Batman: TAS / TNBA / Batman Beyond
Polskiego wydania nie kupie, ale ...

Cytat:- Okładka to całkowite nieporozumienie. TAS serialem dla dzieci? Hehehe, ktoś tutaj pomylił lokale...

... z niecierpliwoscia czekam na glosy oburzonych rodzicow, ktorzy kupili pociechom DVD z kolorowa bajka o wesolym stworku Batmanie, ktora okazala sie satanistycznym tworem niszczacym psychike dziecka :lol:
People used to think that when someone dies,
a crow carries their soul to the land of the dead.
But sometimes... only sometimes the crow brings
that soul back to set the wrong things right.

http://www.jackson.pl/

Odpowiedz
Podobno w maju Warner wydaje kolejny sezon Batman TAS na dvd. Trochę przesada z tym odstępem czasu, 10 miechów po pierwszym . Powariowali :evil:

Odpowiedz
WIELKI serial. Takie powinny byc produkcje dla najmlodszych. Chociaz to stwierdzenie krzywdzace bo nawet teraz ogladanie TASu sprawia mi wieksza frajde niz takiego Begins.
Wspaniala kreskowa. O ile nowy Johnny Quest byl blockbusterem przygodowym dla najmldoszych tak Batman bez watpienia jest kryminałem noir dla nich. Swietne realistyczne (oczywiscie z wyjatkami) historie. Wydzwiek serialu powazniejszy niz niektore obecne produkcje z aktorami skierowane na duzy ekran.
Pelnokrwiste postacie w dodatku swietnie rozpisane i zlozone. Miejsce znalazlo sie nawet dla przemocy choc nie wolno zapominac ze to serial dla najmlodszych, ale mimo to bron strzela tu prawdziwymi kulami, ktore zabijaja.
Trup nie sciele sie gesto ale raz na kilka odcinkow ktos ginie. Pod tym wzgledem produkcje przebija tylko Batman Beyond gdzie ktos korkowal co dwa odcinki ;)
Czasami zdarza sie epizod pozbawiony realnej konwencji ale nawet te odcinki sa bardzo dobre. Np. w jednym byly wilkolaki ale wszystko potraktowane powaznie bez dziecinady, z wieloma odniesieniami do klasyki horroru spod znaku pazurow i klow.
Podobnie rzecz sie miala z odcinkami o cyborgach. HAL z Odysei Kosmicznej czy Terminator dostali swietne nawiazania.
Calosc dopelnia swietna muzyka (intro autorstwa Dannego Elfmana!)

To serial ktory bede puszczal swoim dzieciom. Nie pokemony i inne bzdety tylko serial ktory uczy i wychowuje, przy czym sprawia ogromna przyjemnosc z ogladania nawet starszym widzom.

6-/6

Slowo dla Mentala:
Jesli jeszcze nie zapoznales sie z TASem to nie czekaj. Nawet jesli to serial skierowany do mlodszej widowni!
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Zgadzam się, że BTAS jest świetny (ale Johnny Quest świetniejszy ;) ), z jednym "ale". Ten serial kończy się, kiedy zostaje wprowadzony Robin. Odcinki z nim są wymuszone, denne, naiwne, po prostu głupie. A potem dochodzi Batwoman i tylko czekać, aż dodadzą Batdoga albo Batmouse.

Odpowiedz
Dlatego ja sciagam pierwsze odcinki teraz :)
A szczegolnie historie ktore zajmuja po dwa odcinki bo te sa po prostu najlepsze i najpowazniejsze.
A Johnny Quest miejscami byl zbyt udziwniony. Yeti przelkne ale kosmitow nie lykam ;)
--
Laozi

Odpowiedz
Heh, a ja wolałem już kosmitów niż Yeti. :) I odcinek o Mary Celeste czy innym Latającym Holendrze bardzo mnie irytował (a często go powtarzali). Luuudzie, ale chciałbym obejrzeć ten serial...

Odpowiedz
Yeti w moim odczuciu jest bardziej prawdopodobny niz ufoki :) Ale odcinki z ufolami tez mialy swoj klimat (akcja dziala sie na Wyspach Wielkanocnych i duza role odgrywaly tam slynne kamienne glowy!)

No ale wrocmy do TASu. Jestem wlasnie swiezo po pierwszym odcinku. Nawet opowiadajac historie wielkiego nietoperzastego stwora tworcy nie robia sobie jaj i nie traktuja widza jak idioty (majac w pamieci kategorie wiekowa). Choc niektore uproszczenia na rzecz czasu moga irytowac (gadajacy komputer) to da sie je wybaczyc ze wzgledu na marne 20 minut jakie trwa jeden odcinek.
--
Laozi

Odpowiedz
Obejrzalem kolejny odcinek. Cholera no arcydzielo dla dzieci po prostu. Ja stary koń podniecam sie serialem dla mlodocianych :)
W tym odcinku Batman przeczwytuje wirusa od terrorystow. I co robi? Nie, nie strzela z dupy niebieskim laserem.
Wsiada do cysterny z benzyna rozlewa ja wszedzie wokol pojemnika z wirusem, ze skladu amunicji bierze granaty i wypieprza wszystko w powietrze, a potem jedzie cysterna i wpierdziela sie w inne pojazdy, a ogien ktory wlokl sie za ciezarowka dostaje sie do zbiornika na benzyne, wysadza cysterne, a wybuchajaca cysterna wyasadza kolejne pojazdy i budynki.
Ogolnie rzecz mowiac wszystko trafia jasny kurcze pieczone :)
Czy Batman w Begins zrobil choc w malym stopniu taki rozpizdziel? No w malym moze troche bo wysadzil swoja szkole sztuk walki ale wraz Begins przegrywa porownanie nawet z TASem.
--
Laozi

Odpowiedz
Wiecie... Tego ten... Przed chwilą na youtube widziałem fragment, gdzie Batman pojedynkuje się z Pingwinem za pomocą śrubokręta :D.
"I rode a tank, held a general's rank, when the blitzkrieg raged, and the bodies stank."

Odpowiedz
Moze przypadkowo wziales na Batmana z lat 60? :lol:
--
Laozi

Odpowiedz
Oj, obawiam się że to nie to ;).
"I rode a tank, held a general's rank, when the blitzkrieg raged, and the bodies stank."

Odpowiedz
To musial byc jeden z tych slabszych odcinkow. TAS to w zalzoeniu serial dla dzieci przedewszystkim.
Mimo to moj siostrzeniec nigdy nie moze dotrwac do konca dobrego odcinka, bo to zbyt niebajkowe dla niego ;)
Dlatego wypuszczono kilka naprawde dziecinnych odcinkow lub zawierajacych jakies motywy glupkowate.
--
Laozi

Odpowiedz
http://locustsandhoney.blogspot.com/2009/10/batman-musical.html - W ramach ciekawostki.

Odpowiedz
"Batman: TAS" to konkretny serial. Ścierwo przez ciebie zapodane nie ma z nim nic wspólnego :)
--
Laozi

Odpowiedz
To do kroćset fur beczek!ż mam nowy temat na jeden wypierdziany link dawać?
Poza tym może to i ścierwo, ale ten odcinek mi się podoba :P Lubię takie odkręty.

Odpowiedz
"Kawały, dowcipy...", anyone? :)
Albo, um... temat "LINKI"?
--
Laozi

Odpowiedz
Kawały/dowcipy nie pasuje. Tam to bym najwyżej kilku userów wrzucił :P

A Linki to tak trochę lipa... trąci forumową czarną dziurą :P

Odpowiedz
Czarna dziura to jedyne stosowne miejsce dla animowanego musicalu z Batmanem ala '60 :)
--
Laozi

Odpowiedz
Batman TAS, przede wszystkim ma do dziś rewelacyjne intro. Mroczny klimat i ciekawą choć nie zawsze porywającą mnie osobiście muzykę. Niemniej oglądało się na Polsacie, gdy kreskówka biła rekordy popularności. Wprowadziła też swego czasu szereg nie zwanych mi wcześniej acz intrygujących postaci i tak pojawił się Man-Bat, Clock King, Lock-Up, Terrible Trio czy Hugo Strange. Był wątek z HARDAC i androidem Batmanem, całość niczym z Terminatora lub Odysei Kosmicznej. Niestety trzeba też powiedzieć o minusach, Baby Doll, Bane wyglądający jak zapaśnik, Maxie Zeus, (a swoją droga jak się nazywał ten gość z sosami ?) Te postaci są po prostu głupkowate, nie tylko z wyglądu ale i z samego pomysłu. Odcinki dzielą się na lepsze i gorszę, dla mnie najlepsze są z Jokerem. Nie moglem uwierzyć że to Mark Hamill użyczył głosu tej postaci i potrafi aż tak modelować swój głos. Jeśli chodzi o inne, jest kilka które najbardziej z różnych powodów zapadły w mi w pamięci i oto one:

On Leather Wings - pierwszy odcinek Batman TAS jaki obejrzałem, czysty sentyment
Heart of Ice - tragiczna historia, lodowy klimat i plus za to że Mr. Freeze ma specyficzny głos
Two-Face - głównie za scenę ucieczki ze szpitala, zbliżenie na twarz i błyskawice
Vendetta - za walkę w kanałach
The Mechanic - jakieś nawiązanie do filmu Batman Returns ?

Odpowiedz

"That is not dead, which can eternal lie,
And with strange aeons even death may die."

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon