Ankieta: Jak oceniasz film?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

Black Panther (2018)
Raczej troche wiecej niz troche, TChala to inna liga niz, Stark, Panthera to taka liga podworkowa, Stark to ekstraklasa.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
(24-12-2018, 10:58)Ash_9001 napisał(a):
Cytat:Stark został superhero bo jest geniuszem inżynierii

Rozpieszczony bachor z trumpowskim ego, który odziedziczył majątek po tatusiu. Bez tej kasy by co najwyżej wynalazł iPhone'a.
No to rzeczywiscie straszny plebs - wynalezc iPhona potrafi kazdy! ;)
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
(24-12-2018, 12:29)Ash_9001 napisał(a): Ale dał mu nieograniczone środki na rozwój swoich pomysłów. 

Biorąc pod uwagę, że pierwszy film zaczyna się od tego, że koleś samodzielnie w jaskini buduje sobie latającą superzbroję z niczego, to trochę popłynąłeś.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Samodzielnie? Are you sure? I to co zbudował ja bym nazwał raczej prototypem. Superzbroje to sobie zbudował jak już znów miał dostęp do kasy :P

No przecież z tym Iphonem to specjalnie tak napisałem bo Stark jest geniuszem, bez pieniędzy tatusia tez by pewnie coś wynalazł. Iphone mi tak wpadł do głowy bo ma Siri a kostium Starka miał Jarvisa ;)
Trakt.tv | Letterboxd | Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room!

Odpowiedz
Może nie wyraziłem się jasno ;) Każdy ziemski white-skin superhero Marvela w swoim solowym filmie ma jakąś motywację lub jest świadkiem wydarzeń, które POWODUJĄ, że ten staje się tym kim się staje - Stark jest miliarderem ale za tymi miliardami idzie jeszcze ogromna WIEDZA inżynieryjna, Banner jest naukowcem który w wyniku SWOICH badań staje się ich OFIARĄ (i jednocześnie herosem), Cap jest leszczem bitym w zaułkach ale się NIE PODDAJE i zaciąga się do armii ABY BYĆ LEPSZYM, Strange jest ZNAKOMITYM CHIRURGIEM, który ulega wypadkowi a potem UCZY SIĘ magii. Przywołany pajączek Hollanda jest nastolatkiem, który CHCE POMAGAĆ w swojej dzielnicy i jara go współpraca ze Starkiem.

A T'challa? W tym filmie oraz w WS wiemy tyle, że JUŻ JEST Czarną Panterą i korzysta z technologii, które nie były rozwijane w Wakandzie bo ta była zasiedlana przez geniuszy tylko dlatego, że walnął w nią kawał Vibranium. W skrócie:
- Tchalla jest superbohaterem, ale jego superbohaterskość NIE WYNIKA z tego że jest ambitny/pracowity/ma iskrę geniuszu. To efekt Vibranium (dobra nazwa na piguły na erekcję;))
- Banner jest superbohaterem bo był pracowity, działał na rzecz nauki i stał się jej ofiarą
- Stark jest superbohaterem, bo umie w inżynierię i ma miliardy po ojcu.
- Cap jest superbohaterem, bo zaczynał jako kompletne zero, ale poszedł do woja i gdyby nie to - nie trafiłby do eksperymentu

Czy widać różnicę? ;)
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Wyjaśnij mi jedno:

Dlaczego o Civil War (CW) piszesz WS (Winter Soldier)? :P

Odpowiedz
Ale skąd ta pewność, że T’Challa nie jest ambitny i pracowity? Jako kolejny w kolejce do tronu miał pewnie przejebane od dziecka ;) Gdy wiesz że spoczywa na tobie duża odpowiedzialność to wymagasz od siebie więcej (inni tez wymagają od ciebie więcej). Na jego barkach spoczywa los całej Wakandy, której jest obrońcą. A to, że nie oglądaliśmy jak wcześniej trenuje czy się uczy nie znaczy, że tego nie robił. Myśle, że pomimo królewskiej krwi musiał ciężko zapieprzać żeby dostąpić zaszczytu wypicia soczku z vibranium ;) I T’challa nie musi przepraszać, że jest superbohaterem bo jego lud umiał wykorzystać fakt, że na ich ziemie spadł meteor z vibranium (tak jak Stark nie musi przepraszać, że ma kasę).

I też przechodzi przemianę i płaci dość wysoką cenę za to kim jest (wcześniej stracił ojca, a teraz odjebał własnego kuzyna). Tylko nie dzieje się to w pierwszych trzydziestu minutach filmu, jak to ma zwykle miejsce lecz dopiero w końcówce (a motyw z ojcem w innym filmie ;) ). Mnie się to akurat podoba, że to nie jest zdarte do bólu origin story.
Trakt.tv | Letterboxd | Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room!

Odpowiedz
(24-12-2018, 22:54)Ash_9001 napisał(a): Ale skąd ta pewność, że T’Challa nie jest ambitny i pracowity? Jako kolejny w kolejce do tronu miał pewnie przejebane od dziecka ;) Gdy wiesz że spoczywa na tobie duża odpowiedzialność to wymagasz od siebie więcej (inni tez wymagają od ciebie więcej). Na jego barkach spoczywa los całej Wakandy, której jest obrońcą. A to, że nie oglądaliśmy jak wcześniej trenuje czy się uczy nie znaczy, że tego nie robił.

Film absolutnie nie sprzedał tego bohatera tak jak ty go opisałeś na bazie... podejrzeń i teoretyzowania.  I dlatego nie jest to superhero jakiego potrzebujemy :) To dla mnie dziwne, że twórcy filmu idą na taką łatwiznę z Vibranium licząc że taka koncepcja ujdzie bo sprawdziła się też w Thorze. Tylko że Thor to inny świat, inna cywilizacja i tam jeszcze Hemsworth mówi do Portman coś na zasadzie "to co wydaje się wam nierealne to magia". Tutaj z kolei mamy jazdę z kawałkiem kamienia i cała ta nierealna technologia pochodzi od tego pieprzonego meteorytu.

Cytat:I T’challa nie musi przepraszać, że jest superbohaterem bo jego lud umiał wykorzystać fakt, że na ich ziemie spadł meteor z vibranium (tak jak Stark nie musi przepraszać, że ma kasę).

Różnica polega na tym, że Stark ma miliardy i umie zrobić (w sensie zbroi i technologii) wszystko sam (no czasem Pepper mu pomagała, ale...), przejmuje często inicjatywę. T'Challa nie umie niczego poza walką i muszą mu pomagać kobiety, w tym 16-letnia siostra bawiąca się w Q ;)
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
https://deadline.com/2019/01/black-panther-geoffrey-baumann-ryan-coogler-vfx-oscars-interview-1202521000/

[Obrazek: nggplz.gif]

Odpowiedz
Cytat: T'Challa nie umie niczego poza walką i muszą mu pomagać kobiety, w tym 16-letnia siostra bawiąca się w Q ;)

Z tą walką to też tak mu średnio idzie w solowym filmie :P
Ogólnie straszny z niego pizduś.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
(10-01-2019, 01:41)Pelivaron napisał(a): https://deadline.com/2019/01/black-panther-geoffrey-baumann-ryan-coogler-vfx-oscars-interview-1202521000/

[Obrazek: nggplz.gif]

I kolejny artykuł na temat vfx w Panterze.
https://www.hollywoodreporter.com/behind-screen/how-black-panther-vfx-artists-brought-wakanda-life-1172677

Zaczyna to wyglądać trochę tak - Pantera strasznie osłabł w sezonie nagród (wyszedł pusty z Globów, pominięto go w kilku gildiach - reżyser, montaż, zdjęcia - dostał zaledwie jedną nominację w BAFTAch) i dostrzeżono, że choćby nie wiem ile nominacji do Oscarów mu nie wcisnęli, ostatecznie może wyjść z gali z niczym. Dostrzeżono, że jedyna nominacja u brytyjczyków jest za najlepsze vfx, dostał też w tej kategorii Satelitę. No to teraz jest pompowanko, żeby chociaż na pocieszenie miał jedną statuetkę - w końcu to widowiskowy blockbuster, kategoria najlepsze vfx jest właśnie dla takich filmów - nie bacząc na to, że jest to jeden z elementów, które w Panterze ssą po całości i nawet ludzie, którym film bardzo się podobał o tym wspominali w swoich recenzjach.

Wierzę w ludzi i zdrowy rozsądek. Za przyznawanie nominacji odpowiadają osoby, które mają na dany temat pojęcie. Nominacji nie będzie. Jeśli się mylę - cóż, będzie to kolejny z setek powodów, żeby Oscary mieć głeboko sami-wiecie-gdzie. :)

Odpowiedz
W idealnym świecie Pantera zostanie na Oscarach zastąpiony przez Bumblebee, który ma chyba najlepsze efekty specjalne od czasu pierwszych robotów <3

Odpowiedz
Freeman potwierdził, że wraca w sequelu.

Odpowiedz
Premiera dwójki 6 maja 2022 roku.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon