Ankieta: Jak oceniasz film?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

Avatar (2009) reż. James Cameron
(05-10-2017, 19:52)Kuba napisał(a): Bo gdyby ekipa twórcza byla obiecująca mógłbym miec na co czekać, nie?
Nie czytałeś / widziałeś efektów pracy tej ekipy z Cameronem, jeśli ich wybrał, to pewnie nie bez powodu. Trochę wiary w Króla.

Odpowiedz
Heh.. Kuba gdzieś między wierszami chyba sugeruje, że Cameron  powinien sobie takiego Kaufmana, Sorkina, Zailliana,  Kushnera i może jeszcze Tarantino, do teamu dobrać.

Śmieszne jak cholera.

Gość  w pojedynkę pisał "Otchłań", "Titanica" i "Avatara", a tutaj taki brak wiary w niego? Ok, rozumiem jeszcze ten zarzut o fabularną wtórność tego ostatniego i podobieństwa do "wszyscy wiemy do czego", ale co takiego złego jest w samym scenariuszu? Przecież pod tym kątem, to jeden z najbardziej spójnych blockbusterów XXIw. Odmierzony co do linijki i zrealizowany z kunsztem perfekcjonizmu, który zawsze charakteryzował Camerona.

Ehhhhhhhh.. Jeśli jeszcze mógłbym dodać coś odnośnie tego teamu scenarzystów - cóż, Król zawsze wyciągał z ludzi to co najlepsze. To i w tym przypadku pewnie będzie podobnie :)

Ps. Ja po sequelach nie spodziewam się jakichś szczególnych wiks fabularnych. Camerona, w przeciwieństwie np. do takiego Nolana, zawsze charakteryzowała prostota. Prostota pomysłów i jakościowo najwyższy stopień ich realizacji, które jeszcze nigdy go nie zawiodły. Po co teraz miałby z tym kombinować?  
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"
2019 - "TOY STORY 4"

Odpowiedz
(05-10-2017, 21:20)zombie001 napisał(a):
Gość  w pojedynkę pisał "Otchłań", "Titanica" i "Avatara" 

Czyli filmy, które miały na pewno wiele zalet (no ok, może poza "Avatarem"), ale z pewnością scenariusz się do nich nie zaliczał.

Odpowiedz
Aha. Już dobrze Albertino, już dobrze. Jeśli dalej chcesz nas o tym przekonywać...
[Obrazek: giphy.gif]
[Obrazek: c6ea61f88112efbc.gif]

Ponawiam, bo ten temat niedługo przekroczy 200 stron. Niech ktoś przeniesie z niego posty o sequelach i oba wrzuci do serii filmowych, bo będziemy się gubić. Ewentualnie mogę założyć temat dla części drugiej od teraz, jeśli wydzielenie dyskusji o kontynuacji byłoby zbyt czasochłonne.

Odpowiedz
(05-10-2017, 21:52)Albertino napisał(a): z pewnością scenariusz się do nich nie zaliczał.

lol, to tak jak by powiedzieć, że usain bolt może i jest szybki, ale nogi na pewno nie są jego atutem.
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
Juby, wstrzymaj sześcionożne konie. Jutro wydzielę temat.

Odpowiedz
Że niby Titanic ma słaby scenariusz? Aha, ok.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
(05-10-2017, 23:53)Mierzwiak napisał(a): Juby, wstrzymaj sześcionożne konie. Jutro wydzielę temat.

Dopiero teraz to przeczytałem, a post otwierający dla sequeli już napisałem. :P Da się podpiąć posty o sequelach do nowo założonego tematu, czy wywali je na początek, bo mają starszą datę publikacji na forum?

Póki co, wstrzymuje swojego Toruka i czekam. ;*

Odpowiedz
Heh, nie bardzo wiem od którego momentu mam wydzielić i jaki temat stworzyć. Dla samego Avatara 2? Póki co były ogólne dyskusje o wszystkich szykowanych sequelach.

Odpowiedz
Dzisiaj odświeżyłem sobie Avatara.
Cameron to geniusz i basta.
Fabuła może i jest wtórna i z czegoś tam ściąga, ale... można włożyć między bajki twierdzenia że scenariusz jest głupi, niespójny nielogiczny itp, itd. To zwykła bzdura.
Avatar za bycie świetnym filmem ma u mnie 10/10.

Jaram się sequelami.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
(06-10-2017, 02:30)Gieferg napisał(a): Że niby Titanic ma słaby scenariusz? Aha, ok.

Dobrze, to napisz mi mistrzuniu co tam jest takiego, czego nie napisałby każdy pierwszy lepszy scenarzysta. Drętwy i sentymentalny kicz, który jest spektakularnie nakręcony. Naprawdę nie ogarniam, że można to widzieć inaczej.

Odpowiedz
Ja nie ogarniam jak można scenariusz Titanica nazwać drętwym sentymentalnym kiczem:)
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
(07-10-2017, 01:52)Albertino napisał(a): Drętwy i sentymentalny kicz, który jest spektakularnie nakręcony. Naprawdę nie ogarniam, że można to widzieć inaczej.

No właśnie widzę, że z ogarnianiem coś u ciebie słabo.

Drętwy? To jeden z tych nielicznych filmów, przy którym każdy jeden seans po kilka razy wywołuje gęsią skórkę. Tak, za emocje ocena leci u mnie do góry bardziej niż za cokolwiek innego, dlatego Titanic ma od 20 lat niezmienne 10/10. You must be dead inside, dude :)
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
(07-10-2017, 03:19)Gieferg napisał(a): You must be dead inside, dude :)

http://ew.com/article/2012/04/09/titanic-and-the-rise-of-hater-culture/

Ta sama diagnoza :)
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
(07-10-2017, 01:52)Albertino napisał(a): co tam jest takiego, czego nie napisałby każdy pierwszy lepszy scenarzysta
Na jakiej podstawie wykreowałeś taką tezę:

dobry scenariusz = coś czego nie napisałby każdy pierwszy lepszy scenarzysta

?

Co to w ogóle znaczy? Możesz sobie nazywać Titanica sentymentalnym kiczem, ale akurat jego scenariusz (coś co ewidentnie mylisz z samym filmem) jest napisany wzorowo - poprowadzenie wątków, współczesna klamra, historia Rose, jej romans z Jackiem.

Chętnie przeczytam o chociaż jednej wadzie tego skryptu ze SCENARIUSZOWEGO punktu widzenia, a nie twojej opinii o samym filmie.

Odpowiedz
Kończcie ten offtopic.

Mierzw, sprawa załatwiona:
http://forum.film.org.pl/Thread-Sequele-Avatara-2020-2025-re%C5%BC-James-Cameron--4673

;)

Odpowiedz
6 lat nie widziałem Avatara, a OLEDzik to dobry pretekst do powtórki :) (tak naprawdę wszystkiego)

W trakcie oglądania pierwszej, "ludzkiej" części filmu przyszło mi do głowy, że 10/10 to za dużo dla tego filmu, ale gdy Cameron skupia się na Na'vi i samej Pandorze jest to tak, proste jak budowa cepa, czasem mocno naiwne, ale dla mnie bardzo, hmm, tak po prostu czarujące kino, które uderza w dokładnie te nuty, których oczekuję. Finał to już w ogóle cameronowska maestria: widowisko przez wielkie W, z jednej strony spektakularne, ale z drugiej niepopisujące się i nienarzucające. Eleganckie, wręcz zdyscyplinowane, bez ujęć których nie dałoby się naprawdę nakręcić.

Właśnie za ten świat, za jego atmosferę, za Neytiri i resztę niebieskich kotoludzi, i za cały finał włącznie z zakończeniem to dla mnie dyszka, bo nawet jeśli wcześniej nie jest super a tylko (bardzo) dobrze, to najbardziej liczy się dla mnie wrażenie z jakim film zostawia mnie wraz z rozpoczęciem się napisów końcowych.

Słówko o stronie technicznej: tu i ówdzie da się już zauważyć upływ czasu i nie wszystko wygląda idealnie, ale biorąc pod uwagę jak gówniane efekty dostajemy dzisiaj, ten 9-letni już film trzyma się rewelacyjnie i wiele ujęć czy wręcz całych scen wciąż wygląda obłędnie i jeśli coś ma go pod tym względem zawstydzić, to tylko kolejne części.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon