Best Worst Movie
[Obrazek: best_worst_movie.jpg]

Widzieliście "Troll 2"? Jeśli macie ok. 25-30 lat, pewnie w młodości zwróciliście na niego uwagę w wideotece. Ale znajomość filmu nie jest wymagana, aby zachwycić się Best Worst Movie, czyli jednym z najciekawszych dokumentów od czasu... bo ja wiem? Pierwszego Cocaine Cowboys? Przeczytajcie więc, czym jest Troll 2, obejrzyjcie na Youtube parę jego najbardziej kultowych scenek i jedźcie z BWM - czyli hołdem dla tego dziwnego filmu i ludzi zaangażowanych w jego produkcję.

Choć BWM traktuje o Trollu 2, to mało można dowiedzieć się o tym, jak wyglądała produkcja itp. Reżyser (główny dziecięcy aktor z Trolla 2) skupia się bardziej na pokazaniu wpływu, jaki udział w filmie wywarł na jego twórców - dziwnego włoskiego reżysera i grupy aktorskiej złożonej w 90% z ludzi, którzy nigdy wcześniej ani później nie mieli kontaktu z kinem. Bohaterami BWM są prawdziwi ludzie, ze swymi bardzo wyraźnymi osobowościami, i dzięki temu całość ogląda się po prostu świetnie. To niesamowite, jak odmiennie postrzegają produkcję różni aktorzy, reżyser czy scenarzystka. Całość wciąga niesamowicie, tym bardziej że jest po prostu sympatyczna, prześmieszna i podnosząca na duchu.

Krótko mówiąc: jeden z najlepszych filmów, jakie widziałem w ostatnich miesiącach. 10/10

Odpowiedz
Jako ciekawostkę można dodać, że Brad Jones (Cinema Snob z TGWTG) umieścił ten film na pierwszym miejscu w swojej liście najlepszych filmów z roku 2010. Patrząc na urywki filmu i znając preferencje Brada można sie domyślić dlaczego :D

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon