Ankieta: Jak oceniasz film?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

Batman v Superman: Dawn of Justice (2016)
Ja z kolei chciałem zawsze coś rodem z Kingdom Come:
[Obrazek: luxcp.jpg]
[Obrazek: fwkns9.jpg]

Odpowiedz
Juby napisał(a):W Batman Begins nie było takiego znaku

To chyba miało być to:

[Obrazek: batman-begins-batsuit.jpg]

Ale trochę nie wyszło.

AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
Recenzje filmów i komiksów

Odpowiedz
Chodzi o logo na klacie, a nie na plakacie i logo z Begins włąśnie takie było.
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
To tak a propos rozkminiania, co ma szanse zarobić wiecej Avengers 2 czy S/B:

http://www.slashfilm.com/see-how-marvel-is-out-earning-dc-at-the-box-office-graphic/
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
(25-07-2013, 09:51)Corn napisał(a): Chodzi o logo na klacie, a nie na plakacie i logo z Begins włąśnie takie było.

Widziałem Beginsa już ze 30 razy i czegoś takiego jak na rozpisce na klacie Batmana nie pamiętam. W filmie ma taki symbol:

[Obrazek: g6mq.png]

Odpowiedz
Z wątku Avengersów:

(25-07-2013, 16:09)Crov napisał(a):
(21-07-2013, 21:02)Juby napisał(a):
(21-07-2013, 12:45)Crov napisał(a): Jedynka zarobiła miliard dolarów, ma znowu podbudowę innych milionowych filmów działających choćby jako sposób na podsycenie apetytu (jeżeli nie fabularny prolog), a do tego - a może przede wszystkim - ma Jossa Whedona. Jak dla mnie wynik jest jasny, bo na wspolny film Batmana i Supermana czekało przede wszystkim środowisko nerdowskie, a nie zwykli widzowie.

Batman w pojedynkę zarabiał miliard dolarów (nawet dwa razy i to bez 3D), Superman w tym roku zarobi ponad $650 mln. W USA ich wspólny film, o którym się mówi od dekad będzie giga hitem.
A, to tu była ta rozmowa. :) O wspólnym filmie mówi się w środowiskach nerdowskich przede wszystkim. Zwykły człowiek dużego o nim pojęcia nie ma.

Weźmy pod uwagę, że Batman i Superman (plus Spider-Man) to chyba najsłynniejsi i najbardziej rozpoznawalni superbohaterowie. Tę dwójkę skojarzy nawet kompletny laik nie mający do czynienia z komiksami czy ich adaptacjami. A założę się, że poszczególnych Avengersów, JLA czy innych X-Menów przeciętny człowiek pozna dopiero po filmach/kreskówkach.

Odpowiedz
Śmiem twierdzić, że obecny przeciętny widz większe ma pojęcie o Iron Manie, Thorze czy Captainie America i Avengers ogolem niż o Batmanie i Supermanie (a juz tym bardziej o tym, ze sa w ogole oni z jednego swiata). Po tym ile zarobił AVENGERS tym bardziej. Inna sprawa, ze rozpoznawalność nie oznacza zarobku. ;)

Odpowiedz
(25-07-2013, 21:33)Crov napisał(a): Inna sprawa, ze rozpoznawalność nie oznacza zarobku. ;)
Dokładnie. Batman Begins zarobił na świecie tylko niecałe 400 mln, ale już TDK przebił granicę miliarda. Wniosek? Sequele mają dużo większą szansę na sukces i zapewne tak będzie w przypadku MoSII, wróć, Superman vs. Batman. Ale jest jeden problem: o ile jestem pewien, że typowy sequel Supermana mógłby zbliżyć się do miliarda przebijając tym samym i tak spory sukces pierwszej części, tak Batman może mu stanąć na drodze do tego sukcesu. Dlaczego? Z prostej przyczyny: bo ludzie mają świeżo w pamięci Christiana Bale'a i nawet jeśli TDKR dla części widzów okazał się rozczarowaniem, to pewnie ucieszyliby się z powrotu Bale'a. Będzie jednak nowy aktor, nowy Batman, którego jeszcze nie było i może zadziałać ten sam mechanizm, co przy Beginsie. Oczywiście w filmie będzie jeszcze lubiane już, nowe wcielenie Supermana, no ale jednak.

Nie mam jednak wątpliwości, że Avengers 2 będzie ZNACZNIE większym sukcesem.

Odpowiedz
Cytat: Będzie jednak nowy aktor, nowy Batman, którego jeszcze nie było i może zadziałać ten sam mechanizm, co przy Beginsie.

Przy Beginsie zadziałał mechanizm pt. ostatni film z Batmanem był mega-ch*jnią, po co mam oglądać kolejny kiedy nawet nie kumam o co biega z rebootami bo właściwie nikt ich jeszcze nie robił? Inna sprawa, że film się obronił swoją jakością, no a przy TDK po pierwsze - wszyscy już wiedzieli o co chodzi, po drugie - Ledger. Tutaj na pewno nie zadziała "ten sam mechanizm".

Odpowiedz
Batman i Robin - 1997. Batman Begins - 2005.

Obarczanie niskich (doprawdy niskich?) wyników Begins tym, że ludzie pamiętają BiR? Bzdura.
Minęło 8 lat między filmami. Jedyni dorośli, drudzy wyrośli a jeszcze inni po prostu wiedzieli (a raczej oczekiwali), że dostana zupełnie nowego, innego Batmana.

Mnie np. ani przez chwilę nie zaświtała myśl, że to może być coś na kształt Szumacherów.
Myślałem raczej, że to będzie prequel do Burtonowych.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
(26-07-2013, 21:35)Gieferg napisał(a): Tutaj na pewno nie zadziała "ten sam mechanizm".
No to inaczej: ten film na bank nie odniesie takiego sukcesu jaki mógłby odnieść, gdyby był częścią uniwersum Nolana, a obok Cavilla wystąpił Bale.

Odpowiedz
To chyba oczywiste.

Odpowiedz
Dla nas tak, ale ktoś tu bredził, że Avengers 2 nie ma szans z duetem Batman-Superman :)

Odpowiedz
Twierdzenie, że którykolwiek z tych filmów nie ma szans z drugim to dla mnie na chwilę obecną bredzenie. To będzie prawdziwy clash of the titans :)

Odpowiedz
Jak Cameron ogłosi, że wyrobi się z Avatarem 2 na grudzień 2015, a w SWVII większą niż epizodyczną rolę będą odgrywać Han Solo i Luke, to któryś z tych filmów superhero może nie wejść nawet na podium najbardziej dochodowych tytułów roku.

Odpowiedz
(28-07-2013, 08:33)Juby napisał(a): Jak Cameron ogłosi, że wyrobi się z Avatarem 2 na grudzień 2015, a w SWVII większą niż epizodyczną rolę będą odgrywać Han Solo i Luke, to któryś z tych filmów superhero może nie wejść nawet na podium najbardziej dochodowych tytułów roku.

Osobiście nie wierzę, że Avatar 2 i SWVII wyjdą w 2015roku. Cameron chce kręcić dwie części na raz tak więc, postprodukcja 2 zapewne się lekko opóźni, no i nie wiadomo na jakie przeszkody może jeszcze natrafić reżyser podczas kręcenia zdjęć.

Co do Star Warsów - Abrams jeszcze z żadnym wyreżyserowanym przez siebie filmem, nie wyrobił się na ustalony przez studio termin + podobno w kontrakcie pozostawił sobie możliwość zmiany daty premiery. Tak, więc jest coś na rzeczy i być może jest świadom, że niekoniecznie zdąży do 2015r.

zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"
2019 - "TOY STORY 4"

Odpowiedz
(26-07-2013, 21:35)Gieferg napisał(a): Przy Beginsie zadziałał mechanizm pt. ostatni film z Batmanem był mega-ch*jnią, po co mam oglądać kolejny kiedy nawet nie kumam o co biega z rebootami bo właściwie nikt ich jeszcze nie robił? Inna sprawa, że film się obronił swoją jakością, no a przy TDK po pierwsze - wszyscy już wiedzieli o co chodzi, po drugie - Ledger.

Słuszna teoria: u mnie było dokładnie tak, jak piszesz. 'Batman Begins' obejrzałem przypadkiem dopiero jakiś rok po premierze i niczego dobrego się nie spodziewałem, na TDK czekałem już z pełną świadomością.

One day closer to death.

Odpowiedz
(29-07-2013, 11:23)Landers napisał(a):
(26-07-2013, 21:35)Gieferg napisał(a): Przy Beginsie zadziałał mechanizm pt. ostatni film z Batmanem był mega-ch*jnią, po co mam oglądać kolejny kiedy nawet nie kumam o co biega z rebootami bo właściwie nikt ich jeszcze nie robił? Inna sprawa, że film się obronił swoją jakością, no a przy TDK po pierwsze - wszyscy już wiedzieli o co chodzi, po drugie - Ledger.

Słuszna teoria: u mnie było dokładnie tak, jak piszesz. 'Batman Begins' obejrzałem przypadkiem dopiero jakiś rok po premierze i niczego dobrego się nie spodziewałem, na TDK czekałem już z pełną świadomością.

U mnie niestety to samo. Całkowicie zignorowałem "Batman Begins" i nie obejrzałem filmu w kinie. Plakaty wisiały, Batman był (jest) moją ulubioną komiksową postacią, ale po prostu dałem sobie z tym siana. Jakże głupi byłem...

Odpowiedz
Tak prezentują się - wg plotek - potencjalni batmanowie:

[Obrazek: 57978L.jpg]

http://www.comicbookmovie.com/fansites/BatFreak/news/?a=84798

I powiem, ze w sumie tylko Matthew Goode kompletnie mi nie pasuje do roli. Gosling też tak średnio, ale akurat w jego przypadku ciekaw jestem jak by wypadł w tej roli (zwlaszcza, ze juz byl do niej kandydatem). Ale jakby Brolin przyjął tę rolę to poszedłbym w dniu premiery na ten film, nawet pomimo debilizmu jego twórców.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon