Ankieta: Jak oceniasz film?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

Avengers: Endgame (2019) [wątek SPOILEROWY]
Overreacting w sieci jest pocieszny. W ubiegłą niedzielę wszyscy obwieścili Endgame pogromcą Avatara i wyznaczyli deadline jego przebicia na max. 27 maja. Teraz okazało się, że widownia ucieka i już wszyscy myślą, że nie da rady. :D

Powiem krótko, na razie nic nie jest przesądzone. W przyszły weekend na ekrany kin wkroczy John Wick, w kolejnym Aladyn, później Godzilla, X-Meni, itd. Jeśli mocno zbombardują Avengers, to film zatrzyma się na kilka milionów przed Avatarem. Z tym, że Chińczycy nie chcą przestać chodzić na ten film, więc marnie widzę taki scenariusz. Zobaczymy, to będą ciekawe tygodnie, właśnie za takie nieoczekiwane akcje uwielbiam box office. :)
Endgame ≠ Game Over

AVENGERS
 OSTATECZNA ROZGRYWKA

Odpowiedz
Ufff... w końcu odhaczone (dla świętego spokoju) - choć żałuję, że nie udało mi się przed seansem powtórzyć Infinitki, to generalnie nie było tak źle. Seans całkiem satysfakcjonujący, choć ten film to takie hit'n'miss po całości. I tak, jest za długi. Napuszona końcówka wlokła się już niesamowicie, a sam początek osobiście zmontowałbym zupełnie inaczej.
Nie podoba mi się zresztą w ogóle wygląd świata po pstryknięciu, bo poza tym, że wszyscy chodzą w nim smutni i nabuzowani, to nic się w sumie nie zmieniło. Ot, mniej tych ludzi i w sumie tyle.
Na minus też Thor. Już pomijam fakt, że chyba twórcy zapomnieli o jego ostatniej przemianie, w trakcie której jak byk były podkreślone jego właściwości (zatem nie rozumię jak Cap mógł za pomocą młota rzucać piorunami), ale motyw z jego brzuszkiem pachnie niestety jednorazowym skeczem SNL.
Nie do końca kupuję też nowego Hulka - coś w nim zgrzyta i tyle (a i wykazać się już nie miał jak przez to).
Na plus zakończenie wątku Capa, choć tarczę akurat przekazał w złe ręce, bo na logikę jedynym właściwym następcą powinien być Bucky.
Wątek wdowy powiedzmy, że ok, choć jak na trzy godziny to w tej fabule zdecydowanie za dużo jest płaczu i smęcenia.
Walki solidne, parę momentów glorii, które automatycznie podbudowują gdzieś tam w serduszku też się znajdzie, a połączenie z przeszłością całkiem zgrabne i skutkujące chyba najlepszymi żarcikami (Hail Hydra xD ).
Ciekawią mnie przy tym sceny wycięte, bo jest tu trochę takiej niepotrzebnej tapety, która wleciała do filmu (np pokazanie Capa tańczącego z Peggy - po co takie dopowiedzenia?) albo równie idiotycznych ideologicznych wtrętów (girl power było z deczka żenujące).
Generalnie film ok - chętnie kiedyś powtórzę jako double feature z Infinity War. Szału nie ma większego, bo raz, że to uniwersum już jakiś czas temu przeskoczyło rekina i trochę dziwnie się teraz ogląda te wszystkie bitwy, które trwają po pół godziny, choć przy tych mocach powinno być pozamiatane w 5 minut, oraz inne, potencjalnie szokujące zwroty akcji, które u mnie powodują wzruszenie ramion. Pierwsi Avengers jednak wciąż niedoścignięci, może dlatego, że mieli lepszą, bardziej przyziemną i ludzką podbudowę. Teraz zrobiły się już z tego takie Gumisie w kosmosie z mhrocznyi wtrętami bez większych konsekwencji (no bo trudno mi za taką uznać zmęczenie się postacią Roberta).

7/10
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Cytat:(zatem nie rozumię jak Cap mógł za pomocą młota rzucać piorunami)

Jak to kiedyś ujął Odyn: "Whosoever holds this hammer, if he be worthy, shall possess the power of Thor"
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
------------------------------------------------------------------------------------------
#fuckDisneyStarWars #fuckstreaming
http://filmozercy.com/

Odpowiedz
Dokladnie jak pisze Gieferg. Zaklecie Odyna z pierwszego Thora. Bycie godnym Mjolnira to z automatu posiadanie mocy Thora.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
No ok, zapomniałem o tym. Ale też Odyn potem (chyba w Ragnaroku) mówi Thorowi wprost, że młotek jest dla picu i go tak naprawdę nie potrzebuje, bo cała siła tkwi w nim samym.

Odpowiedz
Ale on to mowi o samym Thorze a nie o kazdym kto jest godny Mjolnira.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Moc Thora to moc Thora, ale młotek daje taką samą moc każdemu kto go używa.
------------------------------------------------------------------------------------------

Odpowiedz
(16-05-2019, 00:32)Danus napisał(a): Ale on to mowi o samym Thorze a nie o kazdym kto jest godny Mjolnira.

No dobra, tylko że teraz w jednym z poprzednich filmów sam Thor nie był przez jakiś czas godny Mjolnira (chyba dobrze pamiętam). Czyli bóg piorunów nie był godny młotka, który każdemu kto jest go godny daje moc boga piorunów. What the flying fuck? :) 
Ale cóż, taki to urok nasranego supermocami uniwersum z pięcioma tysiącami bohaterów. Dlatego właśnie pierwsi Avengers rządzą - tam poprzeczka była ustawiona odpowiednio wysoko i bohaterowie musieli się srogo napocić, żeby pokonać zwykłego Lokiego z armią. Potem każdy zaczął nagle "móc więcej, szybciej, wyżej" i dodatkowo doszło przekozackich postaci, które jednym pierdem powalają pół miast, więc wszelkie trudy naszych herosów są naciągane jak gumka w babcinych getrach. 

Odpowiedz
(16-05-2019, 01:32)Mefisto napisał(a): [quote='Danus' pid='598198' dateline='1557959549']
Potem każdy zaczął nagle "móc więcej, szybciej, wyżej" i dodatkowo doszło przekozackich postaci, które jednym pierdem powalają pół miast, więc wszelkie trudy naszych herosów są naciągane jak gumka w babcinych getrach. 

To "podnoszenie poprzeczki" w filmach - w pierwszym "Iron Manie" Shield miało tylko pistolety i małą bombkę.

Z Lokim fizycznie dali radę w pierwszych dwudziestu minutach- jego siłą i przewagą było wykorzystanie różnic między bohaterami i skłócenie ich.

Z filmu na film poziom zagrożenia rósł - nie mogli od razu wprowadzić takich potęg jak Cap Marvel, Wanda czy Thor ze Strombreakerem- wtedy tak, jedna osoba zmiotłaby całą armię w NY w minutę.
Jednak zagrożenie w Endgame nadal było - mimo swej potęgi (fizycznej oraz już lepszej psychicznej motywacji niż w "IW") nie radzili sobie z Thanosem.

Odpowiedz
(16-05-2019, 09:51)Art.k napisał(a): Jednak zagrożenie w Endgame nadal było - mimo swej potęgi (fizycznej oraz już lepszej psychicznej motywacji niż w "IW") nie radzili sobie z Thanosem.
Gdyż tak chciał scenarzysta.
Jak taka potężna postać jak Kapitan Marvel dostała rękawicę to bitwa powinna się skończyć w 3 sekundy.
Wtedy śmieli się znowu, uważając, że to okropnie komiczne, że Paszczak przez całe życie robił to, na co nie miał ochoty, tylko dlatego, że nie potrafił odmówić.

Odpowiedz
Mefisto napisał(a):No dobra, tylko że teraz w jednym z poprzednich filmów sam Thor nie był przez jakiś czas godny Mjolnira (chyba dobrze pamiętam). Czyli bóg piorunów nie był godny młotka, który każdemu kto jest go godny daje moc boga piorunów.

No i?
Serio, nie wiem z czym masz problem, ale wiem skąd go wziąłeś. Cztery litery, na D.

Cytat:Dlatego właśnie pierwsi Avengers rządzą - tam poprzeczka była ustawiona odpowiednio wysoko i bohaterowie musieli się srogo napocić, żeby pokonać zwykłego Lokiego z armią. Potem każdy zaczął nagle "móc więcej, szybciej, wyżej"

Standard w grach, filmach, książkach fantasy, naprawdę nie mógłbyś się uczepić czegoś sensownego? Przecież nie brakuje tu prawdziwych problemów.

Odpowiedz
(16-05-2019, 09:51)Art.k napisał(a): To "podnoszenie poprzeczki" w filmach -  w pierwszym "Iron Manie" Shield miało tylko pistolety i małą bombkę. 
Ale Shield to organizacja, która może się rozwijać - zwłaszcza, gdy bazuje w dużej mierze na technice. To samo zbroje Starka. Kupuję to. Nie kupuję natomiast zabijania reguł świata przedstawionego, prezentując z części na część coraz większe kurioza.
Cytat:Serio, nie wiem z czym masz problem, ale wiem skąd go wziąłeś. Cztery litery, na D.

Hmm? Dama? Dior? Dysk? :)
Cytat:Standard w grach, filmach, książkach fantasy, naprawdę nie mógłbyś się uczepić czegoś sensownego? Przecież nie brakuje tu prawdziwych problemów.

Na tym polega cały szkopuł, że logika tych filmów często cierpi właśnie przez to, że z dnia na dzień rosną komuś moce lub wprowadza się przekozaków pokroju Marvel i Thanos, po czym scenarzyści muszą ratować się tym, że te postaci nagle stają się niedostępne, bo tak i już. 

Odpowiedz
Wprowadzenie tak potężnej postaci jak Marvel to tylko i wyłącznie widzimisię Marvel Studios i chęć zrobienia dobrze wiadomo jakim grupom. Równie dobrze Thor mógłby pełnił tę samą funkcję i tak naprawdę działało by to na korzyść samego filmu i uniwersum. Jego moce są w zasadzie nieograniczone i spokojnie mógłby pociągnąć ten wózek, ale wiadomo #girlpower.

Można by pójść dalej ze Scarlett Witch i to z niej zrobić liderkę kobiecej grupy superbohaterek. To nawet miałoby sens - napędzana chęcią zemsty za Visiona chce za wszelką cenę pokonać Thanosa. Wówczas jej moce mogłyby w przypływie nagłego gniewu zwiększyć się. Normalnie nie byłaby taka potężna. To samo Hulk. Wydaje mi się, że te trzy postacie są takimi, gdzie nie ma tak naprawdę limitu.
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon