Batman Begins (2005)
Rozmachu? Gdzie w tym filmie był rozmach? Bo według mnie to wyglądało, jakby Nolanowi agresywnie obcięli budżet... i kazali zatrudnić tańszego scenarzystę...

Odpowiedz
TDKR nie miał rozmachu? Okeeej, muszę przyznać, że Twój subiektywny odbiór tego filmu, jest dość specyficzny.
"What writer wants to make compromises with story? Story is the only reason you're in it."
David Simon

Odpowiedz
Phil, wiem że upały dają we znaki, może czas wrócić do lodówki? :) Poza tym jest temat o TDKR.

Odpowiedz
(28-07-2012, 13:23)Phil napisał(a): i kazali zatrudnić tańszego scenarzystę...

Przecież on to sam pisze :)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
No właśnie nie sam. Z bratem. Ciekawym jest, że Jonathan nie pisał nic do Begins. Już chyba wiem, kto zniszczył tę serię.

Odpowiedz
To jak z bratem, to na jedno wychodzi - vide Wachowscy, czy Coenowie. Poza tym na pewno coś pisał, jedynie nie musiał zostać wymieniony w napisach :)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Oglądam Beginsa lewym okiem na TVN, natomiast rzuca mi się w oczy jedno - ten film względem TDKR jest wręcz wzorcowo zmontowany i wyreżyserowany. Zero dziwnych pierdolników, przeskoków, postacie drugoplanowe świetne i nienachalne (jak np. Hauer). Nolan jednak rzucił się na głęboką wodę i cytując Alferda "potwór go pochłonął".
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Oglądam to chyba 5 czy 6 raz. I ciągle mam ochotę. Ta część jest prawie idealna, nie to co kontynuacje.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
#!

luuulz

Wkleiłem to w monencie gdy na TVN szla ta scena. How cool am I????

Odpowiedz
Na TVNie w 16x9 wyglądało to lichutko, rzuciłem okiem tylko na ostatnie 5 minut żeby sprawdzić kto czytał.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
Ciesz się że nie w 4:3 jak kiedyś na HBO. Morda Batmana ledwo mieszcząca się w kadrze = to co tygrysy lubią najbardziej.

PS. Opis filmu na BatCave (wzięty chyba z jakiegoś tygodnika TV) miażdży, zwłaszcza fragment o złowrogich mocach:

W jaki sposób jeden człowiek może zmienić świat? To pytanie prześladuje Bruce’a Wayne’a (Christian Bale) jak widmo rodziców zastrzelonych na jego oczach na ulicach miasta Gotham w nocy, która na zawsze zmieniła jego życie. Dręczony poczuciem winy i gniewem, walcząc z demonami, które podsycają w nim żądzę zemsty oraz potrzebą uszanowania altruistycznego dziedzictwa rodziców, pozbawiony złudzeń dziedzic przemysłowego imperium znika z Gotham i w tajemnicy podróżuje po świecie, szukając sposobów walki z niesprawiedliwością i sprawienia, żeby ci, którzy żerują na strachu innych, sami zaczęli się bać. Po powrocie do Gotham, Bruce zastaje miasto zniszczone szerzącą się przestępczością i korupcją. Z pomocą zaufanego kamerdynera Alfreda (Michael Caine), detektywa Jima Gordona (Gary Oldman) oraz Luciusa Foxa (Morgan Freeman), sojusznika w dziale Nauk Stosowanych firmy Wayne Enterprises, Bruce Wayne uwalnia swoje budzące grozę alter ego: Batmana, zamaskowanego bojownika, który wykorzystuje siłę, intelekt i wachlarz najnowocześniejszych rodzajów broni do walki ze złowrogimi mocami, które grożą zniszczeniem miasta.

Odpowiedz
Ledger miał być Waynem?

http://www.slashfilm.com/trivia-christopher-nolan-met-with-heath-ledger-for-the-lead-role-in-batman-begins/
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Heh - miałem taki sam pomysł przy okazji premiery TDK - Ledger na Wayne'a i Bale na Jokera.
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Moja recenzja filmu z forum BatCave:

[Obrazek: batman-begins-2005-62-g.jpg]
Nieaktualny tekst... ale ocena nadal taka sama - 10/10

Odpowiedz
Wkurza mnie za każdym razem, że Loeb, Gordon, Earl i Alfred się nie starzeją (a w sumie nie było potrzeby pokazywania żadnego, oprócz Alfreda, z nich w młodości Bruce'a). Można by było też przyczepić się do kilku dialogów, ale wszystko mieści się w blockbusterowej normie. Poza tym - wspaniały film. Emocjonujący, dobrze zagrany, wyważony, oddający ducha komiksu. Nolan i Goyer pokazali, że można ostro odciąć się od wizerunku i stylistyki postaci, który pokochały miliony (Batman Burtona), a jednocześnie zrobić coś fantastycznego.

No i uwielbiam przeciwników w tej części. Charyzmatyczni, dobrze zbudowani i umotywowani, a jednocześnie nieprzytłaczający głównego bohatera. No i jaram się samą ideą Ligii Cieni - faktem, że istnieją na przestrzeni wieków i zniszczyli Rzym, Konstantynopol, Londyn.

9.9/10

Odpowiedz
batwidmo.

Odpowiedz
Ja p... Ilekroć Tusk Vision Network powtarza ten film nachodzi mnie myśl... "Why Nolan, why!"?
Doskonały początek trylogii, która mogła być doskonała a póxniej coraz gorzej.

Zmarnowany k... potencjał.

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Dochodzę do takiego wniosku: z trylogii najlepszym filmem o Batmanie jest BB, a najlepszym filmem ogólnie TDK. Mam w głowie wymarzony scenariusz trzeciej cześci, znacznie zmodyfikowane TDKR, aż żal, że nic takiego nie powstało. :(
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford

Odpowiedz
(09-02-2013, 01:15)Huntersky napisał(a): ...z trylogii najlepszym filmem o Batmanie jest BB, a najlepszym filmem ogólnie TDK. ...

To mi nie gra. Bo dla mnie to 1 i ten sam film: BB.

Odpowiedz
Wyjątkowo zgodzę się z shamarem. Ale po długiej duchowej walce ze samym sobą też bardzo podoba mi się sequel i fakt, że Nolan w TDK wziął wyjątkowo dużego gryza batmanowego uniwersum i fajnie go przerobił na blockbuster (podobnie jak przerobił wcześniej Year One i ogólnie etap początkowy w Begins).

Dopiero przy TDKR się wykoleił, bo zapomniał chyba jakie kino tworzy. Pragnę zauważyć, że najlepszymi elementami trzeciej części są właśnie te typowo komiksowe - postać Catwoman czy walka z Bane'em. Ale lepiej się na komiks obrazić, wsadzić Bruce'a do jakiejś dziury i zająć kryzysem zachodniej cywilizacji. No bo czemu nie. W końcu jestem Mr Nolan.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon