Better Call Saul (spin off Breaking Bad) (AMC, 2015-)
[Obrazek: better-call-saul.jpg]

Better Call Saul, czyli jedna z najgłośniejszych, o ile nie najgłośniejsza premiera telewizyjna tego roku. Spin-off Breaking Bad opowiadający historię Saula Goodmana sprzed wydarzeń, które mogliśmy oglądać w BB.

Pierwszy odcinek już wyszedł. Ja sam obejrzę go dopiero wieczorem, ale tematu brak, więc zakładam. Z letka się jaram :)
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Odcinek wprowadza nas delikatnie w losy Saula, więc petardy nie ma. Ale sprawnie to nakręcone i wszechobecnego ducha BB nie da się nie zauważyć. Do tego pojawiają się znane mordy.... Czyje? Nie powiem, żeby nie psuć seansu.

Odpowiedz
Też jestem ciekawy jak to wypadnie , mam też cichą nadzieję ze w drugiej serii ( jeśli oczywiście do tego dojdzie ) w poszczególnych odcinkach uraczymy Walta i Pinkmana :)

Odpowiedz
Joozeek Ty trzaskasz napisy do BCS? Będą dzisiaj bo nie wiem czy oglądać z angielskimi czy poczekać do wieczora.
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Bardzo dobry wstęp. Oczywiscie wykorzystuje to, ze jest kredyt zaufania po Breaking Bad i akcja rozwija się powoli, ale bardzo klimatycznie. Humoru jest niewiele wiecej niż w samym Breaking Bad, co dla mnie jest plusem, bo licze wlasnie bardziej na komediodramat niż na komedie. Niektore ujecia są znakomite, ale to tez juz norma po BB. Na bank bede śledził.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Pelivaron, tak, ale wrzucę dopiero jutro. Dziś na pewno się nie wyrobię.

Odpowiedz
Fajne, bardzo fajne. Wygląd to właściwie kopia BB i można pomyśleć, że to retrospekcyjny odcinek BB dotyczący samego Saula. Przyjemnie w końcu zobaczyć go na sali sądowej, nawet jeśli przegrywa. Na pewno będę oglądał dalej.

Odpowiedz
Sorry, ale muszę zadać to pytanie: czy jest jakiś legalny sposób na obejrzenie tego w Polsce? Nie ogarniam nowoczesnych serwisów streamingowych, dlatego pytam :)

Odpowiedz
Wtyczka Hola i abonament w netflixie powinno pomóc :P
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
No to ch im w d.

Odpowiedz
Wow. Zajebisty opener. W serialach nie jestem jeszcze za bardzo ogarnięty, ale pierwszy odcinek BCS zapowiada naprawdę świetną serię. Jak to jest wszystko wyreżyserowane i napisane, jak ten cały świat i sytuacja Saula zostają ukazane - miodzio. Wygląda to tak jakby Gilligan wziął całą wiedzę, jaką zdobył przy robieniu BB i użył jej tutaj do maksymalnego efektu. Niesamowicie oszczędne i efektywne jest tu wszystko, praktycznie nie ma w tym odcinku zbędnej sceny. Ciekawią mnie

Bardzo bym się też cieszył, gdyby BCS opowiadał o tym, co Saul porabiał w przerwach między doradzaniem Waltowi i Jessiemu :)

Ogólnie początek miodzio, jestem na tak!

Odpowiedz
Jak coś to jest też już drugi odcinek ;)

Dobra, ja idę obejrzeć najpierw pierwszy, jup!

Odpowiedz
(10-02-2015, 22:31)Corn napisał(a): Wtyczka Hola i abonament w netflixie powinno pomóc :P
Na Netflixie ma być dostępny dopiero po zakończeniu sezonu. Wczoraj jeszcze mi go nie znajdowało.

Odpowiedz
Drugi odcinek jest znakomity (pierwszemu też niczego nie brakuje jakby co), już się jaram dalszym ciągiem :) A Odenkirk odstawia piękny aktorski popis, jeżeli dalej będzie miał taki materiał to i nie zdziwię się jeżeli jakieś nagrody mu wpadną... A sam serial ma olbrzymi potencjał - raz że taka lekka satyra na tych USAńskich cwaniaczkowatych prawników to samograj (do tego raczej niewyeksploatowany jak dotąd - nie kojarzę żadnego filmu czy serialu o podobnej tematyce), dwa że może to fajnie uzupełnić pewne luki z BB (kariera Pana Kurczaka i większy wgląd w logistykę jego operacji). Fajnie że Gilligan nie leci w uja i najwyraźniej stara się drugi raz dostarczyć widzowi towar o równie dobrej jakości.

A, i kolejny plusik za Vaasa z FC 3, mało miał do roboty ale to co miał odegrał świetnie.
Why are you firing wallnuts at me?

Odpowiedz
Zgadzam się, drugi odcinek znakomity.

Odpowiedz

W ogóle cała ta scena ma u mnie 10/10, ze 3 razy przewijałem. Sekwencje na parkingu też cudowne :D

Odpowiedz
Bardzo dobry odcinek i abstrahując od fabuły, bardzo podobały mi się te różne, małe perełki wizualne, jak np. świetny montaż pokazujący rutynę pracy Saula czy krojenie pomidorów na początku.

Odpowiedz
No, jest poziom Breaking Bad na razie, moim zdaniem. Moze nie najlepszych odcinków - tj. tych rzucajacych na kolana i trzymajacych w najwiekszym napieciu - ale na pewno tych dobrych. Ciekawe czy Saul bedzie przechodzil podobna sciezke mroczna strona swiata. Nie spodziewalem sie swoja droga, ze bedzie tak powaznie - liczylem na komediodramat, ale jestem miło zaskoczony, ze jest to serial naprawde na powaznie - w stylu BB wlasnie.

(11-02-2015, 21:27)jarod napisał(a): A, i kolejny plusik za Vaasa z FC 3, mało miał do roboty ale to co miał odegrał świetnie.
No ja juz sie ekscytowalem. Wreszcie Mando ma coś do grania, a nie jak w Orphan Black, gdzie zrobili z niego niemal comic relief. Ciesze sie, bo wyglada na to, ze to bedzie wazna dla fabuły postać.

#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Cytat: Moze nie najlepszych odcinków - tj. tych rzucajacych na kolana i trzymajacych w najwiekszym napieciu

Nigga, ledwo dwa odcinki obejrzałeś i już chcesz napięcie jak w "Dead Freight"?

Odpowiedz
To samo miałem pisać - dopiero start, a ten już jakie wymagania :) Jak na ten etap jest pieruńsko dobrze, chociaż jak dla mnie trochę zapieprzają za bardzo z fabułą jednak - z przyjemnością obejrzałbym cały odcinek, w którym Saul stopniowo leveluje w charakterze obrońcy z urzędu i konfrontuje się z trollem spod mostu :D

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon