Batmanowa Trylogia Nolana
#61
Ja tam nie czekałem i nie zamierzam update'ować swojej trylogii. Znając Warner, wydanie przyszłoroczne będzie się różnić tylko bardziej wypasionym pudełkiem, i z tego co ktoś tam kiedyś powiedział, mogą zostać dodane komentarze twórców do filmów. Ani BB, ani TDK nie są nigdzie w sieci ocenianie tak źle (mowa o obrazie), żeby wydawano je w nowym transferze.

Wczoraj urządziliśmy z braćmi bat-maraton (trzy filmy bez przerwy) i obraz był dla mnie super (szczególnie sceny IMAXowe), z każdą częścią coraz lepszy. Co do samych filmów, oceny bez zmian: 10, 9+, 7.

Odpowiedz
#62
Cytat:nie zamierzam update'ować swojej trylogii.

Masz pięć blu-rayów i się nie znasz :)
Pogadamy za rok-dwa.

Cytat:Ani BB, ani TDK nie są nigdzie w sieci ocenianie tak źle (mowa o obrazie), żeby wydawano je w nowym transferze.

Obydwa wyglądają słabo, pdczas gdy TDKR wygląda świetnie, obydwa są zakodowane w VC-1, podczas gdy TDKR jest w AVC, obydwa maja TrueHD podczas gdy TDKR ma DTS HD-MA. Jeśli przyszłoroczne wydanie to będą tylko nowe dodatki (i nie będzie tam scen wyciętych) to oczywiście olewam ciepłym moczem bo zauważyłem że większości dodatków z filmów które kupiłem w tym roku i tak nie miałem czasu obejrzeć, ale gdyby jakość obrazu BB i TDK dobiła do poziomu TDKR, albo przynajmniej w te okolice, to nie będę się długo zastanawiał.
AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS

Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.

Odpowiedz
#63
(01-12-2012, 11:22)Juby napisał(a): Ani BB, ani TDK nie są nigdzie w sieci ocenianie tak źle (mowa o obrazie), żeby wydawano je w nowym transferze.
Na dobrą sprawę Begins wymaga wyłącznie nowego kodowania, na Blu-ray jest dokładnie to samo, co wyszło na HD-DVD, ergo mocno (zbyt mocno) skompresowana wersja ze względu na ograniczoną w stosunku do Blu-ray pojemność tamtego nośnika.

TDK to już inna historia i możesz się ślinić na jego widok ile chcesz, ale wiadra pomyj wylane na ten transfer w miejscach, gdzie ludzie mają na ten temat pojęcie świadczy jasno, że coś jest nie tak.

Stwierdzenie "Nigdzie w sieci" to niezły lulz, serio? :) Odsyłam do:
- http://www.avsforum.com/t/1089714/the-dark-knight-comparison-pix [to jest cały temat, sporo lektury]
- http://www.doblu.com/2009/08/17/the-dark-knight-review/
- http://www.darkrealmfox.com/film_reviews/2010/04/03/blu-ray-screencaps-the-dark-knight/

Plus wypowiedź specjalisty od odrestaurowywania filmów, Torstena Kaisera:

Cytat:On the web, a lot of people have been saying, "oh, it's way too contrast-y" and so on and so forth. And that is correct. Others have said there is a lot of edge enhancement present. And, yes, it is, mainly because of the changes in contrast; specifically changes made to whites and in the lower grayscale. Many of the edge halos or pixel breakups, as they are being called, that appear are present due to contrast changes, not necessarily by way of what people call edge enhancement. On The Dark Knight Blu-ray transfer, the biggest error – by far the biggest error – its producers committed was the complete change of the film's original color timing. The Dark Knight was not copied with an optical printer. The original material – I held it in my hands – it was gorgeous. It was absolutely gorgeous. It was… I fell flat off my chair. (Laughs) The colors are so different compared to those that appear in the Blu-ray transfer. I've seen the Blu-ray once, and I've never looked at it again.

Odpowiedz
#64
Mierzwiak, wejdź sobie w pierwszy link, który zapodałeś i zobacz jak TDKR wygląda na DVD. A teraz wyobraź sobie, że oglądałem tą wersję kilka razy w ciągu ostatnich 4 lat i teraz pierwszy raz film zobaczyłem na BD. Mam prawo do niepojętego przez was entuzjazmu. ;)

A o tym, że na obraz TDK jest nagonka nie wiedziałem (przyznaje się bez bicia).

Mefisto, skoro cięto interesuje to przerwy na kupę i siku były na napisach końcowych. :P

Odpowiedz
#65
(02-12-2012, 12:58)Juby napisał(a): Mierzwiak, wejdź sobie w pierwszy link, który zapodałeś i zobacz jak TDKR wygląda na DVD. A teraz wyobraź sobie, że oglądałem tą wersję kilka razy w ciągu ostatnich 4 lat i teraz pierwszy raz film zobaczyłem na BD.
Wiem jak to paskudztwo wyglądało na DVD.

Zakładam, że byłeś na TDKu w kinie (jeśli tylko w IMAX, to się nie liczy, bo tam grano tę wyostrzoną abominację), a skoro jesteś takim fanem, to zakładam również, że byłeś więcej niż raz. Powinieneś więc mniej więcej pamiętać, że to co widać na Blu nie ma ani pod względem jakości, ani kolorów nic wspólnego z tym, co można było zobaczyć w kinie.


Odpowiedz
#66
To niestety źle zakładasz. Byłem w zwykłym w kinie w Gdańsku (w moim mieście wówczas remontowano jedyne kino) tylko raz na TDK i niezbyt pamiętam jak film wyglądał.

Odpowiedz
#67
Byłem na TDK dwa razy w zwykłym kinie ale po niezliczonej ilości seansów na DVD nie pamiętam już żadnego innego wyglądu tego filmu, szczególnie że cztery lata temu na takie rzeczy niespecjalnie zwracałem uwagę.

EDIT: śmieci wyrzucone
AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS

Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.

Odpowiedz
#68
Żeby jeszcze jakoś podciągnąć to pod temat - nie wiem, czy w TVN lektor jest bliźniaczy do tego z wydań DVD/BD, ale dzisiaj akurat rzuciłem okiem na finał "Begins" w telewizji i niektóre tłumaczenia sprawiły, że odkryłem ten film na nowo. W pewnym momencie Rachel zwraca się do Bruce'a per "miły"...

Odpowiedz
#69
(09-02-2013, 01:10)Phil napisał(a): Żeby jeszcze jakoś podciągnąć to pod temat - nie wiem, czy w TVN lektor jest bliźniaczy do tego z wydań DVD/BD, ale dzisiaj akurat rzuciłem okiem na finał "Begins" w telewizji i niektóre tłumaczenia sprawiły, że odkryłem ten film na nowo. W pewnym momencie Rachel zwraca się do Bruce'a per "miły"...

Lektor jest inny. Na TVNie "Thumbler" tłumaczą "Skoczek". :P

Odpowiedz
#70
Równie dobrze mogliby go przetłumaczyć na ,,akrobata". To tylko kwestia tego, że nawet najbardziej infantylna nazwa jaką możesz sobie wyobrazić po angielsku będzie brzmieć zajebiście, a po polsku infantylnie.
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford

Odpowiedz
#71


O matko. Co prawda w polskiej edycji nie będzie pojazdów, ale widzę, że tutaj po wyjęciu ich, pudełko przestaje działać. Broszurkowy format albumu to żart. Sam książeczka z płytami jest zwyczajnie za duża, zrobiona bez pomysłu (czemu cały front nawiązuje tylko do BB?!), nikomu nie chciało się też dopasować nadruków na płytach. Ogólnie z chęcią przyjąłbym tylko plakaty, no i szósta płyta kusi, ale nie na tyle, żeby to coś kupować. Niestety, ja zaczynam pomału inwestować w standardowe, pojedyncze wydania filmów z Trylogii Nolana. Ech. Było nie czekać.

Odpowiedz
#72
Było nie czekać, bo od początku było niemal pewne, że nie będzie nowych, poprawionych transferów. Warner sprzedaje to samo gówno tylko że w nowym opakowaniu.

Odpowiedz
#73
Liczyłem, że to opakowanie będzie warte ceny :).

Odpowiedz
#74
Kuszą mnie artworki i 6 płyta. Resztę albo mam w dupie (samochodziki? Serio?), ale już mam na połce.

Na szczęście od tego jest Ebay, by zestawy kupować na części. Te albumy i grafiki od Mondo są zbyt kuszące, a i nowe dodatki z chęcią bym zobaczył.
Fuck the cavalry and the committee that recieves 'em.

Odpowiedz
#75
Ktoś wie czy w sieci jest dostępny dokument z dodatkowej płyty nowego wydania? Można to już gdzieś obejrzeć?

Odpowiedz
#76
Tak, na blu-ray i dvd :)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#77
Wow, ale śmieszna odpowiedź. A na dvd to tego na pewno nie ma.

Odpowiedz
#78
Jakie pytanie, taka odpowiedź.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#79
Mefisto jest po prostu znanym przeciwnikiem piractwa i obrońcą praw autorskich. A SAMOCHÓD TEŻ BYŚ UKRADŁ? ;)
Fuck the cavalry and the committee that recieves 'em.

Odpowiedz
#80
Nie, raczej wkurza mnie takie sępienie. Ma ciśnienie na dokument, ale chciałby mieć podane na tacy.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości