Boks, MMA i inne sporty walki
Ostatnimi czasy sporty walki stały się na tyle popularne i dyskusje są tak szerokie, że warto założyć oddzielny temat. MMA, boks i inne...

Jak znajdę chwilę, to spróbuję poprzenosić posty ze sportu tutaj. Oczywiście nie wszystkie, ale z ostatniego tygodnia, czy coś.
simek
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Jak znajdę chwilę, to spróbuję poprzenosić posty ze sportu tutaj. Oczywiście nie wszystkie, ale z ostatniego tygodnia, czy coś.
simek

Dobra, weź nie marnuj czasu. Po prostu kolejne rozmowy będą toczone tutaj i tyle. A w świecie sportów walki będzie działo się pod koniec roku naprawdę wiele.

[Obrazek: bln2mLL.jpg]

Teraz w weekend dojdzie do najbardziej wyczekiwanego rewanżu od lat, czyli niekwestionowany champion wagi średniej - Gennady Golovkin skrzyżuje rękawice z Saulem Alvarezem. Do tej walki miało dojść w pierwszej połowie roku, ale z racji tymczasowego zawieszenia Canelo za doping, walka została przełożona.

No, ale wreszcie nastanie ten dzień. 15 sierpnia, T-Mobile Arena, Paradise w stanie Nevada (również tutaj był toczony pojedynek numer jeden). Jaram się niesamowicie i czekał z łapą w majtach. Walka absolutnie 50 na 50. Pierwszy pojedynek zakończył się remisem, ale dla mnie lepszy był GGG i to jego ręka powinna powędrować do góry. No, ale wiadomo - Canelo - to jest król PPV, facet z którym w USA wiąże się wielkie nadzieje, to on ma być nowym niekwestionowanym championem (na razie ma w swoich rękach pas WBC i WBA wagi lekkopółśredniej). Golovkin to mistrz wagi średniej, który ma wszystkie najważniejsze pasy u siebie.

Za Canelo przemawia młodość, agresja, mocarne pierdolnięcie, ale GGG to klasa, jak dla mnie obecnie najlepszy lewy jab w tym sporcie - tyle tego ląduje na mordach rywali, że ciężko zliczyć, doświadczenie, szybkość, niesamowite serie, ciągły pressing. U buków Kazach faworytem. Ciekawostka odnośne Canelo - facet ma dopiero 28 lat i 52 walki za sobą :)

Trzymam kciuki za Golovkina - lubię jego styl, niech wygra i kończy karierę. Wypłata życia zainkasowana. Młode wilczki pukają do bram.

You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
To nazywam fenomenalnym poddaniem. Banana split.

Odpowiedz
Woodley, zaraz po zwycięstwie, otrzymał swój czarny pas w BJJ od trenera. Fajny moment.

[Obrazek: W1hoSjc.png]
Fuck the cavalry and the committee that recieves 'em.

Odpowiedz
Faken, usunęli z tube'a poddanie Zabita. Wrzucę fotkę:

[Obrazek: kPA6Em9.jpg]

Odpowiedz
(11-09-2018, 10:24)Pelivaron napisał(a): Faken, usunęli z tube'a poddanie Zabita. Wrzucę fotkę:

[Obrazek: kPA6Em9.jpg]

Warto też dodać, że były dwa takie poddania tej nocy. I nie jest to banana split, tylko Suloev stretch.

Odpowiedz
Ulala, w kuluarach się coś przebąkuje, że pod koniec przyszłego roku Joshua vs Usyk. Ukrainiec chce przejść do ciężkiej, ale tak szybko walka z championem to wg mnie lipa. Niech zawalczy najpierw jakiś eliminator może. Niech sprawdzi się z takim Ortizem chociażby.

W listopadzie Usyk zawalczy z Tonym Bellew, który bije się w ciężkiej. Zobaczymy :)

Odpowiedz

W nocy dojdzie do jednej z bitek roku! Fatalne zachowanie rudego sterydziarza na ważeniu. Mam nadzieję, że GGG zbije mu ryja.

Odpowiedz
Co tu jest fatalnego? Typowa scenka ustawka pod publiczke.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Crov wygrał dzisiaj walkę w Rosji i ma obecnie najdłuższy win-streak z obecnie aktywnych light-heavyweightów.

Z innych wieści, Herb Dean tak bardzo kryminalnie dał dupy w sędziowaniu walki Dollowaya, że chyba w końcu będzie to kamyczek, który sprawi, że ludzie w końcu przestaną go chwalić jako sędziego (opinia której nigdy nie mogłem zrozumieć). To było tak okropne, że UFC powinno wystosować przeciwko niemu jakąś karę, albo przynajmniej oficjalną reprymandę. Ja wiem, ze kolesiostwa ciężko się wyzbyć, ale taki John McCarthy to uwielbia publicznie jechać po przykładach okropnego sędziowania, jeżeli jest w wykonaniu jakichś nołnejmów, albo ludzi z innych organizacji, ale mógłby pokazać trochę konsekwencji i zjebać pulicznie Deana za dzisiejszy występ.

Odpowiedz
Reebook cyknął Khabibowi oficjalne promo.

Odpowiedz
Nie spodziewałem się, że Błachowicz wyskoczy na takie rejestry. Byłem na tej gali UFC w Krakowie, gdzie odwalił taką dość smutną lipę, że spodziewałem się raczej jego powrotu do KSW, czy coś. W tym układzie, to on nawet może chyba o pas powalczyć? Szans to pewnie nie ma, ale zawsze coś.

A teraz już czekam na super boks. Niech się dzieje. Ma to lekki klimat tych wielkich rewanżów. Fajny motyw
.

Odpowiedz
Dobre te walki między nimi, ale dla mnie Canelo tego nie wygrał.
.

Odpowiedz
To jest niepojęte, brawo sędziowie. Już przy pierwszej walce przekręcili GGG tym remisem, ale teraz to niezła beka :)

Odpowiedz
9. runda dla Canelo to jakaś totalna patologia. Inna sprawa, że ten sędzia jest chyba chory, bo dał 8. dla GGG, gdzie to chyba najlepsze w całej walce starcie Alvareza.[Obrazek: 97aed8e5e4b7a561c76be9ba4ef66d6f.jpg]
.

Odpowiedz
Zazwyczaj jest tak, że z mistrzem na punkty trzeba wygrać wyraźnie, jak swego czasu Fury z Kliczko. A tutaj? Tutaj danie remisu pozostawiałoby niesmak, a co dopiero zwycięstwo sterydziarza. Najwidoczniej musiał wygrać rudy i tyle. W Europie w życiu by tego tak nie zapunktowali, ale kurła - nie od dzisiaj wiadomo, że Canelo jest forsowany niesamowicie. W walce z Floydem, który go zjadł, przetrawił, a później wysrał, też jakieś rundy rudemu dali :D Gdyby GGG obronił tytuł, pobiłby rekord Hopkinsa jesli chodzi o obrony tytułu w tej kategorii wagowej - panowie mają po 20.

Niestety nie pierwszy i nie ostatni raz mamy do czynienia z taką sytuacją. Może celują w trylogię? :)

Dawać tego Canelo braciom Charlo albo Saundersowi. W UK oczywiście. W USA tylko z Jacobsem.

Odpowiedz
Tymczasem USADA ujawniła się jako kompletnie skorumpowana organizacja. Jon Jones otrzymał werdykt - retroaktywne zwieszenie na 15 miesięcy. Wymiar kary zredukowano o 30 miesięcy z dwóch powodów: 1) Uznano go za niewinnego, gdyż steryd przyjął nieświadomie (na co nie ma żadnych dowodów), 2) Poszedł na "współpracę". Tak. Został konfidentem USADY.

Ciekawa sprawa, co nie? Niewinny, nieświadomy, nigdy nie używający sterydów koleś został antydopingowym "koronnym". W pale się nie mieści. Dodatkowo, okres zawieszenia kończy się równiutko na tydzień przed galą w MSG, która wciąż nie ma ustalonej walki wieczoru. How convenient...

Żenada.

Odpowiedz
Zajebiście. Miejsce Bonesa jest w oktagonie ;)

Odpowiedz
Floyd podobno wraca. I to nie tylko na rewanż z Pacquiao, o którym się mówi od tygodnia.

http://www.tmz.com/2018/09/19/floyd-mayweather-manny-pacquiao-toyko-boxing-fight-comeback/?adid=TMZ_Search_Results

Jak dla mnie to do dupy pomysł. Po prostu :D Straszne rozwadnianie kariery. Dodam, że był okres, kiedy go uwielbiałem. Nawet sobie z nim zrobiłem zdjęcie w Pradze :D
.

Odpowiedz
Hajsu pewnie zaczyna brakować :D

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon