Ankieta: Jak oceniasz film?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

Avengers: Endgame (2019)
^ Obadam jutro ten filmik w całości, wygląda na kolejny ciekawy kanał :)

Co do tego dramatycznego rozstrzału między Infinity War a Endgame, to nie będę udawać wszechwiedzącego i mądrować się na temat tego co działo się w pokoju scenarzystów, ale coraz więcej sensu mają dla mnie słowa o tym, że to wcale nie dwie połówki jednej historii, ale dwa totalnie inne filmy i przemawia za tym w zasadzie wszystko.

Infinity War wygląda jakby twórcy nie postawili sobie żadnych granic ("Wojna bez granic" hihi ) i dali z siebie wszystko na każdym polu: wykorzystania mitologii, lokacji, zdolności bohaterów i interakcji między nimi, w końcu: poprowadzenia charakterów bohaterów na bazie ich poprzednich występów (Thor! Gamora! Wanda!). I to wszystko tak kurewsko zagrało, że dostaliśmy całą serię fenomenalnych scen, konfrontacji, świetne tempo, napięcie i emocje, składające się na bardzo prostą, ale diablo efektywną historię.

Endgame to takie... post scriptum do Infinity War. To nie wynikająca naturalnie z poprzedniego filmu historia, ale próba wygrzebania się z jego zakończenia, przy jednoczesnym stworzeniu swego rodzaju finału dla wszystkich dotychczasowych filmów i pożegnania Iron Mana. W Infinity War scenarzyści musieli być (i tak bardzo byli!) kreatywni rozstawiając na szachownicy te wszystkie pionki, od Strange'a przez Spider-Mana aż po Strażników Galaktyki; w Endgame pionki niby też są, ale zamiast na szachownicy stoją na kartce z bazgrołami.

Odpowiedz
Cóż. Russos dość szybko mówili, że to będą różne filmy. Niedawno jeden człowiek strasznie gotował, kiedy mu mówiłem, że Infinity War to dla mnie zamknięty film a nie jakaś urwana pierwsza połowa :)

Żeby nie było Endgame ma fajne aspekty i świetnie odmyka historie Capa i Starka, ale... <to co wyżej>

Odpowiedz

Odpowiedz
Avengers: Endgame, for your consideration:

Cytat:BEST SUPPORTING ACTOR
Robert Downey Jr.
Chris Evans
Mark Ruffalo
Chris Hemsworth
Jeremy Renner
Josh Brolin
Paul Rudd
Don Cheadle

BEST SUPPORTING ACTRESS
Scarlett Johansson
Gwyneth Paltrow
Zoe Saldana
Karen Gillan
Brie Larson
Dowcipnisie.

Odpowiedz
Pomijając wszystko inne, Downey Jr i Evans jako supporting? To kogo właściwie oni wszyscy tam supportują?

Odpowiedz
Wygląda na to, że samych siebie. Czyli jeżeli jest wielu leadów, to wszyscy są supportami. ;)
Ale nominacje faktycznie śmiechowe. IMO nikt na nią nie zasługuje, ale takie nazwiska jak Rudd, Cheadle, Paltrow i Larson to już konkretne WTF.
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford

Odpowiedz
Supportują CGI ;)
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho


Odpowiedz
(07-11-2019, 15:30)Paszczak napisał(a): Pomijając wszystko inne, Downey Jr i Evans jako supporting? To kogo właściwie oni wszyscy tam supportują?
Jak jest zbiorowy bohater / grupa bohaterów (ensamble) to zwykle tak jest, że każdy jest supporting.

(07-11-2019, 15:43)Huntersky napisał(a): Wygląda na to, że samych siebie. Czyli jeżeli jest wielu leadów, to wszyscy są supportami. ;)
Ale nominacje faktycznie śmiechowe. IMO nikt na nią nie zasługuje, ale takie nazwiska jak Rudd, Cheadle, Paltrow i Larson to już konkretne WTF.
PRZESTAN BLUŹNIĆ BRIE LARSON ZASLUGUJE NA OSCARA ZA WSZYSTKO
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan


Odpowiedz
Tak. W takich sytuacjach nie wyróżnia się nikogo, jako "leading". Tym bardziej, że Oscary zakładają tylko jedną nominację dla głównego aktora/aktorki, a w "supporting" może być i 5 ról z jednego filmu.

Kandydatura Paltrow to wielka moc. Cooper i Vin pokrzywdzeni.
.

Odpowiedz
(07-11-2019, 16:10)srebrnik napisał(a): Tak. W takich sytuacjach nie wyróżnia się nikogo, jako "leading". Tym bardziej, że Oscary zakładają tylko jedną nominację dla głównego aktora/aktorki, a w "supporting" może być i 5 ról z jednego filmu

Jesteś pewny? Zdarzało się to w przeszłości, chociaż ostatnio w 1992 (Sarandon i Davis). Może pomyliło Ci się z tym, że jeden aktor nie może otrzymać dwóch nominacji jako leading lub supporting (za różne filmy ofkors, chociaż był też przypadek że ktoś dostał dwie nominacje za tą samą rolę lol).

Odpowiedz
Pewnie, że nie jestem pewny. To w końcu Oscary, a tam chyba nic nie jest jasne i normalne. Raczej pisałem, że to praktyka. Pewnie jak zechcą, to zmienią to bez specjalnego tłumaczenia czegokolwiek.

--e
Aż przeczytałem oficjalne zasady. Jest tak jak mówisz - aktor nie może mieć dwóch nominacji w jednej kategorii. Nie ma zapisów na temat ilości ról pierwszoplanowych.
.

Odpowiedz
Najgorzej napisana i najgorzej zagrana scena dekady?

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Captain Marvel (2019) Kuba 474 36,350 11-12-2019, 12:59
Ostatni post: f.lamer
  Spider-Man Far From Home (2019) Pelivaron 227 18,454 22-11-2019, 00:11
Ostatni post: Gieferg
  The Avengers (2012) Crov 1,419 82,390 05-09-2019, 14:30
Ostatni post: Juby
  Avengers: Age of Ultron (2015) Crov 272 37,196 15-08-2019, 20:12
Ostatni post: Craven
  Avengers: Infinity War (2018) Mierzwiak 2,169 136,192 21-12-2018, 11:27
Ostatni post: HunterskyUżytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości