Batman (temat ogólny)
Postać Kidman jest robiona z jednej strony na Lauren Bacall a z drugiej - ma być "kobietą idealną" dla Batmana, miksem cech dwóch poprzednich czyli Vicki Vale i Catwoman. Tam jest wręcz powiedziane że ona celowo robi "podryw na Catwoman".

Dent i Nygma są w sumie pretekstowi od napędzania akcji, więc błaznują. Niezły jest wątek Nygmy próbującego się upodobnić do swojego idola - Wayne'a, ale on w sumie donikąd nie prowadzi. A szkoda bo postać Nygmy i jego relacja z Waynem/Batmanem ma duży potencjał ale chyba gdzies to na pewnym etapie przycięto.

Kilmer to chyba rzecz gustu, ale ma swój pomysł na rolę, nie próbuje kopiować Keatona mimo że jest jego kontynuacją i kontynuacją jego wątków. Moim zdaniem bardzo dobrze sobie poradził :)

Odpowiedz
Co jak co, ale Kilmer jako Bruce jest świetny, gorzej już z jego dialogami które kontrastują z błyskotliwą naturą tej postaci, ale mimo to Kilmer wychodzi z zadania obronną ręką i jest jednym z lepszych odtwórców Batmana który posiada bardziej zróżnicowany charakter w przeciwieństwie do późniejszych wersji.

Poza tym cały wątek i pomysł na niego w tym filmie jest bardzo dobry, najgorzej wypada Kidman i Tommy Lee Jones na którego nie mogę patrzeć w takim wydaniu, za to Carrey jest bezbłędny jako Riddler.

Odpowiedz
(12-07-2020, 14:20)marsgrey21 napisał(a): najgorzej wypada Kidman i Tommy Lee Jones na którego nie mogę patrzeć w takim wydaniu, za to Carrey jest bezbłędny jako Riddler.

Two Face w tym filmie to powinien być całkowitym przeciwieństwem śmieszka Riddlera, szczególnie że w komiksach był największym gburem wśród wrogów Batmana. I dobrano też idealnego aktora (i Jones na planie szczerze nie cierpiał Carreya, co wzmogłoby bucerię Two-Face'a). A niestety Jones powtórzył swoją rolę z Liberatora :/.

Odpowiedz
W sumie są tutaj przeciwieństwani acz pod innym kątem - Two Face to bezpośredni brutal a Riddler to delikatny intelektualista który nawet nikogo nie potrafi uderzyć pięścią..

Odpowiedz
Mam słabość do Batman Forever, w przeciwieństwie do Batman & Robin którego nie oglądałem od dzieciństwa i którego nie mogę nawet traktować jak gulity pleasure, Batman Forever ma swój styl i uwielbiam do niego wracać.

Tym większa szkoda, że na każdy dobry pomysł w tej produkcji przypada jeden zły.

Odpowiedz
Forever to zupełnie inny film niż B&R. W Forever skupiamy się na Batmanie acz pojawia się kolejna osoba "jesteśmy tacy sami". Zamykamy kwestię motywacji Batmana, dwoistości, mrocznej natury, zemsty. I coś tam jeszcze :p

W B&R Batman jest już takim "tatkiem" dla Bat Family, to jest tez film dla młodszego widza który już na wstępie pokazuje czym jest tym meczem hokejowym. Schumacher jak tam kręcił sceny to wołał do aktorów coś w stylu - "pamiętajcie, to kreskówka". I to.. widać. To film dla dzieciaków, taki Marvel-Batman :D

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon