Batmanowa Trylogia Nolana
Uaktualniona lista dodatków, dokument "Ending the Knight" będzie się składać z następujących segmentów:

- The Prologue: High-Altitude Hijacking
- Return to the Batcave
- Beneath Gotham
- The Bat
- Batman vs Bane
- Armory Accepted
- Gameday Destruction
- Demolishing a City Street
- The Pit
- The Chant
- The War on Wall Street
- Race to the Reactor
- The Journey of Bruce Wayne
- Gotham's Reckoning
- A Girls Gotta Eat
- Shadows & Light in Large Format
- The End of A Legend

Na czerwono zaznaczyłem to, co znajdzie się na DVD - ROTFL

Mam tylko nadzieję, że w kwestii transferu nie będzie takiej masakry jak w przypadku TDK i sceny 35mm nie będą pochodzić z kopii pokazywanej w kinach IMAX, na potrzeby której zostały przeskalowane do rozdzielczości 8K, wyostrzone i tak przefiltrowane, że bardziej się już nie da.

Odpowiedz
Hmm, zaczynam się teraz zastanawiać czy nie wpadną na pomysł żeby w tym przyszłorocznym wydaniu poprawić transfery (bo Begins jak wiadomo szału nie robi, a TDK ma swoje wyżej wspomniane wady, które jednym przeszkadzają innym nie). Nie chciałbym się znaleźć w sytuacji gdzie mi dzień po tym jak kupię filmy walną newsa o nowym transferze dla nowego wydania...
AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS

Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.

Odpowiedz
Na Beginsa patrzy mi się akurat przyjemniej niż na sceny 35mm w TDK :) Ale fakt, ten film może i powinien wyglądać lepiej.

Z TDK jest tak jak pisałem, aczkolwiek nawet sceny IMAX mają kilka problemów, np. przesadzony kontrast w niektórych momentach. Przykładowo ujęcie Alfreda czytającego list Rachel jest nienaturalnie ciemne, a ujęcie otwierające prolog (widok miasta) wygląda lepiej w wersji dodanej do BD Beginsa. Po lewej stronie doskonale widać detale w cieniach rzucanych przez budynki, podczas gdy w TDK jest tam straszna smoła. Kolorystyka też jest lepsza w tej wersji z Beginsa.

Beginsa i TDK już mam, a z zakupem TDKR czekać nie zamierzam, ale jeśli faktycznie Warner wypuści remastery, trudno, trzeba się będzie pozbyć na allegro starych wydań i po problemie. Osobnym argumentem za nowymi wersjami jest brak DTS-HD MA w dwóch pierwszych filmach.

Odpowiedz
Wygląda na to, że w Polsce póki co EMPiK będzie miał wyłączność na wydanie zbiorcze.

Odpowiedz
http://forum.blu-ray.com/showpost.php?p=6742001&postcount=2257
http://forum.blu-ray.com/showpost.php?p=6742013&postcount=2258

Powtórka z TDK niestety. Osobiście kupię jak zejdzie do 50 zł.

Odpowiedz
Widmowa widmologia Widmana.

No ale w czym problem? Że są sceny IMAX?
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Problem tkwi w nieprzyzwoitej różnicy jakościowej między scenami IMAX a 35mm. Co prawda sceny kręcone na 35mm nie są tak zmasakrowane jak przy TDK (tam w zasadzie w każdej scenie można liczyć obrzydliwe obwódki wokół obiektów wynikające z wyostrzenia na potrzeby kopii IMAX, a te posłużyły Warnerowi za podstawę transferu), ale i tak jakieś to takie rozmazane i pozbawione ostrości.

Odpowiedz
A ja tam większego problemu z tym nie mam. Może szału nie robi, ale jakichś poważniejszych problemów nie zauważyłem. Czekać nie będę.

Odpowiedz
Jak dla mnie na screenach TDKR wszystko wygląda spoko. Ale jeśli masz gdzieś link do screenów TDK z tym sztucznie wyostrzonym obrazem to zapodaj.

Trylogia na blu-ray już zamówiona w wydaniu zbiorczym z Empiku. ;)

Odpowiedz
Na TDKR wydałem w tym roku 79 zł + 54 zł za bilety dla rodziców, razem 133. Na razie starczy :P

@Juby:

Trailer vs Blu-ray: http://screenshotcomparison.com/comparison.php?id=5544

Bez komentarza :)

Odpowiedz
No, jest pewna różnica. Ale mam nadzieję, że w ruchu nie będzie to tak widoczne. A nawet jeśli to nawet ta wersja >>> DVD, więc IMO warto.

Odpowiedz
Auć :/

Odpowiedz
Ta wersja >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> DVD.

Tak dokładniej :)

Swoją drogą zastanawiam się skąd taka różnica między trailerem a Blu? Co dotyczy nie tylko tego ujęcia, ale każdego. Rozumiem, że to całe fatalne wyostrzenie wynika z użycia kopii IMAXowej, ale dlaczego firma od trailerów dostała materiał w tak fantastycznej jakości? I skąd ta różnica w kolorystyce (bardziej podoba mi się ta z trailera)? Sami sobie tak pokolorowali to ujęcie?

Odpowiedz
No rzeczywiście. Nawet kadrowanie jest inne.

OT -A nie wspominałeś czegoś o tym, że na zwiastunie JP 3D też jest inne kadrowanie niż w oryginale?

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Owszem, jest inne, ale nie niż w "oryginale", bo mówimy o DVD, a to na DVD z kolei różni się w stosunku do kadrowania na edycji na Laserdiscu :)

Odpowiedz
Czyli mam rozumieć, że wersja z laserdiscu (zapewne jak i VHS) była tą pierwotną, którą zmienili na dvd a która teraz będzie przywrócona?

Odpowiedz
Pierwotną należałoby nazwać tę, która była w kinie, a jak dokładnie tam to wyglądało trudno stwierdzić, a tym bardziej porównać z edycjami na nośniki domowe.

Odpowiedz
Ten wyżej zapodany w porównaniu z trailerem screenshot z TDK jest najgorszym jakiego widziałem, inne nie są aż tak złe, choć fakt, faktem, film się prezentuje nieszczególnie.

Odpowiedz
(15-11-2012, 19:01)Mierzwiak napisał(a): I skąd ta różnica w kolorystyce (bardziej podoba mi się ta z trailera)? Sami sobie tak pokolorowali to ujęcie?

Przecież cały film jest w innej kolorystyce niż trailery. W nich chyba podobnie jak przy filmach Camerona poddano zdjęcia "zzielenieniu".

Odpowiedz
Mam już odpowiedź: na potrzeby trailera nakręcony materiał przeszedł przez Digital Intermediate (link dla zielonych w temacie ;)

Nie wiem kto dokonywał korekcji barwnej, ale Nolan nie stosuje DI przy swoich filmach i dlatego potem są takie cyrki z jakością.

@Juby: Wiem że w całym filmie jest inna. I w przypadku każdego ujęcia wolę tę z trailerów.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości