Better Call Saul (spin off Breaking Bad) (AMC, 2015-)
Cytat:spin off nie ustępuje w niczym Breaking Bad

No raczej ustępuje i to momentami bardzo. Ale nie spodziewałem się nigdy poziomu BB, więc oglądam z przyjemnością.

Odpowiedz
Ustępuje, bo to inny ciężar gatunkowy. Tam było skupienie się na narkotykach i przestępcach, w Saulu - na "orłach" Temidy.

Narzekałem (głównie na 2 sezon), że nic się nie dzieje i sumie dalej niewiele tutaj wybuchów, ale, kurna, ogląda się zajebiście (nawet te miłosne blubry). Sklejka na otwarcie 4x06 wyborna.

Spin-off (genialnego dzieła, ale wciąż tylko spin-off) lepszy niż 80% seriali. Gilligan.

Odpowiedz
Fakt faktem, że to jedyny serial który obecnie śledzę. Pytanie na ile w tym zasługi Majka. Już to kiedyś pisałem, ale powtórzę: oglądałbym nawet serial, który byłby zapisem z dnia pracy Ehrmantrauta.

Odpowiedz
(25-09-2018, 20:58)Wolfman napisał(a): Niesamowita jest dbałość twórców BB/BCS  o swoje dzieła i  fanów. Takie małe rzeczy, a cieszą.

Prawda? :)

Cytat:świetne telewizyjne show, moja osobista czołówka, prywatne TOP 3.

Mam tak samo. Kocham oba seriale Gilligana.

(25-09-2018, 23:09)Kluski napisał(a): oglądałbym nawet serial, który byłby zapisem z dnia pracy Ehrmantrauta.

Z Mikiem to chyba nas nieźle wpuszczają w maliny. Jak przyjechała

Odpowiedz
(26-09-2018, 10:58)Quay napisał(a): Z Mikiem to chyba nas nieźle wpuszczają w maliny. Jak przyjechała
Obawiam się, że możesz mieć rację. Twórcy chyba nas przygotowują na kolejny krok Majka w stronę zimnego zabójcy znanego z BB (konieczność wyeliminowania kogoś, kogo zdążył polubić) Mam jednak nadzieję, że skończy się na wczorajszym upomnieniu. Szkoda byłoby poczciwego Niemca.
Cytat:Podobnie jest zresztą z Kim i z Jimmym. Od ostatnich dwóch odcinków wydawało się, że ich drogi na dobre się rozejdą, Kim pomoże przy sprawie Huella i do widzenia, każde idzie w swoją stronę. A tu proszę, okazuje się, że jej wewnętrzna Żizel ma się więcej niż dobrze :) Na Reddicie jest a propos tego ciekawa teoria - że to właśnie Kim będzie pomagać Saulowi prać brudne pieniądze:

To ma sens. Kim od początku leciała na Saula/Slippin Jimmiego, wystarczy przypomnieć sobie w jakich okolicznościach nasz główny bohater zaliczył trzecią bazę :)
Cytat:She could exist in BB. We don’t see Saul’s private life. And don’t forget Ice Station Zebra and Associates (Named after Kim’s favorite movie) laundering Saul’s money. Look up the meaning of the surname “Wexler”.

The roots of the distinguished German surname Wexler can be traced back to the state of Bavaria. The name is derived from the Low German word "Wesseler,"meaning "money changer."

Myślę, że jednak ich drogi rozejdą się. W poprzednim odcinku (albo 2 odcinki wcześniej) widzieliśmy Saula polecającego Francesce jakąś kancelarie adwokacką. Pewnie pracuję w niej Kim lub jest to jej kancelaria. Mogę się jednak mylić, Gilligan i reszta lubią nam mącić w głowach :)

Odpowiedz
Najlepsze jest to, że serial w 3 sezonie mało wspólnego ma z Gilliganem co podejrzewałem od premiery tej serii przez choćby taką drobnostkę jak fakt, że do tej pory żadnego odcinka nie napisał. Więc zacząłem myśleć, że mógł przekazać całkowicie pałeczkę Gouldowi, współtwórcy BCS i jednemu z najlepszych scenarzystów BB. A gdyby taka sytuacja nastąpiła to jakoś specjalnie się nie przejąłbym, że poziom spadnie, bo Gould to też dobry scenarzysta/ showrunner, i widać że poziom serial wciąż trzyma. No i okazało się w tym wywiadzie z Fabianem, że mam rację.

Serial lubię, ale uważam, że powinni pomału myśleć nad tym ile serii chcą kręcić, na jakiej zakończyć, i nie tylko dlatego, że Banks nie jest najmłodszy. Niech żyje jak najdłużej, ale moim zdaniem serial powinien się skończyć na góra 6 sezonach. A później mogą kręcić sequel BB o czym wspominał ostatnio Odenkirk, że nie miałby nic przeciwko by skupić się na losach Saula po BB, czyli to co dostajemy w krótkich epizodach w BCS.

Odpowiedz
9x04

O jacie, kto by się spodziewał. Chuck triumfuje zza grobu.

Odpowiedz
"Jimmy, you are always down".

Rozmowa Kim i Saula na parkingu to zdecydowanie jeden z najlepszych momentów całego serialu. Wkurw Odenkirka wybornie zagrany, zresztą oboje w tej scenie są znakomici.

A Werner chyba poczuł pismo nosem i uznał, że jego wpadka w barze może sprawić, że nigdy nie wróci do żony. Pewnie już niedługo skończy na Belize. ;)

PS. https://gfycat.com/IdealisticRewardingAdmiralbutterfly :) :) :)

Odpowiedz
Cytat:Rozmowa Kim i Saula na parkingu to zdecydowanie jeden z najlepszych momentów całego serialu.

W tej scenie Kim kłóciła się jak facet (logicznie, trzymając się tematu), a Saul jak baba - wywlekał prehistoryczne wątki niezwiązane z meritum, wyskoczył z "biurem", zarzucał Kim kompletnie wyssane z palca motywy etc.

Odpowiedz
Weż pod uwagę to, że Saul jest w tej scenie w kompletnej rozsypce. Było nie było, własnie jakaś lewa komisja załatwiła mu dodatkowy rok przymusowego urlopu.

Odpowiedz
Ale załatwili go wybornie. Tylko i wyłącznie jego wina.

Odpowiedz
Od Londynu po Hawaje
W życiu jest potrzebny bajer
Parę prostych, dobrych trików
Hokus-pokus i po krzyku.

Wspaniały popis w tym sądzie - prawie mu uwierzyłam :) Biednej Kim w końcu otworzyły się oczy.

No i druga wspaniała scena, czyli Mike-Werner.
Świetny finał, zwłaszcza jeśli porównać pierwszą i ostatnią scenę. Wreszcie

Odpowiedz

;)

Odpowiedz
Quay napisał(a):Miły pan Fring. Dobry przyjaciel Michael.

W którym roku toczy się akcja 4 sezonu? Może nie było wtedy jeszcze powszechnego dostępu do internetu i biedny Werner nie przeczytał, że kartele za mniejsze błahostki rozpuszczają ludzi w kwasie i smażą żywcem w oleju.

Odpowiedz
https://variety.com/2018/tv/news/breaking-bad-movie-in-the-works-1203021681/

Taka sytuacja!
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
A tu po polsku: http://www.serialowa.pl/190770/breaking-bad-film-vince-gilligan/

Niesamowite, do stycznia jeszcze prawie dwa miechy, a już wiadomo, co będzie filmem roku 2019 :)

Odpowiedz
Premiera piątego sezonu 23 lutego.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon