Batman: TAS / TNBA / Batman Beyond
Jak napisał Jackson dzieło wybitne i niepowtarzalne. Serial produkcji USA a zarazem dorosły i poważny. Wychodził daleko poza trendy kolorowych pierdółek z bajek dla dzieci. Była świetna fabuła, przemoc, mroczny klimat i świetnie nakreślone postacie.
Serial powstał na fali popularności Burtonowskiego Batmana. Do czołówki nawet muzykę napisał Danny Elfman. Ogólnie do serialu podchodzę z wielkim sentymentem. Kolejna wspaniała rzecz na jakiej się wychowałem. A odcinki z tym łysym ninją to majstersztyk wspaniała choreografia walk i ładunek filozoficzny - widać że Timm zna się na rzeczy. No i co ciekawsze Japończycy w tych odcinkach mówili... po japońsku! Zwykle to bywa nawet na filmach debilny akcent i myślą, że cacy.
Walk w serialu było dużo ale zawsze ważniejsze było dochodzenie i rozwikłanie zagadki a dopiero potem łomot.
Wracając do doroślejszego klimatu obecne były nawet morderstwa czy rany postrzałowe. W dzisiejszych kretyńskich czasach USA nie stać na zrobienie takiego serialu. Wszystko jest debilnie wygłdzane Potem dziecko wezmie od ojca pistolet i zabije kogos bo pomysli ze wyleci jakis pedalski laser albo co. Teraz już się nie robi rozrywki dla dzieci na takim poziomie a szkoda bo seriał był, jest i będzie doskonały!

Odpowiedz
Nie lubie jak Ghost ma racje - no ale ma racje. Serial genialny i niepowtarzalny. Do tego stopnia niepowtarzalny, ze nawet samym autorom nie udalo sie poraz drugi stworzyc takiego klimatu [mowie tu oczywiscie o serialu The new Batman Adventures, ktory byl ledwo cieniem TAS]. Odcinkow z "lysym nindzą" za najlepsze nie uwazam, ale nie zmienia to faktu ze byly bardzo dobre. W zasadzie ciezko w tym serialu znalezc slabe odcinki, kazdy cos soba prezentowal.
People used to think that when someone dies,
a crow carries their soul to the land of the dead.
But sometimes... only sometimes the crow brings
that soul back to set the wrong things right.

http://www.jackson.pl/

Odpowiedz
Blade napisał(a):Teraz już się nie robi rozrywki dla dzieci na takim poziomie a szkoda bo seriał był, jest i będzie doskonały!

No trudno mi powiedzieć czy to była tak do końca bajka dla dzieci.

Ale co do samej bajki to rzeczywiście na trwałe wpisała się w karty historii.
The Truth Is Out There

Odpowiedz
Skoro leciał w ramówce dla dzieci był kierowany do młodszej widowni oczywiście o wybitności tego dzieła świadczy, że w każdym wieku ktoś mógł znaleść tam coś dla siebie. Dzieci ładną animacje i postać Batmana, młodzież akcję a dorośli klimat rodem z gangsterskich produckji lat 30, ciekawą i poważną fabułę.

Odpowiedz
Batman był świetny, jest to moja ulubiona kreskówka. Najbardziej mi się podobał klimat bajki, a Joker to postać niezapomniana. Dużo fajniejsze od tego szmirowatego Batman Przyszłośći z Cartoon Network. Tam licfzy się tylko rozpierducha i to wszystko (o Lidze Sprawiedliwości gdzie także występuje niestety dla niego Batman już nie wspomnę)

Odpowiedz
Co jednak nie zmienia faktu, ze zarowno Batman Beyond jak i Justice League wygladaly dokladnie tak jak powinny i kazdy w swojej konwencji sprawdzal sie znakomicie. Batman Beyond jako serial mlodziezowy z elementami cyberpunku a JL jako klasyczna superbohaterska rozpierducha.

Odpowiedz
To oznacza, że konwencja jest zła :twisted: W każdym bądź razie najlepiej postać komiksową Batmana oddała "stara" seria o Batmanie.

Odpowiedz
Jeżeli jeszcze w jakimś temacie zaczną się kłótnie, wyzwiska, prostactwo i chamstwo, to każdy kto użyje wulgaryzmów albo wprowadzi złe fluidy, będzie bezlitośnie banowany, a Temat w którym zrobi się burdel, będzie kasowany w całości. Pamiętajcie, ża nawet kłocić można się KULTURALNIE, bo kłotnie nie polegają na tym, kto kogo bardziej zwyzywa, tylko na odpowiedniej argumentacji itp. Nie będe bawił się w czytanie 40 postów i szukanie kto zaczął, kto pociągnął kłótnie dalej, a kto próbował załagodzić sytucję. Jeżeli wpadnie tu jakiś człowiek bluzgający, chamski, czy po prostu tępy, to PROSZE SIE Z NIM NIE KŁOCIĆ, a dać znać MODERATOROWI tematu, lub jednemu z ADMINOW: Ja, Alieen i Hunter. To forum nie będzie znosić prostactwa i chamstwa, więc nie dopuszczajmy do sytuacji, w ktorej jeden czy dwoch ludzi probuje zepsuć cala atmosfere, ktora w pocie czoła wiele osob budowało!
"It's alive!"

Odpowiedz
No a wracając do tematu, to serial leciał dobrych kilka lat temu. Ciekawe czy jeszcze kiedyś TVP wyemituje go? Od razu zapowiadam, że będę oglądał :wink: , bo mimo, że czasem Batowanymanek miał słabsze chwile, to jednak cały czas to Batman TAS, czyż nie? :D
The Truth Is Out There

Odpowiedz
Na pewno powtórzy, a jak nie TVP to Cartoon Network na którym ten Batman też leciał, wystarczy tylko trochę poczekać :wink:
No i w końcu wracamy do batmana, a nie kłótnie o żółwi ninja.

Odpowiedz
LukeSpidey napisał(a):bo mimo, że czasem Batowanymanek miał słabsze chwile, to jednak cały czas to Batman TAS, czyż nie? :D
Nie koniecznie.
Batman TAS to serial z lat 92-95 [trzeci sezon to Adventures of Batman and Robin], latwo go poznac po charakterystycznej kresce Timma, ktora w kolejnych serialach sie bardziej "ukreskowkowila" [kobiety jak Lalki Barbie itp], potem Batman wystepowal w "The New Batman Adventures" [lub gotham Knights] z 1998 [chociaz czolowke mial TASu] i w kilku odcinkach Superman TAS

Odpowiedz
Faktycznie masz rację, teraz sobie przypomniałem, że kreska faktycznie uległa zmianie i muszę przyznać, ża jak dla mnie to na niekorzyść. Gdy zobaczyłem pełnometrażowego Batmana pt. "The Phantom Mask" to tam Batman miał znak na żółtym tle i to chyba to jest głównym oczkiem przez który widzimy gdzie kończy się TAS a zaczyna to co widzieliśmy na końcu czy chodźby w Batman Beyond".
The Truth Is Out There

Odpowiedz
LukeSpidey napisał(a):Faktycznie masz rację, teraz sobie przypomniałem, że kreska faktycznie uległa zmianie i muszę przyznać, ża jak dla mnie to na niekorzyść.
Generalnie kreska sie poprawila - Batman mial wreszcie kostium czarno-szary a nie niebiesko-szary, zniknela ta przekleta zolta elipsa ze znaku [ludzie, nie wiem kto wymyslil zeby znak byl na zoltym tle ale musial byc niezle wstawiony], twarz Batmana spowazniala, ulepszono animacje itd. No ale zepsuto designy kilku innych postaci i kobiety, w TAS rysowane realistycznie zaczely przypominac lalki

Odpowiedz
LukeSpidey napisał(a):No a wracając do tematu, to serial leciał dobrych kilka lat temu. Ciekawe czy jeszcze kiedyś TVP wyemituje go? Od razu zapowiadam, że będę oglądał :wink: , bo mimo, że czasem Batowanymanek miał słabsze chwile, to jednak cały czas to Batman TAS, czyż nie? :D
PODOBNO studio MasterFilm zrobiło dubbing do 56 odcinków Batman TAS. Cóż, hmm... Ja jestem gotów w to uwierzyć (Jackson nie :]). Jedyny problem, że Batka gra Radek Pazura. (Gacek w JLA, Terry Gacek w BB) [swoja droga uwazam, ze lepszym Gackiem był człowiek podkladajacy głos Nietoperkowi w polskim Superman TAS i World's Finest, zwlaszcza, ze Radek gra tez Gacka w Batman Beyond]
Nie wiadomo czy to nagranie do DVD czy do TV. Jeżeli to doniesienie okazaloby sie prawda i jezeli byloby w TV to napewno emitowaloby to Cartoon Network.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Nie chodzi o to, ze nie jestem gotow uwierzyc. Po prostu stwierdzilem, ze Rafal nie jest osoba na tyle wiarygodna by wierzyc mu na slowo [Chyb, ze dostal awans w MasterFilmie i sam zarzadzil produkcje dubbingu, w co jednak watpie ;)]
Sam dubbin jest prawdopodobny, jesli Warner szykuje sie do wydania polskiego DVD. Smallville juz w pazdzierniku wychodzi, a TAS jest jednak u nas pupularniejszy.

Odpowiedz
Jackson napisał(a):Nie chodzi o to, ze nie jestem gotow uwierzyc. Po prostu stwierdzilem, ze Rafal nie jest osoba na tyle wiarygodna by wierzyc mu na slowo [Chyb, ze dostal awans w MasterFilmie i sam zarzadzil produkcje dubbingu, w co jednak watpie ;)]
Akurat jezeli pracuje w dubbingu to jest mozliwe, ze wie skads tam o tym. (od rezysera dubbingu naprzyklad) No ale czekamy, czekamy!

Cytat:Smallville juz w pazdzierniku wychodzi, a TAS jest jednak u nas pupularniejszy.
Szczerze wątpie.

Cytat:Dużo fajniejsze od tego szmirowatego Batman Przyszłośći z Cartoon Network.
BB jest fajne, nie mialo byc serialem dla intelektualistów a czysta rozrywka z fabułą. (czasem niezłą) No i jest lepsze od The Batman.

Cytat:(o Lidze Sprawiedliwości gdzie także występuje niestety dla niego Batman już nie wspomnę)
Poczekaj aż Cartoon Network puści drugi sezon Justice League Unlimited. (a dokładniej jest to 4 sezon tej Ligi która leci na naszym CN [ostatnio leciał 2 sezon]) Jest świetny i dojrzały, a Question... Ech, no poprostu poczekaj. :) Aczkolwiek JLA TAS tez sie przyjemnie oglada jako rozpierduche ale w JLU pokazali klase, podobnie jak w Epilogu JLU. (epilog dzieje się jakieś 15 lat po Batman Beyond)

Odpowiedz
Cytat:Szczerze wątpie.
Watpisz w jego popularnosc? Wiecej osob u nas zna kreske Timma niz filmy Burtona. Popytaj ;) Nie wspominam juz o fakcie, iz ze Smallville niemrawo wyemitowano dwa sezony, podczas gdy BTAS kilkukrotnie lecial w calosci.

Odpowiedz
Jackson napisał(a):
Cytat:Szczerze wątpie.
Watpisz w jego popularnosc? Wiecej osob u nas zna kreske Timma niz filmy Burtona. Popytaj ;) Nie wspominam juz o fakcie, iz ze Smallville niemrawo wyemitowano dwa sezony, podczas gdy BTAS kilkukrotnie lecial w calosci.
Wśród "przeciętnych śmiertelników" (czyt. osob nie interesujacych sie bardziej komiksami) TAS to będzie "o tak, kiedys leciała jakaś bajka o Batmanie na polsacie czy na czymś" a Smallville (w kazdym razie wsrod mojej dawnej klasy/szkoly) bylo bardziej popularne, i jednak uwazam, ze moze byc znane wsrod naszych nastolatkow ze wzgledu na jego formułę. No w kazdym razie mysle, ze jedno nie jest duzo bardziej znane niz drugie.

Odpowiedz
http://www.film.gildia.pl/news/2006/06/batman_animacje

Plotak stałą sie ciałem! Ale jakże beznadziejnym ciałem!

- Okładka to całkowite nieporozumienie. TAS serialem dla dzieci? Hehehe, ktoś tutaj pomylił lokale...

- Dubbing. Jeżeli będzie mozna wyłączyć i zamaist tego uaktywniść ścieżkę oryginalną to nei ma żadnego problemu. Jeżeli będzie inaczej to nie mam zamiaru kupować DVD. Adam Ferency jako Batman? Hmmm....

- 7 odcinków? A oryginalny volume zawiera 28.Wolałbym mieć wszystkie odcinku z teog volumu. To co że drożej, lepeij mieć całość niż część. I mało mnie obchodzi, że podzielili.

Chciałoby się rzec: O, Matko Huta.... :roll:
Niech żyje modlitwa Świętych z Bostonu!

Odpowiedz
Niestety w Polsce nadal pokutuje przekonanie, że jak coś jest narysowane to jest dla dzieci :?
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon