Avengers: Age of Ultron (2015)
(28-07-2017, 12:28)Phil napisał(a): Nikt nie ginie w Ultronie? Dyktatura kobiet?

Aaaa, to shamar pisał. Teraz rozumiem.

Niczego nie rozumiesz. Jak ten wyżej.
Chyba nie wyskoczysz zaraz z tym QuickSilverem? O którym swoją drogą dowiedziałem się (że jest nim) z HT.

Rozumiem, że jesteście tak bezkrytyczni wobec tego filmu, że to jedyna rzecz której mogliście się uczepić, żeby zdyskredytować opinię o całości?
Bo przecież nie chodziło mi wcale o te wszystkie główne postaci, które z filmu na film urządzjaa coraz większą demolkę, przyjmują coraz więcej ciosów i radośnie hulają dalej. Niektórych nawet atomówka by nie zabiła bo... urynium, czy jak to się tam nazywa.

PS - Nic innego wam nie przeszkadza? A nawet jak przeszkadza to i tak 7, 8 czy 9 bo to przecież super-fun Marvel?
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Wtrącenie z dupy - temat ma niewłaściwą nazwę, przed "Avengers" nie ma żadnego "The" w tytule.

Pozdrawiam. ;)

Odpowiedz
I tak wolę ten film od jedynki która jest najbardziej przereklamowanym filmem świata i generalnie wygląda jak pilot jakiegoś serialu, ale to wciąż film który obraca się wokół tych samych schematów i ma tyle oryginalności co nowości względem pierwszej części i niestety każda kolejna produkcja MCU powiela te elementy tym razem dodając jeszcze więcej kolorów, żartuff i "funu" który mnie coraz mniej kupuje.

Odpowiedz
Solidny sequel, który poprawia sporo z tego, co nie grało w części pierwszej - wygląda o wiele lepiej i kompozycja jest o wiele zgrabniejsza, nie ma się wrażenia utknięcia na większość filmu w tym samym miejscu. Szkoda tylko, że finał to powtórka z rozrywki, tyle, że słabsza od oryginału*. Ogólnie chyba jednak nieco lepszy od jedynki. Sceny związane z podnoszeniem młota - super :)

8/10 - ogólnie uwielbiam wszelkie team-upy Marvela.

* słabsza, ale jak to wygląda! A teraz porównajemy to z JL w którym mamy niby też wschodnią lokację, walące CGI-tandetą tło i jedną rodzinkę cywili w niebezpieczeństwie. Nie rozumiem jak Warner mógł dopuścić, żeby film, którym niby chcieli konkurować z Marvelem wyglądał jak jego biedna telewizyjna wersja z dziesięciokrotnie mniejszym budżetem (a ponoć był droższy!).

PS. zgrzyta oskubany wątek z Thorem i sadzawką.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
------------------------------------------------------------------------------------------
http://filmozercy.com/

Odpowiedz
Skończyłem powtarzać wszystkie filmy MCU, które planowałem sobie przypomnieć przed Infinity War i mam dzień wolnego, więc popiszę sobie trochę recek, a co? ;)

[Obrazek: rs_1024x518-140725101922-1024.Avengers-A...072514.jpg]

Czas Ultrona to w zasadzie drugi raz to samo, tylko słabiej. Jakoś mniej w tym świeżości, mniej wigoru, za to dużo powtórzonych motywów. Pod względem bohaterów i humoru to cały czas ta sama półka, co część pierwsza, ale jeśli dochodzi do akcji - no cóż... Niby jest kilka fajnych momentów i mastershotów grupowych, ale reszta to cuda na kiju, którymi trudno się angażować. Uwielbiam sceny z rozmawiającymi/kłócącymi się bohaterami, ziewam na pościgu w Seulu i finałowej naparzance z another-cgi-faceless-army.

Ulubione sceny:
- Wszystko od planszy tytułowej do ataku Ultrona po imprezie! Relacje między postaciami, rozmowa Hill z Rogersem, kombinowanie Starka z Bannerem, Ultron vs. Jarvis, żarciki i flirty podczas imprezy, próby podniesienia młota!! Kameralna akcja z Ultronem też bardzo spoko. Uwielbiam do tego wracać.
- Powstanie Visiona i podniesienie przez niego młota (przezarąbiste)!
- Vision vs. ostatni Ultron.

Ocena? Coś blisko pierwszego Kapitana Ameryki. Całość przynudza w akcjach, choć jest za krótka, bo ewidentnie pocięta - problem nie do rozwiązania. Motyw z jakuzzi Thora całkowicie z dupy (nawet w wersji rozszerzonej), ale jeszcze gorsze jest to jak Clint odnalazł Nataszę porwaną przez Ultrona - scenarzystą ewidentnie zabrakło pomysłu. Wątek miłosny Wdowy z Bannerem - bleh.

A teraz coś kontrowersyjnego - pierwsza część bardziej mi się podobała wizualnie! Niby jest tu bardziej preferowany przeze mnie Aspect Ratio (choć oglądając na swoim tv, open matte mi wcale nie przeszkadza, co innego w kinie), a CGI stoi na tym samym, wysokim poziomie, ale lubię w pierwszej części to, że nie przesadzali tam z filtrami, z którymi tutaj zaszaleli. Pierwsza akcja jest mega chłodna i niebieska, jak Stark walczy z Bannerem w orientalnej lokacji, to wszystko jest mega żółte, nasycenie kolorów w niektórych scenach wydaje mi się mdłe jeszcze bardziej niż w telewizyjnym looku poprzednika. Jest nierówno, tak jak z color gradingiem MoS, który raz wygląda świetnie (Krypton), a raz grzęźnie w cyjanie. :P

Odpowiedz
Może i jest, ale wcale nie wiem czy w IW będzie lepiej.

Cytat:choć oglądając na swoim tv, open matte mi wcale nie przeszkadza, co innego w kinie

Jak raz obejrzałem Avengers w 2.35:1 to już od tamtej pory nie wróciłem do oryginalnej wersji.
------------------------------------------------------------------------------------------

Odpowiedz
Dobrze uchwyciłeś sedno problemu AoU. Montaż tego filmu, jego skróty, niepełne wątki - też mi to wszystko przeszkadza. Niby dobrze się go ogląda, ale faktycznie coś jest nie tak. I tym czymś faktycznie jest ten brak świeżości. Pary starczyło na trochę momentów (wcale też nie tak mało). Film momentami jest sieką - słynne wizje Thora to katastrofa na każdym poziomie. Nie tylko sceny samej w sobie, ale wszystkiego co jest dookoła niej. Burton składa ekipę do kupy lecąc z nimi do siebie, po czym Thor odlatuje z miejsca, po czym wraca w inne miejsce. To jest tak maksymalnie źle dopisane, że aż boli. Spider-Man w "Civil War" to szczyt subtelności przy tym.

Inaczej odbieram natomiast pościg w Seulu, bo mnie akurat się mega podoba ta scena już od seansu kinowego. Fajne ma tempo, nie przeszkadza mi montaż i czuje jakieś emocje. W przeciwieństwie do tego brawurowego otwarcia filmu, które odbieram jako takie strasznie mechaniczno-techniczne.

Finał z armią, to faktycznie całościowo lipa, chociaż ma momenty - kilka tekstów Capa, Wanda Avenger. No i sam koncept miasta, które staje się meteorytem jest tak uroczo campowy, że aż fajny.

Doceniam też trochę grę Whedona z oczekiwaniami publiczności. On tak ordynarnie robi podbudowę do śmierci Hawkeye'a, że jej brak jest naprawdę spoko.

Nie czuje miłości do tego filmu niby, ale koniec końców to zawsze spoko seans. Natomiast scena z podnoszeniem młota i ten fragment jak Thor reaguje na próbę Capa - <3
.

Odpowiedz
(21-04-2018, 11:38)Gieferg napisał(a): Może i jest, ale wcale nie wiem czy w IW będzie lepiej.

Ale nie wiem do czego to zdanie się odnosi, wiesz? ;) Co "jest"? Dużo tam napisałem.

Odpowiedz
Co tu jest niejasne? Odpowiadałem, na ostatnie zdanie więc nie cytuję.

"- Jest nierówno (...)
- Może i jest."

Gdybym się odnosił do wcześniejszej części wypowiedzi, to bym ją zacytował.

Odpowiedz
Jakby było jasne, to bym nie dopytywał. :P

Odpowiedz
https://i.imgur.com/DPmHAfi_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
Witam.
Mam pytanie gdy oglądałem znów
Avengers Czas Ultrona, to w 10:52,
Gdy Stark ma te swoją wizje i widzi martwych
sojuszników i właśnie w tej minucie co podałem wyżej
tuż obok Hawkeye leży jakaś dziewczyna.
Wiecie może kto to jest??
Czekam na odpowiedzi.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon