to co tam robi jest znacznie ciekawsze od hollywoodzkich efektów specjalnych. W sumie skoro tak go pochłonęły te podwodne ekspedycje to nic dziwnego że od 1994 roku nie nakręcił żadnego ciekawego filmu fabularnego.
Ciężkie, klimatyczne s-f to raczej nie będzie, ale ma być widowiskowo, a Cameron potrafi widowiska robić, problem w tym żeby było jeszcze coś poza tym, tzn nie wątpię że będzie, ale chciałbym żeby było na miarę Camerona (ale tego z lat 1984-1994).
Nie ma co się jeszcze gorączkować i prognozować, bądźmy cierpliwi a może nasza cierpliwość zostanie nagrodzona.

EDIT P.S. Nie wiem czy zauważyliście, ale jeden Paxton pod drugim bardzo fajnie wygląda:)

Odpowiedz
Ja chcę zobaczyć dobre sci-fi. I tyle. Jasne że nie będzie to ani mroczne, brudne i w ogóle, ale z drugiej strony kiedy ostatnio powstało dobre, przygodowe sci-fi?

Jedyne co przychodzi mi na myśl to prequele Star Wars, ale to tak ogólnie, nie w kontekście "dobre sci-fi".

Odpowiedz
No licze, ze mroczne i brudne s-f bedzie w pierwszej, ziemskiej czesci filmu (w koncu Ziemia ma byc zniszczona wojnami, skazeniem itp.) Na pandorze, natomiast kolorowo i teczowo :shock: (mam nadzieje, ze w miare sensownie) Jak przypuszczam cale zaplecze badawcze wyslane na planete to juz raczej klimat sterylnych pomieszczen bedzie.

Odpowiedz
Cytat:kiedy ostatnio powstało dobre, przygodowe sci-fi?
Serenity, dude 8)

[Przybijam fikcyjną piąteczkę w fikcyjną pięść Mefisto]

No i był niby jeszcze Titan: A. E. ale to animacja więc co kto lubi.
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
No racja, racja, ale to tylko jeden film :)

Odpowiedz
Hannibal napisał(a):W sumie skoro tak go pochłonęły te podwodne ekspedycje to nic dziwnego że od 1994 roku nie nakręcił żadnego ciekawego filmu fabularnego.

ekhm, Titanic?

Corn napisał(a):
Cytat:kiedy ostatnio powstało dobre, przygodowe sci-fi?
Serenity, dude 8)

[Przybijam fikcyjną piąteczkę w fikcyjną pięść Mefisto]

fuck, yeah!
I jeszcze Pitch Black :)

Odpowiedz
Cytat:ekhm, Titanic?
No pisałem przecież że ciekawego :P

Odpowiedz
Titanic jest ciekawy - nawet jeśli tylko wizualnie

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):Wątpię żeby film był dostępny w 2D, przecież właśnie tyle się mówiło o tym że to ma być FILM 3D którego nie będzie można obejrzeć w normalnym kinie. W ogóle jaki jest sens pokazywania w 2D czegoś, co powstaje z myślą o zaprezentowaniu rewolucyjnego 3D?

Cameron od SAMIUSIEŃKIEGO początku mówił, że technologicznie film ma być rewolucyjny, ale nie ma to przytłoczyć treści, nie jest idiotą. Wie, że film musi trafić do kin 2D, na DVD, Blue-Ray itd. 3D ma pozwolić "cieszyć się filmem w pełni". W końcu Aliens czarno biały wciąż byłby wybitnym filmem.

Bucho napisał(a):W kinach bez sal przeznaczonych do projekcji 3D pokaza wersje 2D
Niekoniecznie. Teraz wystarczy już tylko projektor + okulary. W Polsce (chyba) jako pierwszy wyświetlany tak był Beowulf w wersji 3D. Efekt jest w moim odczuciu równie dobry jak w IMAX.

Co do rewolucyjności - spodziewam się, że będzie to po prostu doszlifowane kino 3D, z fajnych bajerów będzie np. manipulacja głębią - żeby właśnie nie było problemów w oglądaniu sceny dialogów lub z powolnym ruchem kamery będą miały większą głębię niż te, gdzie kamera będzie wariowała. Kamerki są pysznie wykonane - głębią manipuluje się na poziomie optyki - nachyleniem kamer jedna względem drugiej (czyli analogicznie jak zezujące ludzkie oczy kiedy na czymś krzyżuje się spojrzenie). Do tego Cameron ma kino 3D na planie, żeby można było od razu sprawdzić jak wyglądają konkretne ujęcia w 3D z prowizorycznie dodanymi FXami.

Zresztą. Zawsze kiedy myślę o Cameronie przypominają mi się odrapania na scenografii Aliens, dbałość o każdy detal, zero sterylnego SF... *wzdech*...

EDIT:
Co do Titanica to teoria jest taka, że to świetny film, tylko nie w moim guście :D Poprzednie filmy są idealne w swoich gatunkach, w/g mojego kumpla Titanic jest wzorcowym katastroficznym dramaciskiem. Jestem w stanie kupić takie wyjaśnienie, bo dobrze się wpisuje w doskonałe zdolności analityczne Camerona.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon